Predstaveni projektu Shipsourcing

Tak abysme se nenudili tak tady predstavim napad na novy projekt. Prosim vas chci abyste byli hodne kriticti. Myslim to uprimne. Zapomente na to, ze to napsal big John (tohle fakt myslim ironicky) a dejte kritiku plnym proudem.:-)

Muj elevator pitch je takovyto:

Chci mit social aplikaci, ktera umozni se lidem dat dohromady, aby si poslali baliky kontejnerem. Proste vice lidi se da dohromady, aby se ten kontejner zaplnil (coz je normalne problem u drobnych posilatelu, kterych mame vetsinu na Shipito). Viz dale.

Problem:

Posilani kontejnerem je velmi levne. Ale pro vetsinu lidi je nemyslitelne zaplnit cely kontejner. Proste toho prostoru je tam moc. To je i duvod proc jsem do posilani kontejnerem nikdy nehrnul se Shipito. Nechtel jsem resit problemy, ze kontejner nebude plne vytizen. Ono se to da resit zvysenim ceny (coz vsechny firmy delaji). Ale me se to jako dobre reseni nezdalo.

Reseni:

Mnohem vice by se mi libilo nechat cenu za poslani extremne levnou. Proste aby to byla revoluce. Misto $150 za odeslani baliku (postou) zaplatit treba jen $8. A chtel bych to tak, aby se lidi mezi sebou sami domluvili do jakych destinaci maji zajem kontejnery posilat. Treba z USA do CR, z Ciny do Nemecka, apod. Kdyz uvidim, ze je velky zajem o urcite destinace tak tam najdu nejakeho partnera se skladem a zaridim to. Ale nechci to zarizovat dokud neuvidim, ze ten zajem tam doopravdy je. Proto kladu duraz na social networks (Twitter, Facebook…). Chci aby si lide sami urcili odkud kam chteji posilat, aby projevili zajem (nejak si nejdrive nezavazne rezervovali misto) a kdyz bude zajmu hodne tak to Shipito zaridi, aby se to realizovalo.

Ruznych freight forwarding sluzeb je hrozne moc, ktere preposilaji kontejnery. Ja tomu chci dat twist. Nechat to kompletne na uzivatelych, aby ten kontejner dokazali zaplnit a rozhodnout kdy se vlastne odesle. Proste presne obracene nez to ty tisice freight forwarding firem ted delaji. Vyuzit vsechny vyhody socialnich siti a to jak se lidi dokazou dat dohromady.

Odmenovali by se uzivatele, kteri si jako prvni zavazne rezervovali prostor v kontejneru. To jsou ti nejvetsi prukopnici s odvahou. Ti by dostali nejvetsi slevu na postovnem. Odmenovali by se uzivatele, kteri toho posilaji vice. Nebo uzivatele kteri najdou dalsi lidi, kteri si chteji neco poslat. Odmenovat myslim, ze by dostali uplne nejvetsi slevy.

Proc to vlastne delat?

Odmenou pro uzivatele by mela byt neuveritelne nizka cena za postovne.

Tak prosim napiste co si o tomto napadu myslite.

P.S. Nechcete nekdo s timto napadem navstivit nejaky StartupWeekends v podstate jakekoliv zemi na svete? Odprezentovat napad. Dat dohromady team a udelat treba lokalni verzi aplikace v lokalnim jazyce? Prizpusobit to mistnim podminkam. Najit mistni partnery. Ziskat trosku popularity pri prezentaci napadu. Ja to zasponsoruji letenkami:-). Nejak tak mam pocit, ze by to byla lepsi reklama na rozjezd nez cokoliv jineho. A pripada mi to jak kreativni zpusob jak takovyto projekt rozjet (nebo ma nekdo lepsi napad?).

38 thoughts on “Predstaveni projektu Shipsourcing

 1. Johne,
  níƒÂ¡pad to je dobríƒÂ½, ale jíƒÂ¡ osobní„› na to míƒÂ¡m takovíƒÂ½to níƒÂ¡zor
  – ty lidi se navzíƒÂ¡jem neznajíƒÂ­ a budovat komunitu kteríƒÂ¡ by se dohodla na zaplní„›níƒÂ­ kontíƒÂ­ku je vlastní„› budovat novou zna턍ku od nuly..
  – z toho dí…¯vodu mi pí…™ipadíƒÂ¡ lepí…¡íƒÂ­ vyuí…¾íƒÂ­t shipito, protoí…¾e to míƒÂ¡ zna턍ku a míƒÂ¡ hlavní„› zíƒÂ¡kladnu zíƒÂ¡kazníƒÂ­kí…¯ ze kteríƒÂ© lze t턛텾it
  – tedy nejsna텾텡íƒÂ­ se mi zdíƒÂ¡ prostí„› nabíƒÂ­dnout jako dalí…¡íƒÂ­ dopravu kontíƒÂ­k, napsat k tomu ní„›jakíƒÂ© podmíƒÂ­nky (aby zíƒÂ¡koí…¡ po턍íƒÂ­tal s tíƒÂ­m, jak dlouho to vezme) a zkríƒÂ¡tka to zkusit, jestli o to bude zíƒÂ¡jem.. kdyí…¾ ne, tak jim to (dejme tomu po 턍ekacíƒÂ­ dobí„› píƒÂ¡r tíƒÂ½dní…¯) prostí„› zaí…¡leí…¡ b턛텾nou dopravou.. to se mi zdíƒÂ¡ jako nejsna텾텡íƒÂ­ otestovíƒÂ¡níƒÂ­ trhu
  – díƒÂ¡le je tu takíƒÂ© patíƒÂ¡lie se cleníƒÂ­m – kdo bude majitelem zboí…¾íƒÂ­? kdo to proclíƒÂ­? budeí…¡ míƒÂ­t v 턍r (potaí…¾mo kaí…¾díƒÂ© zemi) firmu, kteríƒÂ¡ to vezme na sebe a pak jednotlivíƒÂ© poloí…¾ky naíƒÂºí„tuje zíƒÂ¡kazníƒÂ­kí…¯m?

 2. Upí…™íƒÂ­mní„› í…™e턍eno, pí…™esní„› takovíƒÂ½hle níƒÂ¡pad jsem mí„›l taky, kdyí…¾ jsem si objedníƒÂ¡val zboí…¾íƒÂ­ z í„ÂŒíƒÂ­ny, ale je tam píƒÂ¡r problíƒÂ©mí…¯. Pí…™edeví…¡íƒÂ­m doba, nedovedu si pí…™edstavit, jak se ví…¡ichni dohodnou, aby poslali ve stejnou dobu. To znameníƒÂ¡, í…¾e kontainer bude ní„›kde 턍ekat neí…¾ se naplníƒÂ­ – 턍ert vem ty dva tíƒÂ½dny na moí…™i. Pak jsem se taky do턍etl o problíƒÂ©mech s celníƒÂ­ky, a zase bude to 턍ekat na celnici, jak se to proclíƒÂ­?

  Pak jak to zboí…¾íƒÂ­ vyloí…¾it a lidi si pro ní„›j pí…™ijedou autem (peníƒÂ­ze) nebo se to rozpoí…¡le poí…¡tou. Pak musíƒÂ­í…¡ udí„›lat ní„›jakou aplikaci, marketing….

  Nakonec mi to Johne prostí„› pí…™ií…¡lo pí…™íƒÂ­lií…¡ sloí…¾itíƒÂ©, pí…™íƒÂ­lií…¡ mnoho problíƒÂ©mí…¯. Nakonec mi doí…¡lo, í…¾e bych se cenoví„› nedostal zas tak daleko od DHL, kdybych to ví…¡echno vyí…™eí…¡il.

 3. Myslienky, ktore vyuzivaju tento aspekt zlepsenej koordinace ludi pomocou internetu rastu ako huby po dazdi. Groupon a spol je s tym velmi uspesny :-). Ine oblasti ako jednoduche kupony zatial az tak neprerazili pokial viem. Mojim snom je aby sa to rozbehlo v personal transporte (priame spojenia minibusmi) a samozrejme rozvoji software (www.bifdorfix.com). Na prepravu balikov nemam nazory :/.

  Ale som skepticky k tomu, ze sa najde v user komunite dostatok tych “vodcovskych” uzivatelov, ktory dokazu strhnut ostatnych a vlastne dosiahnut kriticke mnozstvo. (potrebne na naplnenie jedneho kontajnera) …

 4. @markoniuss Z toho bych vychíƒÂ¡zel, í…¾e sice John to m텯텾e vzíƒÂ­t z celíƒÂ½ch USA a pak z LA posíƒÂ­líƒÂ¡ kontejner, ale dalí…¡íƒÂ­ rozesíƒÂ­líƒÂ¡níƒÂ­ uí…¾ je moc sloí…¾itíƒÂ© a drahíƒÂ©, takí…¾e koncovíƒÂ© míƒÂ­sto musíƒÂ­ bíƒÂ½t mí„›sto tí…™eba Praha kde bude ní„›kde kontejner 2-3 dny ní„›kíƒÂ½m hlíƒÂ­díƒÂ¡n 턍ekat, aí…¾ si ho lidíƒÂ© sami vyberou.

 5. Spravit “shipito kontajner nakupy” v spojeni s mensimi skupinami na facebooku. Kazdy,kto zalozi skupinu na facebooku, bude manager svojej skupiny=vacsie vyhody v zavislosti od poctu aktivnych clenov. Kazda skupina sa bude hadzat do hlavneho shipito kontajnera. Ludia by mali vidiet priebezne ako velmi je kontajner naplneny.
  Takto to vidim ja.
  Samozrejme, ze v kazdom state bude treba niekto,kto sa o ten prisli kontajner postara a rozosle z neho baliky.

 6. + by som urobil sutaz. Z kazdeho odoslaneho kontajnera by bol vylosovany jeden vyherca,ktoremu by bola preplatena cela hodnota jeho baliku:) alebo viac vyhercov s mensimi vyhrami,o ktore by sa postarali regionalny vybavovaci kontajnerov.

 7. Pí…™edstavuji si graficky ten kontejner, jak se zaplí…ˆuje a jak mu na webu mizíƒÂ­ míƒÂ­sto, jak tam dalí…¡íƒÂ­ a dalí…¡íƒÂ­ pí…™ihazujíƒÂ­ ví„›ci 🙂

  Jako nejví„›tí…¡íƒÂ­ problíƒÂ©my vidíƒÂ­m opravdu ty uí…¾ zmií…ˆovaníƒÂ© – jak se to z kontejneru dostane aí…¾ ke mní„› a jak dlouho to ztvrdne na celnici (a kdo to proclíƒÂ­ a rozpo턍íƒÂ­tíƒÂ¡). A celkovíƒÂ¡ doba dopravy od chvíƒÂ­le, kdy jsem nakoupil – pí…™es plní„›níƒÂ­ kontejneru – díƒÂ¡l pak jeho pí…™esun do Evropy í…™ekní„›me, clo, rozeslíƒÂ¡níƒÂ­…

  Jako prí…¯zkum zíƒÂ¡jmu by í…¡lo opravdu udí„›lat jen ní„›jakou volbu – chci poslat kontejnerem a kdyí…¾ se nenajde dost nadí…¡encí…¯ do x tíƒÂ½dní…¯, tak klasika (jak tu ní„›kdo zmíƒÂ­nil).

  SpíƒÂ­í…¡ by mi to celíƒÂ© díƒÂ¡valo víƒÂ­ce smysl jako pí…™idruí…¾eníƒÂ¡ sluí…¾ba Shipito, kteríƒÂ¡ by mí„›la na sebe navíƒÂ¡zaníƒÂ© sociíƒÂ¡lníƒÂ­ síƒÂ­tí„› a ty skupiny tak ní„›jak i organizovala. Seí…¾eí…ˆ ní„›koho dalí…¡íƒÂ­ho, dostaneí…¡ slevu. Twitni, í…¾e do Prahy jede kontejner. HledíƒÂ¡me posledníƒÂ­ch 50kg zboí…¾íƒÂ­. A a턍 je Facebook hodní„› rozí…¡íƒÂ­í…™eníƒÂ½ a stíƒÂ¡le roste, pozoruji i odliv lidíƒÂ­ a tak bych se tí…™eba neomezoval jen na ní„›j (pages), ale vyuí…¾íƒÂ­val bych libovolníƒÂ©ho sociíƒÂ¡lníƒÂ­ho potenciíƒÂ¡lu. Aí…Â¥ si o tom píƒÂ­í…¡ou, kde chtí„›jíƒÂ­, aí…Â¥ se domlouvajíƒÂ­, kde chtí„›jíƒÂ­ (jen jim tí…™eba trochu pomoci).

 8. ZaprvíƒÂ©, ta “zíƒÂ¡vazníƒÂ¡ rezervace” by musela míƒÂ­t ní„›jakíƒÂ½ timeout. Kdyí…¾ si ní„›co objedníƒÂ¡víƒÂ¡m, tak to ví„›tí…¡inou znameníƒÂ¡ í…¾e to potí…™ebujii, takí…¾e pokud se do ní„›jakíƒÂ©ho 턍asu nepovede naplnit kontejner, tak prostí„› musíƒÂ­ bíƒÂ½t ní„›jakíƒÂ½ mechanizmus kteríƒÂ½ í…™ekne “vzdíƒÂ¡víƒÂ¡me to”, protoí…¾e nebudu 턍ekat do soudníƒÂ©ho dne. Ní„›kdo je ochotníƒÂ½ 턍ekat díƒÂ©le, ní„›kdo jeí…¡tí„› díƒÂ©le, ní„›kdo jen píƒÂ¡r tíƒÂ½dní…¯. Jení…¾e kdyí…¾ se díƒÂ¡ klientí…¯m moí…¾nost zíƒÂ¡vaznou rezervaci omezit 턍asoví„›, tak ti co jsou ochotníƒÂ­ 턍ekat opravdu dlouho nebudou míƒÂ­t nikdy dí…¯ví„›ru, jestli se ví…¯bec do턍kajíƒÂ­, protoí…¾e v prí…¯bí„›hu mí„›síƒÂ­cí…¯ se budou objevovat dalí…¡íƒÂ­ a dalí…¡íƒÂ­ “zíƒÂ¡vazníƒÂ© rezervace”, kteríƒÂ© budou prí…¯b턛텾ní„› expirovat 🙁 Takí…¾e to nikdo pouí…¾íƒÂ­vat nebude. Jení…¾e kdyí…¾ se ta moí…¾nost nedíƒÂ¡, tak to taky nikdo pouí…¾íƒÂ­vat nebude.

  Dalí…¡íƒÂ­ ví„›c je – jak se proclíƒÂ­vajíƒÂ­ kontejnery? NechajíƒÂ­ celníƒÂ­ci ní„›jakou firmu kontejner vyloí…¾it jeí…¡tí„› pí…™ed procleníƒÂ­m, aby tato firma roztí…™íƒÂ­dila balíƒÂ­ky na jednotlivíƒÂ© zíƒÂ¡kazníƒÂ­ky a dala je celníƒÂ­kí…¯m zpíƒÂ¡tky k procleníƒÂ­ jednotliví„›? Nebo to celníƒÂ­ci budou bríƒÂ¡t jako jednu velkou zíƒÂ¡silku pro jednoho pí…™íƒÂ­jemce (pí…™edpoklíƒÂ¡díƒÂ¡m í…¾e kontejner ví…¾dycky musíƒÂ­ míƒÂ­t uvedeníƒÂ©ho jednoho konkríƒÂ©tníƒÂ­ho pí…™íƒÂ­jemce), a pokud bude ní„›jakíƒÂ½ problíƒÂ©m tí…™eba se zaplaceníƒÂ­m cla nebo DPH nebo s 턍íƒÂ­mkoliv, tak budou zadrí…¾ovat zíƒÂ¡silku = celíƒÂ½ kontejner aí…¾ do vyí…™eí…¡eníƒÂ­ problíƒÂ©mu? Takí…¾e mní„› jako klientovi se m텯텾e stíƒÂ¡t, í…¾e budu mí„›síƒÂ­ce 턍ekat na naplní„›níƒÂ­ kontejneru, a pak tí…™eba dalí…¡íƒÂ­ mí„›síƒÂ­ce, neí…¾ si ní„›kdo koho ví…¯bec nezníƒÂ¡m vyí…™eí…¡íƒÂ­ ní„›jakíƒÂ½ problíƒÂ©m s celníƒÂ­kama? Pokud by to tak bylo, tak dí„›kuji, nechci, radí…¡i si pí…™iplatíƒÂ­m za normíƒÂ¡lníƒÂ­ samostatníƒÂ½ balíƒÂ­k.

 9. Lidi by si mohli rezervovat míƒÂ­sto a hned z ní„›j zaplatit. Kdyby se kontejner nezaplnil do stanoveníƒÂ©ho termíƒÂ­nu, peníƒÂ­ze by dostali zpí„›t. Pokud by byla rezervace míƒÂ­sta opravdu zíƒÂ¡vazníƒÂ¡ jen jako, byl by velkíƒÂ½ problíƒÂ©m s lidmi kteí…™íƒÂ­ by si to rozmysleli a ani nedali ví„›dí„›t, a to tí…™eba i po zaplní„›níƒÂ­ kontejneru, takí…¾e by se po zaplní„›níƒÂ­ ukíƒÂ¡zalo, í…¾e víƒÂ¡í…¾ní„› to myslela jen pí…¯lka lidíƒÂ­ a co te턏 s tíƒÂ­m.

 10. Podle mí„› nezbíƒÂ½víƒÂ¡ nic jiníƒÂ©ho neí…¾ to zkusit rozjet, zatíƒÂ­m to zníƒÂ­ jako dobríƒÂ½ níƒÂ¡pad . Vytvoí…™it uí…¾ivatelsky pí…™íƒÂ­ví„›tivíƒÂ© prostí…™edíƒÂ­ a alespoí…ˆ zkuí…¡ební„› to rozjet. 🙂

 11. Kdysi mí„› napadla pí…™eprava osobníƒÂ­ma autama. Kdyí…¾ ní„›kdo ní„›kam jede, tak by ní„›co vzal do kufru nebo na sedadla. Podobní„› jako BringSome na IPO48, ale autem. NicmíƒÂ©ní„› jak jsem nad tíƒÂ­m dumal, narazil jsem na problíƒÂ©m synchronizace na koncíƒÂ­ch cesty (턍loví„›k co to dovezl a ten co to vyzvedíƒÂ¡víƒÂ¡). PodobníƒÂ½ problíƒÂ©m, jak tu bylo zmíƒÂ­ní„›no, je i u toho kontejneru.

  Osobní„› si myslíƒÂ­m, í…¾e consolidated shipping je mnohem flexibilní„›jí…¡íƒÂ­ a jestli uí…¾ za dopravu díƒÂ¡m $8 nebo $4 mi zase tak neuí…¡kodíƒÂ­. Stejní„› nekupuju z USA nic co by mi tu dopravu nepokrylo slevou oproti í„ÂŒR.

  Takí…¾e bych se spíƒÂ­í…¡ zam턛텙il na zrychleníƒÂ­ procesu dopravy a zkvalitní„›níƒÂ­ “online marketingu”. Kdybych totií…¾ dostíƒÂ¡val kaí…¾díƒÂ½ tíƒÂ½den emailem 10 bestsellers na zboí…¾íƒÂ­ z míƒÂ© oblíƒÂ­beníƒÂ© oblasti (zahrnujíƒÂ­cíƒÂ­ cenu + dopravu) a mohl to objednat jedníƒÂ­m kliknutíƒÂ­m, tak myslíƒÂ­m, í…¾e by obrat mohl lehce povyrí…¯st. JíƒÂ¡ totií…¾ nesleduji co je v USA te턏 víƒÂ½hodníƒÂ© nakoupit, nebo co te턏 straí…¡ní„› lidi kupujíƒÂ­.

 12. @VitaPixmac Na tom ní„›co je. Moí…¾níƒÂ¡ to nehníƒÂ¡t aí…¾ na ty kontejnery, kteríƒÂ© vyjdou asi o dost levní„›ji, ale vezou si s sebou taky dost jiníƒÂ½ch problíƒÂ©mí…¯, ale najíƒÂ­t ní„›jakou rozumnou agrega턍níƒÂ­ velikost balíƒÂ­ku, kdy jeí…¡tí„› neníƒÂ­ tak drahíƒÂ½ a kdy se vyplatíƒÂ­ ho posíƒÂ­lat sem. Udí„›lat si tu ní„›jakíƒÂ© lokíƒÂ¡lníƒÂ­ míƒÂ­sto a pí…™es sociíƒÂ¡lníƒÂ­ síƒÂ­tí„› ty lidi díƒÂ¡t dohromady, aby ten balíƒÂ­k zaplnili a pí…™ijde to sem a tu si to prostí„› rozeberou (osobníƒÂ­ odbí„›r? pí…™eposlíƒÂ¡níƒÂ­?). Agregace na íƒÂºrovni bydlií…¡tí„› (posíƒÂ­líƒÂ¡me balíƒÂ­k do BrníƒÂ¡íƒÂ¡íƒÂ¡, chytejtíƒÂ©íƒÂ©).

  Je moí…¾níƒÂ©, í…¾e uí…¾ to takhle ní„›kde funguje. A nebo í…¾e by se to zase pí…™erazilo o to poí…¡tovníƒÂ©, í…¾e ví„›tí…¡íƒÂ­ balíƒÂ­k stojíƒÂ­ jako 10 malíƒÂ½ch nebo dokonce víƒÂ­c + níƒÂ¡klady na dalí…¡íƒÂ­ rozeslíƒÂ¡níƒÂ­ atd. atd.

 13. Osobní„› se mi to nezdíƒÂ¡ jako íƒÂºplní„› dobí…™e proveditelníƒÂ©… Lepí…¡íƒÂ­ mi pí…™ijde, pokud by si ní„›kdo mohl na stíƒÂ¡lo tí…™eba pronajmout 턍íƒÂ¡st kontejneru. Ten by se pravdielní„› posíƒÂ­lal z míƒÂ­sta x do míƒÂ­sta x (samozí…¾ejmí„› pokud by bylo dostatek pronajíƒÂ­matelí…¯) – tíƒÂ­m by se zajistilo datum doru턍eníƒÂ­. Uí…¾ by nebyl rozdíƒÂ­l, jestli ten doty턍níƒÂ½ to míƒÂ­sto zaplníƒÂ­ nebo ne – myslíƒÂ­m z hlediska Tebe. Ty (nebo ní„›kdo) by pouze zajií…¡í…Â¥oval naplní„›níƒÂ­ a zpí…¯sob vyskladní„›níƒÂ­. A pak by byla aplikace, kde by ten doty턍níƒÂ½, kteríƒÂ½ míƒÂ¡ nastíƒÂ¡lo pronajmutíƒÂ½ prostor, ho mohl nabíƒÂ­zet, pokud ho síƒÂ¡m nevyuí…¾ije – to by mohlo bíƒÂ½t na zpí…¯sob aukce apod. Ale neí…™eí…¡íƒÂ­ to “problíƒÂ©m” s celníƒÂ­kama…

 14. Take souhlasim s nazory ostatnich diskutujicich. Musi se v kazde zemi, dokonce ve vice mestech udelat nejake svozy, nejake virtualni adresy, nekoho kdo to nalozi, bude dohlizet na to, aby se to neponicilo, nerozkradlo. Pak se musi sledovat ten kontejner jak jde svetem a v cilove destinaci proclit, vylozit a pak resit mistni dopravu az k zakaznikovi. Je tam podle me az moc potencialnich problemu a velke naklady na rozjezd pobocek v kazde zemi, protoz bez nich to nejde 😉

 15. @VitaPixmac Kdybych totií…¾ dostíƒÂ¡val kaí…¾díƒÂ½ tíƒÂ½den emailem 10 bestsellers na zboí…¾íƒÂ­ z míƒÂ© oblíƒÂ­beníƒÂ© oblasti (zahrnujíƒÂ­cíƒÂ­ cenu + dopravu) a mohl to objednat jedníƒÂ­m kliknutíƒÂ­m, tak myslíƒÂ­m, í…¾e by obrat mohl lehce povyrí…¯st.í¯Â»Â¿ …………. Tohle presne bych chtel delat s nejakym affiliatem v partnershipu. Klidne s tim, ze najdeme dalsi zpusoby jak takoveho partnera co to naprogramuje zaplatit navic nad ramec affiliate programu. Takovych veci se muze udelat hodne a kvuli tomu i budujeme API, aby se to dalo udelat. Je to otevrena prilezitost

 16. Ako níƒÂ¡pad to nie je zlíƒÂ½, rieí…¡enie skíƒÂ´r vidíƒÂ­m v prepravnej firme. PríƒÂ­klad: Kontajner by slíƒÂºí…¾il iba na prepravu, ni턍 viac. Nebral by sa ako zíƒÂ¡sielka pre jedníƒÂ©ho 턍loveka, 턍i firmu. Proste ako napr. ako u prepravnej firmy by sa prenajal kontajner v ktorom by boli balíƒÂ­í„ky pre jednotlivcov. Clo a DPH by sa platilo zvlíƒÂ¡í…¡í…Â¥ od balíƒÂ­í„kov. Kontajner by prií…¡iel do ur턍itíƒÂ©ho bodu a odtial by sa rozdistribuoval, bu턏 lokíƒÂ¡lnou poí…¡tou alebo kuriíƒÂ©rom. Ono ke턏 je adresa odosielate턾a tretia krajina, automaticky je zíƒÂ¡sielka presmerovaníƒÂ¡ na príƒÂ­sluí…¡níƒÂ½ colníƒÂ½ íƒÂºrad v danej krajine a potom je aí…¾ doru턍eníƒÂ¡.
  Neviem ako to chodi v tejto oblasti, kedze nemam skusenosti s vedenim medzinarodnej prepravnej firmy.

 17. Hello, Dear John. I appeal to you the last hope for your help! Please help, really, really beg you! The fact that I am due to mistranslation by an interpreter, made a special request in Shipito to remove packages in the trash, but I thought this request is to remove debris from the package. But when I saw that all my bags are gone, I immediately wrote to the Shipito and explained what happened, thanks, I returned the packages, but was told that I must pay for each package 8.50 dollars. And now that I have made consolidation in the added expense of $ 129.50 for a return packages, but there almost all the packages used baby clothes, many of whom are not even worth $ 6-7. I bought these things for children to save a little money because my salary for the month of $ 200, I could hardly raise money for delivery, and if I have to pay more for the mistake of an interpreter, I and my children left without food. I really beg you, please help me, I’ll be very grateful! Thank you, I’m very going to wait for your answer. Sholpanel@rambler.ru

 18. Zapomeí…ˆte na plní„›níƒÂ­ kontejneru balíƒÂ­í„kama. To je nesmysl. Kontejner je pí…™íƒÂ­lií…¡ velkíƒÂ½.

  Kontejner otevíƒÂ­ríƒÂ¡ cestu k íƒÂºplní„› jiníƒÂ½m typí…¯m zboí…¾íƒÂ­. Napí…™íƒÂ­klad zahradníƒÂ­ traktí…¯rek, dlaí…¾ba z pravíƒÂ©ho mramoru, níƒÂ¡bytek z masivu, níƒÂ¡hradníƒÂ­ díƒÂ­ly na auta atd. atd. MnohíƒÂ© zboí…¾íƒÂ­ tohoto typu je v USA nehoríƒÂ¡zní„› levníƒÂ© a jiníƒÂ¡ cesta neí…¾ kontejnerem neníƒÂ­.

  Bylo by potí…™eba lidem oteví…™íƒÂ­t o턍i a vyvolat v nich zíƒÂ¡jem príƒÂ¡ví„› o toto velkíƒÂ© zboí…¾íƒÂ­. Tí…™eba by se to mohlo pojmout i jako zoot.com. Tj. v tíƒÂ©to zíƒÂ¡silce dovezeme 20 traktí…¯rkí…¯, kdo je chce?

 19. @Radek í…¾ivot síƒÂ¡m a nebo se podíƒÂ­vej na Working Girl nebo Pursuit of Happyness – odkud to zlidoví„›lo. Samozí…™ejmí„› jak to zníƒÂ­ v 턍eí…¡tiní„› je ví„›c druhíƒÂ¡ a kdyby to vidí„›l PalackíƒÂ½ tak by se otíƒÂ¡í„el v hrobí„› tak, í…¾e by str턍il do kapsy celíƒÂ½ TemelíƒÂ­n.

 20. @VitaPixmac Ta pí…™eprava osobníƒÂ­ma autama tí„› napadla dobí…™e. Do kontejneru se vlezou tí…™eba tí…™i Porsche a ty se vyplníƒÂ­ balíƒÂ­í„kama a jeí…¡tí„› obloí…¾íƒÂ­ zevnití…™ aby se neponi턍ily. Ty auta zaplatíƒÂ­ kontejner a balíƒÂ­ky jedou zdarma. John si jeí…„ vyí…™íƒÂ­díƒÂ­ licenci na prodej aut a motocyklí…¯.
  Nejlepí…¡íƒÂ­ cenu na kontejner pak dostaneme, kdyí…¾ je vytíƒÂ­í…¾íƒÂ­me tam i zpí„›t. Uí…¾ vidíƒÂ­m zeleníƒÂ© Johnovy kontejnery s bíƒÂ­líƒÂ½m níƒÂ¡pisem Shipito jak obíƒÂ­hajíƒÂ­ kolem zemí„›. Z 턍eska jdou exportovat hokejovíƒÂ© puky – dí…™íƒÂ­ve i pivo a sklo, ale te턏 uí…¾ snad jen fakt ty puky 🙂

 21. @Premek Je to tak revolu턍níƒÂ­ a odvíƒÂ¡í…¾níƒÂ©, í…¾e mne taky napadl jen ten prí…¯zkum bojem. PotenciíƒÂ¡l to míƒÂ¡, ale moí…¾níƒÂ¡ tak za dva, tí…™i roky.

 22. tento projekt je utopie. staci zminit jen jeden problem – procleni. pokud fyzicka osoba dostane balik postou, tak clo a dph resi stat=posta, prijemce to jen zaplati. pokud dostane zbozi v kontejneru, znamena to vyridit si registraci u celniku (bez toho cisla v EU nic neproclis) a zaplatit firmu co ti to procli, protoze sam BFU (blbec franta user) to nezvladne. a je po nizke cene, nehlede na to ze toto musi absolvovat kazdy prijemce balicku …

  samozrejme je to resitelne, ale s ohledem na zamery EU aby obyvatelstvo utracelo doma a chystane “restrikce” na levne dovozy z USA a Asie je diskutabilni, zda do toho vubec jit, protoze pak staci jeden dva zakony (napr. jiz dnes diskutovany ze clo a dph se bude platit z ceny ktera je v EU, ne za kterou bylo “zakoupeno”, rozumej deklarovano) a levne nakupy konci vcetne vsech co z toho nyni profituji. a odhaduji ze do EU ti dnes jde vice nez 80% dodavek, tak bych spise hledal projekty v jinem segmentu…

  jo a vubec neni pravda ze do USA se daji vyvazet jen puky. asi bych sel opacnym smerem a sklady se snazil vyuzit smerem do EU i z EU

 23. ja bych resil nejvetsi problem … ja ani nevim, jak funguje shipito, jake jsou s tim spojene poplatky… kdyz uz delas takhle velky blog,
  1. udelej si cas na 60 sekundove video a jednoduse vysvetli co nabizis a jak se to zrealizuje 😉 … kupa lidi tady ani nevi, ze vubec existujes(krom fandu tveho blogu) – ja ani nevim, v cem si lepsi a co skutecne nabizis (jakou vyhodu, proti jinym firmam mas a ani se mi to zjistovat nechce) …. – socialni site vyuzij na prezentovani “revoluce v nakupovani z USA prostrednictvim tve firmy”
  mysli na to, ze uzivatele jsou lini 😉

  2. zjisti jaka je po tom poptavka

 24. @cora Ja by som to skíƒÂ´r rieí…¡il tíƒÂ½m spíƒÂ´sobom, í…¾e by som u prepravcu vyjednal lepí…¡iu ceny za mnoí…¾stvíƒÂ¡ posielaníƒÂ© do ur턍itíƒÂ½ch destiníƒÂ¡ciíƒÂ­. Napr. velkíƒÂ¡ zíƒÂ¡sielka do jednej krajiny napr. Ruska (ktoríƒÂ¡ by da 턏alej rozposielala) by bola lacnejí…¡ia ako napr. do ChorvíƒÂ¡tska kde by sa posielalo ríƒÂ¡dovo menej balíƒÂ­í„kov.

  V tomto by som videl v celku dobríƒÂ© rieí…¡enie. Potom, je uí…¾ rieí…¡ií…Â¥ nejakíƒÂ½ kontajner a preclenie zbyto턍níƒÂ© – to by som nechal na samotníƒÂº prepravníƒÂº spolo턍nosí…Â¥, samozrejme ak by som nemal zíƒÂ¡ujem vybudovaí…Â¥ vlastníƒÂº prepravníƒÂº splo턍nosí…Â¥.

 25. @cora Pod턾a mí…ˆa to utíƒÂ³pia nie je. MyslíƒÂ­m si, í…¾e John míƒÂ¡ namysli nie턍o podobníƒÂ© ako Shipito Airmail, len s preníƒÂ¡jmom kontajneru.
  Ako vlastne funguje Shipito Airmail? Zamyslel sa niekto nad tíƒÂ½m?
  Preclenie si vybavuje kaí…¾díƒÂ½ síƒÂ¡m, 턍i nie? A predsa ide poí…¡ta zo í… víƒÂ©dska.

 26. Je to super napad, clovek sam horko tezko sezene dalsi lidi na vyuziti kontejneru i kdyz chce treba jen 2000 za pulku. Alespon to je moje zkusenost.

  Dalsi problem vidim v doprave zbozi ke kontejneru, ale to ty urcite vyresis.

  Neuvazujes, ze by jsi do toho nejak zaclenil i moznost RoRo lodi pro auta – komplexni sluzby prepravy auta z US do evropy i bez procleni atd. jsou od stavajicich poskytovatelu nehorazne drahe a velmi narocne na komunikaci. Pokud by jsi udelal neco jako shipito i v tomhle bylo by to zajimave, ale netusim jaka ja je po tom poptavka, mozna proto jsou ty ceny tak vysoke.

  Momochodem ten system komentaru co pouzivas vubec nefunguje, nechces pouzivat nejaky normalni?

 27. Ahoj, í…¡koda í…¾e ví„›tí…¡ina z diskutujíƒÂ­cíƒÂ­ch hledíƒÂ¡ pro턍 to nejde, míƒÂ­sto hledíƒÂ¡níƒÂ­ zpí…¯sobu realizace.Postup by mohl bíƒÂ½t níƒÂ¡sledujíƒÂ­cíƒÂ­ – vytvoí…™it na Facebooku tí…™eba skupinu Kontejner_z_USA, kaí…¾díƒÂ½ kdo se pí…™ihlíƒÂ¡síƒÂ­ by musel napsat kolik a co by chtel pí…™ivíƒÂ©zt. Po dosaí…¾eníƒÂ­ kritickíƒÂ©ho mnoí…¾stvíƒÂ­ uí…¾ivatelí…¯ by se pí…™ipravila jednoducha webaplikace, kde by byly navrí…¾eny trasy a k zíƒÂ¡jemci by províƒÂ¡dí„›li “víƒÂ¡í…¾ní„›jí…¡íƒÂ­ ale pí…™esto jeí…¡tí„› nezíƒÂ¡vaznou” registraci za poplatek napí…™. 10-50USD (nebo poplatek podle objemu) – aí…¾ by se dosíƒÂ¡hlo ur턍itíƒÂ©ho po턍tu – tak by se odstartovalo plní„›níƒÂ­ kontejneru, ti co by mí„›li registraci – by mí„›li slevu, ti co maji registraci a nic by neposlali tak by o poplatek prisli a slouí…¾il by na pí…™íƒÂ­padníƒÂ© dofinancovíƒÂ¡níƒÂ­ nezaplní„›níƒÂ©ho míƒÂ­sta). Ví…¡e musíƒÂ­ bíƒÂ½t jednoduí…¡e pí…™enositelníƒÂ© do dalí…¡íƒÂ­ho jazykovíƒÂ© verze o kterou by se starali lokíƒÂ¡lníƒÂ­ partneí…™i.

  Clo , DPH jsou administrativníƒÂ­ pí…™ekíƒÂ¡í…¾ky – pí…¯jdou jednoduí…¡eji 턍i sloí…¾ití„›ji vyí…™eí…¡it. Moí…¾níƒÂ¡ by tí…™eba nebylo od ví„›ci udí„›lat i takovej transportníƒÂ­ GROUPON bu턏 jen na dopravu (tí…™eba 1 kupon = 1m3 do 300kg z USA do í„ÂŒR) nebo i na zboí…¾íƒÂ­ s dopravou – tí…™eba na ty traktí…¯rky zmií…ˆovaníƒÂ© níƒÂ­í…¾e. Pokud by se to podaí…™ilo realizovat zpí…¯sobilo by to revoluci v meziníƒÂ¡rodníƒÂ­m obchodu – velkíƒÂ© korporace uí…¾ by nemohly prodíƒÂ¡vat stejníƒÂ© zboí…¾íƒÂ­ za rí…¯zníƒÂ© ceny. Power to People !

 28. @ora Na revoluci je te턏 ten spríƒÂ¡vníƒÂ½ 턍as! Technologie jsou nachystaníƒÂ© a trh zatíƒÂ­m neobsazeníƒÂ½. MyslíƒÂ­m, í…¾e v budoucnu na “sociíƒÂ¡lníƒÂ­ch síƒÂ­tíƒÂ­ch” vyroste velkíƒÂ© mnoí…¾stvíƒÂ­ í…¡luí…¾eb, kteríƒÂ© si te턏 jeí…¡tí„› nedovedeme pí…™edstavit. Takí…¾e podle mne míƒÂ¡ smysl se zabíƒÂ½vat Shipsource – i kdyí…¾ se potom to know how pouí…¾ije tí…™eba na Shipoutlet.

 29. @Filip @cora Suhlasim s Filipom, ze to nie je utopia. Ale treba riesit vsetky problemy ake riesia ostatny prepravcovia (plus nejake navyse). Ale tak John bude vediet vyuzit socialne siete tak ako to existujuci prepravcovia nevedia 🙂

 30. Ja ako inspiraciu posielam nasledovny odkaz: http://geefu.co:3000/
  Miesto tych znaciek uzivatelov by tam mohli byt znacky destinacii, kam je mozne poslat kontainer oznacena ciselne a mohol by tam byt na tej stranke formular, do ktoreho by sa zadavali 2 udaje, cislo kontaineru (destinacia) a cislo objednavky, ktora by tam mohla ist. Z tychto udajov sa da vypocitat na kolko je zaplneny dany kontainer, zobrazovat to tam v % a pripadne aj aktualnu ciastku, kolko by aktualne stala doprava vsetkych zucastnenych na danom kontaineru. Tym by niekedy stacilo zaplnit aj 75% napriklad a uz by sa to oplatilo poslat kontainerom. Samozrejme, tych vylepseni by tam este mohlo niekolko pribudnut ale to je uz hudba buducnosti 🙂
  Snad som trosku inspiroval..

 31. To je super nápad, ale přes FB nebo twitter by v tom byl strašnej bordel. Myslí­m, že o dopravu z Čí­ny a USA bude zájem. (Sám se přiklání­m k Čí­ně:-) )

 32. Máte nějaké zkušenosti z celní­m ří­zená u takového konrejneru? dokážete si předstvit celní­ ří­zení­, když se bude jednat o desí­tky nebo stovky zásilek?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *