Otazky na zalozeni firmy, vedeni ucetnictvi a jak si sobe vyplatit penize z americke firmy

Otazka:

Měl bych na tebe dotaz k zakládání firem v usa. Pokud založím firmu v usa (resp. koupím přes tvoje incparadise), předpokládám, že není problém založit bankovní ú?et v ?r. Dotaz ale je, jak se vede u těchto firem u?etnictví, resp. jestli se nějaké vůbec musí vést? Pokud jsem to dobře pochopil, tak platím nezávisle na svých přijmech/výdajích/zisku vždy 125 USD na rok + poplatek tobě za sídlo + služby agenta. Jakým způsobem se dají “tahat” peníze z firmy ven? Nemyslím te? žádné tunelování, myslím, když chci něco pro sebe, aniž bych byl zaměstnanec (to být ani nemohu, když nemám příslušná víza) – můžu ty peníze prostě normálně vybrat? Pokud se neřeší u?etnictví, neměl by v tom být problém.

1. Myslim si, ze je problem zalozit bankovni ucet v CR pro americkou firmu, aniz by byla firma zapsana do ceskeho obchodniho rejstriku jako zahranicni firma podnikajici na uzemi CR.

2. Ucetnictvi se v USA vest musi.

3. 125 USD za Nevadske firmy je poplatek statu Nevada a nema nic spolecnho s normalnimi danemi. V Nevade nejsou statni dane, takze statu Nevada se plati jen 125 dolaru. Ale kazda firma v USA musi platit federalni dane. Napr. do prvnich 50 tisicu dolaru zisku jsou federalni dane 15%.

4. Jak dostat penize z firmy ven? Bud byt zamestnancem (coz legalne nejde bez prislusnych viz). Nebo firma musi rozhodnout o vyplaceni dividendy. Coz je asi jediny legalni zpusob pro majitele firem jak dostat nejake penize z firmy. Residenti v USA plati 15% dan z dividend. Jak je to u neresidentu nevim.