Aplikace bidovani na eBay

Nevim jestli je to proti pravidlum ebay.com. Ale chtel bych aplikaci, ktera by umoznila uzivatelum Shipito bidovat na ebay pres nas ucet. Jde o to, aby pak mohli bez problemu zaplatit pres nas ucet a nechat si poslat balik do skladu Shipito.

Co tim chci vyresit? To ze lidi nemaji americke kreditky a nemuzou si treba pres ebay takto neco koupit. Tim, ze uzivatel bude bidovat pres nas (Shipito) ebay ucet tak zadny problem s platbou nebude.

eBay ma svoje API na bidovani. Na Shipito take muzeme vytvorit nejake API, ktere sdeli jestli ma uzivatel dostatecny deposit na to, aby mohl prihodit na nejake aukci.

Aplikace by umoznila uzivateli se prihlasit. Videl by kolik ma na depositu (pres Shipito API). Mohl by bidovat na eBay a koupit co chce. A koupenou vec poslat na svoji Shipito adresu.

Nebylo by spatne kdyby to byla webova aplikace a zaroven i verze pro iPhone.

Jestli jste nekdo neco takove resili tak mi prosim napiste. Jakekoliv know-how je vitano!

39 thoughts on “Aplikace bidovani na eBay

 1. To prece normalne jde, zaplatim paypalem a shipping adress dam vasi adresu. Aspon na nemecke ebay tak bezne nakupuju, dokonce biduju ja a plati kamarad v nemecku a posila se jemu. Adresa (overena postou je moje ale v nejakem dalsim kroku se zada ze poslat chci jinam a sice jemu (samozrejme jen v pripade ze prodejce odmita poslat primo me). A on pak preposle me. Rekl bych ze na ebay.com to je stejne.

 2. @JN @Ladia Ne to je fakt pro lidi co nemaji kreditky nebo maji problemy platit kdyz kreditka neni z USA. Ja bych se klidne o ty mile s nekym podelil… kdyby slo o nejake joint venture. Tohle by mohl byt pekny zdroj:-)

 3. @eastbiz @JN @Ladia Na eBay uz netreba kreditku ( Pouzivam eBay.com) . Ja mam slovensku debetnu kartu a bez problemov som ju sparoval s PayPal. A Adresy mam dve. Jednu slovensku a jednu na Shipito. A ked niekto povie ze neposial na Slovensko tak si prepnem adresu v profile …

 4. Nechapu k cemu by to bylo? V CR snad uz neni clovek, pro ktereho by nebyla dostupna karta, ktera neni naparovatelna proti Paypalu ?!

  Ja sam mam karet hromadku a pouzivam z nich jen 2 (1 firemni, 1 soukromou), nicmene predpokladal bych, ze i ten zbytek funguje na paypalu/ebay. Na zaver uvedu, ze nejsem sberatelem karet, banky mi je nuti samy. Takova Citi da klientovi standardne 2 karty: 1 kreditni a 1 debetni. Bez te debetni se neprihlasite do internetoveho bankovnictvi, debetni ma zase nejake omezeni pro prakticky zivot (uz nevim jake).

 5. @mhi Me zas prijde, ze to neni spatny napad – podle me na to John nabali nejake vyhody a lidi se budou jen starat o to, aby meli dostatek penez u Johna na ucte (a John si otevre konecne v USA vlastni banku 🙂

  pro cloveka, ktery bude kupovat na ebayi tak vznika ‘vyhoda’ anonymity, protoze to vlastne bude kupovat uzivatel shipitoXYZ, kde bude spokojenost temer 100%, protoze bude platit vcas 🙂

 6. @tomasco @eastbiz @JN @Ladia Predpokladam ze nikdo z vas myslence Johna ale vubec nerozumi. To ze mate kreditku ktera nema problem s paypal je jasne, to ze mate vic address v ebay taky. Jenze velmi casto se stane ze ma prodejce ohlidanou/coz paypal umi/ zemi puvodu te karty. A ve chvily kdy ta karta je ceska/lepe receno ne americka/ tak vas to posle do haje a konec….

  Uz davno prodejci na ebay nehlidaj jen pomoci shipping address protoze moc dobre vedi o shipito a dalsich.

  Jinak receno Johne velmi bych tuto sluzbu ocenil..

 7. @eastbiz @JN @Ladia Ludia, ktory nemaju kreditky tak aby si zriadili ucet na shipito musia poslat peniaze prevodom, lenze prevod sa pri mensej sume neoplati z hladiska poplatokov. A ti co kreditky maju, nebudu predsa najskor posielat peniaze na svoj shipito ucet. Ved naco? Mal niekto problem zaplatit kartou na Ebay?

 8. @eastbiz Ja by som skíƒÂ´r zvaí…¾oval nad aplikíƒÂ¡ciou vo flashi ako míƒÂ¡ spolo턍nosí…Â¥ http://www.fiftyone.com/ (mozno by som to zjednodusil s tíƒÂ½m, í…¾e by tam neboloo clo a DPH) a urobil kontrakt priamo s obchodníƒÂ­kmi v USA a neviazal nic na shipito schríƒÂ¡nky. Toto by bolo pre shipito velkíƒÂ½m príƒÂ­nosom. ZíƒÂ¡kazníƒÂ­k by priamo u obchodníƒÂ­ka si nechal poslaí…Â¥ balíƒÂ­k cez Shipito. Ceny by boli stanoveníƒÂ© na zíƒÂ¡klade hmotnosti predíƒÂ¡vaníƒÂ©ho tovaru a johnovej marí…¾e. Chce to len urobií…Â¥ kontrakty s predajcami.

 9. Ahoj Jone,
  jak píƒÂ­í…¡íƒÂ­ ní„›kteí…™íƒÂ­ v komentíƒÂ¡í…™íƒÂ­ch. Opravdu mi tato sluí…¾ba pí…™ijde zbyte턍níƒÂ¡. PayPal v í„ÂŒR m텯텾e míƒÂ­t uí…¾ kaí…¾díƒÂ½, tak nevíƒÂ­m pro턍 nabíƒÂ­zet.

  V턍era jsem ale narazil na jiníƒÂ½ problíƒÂ©m, kteríƒÂ½ pokud by se ti podaí…™ilo vyí…™eí…¡it (nemí„›lo by bíƒÂ½t sloí…¾itíƒÂ©) m텯텾eí…¡ rozjet dalí…¡íƒÂ­ podnikíƒÂ¡níƒÂ­. Zaplatil jsem si VPN do USA abych mohl sledovat Hulu.com a netflix.com. Bohuí…¾el obí„› sluí…¾by (nebo minimíƒÂ¡lní„› hulu.com) neumo텾텈uje vytvoí…™it íƒÂºí„et bez USA karty. Stejní„› jako iTunes – ty podporujíƒÂ­ sice PayPal, ale ten musíƒÂ­ bíƒÂ½t zase navíƒÂ¡zíƒÂ¡n na USA kartu nebo banku. Pokud by se ti podaí…™ilo ní„›jak províƒÂ¡zat svou firemníƒÂ­ kartu s tí„›mito sluí…¾bami a nabíƒÂ­zet to díƒÂ¡l klientí…¯m s tíƒÂ­m í…¾e si budeí…¡ strhíƒÂ¡vat poplatky od nich pí…™es PayPal, myslíƒÂ­m, í…¾e by to vyuí…¾ilo hromada lidíƒÂ­. JíƒÂ¡ momentíƒÂ¡lní„› shíƒÂ¡níƒÂ­m ní„›koho kdo by mi umoí…¾nil pouí…¾íƒÂ­vat jeho hulu.com íƒÂºí„et za pravidelníƒÂ½ mí„›síƒÂ­í„níƒÂ­ poplatek.

 10. @Thom @tomasco @eastbiz @JN @Ladia Nejsem si jistíƒÂ½, ale na eBay snad neexistuje prodejce, kteríƒÂ½ neumo텾텈uje platbu pí…™es PayPal. Tak co a pro턍 í…™eí…¡it í…¾e “ma prodejce ohlidanou/coz paypal umi/ zemi puvodu te karty”. Pí…™i platbí„› pí…™es PayPal prodejce ví…¯bec netuí…¡íƒÂ­ jestli klient platíƒÂ­ kartou kreditníƒÂ­/debetníƒÂ­/nebo kreditem poslaníƒÂ½m na payPal pí…™evodem. Tato sluí…¾ba smysl míƒÂ¡ ale ne na eBay. Jen tam kde prodejce hlíƒÂ­díƒÂ¡ zemi pí…¯vodu karty. Takí…¾e iTunes, hulu.com, netflix.com a pod.

 11. @PetrN Pouí…¾íƒÂ­vam Hotspot Shield, sice je tam nejakíƒÂ¡ reklama ale je to zadarmo. SkíƒÂºs. Funguje to aj pre Mac tak i Windows. Ke턏 oí…¾elieí…¡ ríƒÂ½chlosí…Â¥. Ale na prehliadanie US webu je to super.

 12. @Filip JíƒÂ¡ nemíƒÂ¡m problíƒÂ©m se pí…™es VPN pí…™ipojit k Hulu.com nebo netfix.com. JíƒÂ¡ míƒÂ¡m problíƒÂ©m, í…¾e mi hulu.com nevezme 턍eskou kartu pro subscription do Hulu Plus.

 13. @Filip Aha, to jsem nezkoumal 🙂 ale tady se platíƒÂ­ pravidelníƒÂ© mí„›síƒÂ­í„níƒÂ­ poplatky, tak nevíƒÂ­m jestli to pí…¯jde, ale podíƒÂ­víƒÂ¡m se.

 14. @PetrN Ja som v minulosti spekuloval skor ako ziskat taku kartu, alebo nieco podobne. V USA existuju tzv. prepaid debit cards, ktoríƒÂ© sa dajíƒÂº dobíƒÂ­jaí…Â¥. Niektore sa dokonca daju kupit aj vo Wallmarte. Napr. http://www.netspend.com. sa da taka objednat. Dokonca mi aj tu kartu poslali, len potom mi stopli konto. Neviem preco.Mozno koli adrese. Alebo asi preto, ze som si nechal poslat 2 karty (kazdu od inej spolocnosti), ale karty vydava Meta Bank. Karta sa nedala uz aktivovat. Inak karta je tusim dobijatelna aj z inej karty a tusim aj cez paypal. Ma niekto s tym skusenosti, ze sa mu podarilo ziskat takuto aktivnu kartu? Viem, ze tuto kartu ponuka aj Bank Of America, kde staci zadat miesto SSN cislo pasu. Ale ma to ten hacik, ze musite v USA fyzicky prist do banky s pasom aby Vam tu kartu dali (z BOA). Objednava sa tiez cez internet. Je to pre cudzincov co nemaju SSN a byvaju v USA.

 15. @Filip Tak asistovaníƒÂ½ níƒÂ¡kup v tomto pí…™íƒÂ­padí„› IMHO nejde pouí…¾íƒÂ­t. Ten je pro níƒÂ¡kup zboí…¾íƒÂ­ – tady potí…™ebuju koupit sluí…¾bu, za kterou mi hulu.com pravidelní„› mí„›síƒÂ­í„ní„› strhíƒÂ¡víƒÂ¡ poplatek dokud ji pouí…¾íƒÂ­víƒÂ¡m. Musel bych díƒÂ¡t Shipito pí…™ihlaí…¡ovacíƒÂ­ íƒÂºdaje do míƒÂ©ho íƒÂºí„tu. Shipito tak míƒÂ¡ míƒÂ© pí…™íƒÂ­stupovíƒÂ© íƒÂºdaje a musíƒÂ­ dokon턍it registraci a zadat tam svou kartu, ale pochybuju í…¾e by to udí„›lali. Co Johne? Musel bych míƒÂ­t na Shipito íƒÂºí„tu ní„›jakíƒÂ½ dostate턍ní„› velkíƒÂ½ kredit a z ní„›j by si strhíƒÂ¡vali poplatky, kteríƒÂ© by jim z míƒÂ©ho hulu.com íƒÂºí„tu strhíƒÂ¡valo zase hulu. Pí…™ijde mi to krkolomníƒÂ© a nevíƒÂ­m jestli 2x bezpe턍níƒÂ©. JíƒÂ¡ sice íƒÂºdaje o kartí„› Shipito na hulu.com neuvidíƒÂ­m, ale bude asociovíƒÂ¡na s míƒÂ½m íƒÂºí„tem a v턛텙íƒÂ­m, í…¾e ní„›kteí…™íƒÂ­ lidíƒÂ© by mohli vymyslet jak to zneuí…¾it….

 16. @PetrN MyslíƒÂ­m, í…¾e by si mal eí…¡te jednu moí…¾nosí…Â¥ a to urobií…Â¥ asistovaníƒÂ½ níƒÂ¡kup cez shipito a nechaí…Â¥ si poslaí…Â¥ americkíƒÂº platobníƒÂº dar턍ekovíƒÂº kartu s kreditom 🙂 Eí…¡te som to neskíƒÂºí…¡al ale myslíƒÂ­m, í…¾e by to í…¡lo 🙂

 17. @Filip jj to by mhlo jíƒÂ­t. Zaujal mí„› ten netspend.com. Kdyí…¾ jako adresu uvedu Shipito a odtud mi ji poí…¡lou mohlo by to projíƒÂ­t :-))

 18. @PetrN Ja som to skíƒÂºsil, kartu mi aj poslali (dokonca 2), je to zadarmo, len problíƒÂ©m som mal potom v aktivíƒÂ¡ciíƒÂ­ a zablokovaníƒÂ­ konta. Neviem pre턍o…Inak dal by som tak aj US telefon. Odporucam voice. yahoo.com. Daju sa tam vybrat slusne cisla a ked niekto vola, tak ti odkaz pride na yahoo mail. Je to super telefonna sluba. Ja mam napr. zriadene cislo s predvolbou (310)-256 co je Inglewood nedaleko Torrance. Ale su tam aj ine staty a stoji to 2.99 USD mesacne.
  TíƒÂº kartu by som si nechal poslaí…Â¥ radí…¡ej napr. do Oregonu (aby nevedeli, í…¾e ide o Freight Forwarding ). Ak sa Ti podaríƒÂ­ kartu zíƒÂ­skaí…Â¥ a aktivovaí…Â¥ daj vedieí…Â¥ na blog (ak to John nevymaze :-))) lebo tíƒÂ½m príƒÂ­de o kí…¡eft z asistovaníƒÂ©ho níƒÂ¡kupu :))))

 19. @PetrN @Thom @tomasco @eastbiz @JN @Ladia Necham te klidne zit ve sladke nevedomosti, ale az si zkusis neco na ebay koupit cenejsiho jako treba laptop a vykope te to kvuli zemi puvodu, tak si na me vzpomen:D

 20. @Thom @tomasco @eastbiz @JN @Ladia Pravda nic cenní„›jí…¡íƒÂ­ho na 10k CZK jsem nekupoval, takí…¾e zkuí…¡enosti v tomto smí„›ru nemíƒÂ¡m.

 21. @PetrN @Filip Asistovanym nakupem takova platba delat nejde.. neda se to skalovat a byl v tom neskutecny binec. Jakmile jsou nekde mesicni poplatky a karta by se dala k nekomu jinemu na ucet.. to je fakt nemyslitelne.

 22. @Filip nejvice penez usetri lide na konsolidaci. A obchodnici jsou spise znami tim, ze ti daji malicke zbozi do obrovske krabice. Takze si pak nechas poslat neco miniaturniho a dimenzni vaha je 50 kg (kvuli tomu, ze to je velka krabice). V tom je asi ta podstate proc lidi se Shipito usetri.

 23. @eastbiz Ano to moze byt, ale ne v pripade, ze si objednavam viac balickov. Ale ak ide o 1 balik, neviem ci na tom az tak usetrim, ked chcem prebalit do mensieho, tak musim zadat specialnu poziadavku, ktora ma stoji dalsich 8.5 USD, idealne by bolo keby sa dal aj 1 balik prebalit za 2 USD 🙂 a nezadavat specialnu poziadavku.

 24. @eastbiz no to moze byt, ale len v pripade, ze si objednavam viac balickov. Ale ak ide o 1 balik, neviem ci na tom az tak usetrim, ked chcem prebalit do mensieho, tak musim zadat specialnu poziadavku, ktora ma stoji dalsich 8.5 USD, idealne by bolo keby sa dal aj 1 balik prebalit za 2 USD 🙂 a nezadavat specialnu poziadavku.

 25. Myslim, ze by slo pouzit MoneyPak od Paypal. Shipito by se stalo prodejcem MoneyPak (Shipito jako retailer by melo nejake % z poskytovane sluzby ). Vyhoda je, ze zakaznici nemusi mit bankovni ucet a muzou tuhle sluzbu pouzit i na Ebay.

 26. @Filip @PetrN Drive slo i otevrit ucet na dalku, o karte ani nemluve, ale po 11/9 a hlavne Patriot actu to slo do kytek. Ted se jen nabizi otazka kdo mel na celem tom vinu… teroristi nebo USA??? 😉

 27. Ma niekto skusenosti so zalozenim firemneho uctu v USA ako cudzinec bez pracovnych viz? Co vsetko k tomu treba? Treba ist v USA osobne do banky, alebo staci vsetko vybavit postou?

 28. “I do not know if it’s against the rules ebay.com. Ale chtel bych aplikaci, ktera by umoznila uzivatelum Shipito bidovat na ebay pres nas ucet. But I would like an application that would allow users Shipito bidovat on eBay through our account.”

  I think that it is a great idea. And I think that it is not against the eBay or PayPal rules because you don’t share any account-related information. Someone asks you to buy something. Actually only you buy an item on eBay – not the person who asks you. It will be very helpful in cases when seller blocks all international payments.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *