Preji hodne uspechu v roce 2007!

Preji vsem co nejvetsi prijmy z Adsense (nebo cehokoliv jineho), vetsi zisky v podnikani, vice volneho casu pro vlastni konicky, hodne uspesnych napadu aat se vam splni po cem touzite:-)

Ja jsem prolezel Silvestra v posteli, protoze me nakazila navsteva z CR nejakou chripkou. Ted se ale divam na navstevnost a vidim, ze muj pesimisticky clanek o Adsense upoutal pozornost.Chci k tomu jen rict, ze souhlasim s Fandorem, kteryv jednom komentaripise, ze Adsense je porad asi nejlepsi zpusob jak na webu vydelat penize (v porovnani s affiliaty, bannery, textovymi linky, apod.). Alespon na mych webech pro trh USA je to naprosto nejefektivnejsi zpusob jak ziskat z webu penize. Jen jde o to, ze jsem mel ocekavani vetsi nez je soucasna realita. A taky je to trosku depresivni videt, ze po pocatecnim rustovem obdobi zacaly denni zisky klesat i kdyz navstevnost sla nahoru. Ale zase na druhou stranu zpusob jak to fungovalo taky nebyl asi dlouhodobe udrzitelny. Jen chci vysvetlit jak SNADNO to pred zhrubadvema rokyfungovalo. Stacilo udelat web s naklady $200 (hosting, domena, text a jednoduchy design), pridat par linku a pak mit zisky z Adsense kolem $90 mesicne. Takto to skutecne fungovalo a nebylo potreba nejak vyrazne investovat dalsi energii a cas. Zhruba po 2.5 mesicich se mi vratila veskera investice a pak jsem jen bral zisk. Tak takto jednoduse uz to moc nefunguje.

Jinak dekuji za dosleemaily a komentare. Na nektere dotazy odpovim primo zde v blogu.

Spread the love

4 thoughts on “Preji hodne uspechu v roce 2007!

 1. Ja si fakt myslim, ze AdSense privede vice penez. Nekde jsem cetl rozhovor s Jasonem Jason Calacanisem (spoluzakladatel Weblogs Inc.), kde psal stejnou zkusenost. Meli vyprodane hlavni a dobre plochy bannerovym inzerentum a pak zacali nasazova AdSense na zbytkove plochy… a najednou zjistili, ze na Adsense vydelavaji vice.

  Velkych inzerentu je hrozne malo a vzdycky to bude hrozne moc o tom "kamaradsoftu" kdo ty penize dostane. Malych inzerentu je strasne moc, ale celkem proinzeruji asi o dost vice penez nez ti velci.. (IMHO)

 2. Z ví­celeté praxe ví­m, že možný zisk z bannerů je v Česku mohem větší­, než z kterékoliv jiné formy reklamy. Problém je tady pouze jeden (zásadní­ 😉 – dostat se pomocí­ trvalé snahy, známostí­ a provizí­ mezi “vyvolené” weby, na které mediální­ agentury reklamu svých klientů zadávají­.

  Když tedy uvádí­te (předpokládám pro Vaše zejména mezinárodně působí­cí­ weby) na první­ mí­sto AdSense a ne bannery, znamená to že máte stejný problém (zí­skat bannerové inzerenty), nebo bannerovou reklamu umí­te prodat, ale pří­jmy z AdSense jsou u Vás i přesto větší­?

 3. Hlavní­ výhoda AS je si myslí­m v jednoduchosti, jak pí­še J.Vanhara. Člověk nemusí­ hledat inzerenty. Ale urÄ�itě ví­ce peněz vydělá server, kde se inzerenti perou o mí­sta a zamlouvají­ si plochy dlouho dopředu.

  Já našel jeden server, s poměrně velkou návštěvností­ a přitom je tam reklama skoro zadarmo. Tak jsem si ji zamluvil na půl roku dopředu, a uvidí­m co se z toho vyklube. Sám jsem se divil, že o to lidi nemají­ zájem.

  AdSense mě ale osobně hodně překvapil, poÄ�í­tal jsem s pár dolary naví­c, ale že za první­ měsí­c vydělám tolik, to by mě ani ve snu nenapadlo. Aspoň bude na další­ investice:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *