Vyhlidkovy let nad Antarktidou

Tak premyslim do jake destinace se podivat na Silvestra. Libi se mi zazit jak v kazdem meste probiha oslava konce roku.

O vikendu jsem delal nejake planovani kam se vydat. Premyslel jsem nad nejakami asijskymi zememi. Treba Silvestr v Taipei (ohnostroj z Taipe 101 – nejvetsiho mrakodrapu na svete) nevypada vubec spatne.

Pak jsem ale videl toto:

quantas

Vyhlidkovy let na Antarktidou. O pulnoci jste prvni kdo vidi vychod slucne v roce 2010.:-) Let trva 11.5 hodin. Je to vyhlidkovy let a je to zaroven i party.

Spread the love

23 thoughts on “Vyhlidkovy let nad Antarktidou

 1. Jen poznámka k Taipei – jsi si jistý, že tam ty ohňostroje na 101 pořád dělaj? Mně totiž říkali, že to tam bylo jen pár let, když to ještě nebylo zaplněný nájemníkama. Ale teď že už to nedělaj, jak už je to všechno pronajatý. Ale třeba to není pravda, nevím.

 2. Pred par dny jsem stal pred nejvyssim mrakodrapem sveta a Taipei 101 to rozhodne nebyl, ten co jsem videl je o par set metru vyssi. A ani nejake pochybne kategorie na tom nic nezmeni.. 🙂

 3. "Let trva 11.5 hodin. Je to vyhlidkovy let a je to zaroven i party."

  Takže párty na letadle? O tom jsem viděl film. Pak spadli a museli se jíst navzájem. A ještě za syrova. No rozhodně by to byl zážitek…

 4. Já nechápu proč všichni toho silvestra tak prožívaj. Chleba od 1.1. levnější nebude a vůbec nic se pro člověka nemění, akorát si přidá na kelandáři o číslo navíc.

  Zajímavý to bylo možná tak na přelomu 1999/2000 protože tisíciletí se přecejenom láme jednou za tisíc let a další "přelom" zažijem asi až tak za 11 generací 🙂

 5. Antarctida: Pokud vím, jedná se o spoustu kamení a ledu (92% pitné vody světa) v místech, kde je velká zima.

  Proto by mě zajímalo zda – li je o co stát. A navíc, nejsem si jist tím východem slunce – nevstupuje tu do hry polární den a noc?

 6. skawagon> Rozhodně je o co stát a je to zážitek na celý život. Ale lodí atd., rozhodně ne nějakým šíleným vyhlídkovým letem – to dělají vždy na každém místě takoví ti srandovní američané, so všude jedí hamburgery namísto místního jídla, lokální obyvatele považují za sluhy atd., vlastně ti lidé, kteří jsou nejhorší turistickou skupinou, nedbající na dopad v dané zemi.

  To byste určitě chtěli být na stejném místě na nový rok? Brrrr.

 7. Vojtěch: Ale on uz na vysku dostaveny je, vsechny jeraby jsou sundane, je jich jen par dole u vedlejsich staveb.. 🙂

  Presne proto jsem zminil ty pochybne kategorie (jako je prave "dostaveny")..

 8. Zajimave. Je videt, ze uz jsi ve fazi, kdy hledas neco neobvykleho, protoze ti ty obvyklyma vecma uz prosel. Me by se na tvem napadu nelibilo to odseknuti od okoli a moznost zmenit prostredi v situaci kdy ti nesedne particka v letadle. Krome toho se pri letu asi nedokazu naplno uvolnit 😉

 9. Já letěl jen párkrát, a moc nadšenej jsem z toho nebyl. Takže užívat si v letadle silvestra? Raději zajdu na nějakou blízkou párty.

  Jednou jsem silvestra i prospal, a bylo to super :), místo kocoviny a poslouchání keců, co budou lidé dělat lépe po silvestru jsem z toho aspoň něco měl :).

 10. Ale stejně ten nepříjemný stísněný pocit. Já jsem letěl jen párkrát a tak jsem se ho ještě nezbavil, a nevím, jestli se ho kdy zbavím. Holt matička země je země ve vzduchu se necítím dobře. Kámoš lítá na padáku, pořád mi říká ať to taky zkusím a já nevím. Já nejraději chodím po svých 🙂 i kolo je na mě moc rychlé :).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *