Představení­ projektu Difindo.com

V ramci predstavovani ruznych projektu na tomto blogu je tady dalsi prispevek od jednoho z ctenaru.

Jednou znevýhod klasické PPC a banerové reklamy na internetu je skutečnost, že tato reklama není­ trvalá. To znamená, že pokud si zapomenu dobí­t účet, ze dne na den o mém e-shopu nebo webu nikdo neví­, protože se reklama přestane zobrazovat.

Kromě toho se investice do PPC reklamy často nevyplácí­, protože kromě samotných nákladů na reklamu většina zákazní­ků platí­ PPC agenturám měsí­ční­ paušál za nastavení­ a správu kampaní­. Celá kampaň na PPC tak často stojí­ i několik tisí­c nebo dokonce desí­tek tisí­c korun měsí­čně.

Mnoho majitelů e-shopů si tuto skutečnost již uvědomilo, a tak začalo nějakým způsobem diverzifikovat své marketingové aktivity, a to zejména formou reklamní­ch článků (v Čechách často nazývaných PR články). Vyrojila se celá řada PR článkových webů a systémů, které umožňují­ vložení­ PR článků zdarma nebo systémů kde si člověk může PR článek na cizí­m webu koupit.

Pří­nos PR článkových webů je nulový, protože články, které se zde vyskytují­ jsou vesměs plky, které nikdo nečte a majiteli e-shopu nepřináší­ žádný užitek vpodobě nových zákazní­ků a jsou jen zdrojem zpětných odkazů snaprosto nulovou hodnotou.

Pří­nos koupených článků přes nějaký systém je o něco větší­, ale záleží­ na tom jak kvalitně je článek napsaný a zkušenosti ukazují­, že pod 500 Kč dnes člověk kvalitní­ a čtivý reklamní­ článek na navštěvovaném blogu nebo webu zí­ská jen velmi těžko.

Na českém internetu tak chybí­ reklamní­ produkt, který by byl vhodným doplňkem kPPC a současně přiváděl inzerentům nové zákazní­ky sminimální­mi náklady.

A právě proto jsme vytvořili náš projekt Difindo.com.

Difindo.com je měsí­ční­ reklamní­ program, na jehož základě inzerent zí­skává každý měsí­c několik různých formátů trvalé reklamy najednou. Konkrétně za 990 Kč měsí­čně (bez DPH) zí­skává inzerent měsí­čně 5 online aukcí­ na aukční­m portálu Jumi.cz, dále pak 2 reklamní­ tipy uvnitř článků, které pí­šeme pro naše online magazí­ny a 3 inzeráty na hojně navštěvovaných inzertní­ch portálech na českém a slovenském internetu.

Jaké jsou výhody reklamy Difindo?

Všechny reklamy, které si takto zakoupí­te jsou trvalé a zobrazují­ se na cí­lových webech po celou dobu jejich existence (platí­ pro Jumi.cz a inzeráty na online magazí­nech), respektive po dobu do archivace inzerátů, což bývá několik měsí­ců až let (platí­ pro inzertní­ portály).

Reklamní­ tipy sodkazem na vaše webové stránky jsou umí­sťovány do uživatelsky hodnotných a oblí­bených článků s cí­lem maximální­ relevance – viz. třeba http://www.uzdravim.cz/ves-detska.html. Minimální­ návštěvnost online magazí­nů nebo webu, na kterém bude Váš reklamní­ tip umí­stěn je 6000 lidí­ měsí­čně.

Inzerce vašich produktů nebo služeb probí­há na inzertní­ch portálech s minimální­ měsí­ční­ návštěvností­ 30 tisí­c lidí­.

Spread the love

71 thoughts on “Představení­ projektu Difindo.com

 1. Moc nechápu, jak to má fungovat.

  Za 999 dostanu 5 aukcí na serveru, kde si je můžu založit zdarma? A co budu prodávat v té aukci?

  3 inzeráty? Na portálech, kde je to zadarmo? Jaký to má mýt přínos?

  Snad jedině ty dva tipy ve vydávaných článcích jsou zajímavé. Ale za 999 trochu moc, ne?

 2. Ako pozerám doména bola registrovaná pred vyše rokom…a prečo vlastne doména .com ? Keď je projekt zameraný na český internet? Podľa mňa by doména .cz bola vhodnejšia a aj názov by som zvolil český. Čechom by sa lepšie by sa pamätal. Pagerank to neukazuje (asi je projekt čerstvý) a backwardlinks sú tiež nulové… V kontaktoch na úvodnej stránke nie je vidieť kontaktnú osobu alebo firmu,potom je vidieť až v menu…, ďalej by som uviedol či je firma platcom DPH alebo nie. Adresa je OK, ale telefón je uvedený iba na mobil. Chýba pevná linka a fax. ÄŽalej mi ale nie je jasné, že keď "Všechny reklamy, které si takto zakoupíte jsou trvalé a zobrazují se na cílových webech po celou dobu jejich existence", prečo mám platiť za to každý mesiac?

 3. Tomáš Fejfar: Aukce si můžeš založit zdarma a stejně tak si můžeš dát inzeráty zdarma. Ale bude tě to stát každý měsíc 2 hodiny času. A u těch reklamních tipů jde o to, že se objeví v článcích s vysokou mírou relevance. Tyhle články ale nejsou takové ty klasické PR plky, ale normální články, které lidi čtou. Každý článek na webu uzdravim.cz si přečte během týdne minimálně 100 – 200 lidí a během roku několik set lidí. A protože ten tip se v daném článku bude zobrazovat napořád, získáváš vlastně návštěvníky a klienty do tvého e-shopu pravidelně. V aukci můžeš nabídnout své produkty nebo služby z e-shopu za cenu KUP TO (tedy pevnou cenu, kterou si určíš) a v inzerci to platí jakbysmet. Tenhle produkt je primárně zaměřen na e-shopy. V každém případě všem děkuji za názory i za kritiku. Je to zatím prvotní stádium projektu a bude se to ještě vyvíjet, takže veškeré nápady na vylepšení jsou vítány.

 4. To máš jako databázi specializovaných webů pro všechny kategorie zboží? Od ručníků po auta? Také nějak furt nevidím tu výhodu… Budeš dělat i nabídku bez té inzerce na jumi.cz? Dyk to si opravdu každý může udělat sám a pokud už to děláš po několikátý tak tě to stojí maximálně 30 minut času…

 5. Vembl: Problém je, že mě to nebude stát dvě hodiny ale tak 30 minut času. A krom toho to nemusí být můj čas, ale čas brigádníka za 40/h. Který mi tam nahodí těch inzerátů a aukcí třeba 20 během hodiny.

  Jediné co na mě působí dobře jsou ty tipy v těch článcích. To OK. Ale za 999 je to hooodně moc.

  Mimo jiné nepůsobí dobře to, že ve "usecases" uvádíte obecně "klint prodávající hračky", což působí, že ste si ho klině moli vymyslet 😉

 6. 1) Aukce na jumi.cz, kde skoro nikdo nechodí jsou k ničemu

  2) Ukázka odkazu v článku o vších se mi zdá jako hezká ukázka toho, že tomu asi vůbec nerozumíte. Nebo si snad klient přál posílit na slovní spojení "zbavte se jich"?

 7. Samozřejmě, že jde mimo jiné i o zpětný odkaz. Kdyby šlo jen o konverze z přímých návštěv, tak vyjde levněji PPC. Jestliže jde skutečně jen o reklamu, tak by jsi mohl zveřejnit průměrné CTR takového reklamního sdělení, jinak klient nedokáže dopředu odhadnout kolik návštěv mu to přinese.

  Mimochodem v tom reklamním sdělení ani nejde pořádně poznat co je text a co odkaz (má to skoro stejnou barvu). Proč potom není odkazem celý text v reklamním sdělení?

 8. Marek: S tím reklamním tipem máš pravdu, že to splývá s okolím. Zkusíme to nějak více zvýraznit. Pokud jde o clickrate tak neměříme počet kliků na tu reklamu. Nicméně dle GA ten článek četlo (bez propagace na tomto webu a webtrhu) celkem 131 lidí (z toho 120 unikátů) a zdrželi se na něm po dobu 2:31 minut.

 9. To je škoda, že nevíš kolik cca lidí klikne na reklamu. Kdyby jsi to věděl, tak by bylo jasnější, jak si to vede třeba v porovnání s PPC. Můžou to být např. jen 2 % a to jsou 3 návštěvy ze 131 návštěv. Můj odhad je 0,5-5 %.

  Když tvrdíš, že jde jen o reklamu, tzn že nejde o SEO, tak se zbytečně připravuješ o nové zákazníky.

  Jak řešíte situaci, kdy je klient z jiného oboru než auta a zdraví? Nakupujete reklamu v cizích oborových magazínech?

 10. Nejak mi unika, co inzerent ziska navic oproti tomu, kdyz si vsechny formy reklamy obstara sam. Myslim, ze to zabere maximalne hodinu mesicne, coz za vic jak litr stoji asi malokomu. Spis bych rekl, ze pres ten system to zabere jeste vice casu vzhledem k tomu, ze to provozuje neseriozni amater.

 11. citace: "Přínos PR článkových webů je nulový, protože články, které se zde vyskytují jsou vesměs plky, které nikdo nečte a majiteli e-shopu nepřináší žádný užitek v podobě nových zákazníků a jsou jen zdrojem zpětných odkazů s naprosto nulovou hodnotou."

  komentář: jak je toto podloženo ? mám jiné zkušenosti – kromě ranků mi i ty "plky" přivádějí dost přímých návštěvníků… přijde mi jednodušší koupit na webtrhu umístění do PR katalogů za pár stovek, kde taky zůstávám "navždy"…

  mmchodem: je zde systém placla.cz – poměrně kvalitní řekl bych…

 12. Marek: Je to čistá reklama (odkazy budou vkládány s no follow). Nechci po mých zkušenostech dělat nic proti pravidlům vyhledávačů – a kdyby ta reklama byl čistý odkaz, tak by to mohl být problém.

  Michello: Inzerent získává to, že má svoji reklamu v kvalitním a uživatelsky hodnotném (tedy čteném) článku. Ten si asi těžko napíše za hodinu měsíčně, seriózní profíku :).

 13. Tomas: Pokouším se z trosek těch mých bývalých nedotažených projektů vytvořit něco smysluplného. A pokud jde o překlady, tak to je mrtvý business. Nic nového se tam neděje a dít nebude – jenom to bude postupně upadat, takže je potřeba hledat jiné a nové cesty.

 14. Nofollow je hodně zásadní informace, kterou jsi měl zmínit hned na začátku. Díky nofollow se dá očekávat ještě horší efektivita než mnozí čekali. Doporučuji se nad celým konceptem ještě pořádně zamyslet. Přál bych si, aby se ti s tímto projektem dařilo. Mj. proto, protože se chci dočkat vyplacení závazků z Directa. Bohužel ale budoucnost tohoto projektu nevidím moc optimisticky. Je mi líto, že jsem ti to dnes tak škaredě zkritizoval.

 15. Marek: Já jsem za tvoje názory rád, stejně jako za smysluplné byť kritické podněty všech ostatních. Určitě se nad tím zamyslím a vezmu si to k srdci. A dělám to také kvůli té železné kouli na noze Directo. Ze samotného překladatelství by vyrovnání toho prodělku trvalo hodně dlouho. Všem za podněty děkuji – nemám patent na rozum, vycházím z mých zkušeností kdy firma platí bůra měsíčně za PPC, kterou nesleduje nebo si zaplatí nějakou registraci v katalogu, ze kterého chodí 2 lidi ročně, apod. Vylepšíme to a nějaké zákazníky si to určitě najde.

 16. IMO to těží z neznalosti těch zákazníků snad víc než práce neseriozní PPC agentury 🙂

  Rozdíl je totiž v tom, že z PPC ti (v případě, že nevemeš nějaké šlendriány) přichází vysoce konkrétně zacílený návštěvník, který velmi pravděpodobně hledá přesně to co ty na webu nabízíš.

  To je výhoda, kterou přebije jen důsledný a pečlivý linkbuilding, linkbaiting a budování odkazového profilu webu ale rozhodně ne nějaký "měsíční balíček".

 17. tento system nema sancu.

  1. reklamne tipy – clanky magazinov upadnu do zabudnutia tym skor, cim viac budu publikovat a ked nebude mat magazin kvalitny obsah a seo, tak sa clanky vytratia este skor

  2. inzeraty – ponuknut inzerat na troch serveroch, kde chodi 1000 ludi, ako dlho vydrzi inzerat ako novy, pripadne posledne uverejneny na titulke?

  3. aukcie – sluzba JUMI nema obsah – 48 aukcii znamena, ze kupujuci tam "nic" nenajde, predavajuci nic nepreda a klesajuca spirala sa roztaca

  4. vasa prazentacia – otrasna – to horne menu je horsie ako z roku 85, texty ( chybove, preklepove ), cela rada magazinu ( realne 3 tiez neznie doveryhodne )

  PeterS

 18. sorry ale prijde mi to spatne…

  treba bych uvital, kdyby si nabizel nejaky jednoduchy plugin do jiz existujiciho webu, ktery by zprostredkovaval vlastni aukci…treba tahle funkcionalita v eshopech zatim moc neni a verim, ze kazdej si to napsat neumi a jeste chvili potrva, nez to budou mit bezna reseni…samosebou k tomu naflakat vsechny mozny vychytavky..ale treba uz neco takoveho je

  stranky s pseudoclankama bez pridany hodnoty fakt nikdo necte…a pokud to bude opravdu kvalitni clanek, nevyplati se ti ho psat jen kvuli nejake reklame…navic to bude poznat, protoze to nenapises (-ete) jako nekdo, kdo to pise se zapalem pro danou problematiku

  ja mam velky eshop a tyhle veci si vsechny delam sam (seo, kampane atd)..a tim padem v tom nejsem uplnej profik…dalsi vec, co by mi treba konkretne moc pomohla by byl nejaky fakt chytry web, kde budou vsechny informace z tohoto oboru, navody na nastaveni, popis GA atd…takovyhle clanky bych treba cetl, kdyby je psal nekdo, kdo tomu rozumi…ted schanim informace vsude mozne a nikdy nemam jistotu jestli to neni PR na nejakou seo firmu

 19. Honza: Spouští­me to se 2 weby – uzdravim.cz a autoczskoda.cz. Postupně budou přibývat další­. S tí­m Jumi.cz to ještě zváží­m, vidí­m, že jsem to asi udělal moc komplikované. Moc dí­ky za tuhle zpětnou vazbu.

 20. Až budeš mít na těch portálech 50 odkazů na naprosto nesouvisející weby, tak je ti ty weby seznam i google pěkně pošle dolů v SERPu za linkfarmu. A zcela správně.

  Projekt už předem odsouzenej k záhubě – i kdyby se náhodou rozjel (což se nestane), tak ho zničí vyhledávče.

 21. The Best Industries For Starting a Business Right Now – Translation and Interpretation Services

  http://www.inc.com/ss/best-industries-starting-bu

  Sorry Vemble, ale pokud jsi expert na preklady, tak trochu mrkni na mkro data, mozna budes prekvapeny.

  Rikati neco "localization testing" neboli L10n or I18n, tady v Pekingu v "Z Parku" (neco jako Silicon Valley) po firmach ktere se specializuji na localization nebo jiny business souvisejici s touto tematikou by se jen "zaprasilo", prijit s modelem jako SME's by nebylo spatne. Vetsina elektronik je "made in China" or "assembled in China" s tim prisel fenomen "outsourcingu softwaru v Cine", dale proniknuti na vsechny trhy pr EU pres 30jazyku. To by moh byt prave dobry typ pro Tebe…zkus nad tim popremyslet prave localization neni niz noveho ale prave kazda softwarova spolecnost se snazi do toholde projekt zaradit.

 22. tohle nemá šanci… především, že veškerý "zisk" za tisícovku měsíčně je nulový, aukce kam nikdo nechodí, inzeráty které si mohu podat sám (mimochodem, předpokládám, že stejně musím definovat co chci dát do aukcí a jaký chci mít inzerát a když už nad tím musím ten čas trávit, tak si to rovnou mohu podat sám) a jako poslední šílenost je odkaz (který není ani zpětný link) na webu, který nikdo nečte.. za ty peníze to je opravdu moc málo muziky..

 23. Tomas M: Díky z informaci. Podívám se na to. Já mám z překladatelství zkušenosti spíše zcela opačné – enormní tlak na cenu, noční a víkendové překlady a ziskovost maximálně 10%. U lokalizací je největší problém CAT software a investice do něj. Samozřejmě by bylo super, kdyby to takto fungovalo, ale moc nevím jak to udělat.

  Petr: Právě proto, že ty odkazy jsou no follow tak to nikdo nemůže zabanovat, protože je to čistá reklama.

  Tomáš Fejfar: Já se s PPC setkávám z pozice zákazníka (celá řada firem platí třeba 5 tisíc měsíčně za správu PPC kampaně, která jim nic nepřináší a nic přes to neprodají, apod. takže to jsou naprosto vyhozené peníze. Zatímco u takto cílené reklamy, která navíc na webu zůstává trvale, je pravděpodobnost nákupu podle mě mnohem větší než u PPC). Ale chtělo by to samozřejmě udělat pořádnou analýzu a srovnání jednotlivých případů, aby se získala nějaká relevantní data.

  Tomeec: Tenhle nápad je už hodně starý a i přes tu zdrcující kritiku si myslím, že to určitý potenciál má.

  Každopádně všem díky za názory a připomínky.

 24. Nechápu, proč se tu o Difindo vůbec píše. Takové balíčky reklamy nabízí každý webmáster, který má více webů (nabízím je taky).

  Jestli jsi vlastníkem ty Vemble, tak jsem rád, že jsi po tom posledním debaklu s tím hard-link prodejním systémem, začal vyvíjet něco nového :). Jak je vidět, tak tě jen tak neporazí, to je dobře :)!!! A pokud máš ještě nějaké dluhy (jako, že jsi psal, že jo), tak podnikání je jistě nejrychlejší možnost, jak je splatit.

  Takže go Vemble go :), držím ti palce!

 25. Jak to udelat? Preci jednoduse, napsal jsem Ti misto, oboru rozumis, firem je tu ze do par dni najdes praci, nech se zamestnat, porozhlidni se, nacerpej atmosferu, no a pak na tom zacni pracovat, jako jak? No na to proste budes muset prijit sam, ja v tomto oboru nejsem expert(ja Ti dal jen radu a snad doufam myslenku), treba by jsi mohl zacit pres "business incubator" a nebo jinak zpusobu je plno, mato budoucnost ver mi…preklady, je velka konkurence a bude jeste vetsi kazdy vyrobce se bude snazit zasobovat pr. mobilnimi telefony i ten nejmensi trh, jazykove zdroje v Cine jsou, vetsinou tu litaj scinologove z vsech koutu sveta, nemajici pod. ducha a vizi, tak je proste vyuzit, nevim, musel bych nad tim vice popremyslet! Jak dal? To uz pak zalezi na tve odvaze a umeni adaptovat se a umeni reseni problemu…drzim palce!!! a nenech se hlavne nicim odradit!!!hmm tm

 26. "noční a víkendové překlady"

  To se chudáku ani nevyspíš :).

  Já taky fotím koncerty, které jsou v pátek a sobotu. Fotky a články odevzdávám hned další den, takže víkend je zabitý, je to někdy hodně destruktivní a člověk si neodpočine.

 27. "Je to čistá reklama (odkazy budou vkládány s no follow). Nechci po mých zkušenostech dělat nic proti pravidlům vyhledávačů"

  Vemble:

  Ježiši Vemble, ty to vkládáš s no-follow? Tak tím jsi to celé odpálil, jsem myslel, že lidé získají aspoň ten hardlink. Ach jo Vemble :(.

  Navíc ti lidé mají pravdu, ty prodáváš něco, kde je sporná cena. Ty weby o kterých tam píšeš osobně neznám, ani na nich neměříš prokliky a navíc ani nepředáváš PR, protože máš no-follow.

  Vemble vemble, proč prostě neokopíruješ někomu nějakou službu? Nebo když už děláš nějakou službu pro webmástery, tak se zeptej 100 lidí co chtějí, a udělej to.

  Promiň, ale ty děláš jeden paskvil za druhým. Zkusil ses zeptat aspoň 5ti webmásterů, před tím, než jsi toto začal programovat, jestli to chtějí??? Se vsadím, že ne.

  Protože pět z těch lidí by ti řeklo, že takovou BLBOST by si nikdy nezaplatili. Jako ona to není špatná myšlenka, ale jako vždy ta tvoje realizace je OTŘESNÁ!!!

  Tvůj minulý projekt (Directo) chcíplo na tom, že jsi nebyl schopný najít kvalitního programátora a nechal sis to udělat od nějakého naprostého amatéra.

  Teď zase prodáváš balíčky reklamy jejichž hodnota je VÍCE NEŽ SPORNÁ!!! Když začínáš nějaký projekt v reklamě, tak musíš být dál, než konkurnce. A když už vypouštít z pusy něco jako PPC, tak buď DÁLE, NEŽ JE PPC. U PPC je aspoň jasné, jaké jsou náklady za jeden klik a když si dáš monitoring na stránky, tak víš i jaké jsou náklady na jednu konverzi.

  PROBOHA!!! Ty nevíš ani náklady za jeden klik, ty nevíš nic. Takže nakonec zůstane jen hodnota nějaké služby a pár linků, kterým jako korunu všeho ještě dáš no-follow (což je vrchol hnusu Vemble speciálně u reklamy).

  Řekni mi Vemble proč?

  Sakra Vemble, zeptej se aspoň 50 webmásterů co chcou, JAK TO CHCOU, a pak to PŘESNÄš, ALE PŘESNÄš!!! VEMLBE UDÄšLEJ PODLE TOHO!!!

  Ty uděláš vždy nějakého z promutím prasopsa, prostě přestaň myslet, což ti nejde, a udělej to, po čem jde trh.

  Promiň Vemble, ale musel jsem ti to napsat napřímo, nezlob se za to na mě, snad tě to nakopne správným směrem. Mám tě rád a chci, abys vydělal nějaké peníze a byl úspěšný, ale tohle…

 28. Jaromír Adámek: Nejde o mě. Já dělám 10 – 12 hodin denně již 16 let, takže jsem si svoje odmakal a také i nějakou korunu vydělal (a na DG prodělal).

  Celý ten problém překladatelství je v tom, že já se prostě narozdíl od řady konkurenčních agentur odmítám smířit s tím dělat nekvalitní překlady – nedokážu prostě přenést přes srdce, že klient nedostane kvalitně odvedenou práci a to se při požadavku na překlad 20 stran přes noc nebo víkend prostě nedá dodržet. Navíc jsou tady v poslední době ty tlaky na cenu, takže člověku zbývá buď dělat pod cenou nebo prostě nemít žádnou práci. Většina konkurence to řeší tak, že prostě sežene nejlevnější překladatele a neřeší nějakou kvalitu a výsledky pak podle toho vypadají. Zkoušeli jsme třeba psát do firem, které měly nekvalitní překlady a upozorňovat je na chyby (bez toho aniž bychom nabízeli nějakou placenou korekturu, jenom jsme dali odkaz na naše stránky do toho dopisu). Reakce na tuhle akci byla mizivá, lidé se dokonce ani nenamáhali ty chyby opravit a mají je na těch webech pořád. A tohle všechno je hrozně frustrující a těžko se to zkousává.

  Tomáš M: Já ti za ten tip děkuji a je mi jasné, že je to na mě jak to udělám. Ono v podstatě všechny věci, které se snažím dělat (ať na internetu nebo v překladatelství) s těmi jazyky více či méně souvisí, i když to tak nevypadá. Chystáme teď jeden překladatelský projekt v zahraničí se zaměřením na zahraniční klienty, takže uvidíme zda se to chytí. V každém případě díky za podporu.

 29. Vemble: víš co mi ten tvůj balíček připomíná? Jak Marvan v jednom filmu prodával na poutích "balíčky" plné blbostí. Vzpomínám, že tam byl svlečený Mikuláš a jiné "cennosti" 🙂 LOL.

 30. Jaromír Adámek: Nezlobím se na tebe. Jsem rád za každou zpětnou vazbu. Tenhle projekt mě nestál ani korunu, protože byl naprogramován ještě před pádem DG, takže jsem ho teď jenom "oprášil". Už ale Johnovi nebudeme špinit blog dlouhými komentáři o mé osobě a jdeme pracovat. Tedy alespoň já musím…. :). Všem ještě jednou moc děkuji, nějak si to vstřebám a zkusíme se polepšit.

 31. Vembl:

  Ohledně překladatelství, když už máš ten komfort, že máš sekretářku (kterou jsi tu před pár měsíci vyhazoval, tak máš snad novou), tak na ni prostě hoď, aby odmítala překlady, které budou smrdět. Když ty chceš zachovat kvalitu, tak nasaď ceny a nesnaž se vyhově, a nebo když to stejně budou chtít brzy, tak dej astronomickou přirážku. Tvůj problém není to, že chceš dělat kvalitní překlady, tvůj problém je to, že tě evidentně trápí odmítání lidí, kteří ty kvalitní překlady NECHCOU! Tak když jim nechceš vyhovět, tak je prostě posílej někam a pokud to trápí tebe osobně (mě by to trápilo taky), tak to odmítání deleguj. Jo a pokud někdo bude chtít překlad v šibeničním termínu, tak pak dej jako poslední možnost tu astronomickou cenu a uvidí se jestli to opravdu chce, ale hlavně to deleguj. Vždyť tohle tě trápí minimálně rok, co to píšeš. Bych řekl, že to mezitím nějak vyřešíš, ale jak vidím, tak ne.

  A nebo když chce někdo nekvalitní práci, tak najmi i pár nekvalitních a levných překladatelů a dělej orientační překlady!

  Proč prostě neuděláš tři varianty:

  a) orientační (bez záruky kvality) překlady s -20% ceny.

  b) standardní překlady (plná záruka kvality, kecy, kecy, tvé výhody, etc.)

  c) standardní překlady na poslední chvíli do dvou dnů +50% (cenu nastavíš sám, podle toho co je ještě reálné, ale aby se to královsky vyplatilo)

  a pokud nekdo nechce a, b ani c, tak ať jde k čertu, a pěkně ať ho tam pošle tvá sekretářka a NE TY! Tebe to trápí chlape!

  Tak už s tím něco udělej :). Se ničíš minimálně rok, jak to čtu, udělej něco pro sebe! Budeš se cítit líp.

 32. Ad cena a preklady: bullshit. Spolupracujeme se stredni firmou v USA, ktera za preklady sveho webu dava rocne ctvrt mega dolaru. A jsou neuveritelne hladovi po KVALITNICH prekladatelech v rodnem jazyce. Akorat ti uz si firmu nasli 🙂 staci se rozhlednout

 33. Vemlb: na difindo:

  1) odkazy v logu "Objednávka", "Časté dotazy" nejsou vidět, jsou černé na černém až tmavém pozadí

  2) přečíst tel. "+420775238072" pro mě jako pro dyslektika je teror, rozděl to na trojčíslí aspoň.

  3) Jakto, že v kontaktech není telefon???
  http://cs.difindo.com/kontakt/
  Vemble, vemble, vemble???!!! Taky by se slušelo oddělit adresu, IČO,.. a email s WWW do třech sekcí, stačí odřádkovat, takhle je to jedna kaše.

  Jo, a jak jsi psal, že jsi oslovoval firmy a ukazoval jim chyby. Jsem se nemohl dívat na stránky našeho třineckého kina (fotky nafocené v protisvětle, fotky baru a vybavení bez lidí, nefunkční email v kontaktu). Tak jsme jim zavolal (ředitelce), že bych chtěl zchůzku si s ními jen pokecat o stránkách, řekla mi ať ji to vysvětlím přes tel. Tak jsem ji 15 minut vysvětloval, co je tam špatně, stálo mě to 75 Kč, pak jsem se s nimi sešel a domluvil se na barteru, že jim to znovu nafotím a oni mi za to dají jen pár vstupenek do kina. A jak si myslíš, že to dopadlo, v den kdy bylo domluvené focení se měli ozvat ráno v kolik hodin mám přesně přijít. Neozvali se, tak jsem jim volal já a oni mi řekli, že to ruší (ani něměli tu slušnost to zrušit sami). A ty stránky tam byly takhle děsné ještě dva roky, opravili jen email!!! Od té doby, když někdo nechce pomoci, tak nepomáhám, nestojí to za ty nervy.

 34. Nečetla jsem celou diskusi a vím, že to ve zkratce minimálně jeden člověk zmiňoval, ale:

  To, že je součástí služby 5 aukcí na Jumi.cz by mě osobně od jejího použití velmi odradilo. Především z toho důvodu, že o Jumi.cz slyším poprvé. Jak na to teď koukám, ve většině hlavních kategorií je 0 ks zboží a registrovaných uživatelů je 96?!!! Aukční server s menší návštěvností u nás snad není, ne?

  No a když si představím u těch ostatních součástí služby obdobnou relevanci (protože službu neznám, tedy hodnotím na základě toho, co si o ní můžu vyhledat), tak bych za to nedala ani stovku. Chápu, že Aukro.cz má poplatky za zveřejnění aukcí i za prodej, ale proč zveřejňovat aukce někde, kde je nikdo neuvidí, obzvlášť, pokud je to součást služby, která stojí 999 Kč/měsíc.

 35. Tak i já se přidám. Nbeudu hodnotit kvalitu projektu, protože téhle branži osobně příliš nerozumím, mám na to pár lidí.

  Jedno ale vím jistě – John udělal dobrý skutek a pustil ven informaci o jednom projektu jednoho člověka, který zde na tomto serveru diskutuje a je častým přispěvatelem.

  Předpokládám, že očekával reakce a dost možná tímto chtěl přilákat právě ty borce zde, kteří tomu rozumí. Ať už je projekt sebevíc tragický, pak bych očekával poněkud jiný rozměr zdejší diskuse. Dost často se zde kritizují poměry v ČR, lidská hloupost, apod. S většinou věcí lze jen souhlasit.

  Co mě však udivuje, je fakt, že nikdo, krom okrajově pana Adámka, nezhodnotil fakt, že Vembl se snaží něco dokázat. Udělat něco nového, někam se posunout. Jeho historii neznám, jen ji dedukuji z komentářů zde, ale proboha nač tak silná a zdrcující kritika? Jasně, podělal to, Vašima očima viděno. A kdo ne? Nepíšeme si tady snad, že neúspěch je cesta k úspěchu? Znáte nějakého golfistu, který trefí každý míček do jamky? Federer taky nevyhrává v kuse bez ztraceného game! Já vám všem rozumím, chcete Vembla upozornit na to, že je to hovadina, ale psát věci typu "Vemblovina"…nevím, kdo nic nedělá, nic nezkazí…podle mě ani John na začátku netušil, co bude shipito zač…nebo se pletu?

 36. "Vembl se snaží něco dokázat. Udělat něco nového, někam se posunout."

  Jan má pravdu, kdo to zkouší to jednou dokáže. Vembl má základnu v překladatelství, já v adultu a jednou to prostě dáme, viď Vemble? 🙂

 37. Taky mě překvapila ta zdrcující kritika – kritika je fajn, ale me by stačilo 10-15 příspěvků abych pochopil že se to lidem nelíbí…tak proč si přisazovat a psát to samé dokola. Já být Vemblem tak mě těch 40+ kritik trochu položí 😀 Možná lidi vyprovokovalo že to má stát 990 Kč/měsíc a v jejich očích je to k ničemu, tak se cítili být nějak osobně dotčeni a měli nutkavou potřebu to rozcupovat 🙂 A někteří se přidali k lynčujícímu davu. Nerozumím tomu dopodrobna takže jsem se ke kritice nepřidal – ale přišlo mi to taky poněkud drsné místy.

 38. Podľa mňa je to také kopanie do otvorených dverí.

  By som povedal že added value je nulová a stojí to relatívne dosť.

  Taktiež tento PR článok čo zverejnil John je hotový teleshopping. Všetci sú k*k*ti a my máme produkt ktorý to všetko vyrieši a je megasuper aj keď nieje.

 39. Shuwix: Já to posuzuji podle toho, že PPC reklama se lidem prostě nevyplácí – znám minimíálně 10 firem ze svého okolí, kteří do ní cpou prachy v řádech tisíců měsíčně a výsledek je nula nula nic. A agentury se nestydí brát několik tisíc za 20 minut práce měsíčně. Z tohoto hlediska má můj produkt mnohem větší přidanou hodnotu – už třeba v tom, že klient zaplatí sice 990 Kč, ale získá za to trvalou reklamu v uživatelsky přínosném článku (dokonce 2x) a ne v nějakém reklamním plku k ničemu, které nikdo nečte. Ty aukce a inzerce jsou tam jako takový bonus navíc. Nicméně ten produkt nějak vylepším a věřím tomu, že to dokážeme prosadit, i když tomu nikdo nevěří.

 40. Jan Straka: Nikdo tady neoceňuje snahu, protože není co ocenit. Je to srovnatelné s tím, že řeknu, že proádávm reklamu u mě na webu, nazvu to "měsíční balíček" a k tomu přidám dvě aukce, které založím na aukru.

  Jestli to něco je, tak je to tahání peněz z klientů za něco co jim nijak extra nepomůže. Ale jak jsem říkal, je to srovnatelné se zmíněnými PPC agenturami.

  Kdyby přišel s něčím, co se skutečně vyplatí malým provozovatelům, tak to jistojistě ocením 😉

 41. Tomáš Fejfar: Tak já jsem zmínil, že téhle tématice nerozumím. Pouze jsem se v obecné rovině pozastavil nad tím, jaké byly reakce. Beru tenhle blog jako inpirativní čtení článků a komentářů lidí, kteří jsou tak nějak "na stejné lodi". Znovu opakuji – nehodnotím kvalitu či nekvalitu služby, kterou Vembl představil. Od toho zde jsou jiní experti (nemíněno ironicky,prosím). Já se jen pozastavil nad tím, jak najednou umíme kopnout pod koleno spoluhráče za to, že nám nepřihrál…ale možná že to vidím špatně. Prostě jsem jen chtěl vyjádřit pocit, který ve mě diskuse zde vzbudila, to je celý boys.

  Pokud Vembla vedla k akci čistě snaha zbohatnout na "těch, kdož nevědí", pak mu kritika patří. Pokud se ale snaží jen jít věci vstříc, dost možná si to neuvědomil a šlápnul vedle, to je celý…

 42. Pokud bych byl člověk, který vyhodí za PPC měsíčně x a nezajímalo by ho, co z toho má, tak věřím, že bych měl zájem (nejsem ten typ člověka). Jenže asi by bylo potřeba to nějak vylepšit.

  První věc vzhled stránek, prodáváš službu, která pravděpodobně nic nepřinese, ale to ve finále nikoho nebude zajímat. Protože to prodáváš lidem, který nezajímá počet objednávek. Zajímá je kolik jim to přineslo lidí (rádi se dívají na počítadlo toplistu). Nebo řeknou známým – koukni, v tomhle článku mám tip a odkaz na můj eshop! Určitě je osloví i to, když jim řekneš, že ho zaregistruješ do 2000 katalogů. Je to sice k ničemu, ale on bude spokojenej. Musíš to nabídnout lidem, kteří uvažují stylem, že teď se zaregistruju do těch katalogů a pak to pojede. Teď si koupím PPC reklamu a v budoucnu se ty lidi vrátí a nakoupí. Lidi si přečnou článek a za rok si na mě vzpomenou.

  Takže udělat pěknej design, dát tam grafy z těch médií. Věci typu jak vám stoupá čtenost článků, návštěvnost atd. Ať jsou spokojený, že to mají od superskvělý společnosti:o)

  Pak by to chtělo obchodníka, vytipovat zákazníky (třeba firmy zaregistrované do katalogů:o), nemající na stránkách google analytics, ale jenom toplist, navrcholu nebo ideálně nic. Obvolat je a rvát to do nich. Namlsat je "Váš odkaz uvidí 1000 lidí první den" atd.

  Otázka je, jestli se ti to za 990Kč měsíčně vyplatí a jestli to není pro zákazníka moc levný. Takže alespoň 1 990Kč.

  Tuhle službu neprodáš zkušeným obchodníkům na netu nebo trošku více znalým, proto to tu všichni odsuzují. Musíš jít tam, kde nevědí, neznají a koupí.

  Další otázkou je, jestli ti nebude vadit, co vlastně prodáváš:o) Ale to už je na tobě.

 43. Mikey a Tomáš: Právě přesně tohle nechci. Já jsem prostě přesvědčen o tom, že je tenhle produkt pro zákazníka přínosnější než PPC. Vycházím z vlastní zkušenosti. Malý příklad – firma prodávající ocelové kontejnery platila PPC reklamy 14 Kč za klik. Agentura se nenamáhala cenu snížit, protože byla placená za kliknutí. Navíc klient nic neměřil (agentura mu jaksi za pár litrů za měsíc neřekla jak to má dělat). Tak jsme je vyhodili, PPC zrušili a nechali si napsat pár článků s reklamou. Přínos je sice zatím také nulový, ale mohu na články alespoň odkazovat a vzhledem k tomu, že je reklama trvalá, tak to klientovi něco přinese – kontakt s potenciálním klientem, a to za tisíc korun, ne za pět litrů měsíčně jako to bylo u PPC). Podobných příkladů mám dost. Prostě tvrdím, že PPC je mnohem větší líčka na peníze než ta naše nabídka. Já chci pro klienta trvalý přínos a to mu ten reklamní tip přinese. K čemu mi je super tabulka s měřením hledanosti daného kw nebo počtu kliknutí na reklamu (to ani stejně já nemohu dost přesně a dobře změřit a klient to uvidí sám na svém GA), když ve finále zjistím, že na to, aby se klientova PPC reklama zobrazila na klíčové slovo na které je obsah článku zaměřen musím zaplatit 10 Kč za kliknutí, zatímco ten článek s reklamním tipem s reklamním tipem je na první straně ve fulltextu a tudíž na něj během doby klikne více lidí než na PPC. Navíc na článek třeba někdy někdo odkáže, apod. takže ten přínos také není malý.

  Nejde mi o žádnou past na hejly – tím vším jsem si už prošel a nestojím o to nabízet PR plky za 250 Kč ani lidem lhát o účinnosti něčeho co nefunguje. A nějaké výsledky klientům služba již přinesla – třeba na kw dřevěné hračky se držíme na předních pozicích na Googlu i Seznamu přes půl roku a to jenom s pomocí těch našich služeb.

  Abych to nějak uzavřel – neříkám klientům aby s PPC úplně přestali. Ty naše služby poskytujeme jako diverzifikaci – tedy rozložení rizika. Když máš jenom PPC a zapomeneš dobít účet tak jsi mrtev ze dne na den, kdežto u té naší služby se ti to nestane.

  Nicméně souhlasím s některými výtkami a trochu tu nabídku poupravíme.

 44. Vembl: A proč nenastoupíš do PPC když je zde takový prostor? Však je jasné, že mnoho agentur to dělá špatně, ale PPC model reklamy je špičkový a dá se s ním dosáhnout velmi zajímavých výsledků.

  > Když máš jenom PPC a zapomeneš dobít účet tak jsi mrtev ze dne na den

  A pak dobiješ kredit a jedeš vesele dál 🙂

 45. Kolik utratíte v PPC denně? A jaký máte konverze?

  Já se jen tak ptám, aby se konečně začalo mluvit řečí čísel a přestalo se plkat…

 46. TO: Vembl

  Vemble podle mě PPC reklamu zbytečně podceňuješ. Jejím hlavním cílem je propagace a následně pak prodej konkrétního produktu či služby. Pokud někdo přes PPC reklamu (a ještě k tomu na "drahá slova") propaguje celou firmu a navíc nesleduje výsledky propagace, ten samozřejmě vyhazuje své peníze obrazně řečeno do záchodové mísy. Pokud ale někdo využívá PPC reklamu primárně k prodeji konkrétního typu zboží nebo konkrétní služby a věnuje se současně s tím alespoň základní analýze návštěvnosti, pro toho je PPC reklama přínosem (jinak by ani neexistovala).

  Osobně jsem spravoval několik PPC reklamních kampaní v ČR i USA a z vlastních zkušeností mohu dodat, že u části firem tvořila dobře nastavená PPC reklama většinu jejích tržeb/zisků. Uvedu příklad z praxe:

  Určitá firma v USA se zabývala pořádáním určitého typu kurzu. Otestovali jsme proto PPC kampaň Google AdWords a zjistili, že cena za jednoho potenciálního zákazníka přivedeného na web firmy je díky vysoké konkurenci na trhu PPC také poměrně vysoká – cca 2 až 3 dolary (40 až 60 Kč) / 1 kliknutí. Vylepšili jsme proto inzeráty tak, aby byly zajímavější a snížili díky tomu cenu na 1 až 2 dolary za jedno kliknutí. Následně jsme testovali, z kolika % potenciálních zákazníků přivedených přes PPC na web se stanou skuteční zákazníci (odeslání formuláře s přihláškou ke kurzu). Po několika dnech jsme zjistili, že nabídka firmy je pro lidi zajímavá, protože cca 20 % z nich vyplní přihlášku na kurz. I když se reálné náklady na přivedení jednoho zákazníka přes PPC kampaň pohybovaly od 5 do 10 dolarů (100 až 200 Kč), do PPC se vyplatilo investovat 500 až 1000 dolarů měsíčně, protože jeden účastník kurzu vygeneroval dotyčné firmě 50 až 100 dolarů (1000 až 2000 Kč) zisku. Mimochodem, PPC reklama v Google AdWords jela 3 roky a vedle ní se samozřejmě prováděla SEO i uživatelská optimalizace firemního webu + reklamní kampaň mimo internet.

  V ČR byly výsledky PPC reklamy (Google AdWords) podobné, jen se ceny za kliknutí i zisky z PPC pohybovaly zhruba na 20 až 40 % stavu v USA.

  Ještě předtím než začneš PPC reklamu jako celek zatracovat, zkus se zamyslet nad tím, proč u některých firem tato reklama nefunguje?! Chyba totiž není v PPC, ale vetšinou ve špatně navrženém firemním webu, ve špatně nastavené PPC reklamní sestavě, ve špatně vybraných klíčových slovech (spojeních) a v laxní analýze návštěvnosti. Ano, někdy bývá příčinou neúspěchu PPC reklamy i extrémně silná konkurence, jenže za to nemůže PPC, ale právě ta silná KONKURENCE. V tom případě musí firma ořezat náklady, vylepšit produkty a služby, nebo odejít z trhu.

 47. Josef Zemánek: Souhlas – u některých produktů se PPC vyplatí a u některých je dosažení návratnosti obtížné. A s těmi věcmi kolem použitelnosti webů, apod. máš samozřejmě také pravdu – hraje to roli jak v případě PPC tak v případě té mé služby.

  Schválně si na jednom klientovi na 1 měsíc vyzkouším jak funguje naše reklama a PPC, porovnáme to, a pak uvidíme. Všem každopádně děkuji za připomínky i kritiku a už to tady uzavřeme – meleme pořád o tom samém. Johnovi moc děkuji za to, že to tady zveřejnil a doufám, že mě moc neproklíná za ten flame co jsem tady vyvolal :).

 48. TO: Vembl

  Ještě si dovolím poslední poznámku. Pokud už investuješ do Google AdWords (PPC) reklamy, nezapomeň v Google Analytics nastavit několik úrovní Cílů (Goals), pomocí kterých sleduješ přeměnu návštěvníků na zákazníky (konverzi):
  http://blog.dobryweb.cz/zaklady-prace-s-google-an
  Podle míry konverze pak upravuj web + vylepšuj nabídku služeb co na webu nabízíš. Míra konverze se dá tímto zvýšit klidně na dvoj až trojnásobek. U každého jevu ale musíš neustále přemýšlet a ptát se "Proč se tak děje"! Všechno to je o psychologii. Musíš prostě myslet z pozice potenciálního zákazníka, vžít se do jeho pocitů. Jednou je přitom potenciálním zákazníkem mladá a nezkušená sekretářka firmy, podruhé živnostník, potřetí student apod. Každý přitom myslí jinak a požaduje trochu něco jiného a ještě k tomu z jiných důvodů. Na uživatele se zkrátka nesmíš dívat jako na jednolitou masu spotřebitelů, ale spíš několik skupin lidí (dobré je například cílit zvlášť na firmy, domácnosti, instituce, studenty…).

  Jo a nezapomeň na to, z řady lidí co přijdou přes PPC reklamu se nestanou zákazníci hned. Někdy se stane, že třeba polovina lidí web prostuduje a teprve až za několik dní se z nich stane zákazník, který přijde na web jinudy než přes PPC reklamu (buďto přímo nebo obyčejně přes vyhledávač). U části těchto lidí už přitom není aktivní cookies, takže ani nevíš, že pochází z PPC reklamy. I tohle se musíš naučit sledovat. Zákazníků se například čas od času zeptáš, jakým způsobem tvou firmu objevili, nebo z historie návštěvnost odfiltruješ "zuby" (úkony) vzniklé díky PPC. No a představ si, že spousta zákazníků co přijdou z PPC reklamy si tvou službu objedná telefonicky. I u nich musíš nějakým způsobem alespoň přibližně zjistit procentu příchodu z PPC.

 49. "nemající na stránkách google analytics, ale jenom toplist, navrcholu nebo ideálně nic."

  "ideálně nic" Hahaha 🙂 ROFL !!! Hahaha, už dlouho jsem se tak nepobavil 🙂 LOL. Takhle se hledá cílovka LOL :)))

 50. To Jaromír Adámek: Komu jinýmu to chceš prodat?:o) Mall ani Alza to nekoupí, takže jedině neználkové, začátečníci…

  to Vembl: Chápu, že to tak dělat nechceš, ale asi jiným to neprodáš. Ty tomu produktu věříš, tak co řešíš. Věříš, že pro zákazníka je tvoje služba přínos, neoblbuješ je, ty tomu veříš. Tvůj zákazník se zbavuje odpovědnosti za prodej (teď mi ty klienty naženou oni a já budu vydělávat bez práce). Všichni jsou spokojeni.

  Chceš-li zízkat zkušenosti s efektivní propagací, začni se věnovat affiliate marketingu. Za čas zjistíš, kde se a jak prodává. Tyto zkušenosti můžeš zhodnotit a nabízet je dál. Otázka ale zní – stojí o ně tvůj klient? Chce opravdu kampaň která mu přivede zákazníky nebo si raději koupí pocit, že teď to zpropaguje a pak někdy ty lidi přijdou a nakoupí…

 51. Vembl: Tvoj systém má jednu základnú chybu.

  U PPC je proste cena clicku, RPM nastavená na základe logického princípu. Ponuka-dopyt.

  A u dobrých PPC brokerov je ľahké merať efektivitu kampane.

  Na tomto prerazil Adsense. Dokázal od klientov vytiahnuť najviac peňazí ale na oplátku im dáva službu kde advertiser vie čo sa mu oplatí a čo nie.

  Systém má veľa publisherov len ak je veľa advertiserov.

  A tvoj systém má cenu 990 Kč, čo napovedá že je vycucaná z prsta.

  Mesačné náklady 990 Kč a advertiser nemá šajn aký prínos mu to privedie v objeme trafficu a ešte si samozrejme sám môže merať conversion.

  PPC je momentálny vrchol, advertiser platí presne za to čo dostane. Publisher dostane presne toľko, koľko si zaslúži.

  To je nejaká rovnováha v obchodných vzťahoch.

  U teba neexistuje žiadna rovnováha nakoľko za neurčitý objem trafficu neurčitej kvality človek zaplatí fixnú cenu, to znamená že jedna strana (advertiser/publisher) vysoko prepláca oproti PPC.

 52. difindo.com chybí­ už jen jediné – difindoglobal.com … Vemble, měj už rozum, zapomeň na ty internety a drž se toho, co tě poslední­ roky slušně živilo, protože tě to může slušně živit dál.

 53. Johne promin nepatri to sem.

  Pratele, muzete mi poradit ci by se mi ta investice vyplatila? Jestli je to dobre udelany, ci by se to hodilo pro muj projekt anebo co doplnit, samozrejme jazykove mutace… Chtel bych aukcni portal pro vytvarne umeni neprofesionalnich vytvarniku. Nebo byste radeji navrhovali udelat neco nove, netvrdim ze bych se na to vrhnul hned. Piste mi prosim na muj mail lacozachar (x)gmail.com at tot vlakno uz se uzavre. Dekuji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *