Podnikani v USA

Blog: Informace o tom jak podnikat v USA, jak prorazit, napady, apod.

Podnikani v USA random header image

Super nastroj na projekt management

February 13th, 2007 · 15 Comments

Jestlize mate nejaky projekt do ktereho potrebujete zapojit vice nez dva lidi tak je vzdy nejaky problem s komunikaci. Minimalne je problem najit v emailech co se kdy diskutovalo a domluvilo. Taky je otrava dostavat kopie emailu od vetsiho mnozstvi lidi. Myslim tim takove ty kopie emailu jen pro info, ktere neni potreba hned cist, ale kdyz jsou potreba tak nejdou najit.

Na takove projekty jsem zacal pred casem pouzivat Basecamp. Je to placeny software. Jeden projekt muzete mit zdarma, ale vice projektu uz stoji par desitek dolaru mesicne.

Dnes mi Ivan nainstaloval ActiveCollab. Je to open source. Zdarma a podobny basecampu. Pripada mi, ale lepsi. Treba tim jak muzete vyuzivat TAGY misto kategorii. Zatim testuji, ale jsem nadseny. Muze bezet na me vlastni domene. Basecamp nabizi jejich vlastni URL.

Jak treba takovy project management pouzivam? Pro kazdy novy projekt je potreba dat dohromady napady, myslenky, okomentovat, vymyslet a mit o tom nejaky zapis. Dale jsou ruzne ukoly, deadlines, ktere je potreba plnit. Je to idealni jak pro vlastni projekty tak veci, ktere delam pro zakazniky. Nejde jen o WWW projekty. Treba nabizime sluzbu vedeni ucetnictvi. Nase firma zamestnava ucetni, kteri jsou rozmisteni po cele Americe. Pres takovy projekt management muzeme vsichni vzajemne komunikovat (klient, nase kancelar, ucetni) a ja vidim presne co se udelalo a diskutovalo (z me kancelare na plazi:-).

Popularity: 26%

Tags: Tipy & Hacks

15 responses so far ↓

  • 1 pavel // Feb 14, 2007 at 6:19 am

    To jsem taky nedavno resil, rozesilat maily jsem zacal byt linej asi po tydnu:)Zatim nam staci jednoduche forum phpBB, s par pluginy..samozrejme tam nemuzu urcovat deadline apod.,ale myslim ze pro uplnej zacatek je to taky docela dobry,jako nahrada hromadnyho mailu urcite.

  • 2 Pavel // Feb 14, 2007 at 6:20 am

    Brát si na pláž noťas s připojením k internetu je dost velká zhovadilost… :)

  • 3 Pykaso // Feb 14, 2007 at 6:29 am

    A brát si noťas do vany ??

  • 4 Shaman // Feb 14, 2007 at 6:31 am

    To Pavel: to záleží na úhlu pohledu. Pokud trávím volný čas na pláži, ale vlastně s notebookem, není to moc v pořádku. Pokud však mám být s notebookem v kanceláři a místo toho jsem s ním na pláži, připadá mi to jako mnohem lepší varianta :-)

  • 5 Jarek Jesenský // Feb 14, 2007 at 6:41 am

    Pavel:
    Když umíte pracovat z domu (přinutit se) a práce je pro vás koníčkem, nevidím na tom nic zvláštního.
    Naopak, člověk nevázaný kanceláří, píchačkama a pod. je dokonce mnohem výkonnější a to za mnohem menšího psychického vypětí, praktikuji to již přes 5 let …

  • 6 Pavel // Feb 14, 2007 at 7:39 am

    To Shaman a Jarek: To je pravda, ale z jistých akcí znám lidi co přestože mají volný čas, kontrolují své podřizené, zařízují nějaké obchody atd.

    Také záleži na práci, kterou člověk vykonává, jako vývojář bych tam musel přitahnout laboratoř, dílnu atd. což by znehodnotilo ten pocit z nádherní pláže, šumu přílivu…

  • 7 David Špinar // Feb 14, 2007 at 8:02 am

    Zkoušeli jsme BaseCamp i ActiveCollab. BaseCamp u nás bezkonkurenčně vyhrál. Na ActiveCollab je vidět, že se jedná o neumětelský klon mnohem šikovnějšího a propracovanějšího BaseCampu. Na druhou stranu ale nepopírám, že priority někoho jiného mohou být jiné a může mít tudíž jinou volbu, než my.

  • 8 Tomas Formanek // Feb 14, 2007 at 10:40 am

    Podobne jako u Davida i u nas jednoznacne vyhral Basecamp. ActiveCollab beru jako nepovedenou kopii. Podobne jako Ivanuv http://jobitems.com/ a original http://www.37signals.com

  • 9 Ivan // Feb 14, 2007 at 12:00 pm

    Konecne som sa dockal toho, na co som tak dlho cakal :)

  • 10 Jiří Tvrdek // Feb 14, 2007 at 12:32 pm

    U nás jsme přešli z Basecampu na trochu jiný program od stejné firmy - Backpack. Nadšení dosud nepohaslo.

  • 11 John Vanhara // Feb 14, 2007 at 12:37 pm

    Me by zajimalo proc povazujete ActiveCollab za nepovedeny? Prece moznost mit takovy program na vlastni domene nebo pouziti TAGS je mnohem lepsi nez u Basecamp (kategorie).

  • 12 Tomas Formanek // Feb 14, 2007 at 1:16 pm

    Nebylo to mysleno ve zlem, pouze jsem poukazoval na to, ze nekdo vzal uspesne komercni reseni, ktere je v zakladni verzi zadarmo (demo) a dale si muzete za minimalni poplatek navolit dalsi zajimave funkce a tento model prevedl do open-source.

    Chapu vyhody vlastni domeny a tagu - naopak beru to jako povedeny krok samotneho autora jit v reseni dal nez samotny original. Ale je tam jedna vec, kterou se ActiveCollab odlisuje a podle meho nazoru brzo narazi jako ostatni open-source produkty. Basecamp je striktne vyvijen pouze tymem 37signals, ktery vi ceho chce dosahnout a jake funkce jsou skutecne vyuzivane. ActiveCollab se stal popularnim a s rostoucim poctem fanousku roste i funkcionalita. Viz citace ze stranek:
    - time tracking
    - better task management
    - categories for messages
    - build richer interface
    - plugin support
    - invite people
    - and more

    Za chvili se ve vyctu funkci ztrati i ten nejvetsi fanda. Basecamp ma jiz pres rok prakticky stejnou funkcionalitu.

    Nicmene pokud se jedna opravdu o skutecneho Jasona a Davida z 37signals.com tak ActiveCollab berou jako konkurenci:
    http://www.techcrunch.com/2006/07/06/bascamp-faces-competition-in-free-alternative/#comment-93579

    V praxi z Basecampu pouzivame nejvice ToDo list a Messages. Zbytek pouze vyjimecne. Na slozitejsi projekty samozrejme MS Project.

  • 13 Ivan // Feb 14, 2007 at 2:05 pm

    Tomas, keby ste citali fora na activecollab.com, vedeli by ste ze Ilija sa seriozne brani uz aj plugin supportu a uvedomuje si, ze softver sa prilis nafukuje:
    http://www.activecollab.com/blog/35/features-come-with-price/
    Ja osobne nemam strach o buducnost activeCollabu, okrem toho moze ktokolvek a kedykolvek urobit fork, aj o nejakych dvoch viem … cize tak.

  • 14 Kalmir // Feb 15, 2007 at 12:30 am

    Pribuznym tematem se zabyva clanek “Social networking for productive people”, viz http://www.solutionwatch.com/546/8apps-social-networking-for-productive-people/ .

  • 15 rarasek // Aug 17, 2007 at 3:15 pm

    Zdravim,

    tak jsem po precteni clanku zde vyzkousel oba programy. Defakto jsem si uvedomil, ze uz nevedomky dlouho neco takoveho schanim. Mam par externistu a da se rici ze jejich organizovani mi zabere tak 70-80% pracovniho casu. Coz neni vubec idealni.
    Nasel by se nekdo kdo by me zasvetil do zakladu pouzivani BaseCamp nebo ActiveCollab? Zatim jsem pouzival pouze tuzku a papir a mejl, takze to-do adt. netusim k cemu slouzi, jak se pouziva, jak je provazano na dalsi veci v rizeni projektu a lidi :(
    Za jakoukoliv pomoc dopredu moc diky

    J.

Napis komentar