Bilancovani konce roku

Blizi se konec roku a to je cas bilancovani. Ja ted jeste spekuluji jake sklady mam do budoucna zarizovat. Pisu nejake offers (nabidky) a zkousim vyjednat nejaky dobry deal na jeden obrovsky sklad. Myslim, ze pristi rok me to nemine se radikalneji rozsirit. Mam k tomu, ale trosku nechut. Jsem totiz spokojeny s tim jak to ted presne ted je.

Nemam nejaky ukrutny hlad, ze bych chtel aby se to jeste ukrutne rozrustalo. Nikam se mi nechce stehovat. Jsem rad, ze mam kancelar i sklad par minut od domu. Bavi me jezdit do prace. Nechci jezdit nekam dal:-).

Je to jak rouhani, ze? Misto abych byl rad, ze vse roste tak resim takoveto kraviny. Ale je to skutecne jak se citim. To ze firma roste je pekne. Ale me se nechce nic menit, protoze mam pocit, ze jsem si vsechno zaridil prese jak jsem chtel.

S podobnou nechuti jsem kupoval i sklad vedle letos na jare. Nadaval jsem jak vyrostou naklady. Taky me rozcilovalo, kdyz se z male firmy o deseti lidech stala firma s padesati lidmi. Najednou je tezke kazdeho lepe znat. Ale postupne si zvykam.

Takze me to asi za chvili prejde:-).

Spread the love

27 thoughts on “Bilancovani konce roku

 1. Hmm kdyz to tak ctu, tak mi prijde jako rodice a jejich deti. Rodice travi cas se svymi detmi, snazi se je vychovat nejlepe jak umi, aby se v zivote neztratili, ale tim se zaroven od svych potomku vzdaluji. Az jednoho dne se jejich deti osamostatni uplne a rodice zustanou ‘sami’. Mozna je to bod, kam smerujes i ty se svou firmou. Postupne ji budujes od zakladu, jako male dite. A firma roste, roste a uz te tak moc nepotrebuje az jednoho dne treba vyroste v kolos, ktery te nebude potrebovat vubec.

 2. Hmm kdyz to tak ctu, tak mi prijde jako rodice a jejich deti. Rodice travi cas se svymi detmi, snazi se je vychovat nejlepe jak umi, aby se v zivote neztratily, ale tim se zaroven od svych potomku vzdaluji. Az jednoho dne se jejich deti osamostatni uplne a rodice zustanou ‘sami’. Mozna je to bod, kam smerujes i ty se svou firmou. Postupne ji budujes od zakladu, jako male dite. A firma roste, roste a uz te tak moc nepotrebuje az jednoho dne treba vyroste v kolos, ktery te nebude potrebovat vubec.

 3. @Ondra No jasní„›, a na rozkradeníƒÂ­ si vysta턍íƒÂ­ sami najatíƒÂ­ manaí…¾eí…™i.
  A pak nastane ta zíƒÂ¡ví„›re턍níƒÂ¡ fíƒÂ¡ze smrti.

 4. Bu턏 tí„› to za chvíƒÂ­li pí…™ejde, anebo… neníƒÂ­ te턏 ten pravíƒÂ½ okamí…¾it to celíƒÂ© prodat? Anebo o fous zdraí…¾it, aby to odradilo 턍íƒÂ¡st novíƒÂ½ch zamí„›stnancí…¯. Obrat se zvíƒÂ½í…¡íƒÂ­ zvíƒÂ½í…¡eníƒÂ­m cen, tzn. “rí…¯st firmy” se nezastavíƒÂ­, ale pí…™itom ubude príƒÂ¡ce. Nebo snad ní„›kdo í…™íƒÂ­kíƒÂ¡ í…¾e spríƒÂ¡vníƒÂ½ rí…¯st firmy je jediní„› takovíƒÂ½ rí…¯st, kdy pí…™ibíƒÂ½vajíƒÂ­ dalí…¡íƒÂ­ a dalí…¡íƒÂ­ zíƒÂ¡kazníƒÂ­ci?

 5. Bu턏 tí„› to za chvíƒÂ­li pí…™ejde, anebo… neníƒÂ­ te턏 ten pravíƒÂ½ okamí…¾it to celíƒÂ© prodat? Anebo o fous zdraí…¾it, aby to odradilo 턍íƒÂ¡st novíƒÂ½ch zíƒÂ¡kazníƒÂ­kí…¯. Obrat se zvíƒÂ½í…¡íƒÂ­ zvíƒÂ½í…¡eníƒÂ­m cen, tzn. “rí…¯st firmy” se nezastavíƒÂ­, ale pí…™itom ubude príƒÂ¡ce. Nebo snad ní„›kdo í…™íƒÂ­kíƒÂ¡ í…¾e spríƒÂ¡vníƒÂ½ rí…¯st firmy je jediní„› takovíƒÂ½ rí…¯st, kdy pí…™ibíƒÂ½vajíƒÂ­ dalí…¡íƒÂ­ a dalí…¡íƒÂ­ zíƒÂ¡kazníƒÂ­ci?

 6. No kdyí…¾ vidíƒÂ­me ten obrovskíƒÂ½ rí…¯st, tak jsem zví„›davej, kde budeí…¡ se Shipitem na konci pí…™íƒÂ­í…¡tíƒÂ­ho roku a kolik budeí…¡ míƒÂ­t zamí„›stnancí…¯ :-).

 7. @init No ale co konkurence? ZvíƒÂ½í…¡eníƒÂ­ cen by ho mohlo v tomto oboru zlikvidovat, nemyslíƒÂ­í…¡? JíƒÂ¡ myslíƒÂ­m, í…¾e to tak John dí„›líƒÂ¡ moc dobí…™e a í…¾e si je ví„›dom toho, í…¾e musíƒÂ­ jet na co nejví„›tí…¡íƒÂ­ mnoí…¾stvíƒÂ­. Ale je to jen mí…¯j níƒÂ¡zor samozí…™ejmí„›.

 8. @init Predat to je pekna myslienka, ale byt na Johnovom mieste tak urcite nepredam. Mat robotu ktora ma bavi nedaleko domu, peknu kancelariu, riesit zaujimave situacie vo velkej spolocnosti, ovladat a menezovat cely ten kolos… no dvakrat by som si rozmyslel, ci to predam a budem sa radsej nudit doma s kopou penazi na ucte (ktorych hodnota je aj tak relativna).

 9. @martinplakinger @init AbsolutníƒÂ­ souhlas! JíƒÂ¡ jsem pracoval z domova, nedí„›lal jsem skoro nic, chodili mi na íƒÂºí„et prachy a myslel jsem, í…¾e mi z toho jebne. í„ÂŒloví„›k musíƒÂ­ ní„›co dí„›lat a rozhodní„› podnikíƒÂ¡níƒÂ­ neníƒÂ­ jenom o pení„›zíƒÂ­ch, spoustu lidíƒÂ­ to i bavíƒÂ­. Jakmile 턍loví„›k sedíƒÂ­ doma a nemíƒÂ¡ co dí„›lat, tak je to o ni턍em,…

 10. @Momo @Ondra NevíƒÂ­m pro턍 si í…™íƒÂ­kíƒÂ¡ Momo, í…™ekl bych í…¾e víƒÂ½stií…¾ní„›jí…¡íƒÂ­ by bylo Emo….

 11. Na konci roka sa nemíƒÂ¡ bilancovaí…Â¥. Deí…ˆ kedy sa za턍íƒÂ­na novíƒÂ½ rok nebol ur턍eníƒÂ½ í…¾iadnym racioníƒÂ¡lnym spíƒÂ´sobom a ce턾kovo kaí…¾díƒÂ½ typ podnikania míƒÂ¡ iníƒÂ© obdobia prosperity. Napr. stavebníƒÂ© firmy kaprujíƒÂº cez zimu ale e-shopy majíƒÂº obodbie ruje pred vianocami.

  Treba aby trochu zasneí…¾ilo do nosa, vybíƒÂºchaí…Â¥ flaí…¡u whisky alebo bourbonu, vypníƒÂºí…Â¥ mozog a zabíƒÂ¡vaí…Â¥ sa s kamaríƒÂ¡tmi.

 12. @Vlastimil @Ondra No jasní„›. Ale í…¾e na to upozorí…ˆuje zrovna ní„›kdo, kdo se nechíƒÂ¡ nazíƒÂ½vat StíƒÂ¡tií…¡uk 🙂

 13. Na ja, posledníƒÂ­ co kaí…¾díƒÂ½ 턍loví„›k chce je zmí„›na. Jení…¾e í…¾ivot je zmí„›na a zmí„›na je í…¾ivot, takí…¾e on níƒÂ¡s ten í…¾ivot ní„›jak ví…¾dycky donutíƒÂ­ se pohybovat. Co se podnikíƒÂ¡níƒÂ­ tíƒÂ½í„e, vidí„›l jsem zatíƒÂ­m jen dva druhy pohybu a myslíƒÂ­m, í…¾e uí…¾ ani dalí…¡íƒÂ­ do konce í…¾ivota neuvidíƒÂ­m, aspoí…ˆ v tomhle slune턍níƒÂ­m systíƒÂ©mu (pí…™ipouí…¡tíƒÂ­m í…¾e v solíƒÂ¡rníƒÂ­m systíƒÂ©mu Betelgeuze to m텯텾e jeí…¡tí„› malinko jinak).

  Byznys jde bu턏 nahoru nebo dolí…¯. SetrvalíƒÂ½ stav neexistuje. Kdyí…¾ to jde nahoru je to problíƒÂ©m, kdyí…¾ to jde dolí…¯ tak je to prí…¯ser. ProblíƒÂ©my mohou bíƒÂ½t i zajíƒÂ­mavíƒÂ© a dokonce pí…™íƒÂ­jemníƒÂ©, prí…¯sery nikoliv. Je tí…™eba se s tíƒÂ­m tedy smíƒÂ­í…™it a rí…¯st spolu s podnikíƒÂ¡níƒÂ­m. Aí…¾ bude míƒÂ­t Shipito tí…™eba 500 zamí„›stnancí…¯ po celíƒÂ©m sví„›tí„› (a na to dojde), budeme jeí…¡tí„› vzpomíƒÂ­nat na pohodu s tou stovkou v roce 2011.

  Te턏 uí…¾ Johne pomalu nejde o to co je dobríƒÂ© pro tebe, ale co je dobríƒÂ© pro firmu. Abys ní„›co zíƒÂ­skal, budeí…¡ muset ní„›co obí„›tovat. Pak to sice dostaneí…¡ 10x zpíƒÂ¡tky, ale zase to budeí…¡ muset opustit a jíƒÂ­t díƒÂ¡l. Je to í…™ehole 🙂

 14. @init “Zdraí…¾it a odradit zíƒÂ¡kazníƒÂ­ky” mi nezníƒÂ­ jako dobríƒÂ¡ formulka pro íƒÂºspí„›ch v podnikíƒÂ¡níƒÂ­. Pokud je to profitabilníƒÂ­ se sou턍asníƒÂ½ma cenama, uí…¾íƒÂ­val bych si to, í…¾e od턍erpíƒÂ¡víƒÂ¡m zíƒÂ¡kazníƒÂ­ky konkurenci. Aí…¾ konkurence nebude, í…¡lo by drobek zdraí…¾it.

  Prodat Shipito? MyslíƒÂ­m, í…¾e dobríƒÂ½ níƒÂ¡pad pro ví…¡echny jen ne pro Johna. JíƒÂ¡ pokud bych NEMUSEL, tak bych neprodal ani 1%. StarostíƒÂ­ by bylo jen víƒÂ­ce, know how nikdo lepí…¡íƒÂ­ nemíƒÂ¡ a peníƒÂ­ze jsou levní„› k dispozici taky ( a to 턍íƒÂ­m díƒÂ¡l tíƒÂ­m víƒÂ­ce).

 15. IníƒÂ¡í„ pod턾a mí…ˆa to eí…¡te dosí…Â¥ porastie. Lebo sa zjavne pod턾a tempa rastu neblíƒÂ­í…¾ií…¡ vrcholu pri síƒÂºí„asnom modeli.
  Ak by si eí…¡te napríƒÂ­klad spravil deal oh턾adom poníƒÂºkania virtuíƒÂ¡lnych schríƒÂ¡nok s newegg alebo dealextreme a podobníƒÂ½mi e-shopmi tak by to bol zna턍níƒÂ½ skok. Totií…¾ 턍asto by si 턾udia u spomíƒÂ½naníƒÂ½ch e-shopov nie턍o objednali ale s individuíƒÂ¡lnou zíƒÂ¡sielkou sa to uí…¾ do EuríƒÂ³py neoplatíƒÂ­ (míƒÂ¡lo sa uí…¡etríƒÂ­ a príƒÂ­p. problíƒÂ©my s reklamíƒÂ¡ciami). Ale ako repack s iníƒÂ½mi objedníƒÂ¡vkami od iníƒÂ½ch dodíƒÂ¡vate턾ov by to mohlo byí…Â¥ pre kupujíƒÂºcich víƒÂ½hodníƒÂ©.

  No ale potom by si uí…¾ musel delegovaí…Â¥ 턍así…Â¥ riadenia firmy. Ale v tom nevidíƒÂ­m problíƒÂ©m.
  Pod턾a mí…ˆa totií…¾ niesi ani tak í…¡ikovníƒÂ½ podnikate턾 ako míƒÂ¡í…¡ vynikajíƒÂºci 턍uch na 턾udíƒÂ­. MíƒÂ¡í…¡ danosí…Â¥ si vybraí…Â¥ 턾udíƒÂ­, ktoríƒÂ­ síƒÂº spo턾ahlivíƒÂ½, pracovitíƒÂ½ a relatíƒÂ­vne samostatníƒÂ½. A to míƒÂ¡ míƒÂ¡lokto. A s touto danosí…Â¥ou nieje problíƒÂ©m vybraí…Â¥ riadiacich 턾udíƒÂ­ na ktoríƒÂ½ch míƒÂ´í…¾eí…¡ s k턾udníƒÂ½m svedomíƒÂ­m delegovaí…Â¥ 턍así…Â¥ svojej agendy.
  Ale ponechal by som pravidlo, í…¾e zamestnancov vyberíƒÂ¡í…¡ víƒÂ½lu턍ne ty.

 16. @init John je takíƒÂ½ nemeckíƒÂ½ style podnikate턾a – hrdíƒÂ½ na to 턍o vybudoval. Peí…ˆazíƒÂ­ míƒÂ¡ dosí…Â¥, nepotrebuje predaí…Â¥ ví…¡etko a potom hnií…Â¥ 40 rokov na lehíƒÂ¡tku na MaldivíƒÂ¡ch a faj턍ií…Â¥ díƒÂºtnik ako í…¡tandardníƒÂ¡ 턍eskíƒÂ¡ a slovenskíƒÂ¡ kapitíƒÂ¡lovíƒÂ¡ vrstva 😉

 17. @markoniuss @martinplakinger @init
  JJ. Ja som tak tieí…¾ píƒÂ¡r rokov fungoval. RíƒÂ¡no som len kukol í…¡tatistiky ko턾ko som zarobil, ve턍er som zas pol hodinku update-oval.A celíƒÂ© dni len vysedíƒÂ¡va턍ky, obedy, kíƒÂ¡vi턍ky, ve턍er na whisky …. a tak dookola.
  A zostal som lenivíƒÂ½ ako í…¡uter na zemi, musíƒÂ­ príƒÂ­jsí…Â¥ poriadna víƒÂ½chrica aby so mnou pohlo 😉 Ale snaí…¾íƒÂ­m sa nakopníƒÂºí…Â¥ naspíƒÂ¤í…Â¥.
  Ni턍nerobeníƒÂ­m alebo minimíƒÂ¡lnou aktivitou 턍lovek dokíƒÂ¡í…¾e za rok – dva katastrofíƒÂ¡lne upadníƒÂºí…Â¥.

 18. Tohle je príƒÂ¡ví„› situace kterou í…™eí…¡íƒÂ­ spousta podnikatelí…¯. Je to zíƒÂ¡sadníƒÂ­ rozhodnutíƒÂ­ kteríƒÂ½ m텯텾e míƒÂ­t dobrej i katastrofíƒÂ¡lníƒÂ­ vliv. Koupit velkej sklad (nebo obdova v jiníƒÂ½m podnikíƒÂ¡níƒÂ­) je prostí„› zíƒÂ¡t턛텾 kteríƒÂ¡ m텯텾e pí…™i souhí…™e okolnostíƒÂ­ firmu i poloí…¾it. Proto to ví„›tí…¡ina podnikatelí…¯ í…™eí…¡íƒÂ­ odprodejem 턍íƒÂ¡sti firmy, tíƒÂ­m se pí…™ileje novej kapitíƒÂ¡l do firmy, majitel zíƒÂ­skíƒÂ¡ ní„›jakou tu korunu a riziko se rozloí…¾íƒÂ­.

 19. @ShuwiX Taky vidíƒÂ­m vrchol jeí…¡tí„› velmi daleko, takí…¾e souhlas. Jediní„› snad, í…¾e je tam toho u Johna mnohem víƒÂ­ce co zpí…¯sobuje í…¾e “je kde je” neí…¾ jen “턍uch na 턾udíƒÂ­”. S tíƒÂ­m by byl dobrej pojií…¡í…Â¥ovíƒÂ¡k nebo prodava턍 BMW, ale nikdy nevybuduje firmu. Pro velkíƒÂ½ íƒÂºspí„›ch firmy se ti musíƒÂ­ sejíƒÂ­t mnohem víƒÂ­ce faktorí…¯. To se dí„›je zí…™íƒÂ­dka, takí…¾e neníƒÂ­ tolik Zapposí…¯ a Shipito ví…¡ude kolem.

 20. Johne, podíƒÂ­vej se na cz domíƒÂ©nu podnikanivusa a asi se budeí…¡ divit stejní„› jako jíƒÂ¡. Omylem jsem zadal adresu a í…™íƒÂ­kíƒÂ¡m si “Pro턍 ten John dí„›líƒÂ¡ takvouhle reklamu na Shipito?”. Aí…¾ níƒÂ¡slední„› mi doí…¡lo, í…¾e se jedníƒÂ¡ o celkem solidníƒÂ­ podvrh, kteríƒÂ½ si chce pí…™ivydí„›lat na cizíƒÂ­ zna턍ce… Kaí…¾díƒÂ½ ní„›jak vydí„›líƒÂ¡víƒÂ¡, ale tohle mi pí…™ijde uí…¾ moc.

 21. @eastbiz @Fit Johne nechceí…¡ vypsat ní„›jakou sout턛텾 na tipovíƒÂ¡níƒÂ­ po턍tu zíƒÂ¡kazníƒÂ­kí…¯ Shipita koncem roku 2011 (31.12.2011). NejíƒÂºsp턛텡ní„›jí…¡íƒÂ­ tipujíƒÂ­cíƒÂ­ by mohl zíƒÂ­skat tí…™eba ro턍níƒÂ­ posíƒÂ­líƒÂ¡níƒÂ­ zíƒÂ¡silek do í„ÂŒR zdarma? Mohl bys to pojmout i jako zajíƒÂ­mavou marketingovou akci pro zíƒÂ­skíƒÂ¡víƒÂ¡níƒÂ­ novíƒÂ½ch zíƒÂ¡kazníƒÂ­kí…¯ :-).

  InzeríƒÂ¡t Google AdWords / Sklik:

  “PosíƒÂ­líƒÂ¡níƒÂ­ zboí…¾íƒÂ­ z USA zdarma
  pro víƒÂ­tí„›ze sout턛텾e v tipovíƒÂ¡níƒÂ­
  po턍tu zíƒÂ¡kazníƒÂ­kí…¯ spole턍nosti
  http://www.shipito.cz

  “Pí…™eí…¾ijte rok 2012 se zboí…¾íƒÂ­m
  zasíƒÂ­laníƒÂ½m z USA zdarma.
  TipovacíƒÂ­ sout턛텾 spole턍nosti Shipito.
  http://www.shipito.cz

  … apod. DruhíƒÂ½ inzeríƒÂ¡t by se dal pojmout trochu ploí…¡ní„›, protoí…¾e slovo 2012 míƒÂ¡ v poslední„› dobí„› obrovskou marketingovou síƒÂ­lu. Pokud by se pro podobnou kampaí…ˆ vyuí…¾il potenciíƒÂ¡l Facebooku, mohl bys díƒÂ­ky níƒÂ­ zíƒÂ­skat ní„›kolik tisíƒÂ­covek novíƒÂ½ch zíƒÂ¡kazníƒÂ­kí…¯ z í„ÂŒR i ze Slovenska.

 22. @Vasek Vzhledem k tomu í…¾e í…¾íƒÂ¡dnej odkaz co vede z tíƒÂ© stríƒÂ¡nky neníƒÂ­ s kíƒÂ³dem pro affil, tak na tom evidentní„› nikdo nijak nevydí„›líƒÂ¡víƒÂ¡.

 23. Je to kríƒÂ¡sníƒÂ½ jak se ti to pí„›kní„› rozrostro …ta rychlost je nevíƒÂ­daníƒÂ¡. Do novíƒÂ©ho roku pí…™eji aí…Â¥ je minimíƒÂ¡lní„› stejní„› tak íƒÂºsp턛텡níƒÂ½ jako ten letoí…¡níƒÂ­.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *