Shipito rust – 300%

Sem tam komunikuji emailem se svou konkurenci. Napsali me, ze za lonsky rok vyrostli o 25%. Chteji rust jeste vice a proto chteji delat akvizice. Maji vizi, ze jakmile presahnout urcitou hranici (velikosti) tak to vyrazne zvedne hodnotu firmy. To docela chapu. Dava to logiku. Vetsi firmy maji vetsi hodnotu. Taky me rekli, ze je na me jestli chci byt soucasti te jejich strategie.;-)

Tak jsem si jen z legrace spocital o kolik procent jsme vyrostli my. Moje znalosti matematiky sly v posledni letech hodne dolu. Pripadam si, ze doslova blbnu. Takze jsem musel googlovat jak se vubec pocita rust. Tady je ta formule. Porovnaval jsem rust za roky 2010 a 2009.

(Earnings Est. for upcoming year -Current Earnings) x 100
Current Earnings

Shipito vyrostlo o 300% za lonsky rok. Nase konkurence je porad jeste trosku vetsi, ale velmi rychle se blizime. Myslim, ze letos bysme je mohli prekonat nasim organickym rustem, pokud teda nekoupi nekoho jineho a nezvednou si velikost akvizicemi. Me ty akvizice zas tak moc zatim nelakaly. Uvazoval jsem nad tim, ale mam obavu, ze to je dost velke rozptylovani (v tomto okamziku, kdy mame plne ruce prace s vlastnim rustem).

Spread the love

10 thoughts on “Shipito rust – 300%

 1. BíƒÂ½t sou턍íƒÂ¡stíƒÂ­ jejich strategie? To zníƒÂ­ skoro jako nabíƒÂ­dka, kteríƒÂ¡ se nedíƒÂ¡ odmíƒÂ­tnout :))
  Mohl bys tam figurovat jako “naí…¡e malíƒÂ¡ no턍níƒÂ­ mí…¯ra” nebo v zíƒÂ¡ví„›ru “ta firma, kteríƒÂ¡ níƒÂ¡s totíƒÂ¡lní„› pí…™evíƒÂ¡lcovala” nebo po vzoru Sazka x Penta “investor, kteríƒÂ½ níƒÂ¡m nabíƒÂ­dl pomoc”.

  300% mi pí…™ipomíƒÂ­níƒÂ¡ film 300 http://bit.ly/1xJKNu
  This is Shipito !!!

 2. Co si pamatuju, tak je zname, ze si tento blog preklada a cte kde kdo, tzn ze si tady nekdo mozna pripravuje pudu pro jeden mensi exit? Takhle servirovat 300 procent a vyvolavat mensi paniku urcite neni jen tak:-)

 3. to cislo nevypovida o nicem jinem nez v jake fazi se firma ve svem rozvoji nachazi, viz klasicky graf vyvoje firmy podobajici se hrbu jednohrbeho velblouda. zpocatku to vali nahoru jako dive, pak se to zpomaluje a zpomaluje aí…¾ se to proste zastavi. pak mas dve moznosti – bud rust nejakou akvizici apod. nebo te ceka cesta dolu. tam je asi dnes tvoje konkurence. ekonomicke zakony obcurat nelze, proto je treba rust dokud to jde a jakmile pocitis ze uz to tak neroste, tak bud diverzifikuj, nebo to s nimi spoj nebo to proste prodej. ale na to jeste asi dost casu.

 4. @PeterSjekel Jasní„› z nuly se díƒÂ¡ udí„›lat i pí…™ez milion procent.
  Jení…¾e John taky napsal, í…¾e uí…¾ se pí…™iblíƒÂ­í…¾il k jejich velikosti.

 5. @cora No jasní„› prodíƒÂ¡ a dostane za to 10 milioní…¯ dolarí…¯.
  Jení…¾e do dí…¯chodu mu ty 턍istíƒÂ© prachy nastíƒÂ¡vajíƒÂ­cíƒÂ­ hyperinflace m텯텾e taky srazit víƒÂ­c jak 10x.
  Je lepí…¡íƒÂ­ si firmu nechat a inkasovat zisky, kteríƒÂ© se inflacíƒÂ­ zvyí…¡ujíƒÂ­.
  Pravdí„›podobnost, í…¾e by to ní„›kdo í…™íƒÂ­dil líƒÂ©pe neí…¾ zakladatel John je níƒÂ­zkíƒÂ¡, u najatíƒÂ½ch maní…¾erí…¯ bez stíƒÂ¡líƒÂ© kontroly mizivíƒÂ¡, ti jdou jen po pení„›zíƒÂ­ch pro sebe nejsnazí…¡íƒÂ­ cestou.

  JediníƒÂ¡ kritickíƒÂ¡ fíƒÂ¡ze je kdyí…¾ to 턍loví„›ku v 60ti za턍ne myslet pomalu a na 70-80 m텯텾e pí…™ijíƒÂ­t demence, tak si do plíƒÂ¡ní…¯ zapsat, í…¾e do tíƒÂ© doby to musíƒÂ­m pí…™edat dí„›dici nebo prodat a prachy posledníƒÂ­ roky poí…™íƒÂ¡dní„› uí…¾íƒÂ­t.

  Taky jsi nenapsal, co by pak mí„›l do dí…¯chodu dí„›lat John jiníƒÂ©ho, kdyí…¾ by to, co mu jde nejlíƒÂ­p, ukon턍il.

 6. Ta akvizicia bude zaujimava pokial bude Shipito uz v stabilnych cislach. Potom by bolo zaujimave ci rozsirovat spolocnost, co prinesie hodne problemov, pretoze ju treba nakonfigurovat akviziciu na sucasny model a “zvyk je zelezna kosela” 🙂

 7. Po턍kíƒÂ¡í…¡ dva roky, a pak je koupíƒÂ­í…¡, kdyí…¾ budou vzhledem k tobí„› 턍tvrtinovíƒÂ­.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *