Jak jedna rodinka vydelala statisice dolaru kvuli tomu ze se neboji stehovat | Podnikani v USA

Podnikani v USA

Me zkusenosti s podnikanim v USA, jak prorazit, napady, apod.

Podnikani v USA random header image

Jak jedna rodinka vydelala statisice dolaru kvuli tomu ze se neboji stehovat

April 2nd, 2008 Autor: John ·

Kdyz jsem zacinal v Las Vegas a chodil jsem do realitni skoly (konec roku 2001) tak jsem tam potkal jednu zajimavou rodinu. Byli to uplne obycejni lide, ale dobrym nacasovanim a nahodou dokazali vydelat hodne penez.

Bydleli totiz v Silicon Valley (San Jose), kde si koupili kolem roku 1997 dum na bydleni. Byl to maly domek, ktery nebyl ani moc pekny. Proste takovy starsi domek o velikosti 1,600 sq. feet (zhruba 160 m2). Tohle je na americke pomery spise mensi velikost rodinneho domku. Tak jak pred rokem 2001 rostla internetova horecka tak stejne rostly ceny nemovitosti v Silicon Valley.

Kdyz domek kupovali tak je vysel na 400,000 dolaru. Bylo to hodne penez a meli problemy splacet pujcku. Jenze ceny rostly tak rychle, ze dostalo smysl dum prodat a prestehovat se nekam jinam. Takze dum dali na trh. Tohle bylo v roce 2000 tesne pred padem internetove bubliny. Dum byl prodan za tyden a jeste jim kupujici trhali ruce. Dum se prodal za 850,000 dolaru. Za tri roky vydelali 450,000 na zhodnoceni.

Tato rodinka vzala penize a odstehovali se do Las Vegas. Koupili si nadherny dum. Doopravdovsky luxus. V roce 2000 bylo v Las Vegas hodne levne. A tento luxusni dum je vysel na $375,000 dolaru. Velikost byla okolo 5,000 sq. feet (zhruba 500 m2). Dum ma asi 7 loznic, nadhernou kuchyni, krasny bazen… proste nadherna vila. Bylo to levne i na pomery v Las Vegas. Vila totiz byla uplne na kraji mesta a hodne lidem se zdalo, ze to je moc daleko.

Ale po par letech horecneho staveni ta lokalita nebyla na konci mesta. Proste to stejne misto bylo povazovane za blizko centru a jako dobra lokalita. Tohle bylo v roce 2004-2005. A tento dum slo najednou prodat za milion dolaru. Ted uz nevim jestli ten dum znovu prodali a prestehovali se treba nekam jinam. Je to mozne, ale skutecne nevim. Jen je to neuveritelne jake meli stesti. Kdyz si na ne vzpomenu tak to byli takovi pohodari. Treba po tom prvnim prodeji prestali na rok pracovat, ale pak zjistili, ze se stejne nudi tak si nasli ruzne prace. Ale vedeli, ze uz se nemusi zbytecne honit, protoze maji vydelano z prodeje dost penez.

Tags: Nemovitosti v USA

Moje e-kniha: Podnikani­ v USA pro Kindle, iPad..
Vyberte si kolik chcete zaplatit 1, 2 nebo 5 USD
Prakticke rady jak podnikat a prorazit v USA. Zkusenosti a inspirace.


  • http://www.idioti.cz honza

    Já jen takovou drobnost, neÅ™íká se pohodovkáÅ™i (to zní skoro jako pohovkáÅ™i), ale pohodáÅ™i ;)

  • http://www.goodlookyng.cz Looky

    Diky za clanek, zrovna vcera jsem se o necem podobnem bavil se zenou, jen misto prodeje nemovitosti slo o pronajem. V obou pripadech jde jen o to, nakolik si kdo ceni pohodlnosti "dobre adresy" blizko centra atd. Nekdo radeji zije v mnohamilionovem dome v dobre ctvrti a z platu akorat poplati dluhy, energie, jidlo, za dlouhy roky neusetri na dovolenou, nove auto atd. a nekdo naopak vyuzije prilezitosti a takove misto pronajme, na hypoteku poridi "skromnejsi" (nebo pouze dál od centra) bydleni, z penez za pronajem v klidu splaci hypoteku, casem poplati dluhy a zacne vydelavat. A tresnicka na dortu, za 15 – 20 let mu patri nemovitosti dve.

  • http://ako-investovat.sk filip glasa
  • http://www.skladaci-kola.cz Badial

    Videl jsem pankacku s trickem na kterem byl napis:

    Potkala jsem Stesti…

    reklo promin a slo zas dal.

  • Djouzef

    ano meli stesti.. Nikdo nedokaze s jistotou predpovedet kam se trh pohne. Vse se odviji od naseho vnimani prilezitosti a odhadnuti rizika.

  • http://www.seomarketing.cz Ivo

    Hold kdo umí, nebo kdo má pekelné štěstí, tak tomu se daří :)

  • http://caymanislander.blogspot.com/ Cayman

    A dolar byl v te dobe asi 40,- Kc :-)

    Je videt, jak ten trh v US je – byl – bude uplne nekde jinde, jak trh v CR. Kdo si u nas v te dobe mohl dovolit “domek” za 16 milionu?

  • http://xn--12a.com ѯ.com

    Investicni prilezitosti jde najit vsude a v kazde dobe. Nedavno jsem cetl clanek popisujici jak neuveritelne vyhodne bylo nakoupit cinzovni domy v cikanskych getech. Protoze to nikdo nechtel, tak se prodavalo temer zadarmo. Dnesni prijem z najmu v takovych domech se blizi prijmu z najmu v centrech mest a do domu majitele nemusi temer nic ivestovat. O najemniky se bat nemusi, protoze pro ty je diky predsudkum nemozne si pronajmout lepsi byt za mnohem nizsi cenu.

  • http://www.internetinvest.pl Tomas Vacek

    Myslite si, ze zlaty casy pro USA mohou se vratit?

  • http://www.seomarketing.cz Ivo

    Tomu bych moc nevěřil že to je výhodné. Já jsem do tÄ›ch baráků musel chodit a vím jak to tam vypadá. Vytrhané trámy, dráty atd. Nové domy jsou za 2-3 roky ke zbourání, protože jsou tak neuvěřitelnÄ› zdevastované.

  • http://reality-show.net/ juneau

    Podobný příbÄ›h mají moji vzdálení příbuzní, co v 1968 utekli do Ameriky. V Kalifornii (Santa Monica, LA?) si koupili obyÄ?ejný dům, a po x letech vedle nich z jedné strany bydlel Korda (tenista), z druhé Stalone a jejich dům stál uprostÅ™ed prominentní Ä?tvrti. Tak je prodali za dvojnásobek původní ceny a pÅ™estÄ›hovali se. A pak jeÅ¡tÄ› jednou. A teÄ? jezdí rok co rok ve svých ~70 letech na cesty kolem svÄ›ta :)

    (nejsem si jist reáliemi a jmény, ale rámcově to souhlasí)

  • http://www.cinovivojacci.cz Vindobona

    Takle se má žít. Ne se jenom pořád nÄ›kam hnát, ale taky si umÄ›t užívat a tÅ™eba rok nepracovat :) Zlate Ä?asy dolaru se asi už nikdy nevrátí. Není pro to žádný důvod.

  • http://www.digireality.cz Rammi

    Verim, ze o najemniky se bat urcite nemusi, spis jich tam je nekolikrat vic, nez jaka je kapacita. Problem byva vetsinou spis s placenim.

    No barak s neprizpusobitelnymi obyvateli bych si neporidil, dokud bych nevedel jak je vystehovat.

  • http://fondil.wu.cz/ Fondil
  • http://www.drazebni-vestnik.cz Arpád Deméther

    i potvurka stesti se obcas unavi a na nekoho dosedne, aby si na chvilku odpocalo :o )))

  • http://www.internetinvest.pl Tomas Vacek

    Fondil: Myslim, ze "statitisice" to obycejny preklep. Mne taky cestina odchazi, ale treba ctenim ceskych serveru a psanim komentaru clovek ji porad pouziva. Ono to s temi jazykama je tak, ze kdyz se je nepouziva kazdy den tak zapominame. Proto nevidim duvod, aby John mel psat anglicky.

  • Backa
  • markonius
  • http://www.chcivydelatpenize.cz Petr S.
  • markonius

    Petr S.: Koukal jsem se na tvůj blog, napiš mi prosímtÄ› na markon [zavinac] gmail (tecka) com , chtÄ›l jsem ti poslat mail a nenašel jsem na tebe kontakt.

  • http://www.easy-prace.cz misa

    myslim, ze nemovitosti byli asi vzdy tou nejlepsi investici do budoucna..

  • John

    Backa: Je to jen ciste o stesti. Nejsou to zadni podnikavi lide. Nejsou to zadni investori a nikdy nepremysleji o kupovani nemovitosti jako o investici. Ale stejne to je pro me fascinujici pribeh. Kdyz jsem je poznal tak jsem byl nove v Las Vegas. Moc penez jsem nemel. A tihle lidi nas pozvali na Thankgiving… Prozili jsme pekny vecer s jejich rodinou. Jen me to pripadalo jako zajimava ukazka jak vnejsi okolnosti ovlivnuji nase zivoty. Jak nekdo muze vydelat hodne penez temer bez usili.

  • John

    Jeste neco … Amerika je velka.. ke stejnym situacim dochazi i dnes. Nektera mesta pujdou nahoru, jina dolu.. nekde nemovitosti budou klesat, jinde porostou… a myslim, ze se z techto pribehu da trosku poucit a delat investicni rozhodnuti.