Par komentaru o ipo48

ipo48 vstoupilo do posledniho dne. Je to skutecne obrovsky tlak dokazat vytvorit novy business behem 48 hodin. Nebo aspon neco co se da prezentovat. Kolikrat jde vice o tu prezentaci, aby vsichni ostatni pochopili o co vlastne jde. Coz neni zas tak trivialni. Znam to sam, kdyz vysvetluji Shipito. Spousta lidi (obzvlast v USA) to vubec nechape.

Libi se mi ten brutalni tlak jak ipo48 funguje. Udelate pitch behem 90 sekund. Jestli nepresvedcite lidi v sale tak se nikdo neprida do vaseho teamu. Kdyz se nikdo neprida tak se projekt nekona (doslova se strhne papir s nazvem projektu ze steny). A jede se dal.

Obdivuji nasazeni teamu a zapaleni se kterym delaji. Do toho se jim michaji mentori (jako ja) a rikaji jim, ze by to vlastne meli delat uplne vsechno jinak. Kazdy ma sve zkusenosti a samozrejme ruzne nazory. Z toho si musi vybrat co se jim libi a cemu vlastne veri. Tohle je tezke. A nekdy mam strach, abych nejaky team nesvedl z jejich cesty tim, ze jim reknu muj nazor jak bych ten business delal sam. On si fakt kazdy musi najit svou cestu. Ja taky podnikam urcitym specifickym zpusobem. Hodne lidi me rekne, ze to vlastne delam uplne blbe. Jenze me to funguje a sam tomu verim. Takze se toho meho zpusobu drzim. Myslim, ze kazdy si to takto musi zaridit uplne stejne. A takovate akce intenzivne pomuze si to vyjasnit.

Takto vypada vybirani do teamu

Ve 2 rano se porad delalo i Big Lebowski pomahal inspirovat:-)

Spread the love

16 thoughts on “Par komentaru o ipo48

 1. Tak to respekt ví…¡em co mí„›li odvahu do toho jíƒÂ­t a níƒÂ©st k텯텾i na trh. 48 hodin je í…¡íƒÂ­lení„› míƒÂ¡lo a v b턛텾níƒÂ©m stavu ví„›domíƒÂ­ vymyslet ní„›co aspoí…ˆ trocho novíƒÂ©ho je zíƒÂ¡hul. Sem tam jsem mrknul na live stream a kromí„› toho, í…¾e si tam ví…¡ichni pí„›kní„› líƒÂ¡mali mozky mní„› zaujalo prostí…™edíƒÂ­ tíƒÂ© M턛텡í…Â¥anskíƒÂ© besedy. Ten dví…¯r se na akci asi dobí…™e hodil a nedovedu si to pí…™edstavit ní„›kde b턛텾níƒÂ© tí…™íƒÂ­dí„› s níƒÂ­zkíƒÂ½m stropem. Pokud bude í…¡ance, pí…™íƒÂ­í…¡tí„› jedu taky 🙂

 2. John: Pitch by na IPO48 zvoral i Steve Jobs, to se vsadíƒÂ­m. Ní„›kteríƒÂ© ty projekty ale docela ujdou.

  PS. Pí…™esví„›d턍it ní„›koho, í…¾e dí„›líƒÂ¡ ní„›co blbí„›, jeí…¡tí„› pí…™ed tíƒÂ­m, neí…¾ si 100x spíƒÂ¡líƒÂ­ prsty, je prakticky nemoí…¾níƒÂ©.

 3. @tomassrnka nepomohlo ale pot턛텡ilo, btw ten víƒÂ¡í…¡ cloud projekt se mi líƒÂ­bil a prezentace byla podle mní„› druhíƒÂ¡ nejlepí…¡íƒÂ­ (subjektivní„›), projekty co vyhríƒÂ¡ly mní„› upí…™íƒÂ­mní„› í…™e턍eno pí…™ekvapily, byly fajn ale na víƒÂ½hru jsem je prostí„› osobní„› netipoval.
  John byl fantasticky pozitivníƒÂ­ a ví…¡em díƒÂ¡val podporu, kolegovíƒÂ© co, se omylem díƒÂ­vali se mnou furt 턍ekali kdy ní„›koho potopíƒÂ­ :))

 4. @Begawas @tomassrnka jj, John míƒÂ¡ uí…¾ takíƒÂ½ americkíƒÂ½ pozitíƒÂ­vny feeling, eí…¡te aj riadite턾 SAXO BANK bol viac empatickíƒÂ½ na niektoríƒÂ© “bull shity” 턍o sa prezentovali ako PilníƒÂ½, ktoríƒÂ½ asi 턍akíƒÂ¡, í…¾e mlíƒÂ¡deí…¾ zbíƒÂºcha za 48 hod aplikíƒÂ¡ciu, ktoríƒÂ¡ posunie zemegu턾u o 300 rokov dopredu. Pre mí…ˆa osobne rozhodne TopManks, ale 100 턾udíƒÂ­ 100 chutíƒÂ­ a bríƒÂ¡cho sa uí…¾ teraz teí…¡íƒÂ­ na víƒÂ­í…Â¥azov a jak sa s tíƒÂ½m bude bavií…Â¥. Rozhodne super akcia a do Viedne sa rozhodne pojde.

 5. UkíƒÂ¡zal jsem ví…¡echny projekty pí…™íƒÂ­telkyni (príƒÂ¡vníƒÂ­k). Pochopila celkem 2 (z 20 ti). RallyTools a DrinQuest. Pozdí„›jí…¡íƒÂ­ víƒÂ­tí„›ze.

  Z toho plyne, í…¾e kdyí…¾ ani velmi inteligentníƒÂ­ + vzdí„›laníƒÂ½ 턍loví„›k nepochopíƒÂ­, o co v prezentaci ví…¯bec jde, t턛텾ko ty projekty mohou udí„›lat dojem na porotu…Proto díƒÂ¡víƒÂ¡m otíƒÂ¡zku: Kkdo pochopil víƒÂ­ce neí…¾ 2 projekty? A pí…™itom neníƒÂ­ z IT oboru? A kdyí…¾, tak jakíƒÂ© to byly?

 6. @Cappy Jo pí…™esní„›. StejníƒÂ¡ zkuí…¡enost i s tou pí…™íƒÂ­telkyníƒÂ­. Sama pak poznamenala, í…¾e ta porota NEMOHLA spoustí„› ví„›cem prostí„› rozumí„›t stejní„› tak jako ona, takí…¾e logicky dajíƒÂ­ hlas tomu co pochopili, napí…™. Rally nebo jde prezentovat veí…™ejnosti. Porota ale zase mí„›la 턍as cca 48 hodin se s tíƒÂ­m sezníƒÂ¡mit – pí…™íƒÂ­telkyní„› vidí„›la jen zíƒÂ¡ví„›r a to víƒÂ­cemíƒÂ©ní„› nedobrovolní„› 🙂
  JíƒÂ¡ jsem plní„› nepochopil ani jeden projekt, ale ani mi o to neí…¡lo. Hledal jsem tam ní„›jakíƒÂ½ potenciíƒÂ¡l nebo nosníƒÂ½ byznys model pí…™íƒÂ­padní„› nadí…¡eníƒÂ­ teamu, kteríƒÂ© nakonec m텯텾e zpí…¯sobit, í…¾e z nesmyslu se stane hit.

 7. @Begawas @Cappy Lenze napr z poroty sa pri nasom stole zastavil iba John a Mr. Bartos. Ostatnych panov som tam videl az v nedelu na obed, takze si myslim, ze oni si pozreli az prezentacie. (opravte ma niekto, ak sa mylim)

 8. @katox @tomassrnka Tak to pak ledacos vysví„›tluje. Za tak kratkou dobu by svoji myí…¡lenku “neprodal” ani Bill ani Steve jak uí…¾ se tady psalo. Osobní„› bych potí…™eboval na kaí…¾díƒÂ½ projekt min 30-45 minut abych pochopil kteríƒÂ¡ bije. Na druhou stranu ten tlak a tvrdost ipo48 je dobrej, prostí„› jako v í…¾ivotí„›.

 9. @tomassrnka @Begawas @Cappy Bylo to tak, ze nekteri clenove poroty byli i mentori (John a Ondrej Bartos), takze s nami ostatnimi mentory byly na IPO skoro celou dobu a obchazeli tymi.
  Ostatni clenove poroty meli nekolik informaci od nas a pak predevsim z prezentaci. A to byla castecne soucast hry – musite je presvedcit o svych schopnostech behem prezentace.

  Mnohem dulezitejsi nez finalni umisteni / poradi byla vlatni ucast. Aspon doufam.

 10. Bylo to zajimave, ale nenasel jsem zadny projekt, ktery by mne zaujal natolik, abych se mu na ten vikend oddal, takze jsem to v sobotu k veceru zabalil.
  Hlavne se mi zdalo, ze bylo vic pozadavku na mobilni vyvojare, nez kolik jich v CR je 😉
  Nicmene myslenka zajimava, jsem rad, ze jsem se tam mrknul.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *