Prazdny sklad, ale uz hledam dalsi

Novy sklad se zaplnuje, ale porad je z vetsiny prazdny. Nejaci klienti se ozvali, ze by chteli poslat zbozi do USA a my ho pak budeme rozesilat zakaznikum (proste obracene Shipito). Poslali by paletu nebo i kontejner zbozi pro rozeslani po USA. Rikam jim, ze jestlize se dokazou napasovat do podminek normalniho virtualniho boxu, takze v tom neni problem. Jde mi hlavne o to, ze skladovani zdarma je jen 45 dnu.

Je to trosku paradox. Maji pocit, ze mame uplne prazdny sklad. Ano to je pravda. Ale sklad bude do konce roku asi plny. Zatim to tak vypada podle toho jak rychle pribyvaji novi zakaznici.

Napsal jsem v poslednim tydnu tri nabidky (offers) na koupi dalsiho skladu. Trosku se to komplikuje. Jsou to velke sklady a s bankami to je uz trosku slozitejsi. Jakmile je pujcka vice nez par milionu tak chteji, abysme meli auditovane financni vykazy. Takze papirovani navic, ktere taky stoji tisice dolaru danovemu poradci (CPA). To me trochu boli (jsem cheapar:-). A zatim na ne tlacim at po me ty audity nechteji.

Je to prijemne delat dealy, kdyz clovek za kazdou cenu nepotrebuje koupit. I na vyjednavani o cenach. Idealni pozice na ziskani nejlepsi ceny. Dnes jsem se posunul o velky kus dale v jednom dealu na obrovsky sklad (116,000 sq. feet – 10,776 m2). Ten by nam snad mohl chvili vydrzet na expanzi (muj cil je se aspon 5 let nikam nestehovat). Ale myslim, ze me tu transakci prodavajici neschvali. Byla to jeste hodne “low ball offer”. 🙂 A ekonomika se zacina citelne vylepsovat. Takze ochota prodavat levne se muze brzy vytratit.

Spread the love

8 thoughts on “Prazdny sklad, ale uz hledam dalsi

  1. NebojíƒÂ­te se í…¾e se od dubna sníƒÂ­í…¾íƒÂ­ kupníƒÂ­ síƒÂ­la z EU kdyí…¾ níƒÂ¡m íƒÂºí…¾asníƒÂ¡ EU zavedla platit daní„› za zboí…¾íƒÂ­ z USA uí…¾ od 550K턍 oproti (doposud) 3750K턍. To vychíƒÂ¡zíƒÂ­ í…¾e budeme díƒÂ­ky tíƒÂ©to dani platit aí…¾ o 20% víƒÂ­ce. Coí…¾ uí…¾ je docela dost.

  2. @Dann U kaí…¾díƒÂ©ho 턍líƒÂ¡nku se najde ní„›kdo, kdo na to varuje 🙂

  3. MyslíƒÂ­m si, í…¾e se ekonomika nezlepí…¡uje, dolar oslabuje. Koukal jsi na grafy, kolik hodnoty ztratil dolar od roku 1971? Rí…¯zníƒÂ© stíƒÂ¡ty se zbavujíƒÂ­ zíƒÂ¡sob v dolarech, otíƒÂ¡zkou je, kdy za턍ne Indie odmíƒÂ­tat platit v dolarech, to by byl dolar bezcenníƒÂ½ kus papíƒÂ­ru.. Kdyí…¾ nad tíƒÂ­m tak pí…™emíƒÂ½í…¡líƒÂ­m, shipito vyuí…¾íƒÂ­vajíƒÂ­ lidíƒÂ© hlavní„› kví…¯li níƒÂ­zkíƒÂ© cení„› dolaru, takí…¾e m텯텾eí…¡ o턍ekíƒÂ¡vat masivníƒÂ­ rí…¯st zíƒÂ¡kazníƒÂ­kí…¯, nebo se ní„›kde míƒÂ½líƒÂ­m?

  4. @Dann Mní„› nevadíƒÂ­ DPH (teda ne tak moc), protoí…¾e v zahrani턍íƒÂ­ stejní„› kupuju jen víƒÂ½razní„› levní„›jí…¡íƒÂ­ nebo u níƒÂ¡s nedostupníƒÂ© zboí…¾íƒÂ­. Co mí„› vadíƒÂ­ je to, í…¾e te턏 balíƒÂ­k, kteríƒÂ½ proí…¡el z celnice prakticky bez poví…¡imnutíƒÂ­, bude najednou zadrí…¾en, bude s tíƒÂ­m papíƒÂ­rovíƒÂ¡níƒÂ­ a líƒÂ­tíƒÂ¡níƒÂ­ a pokud celníƒÂ­ci fungujou stejní„› jako pí…™ed zvíƒÂ½í…¡eníƒÂ­m limitu, tak 턍loví„›k bude 턍ekat na procleníƒÂ­ i 3 tíƒÂ½dny, pokud si to nezaí…™íƒÂ­díƒÂ­ síƒÂ¡m nebo ní„›koho nenajme.

  5. @coolpeterm postupna devalvace meny znamena i zvyseni konkurenceschopnosti domaci ekonomiky a tudiz zlepsovani ekonomiky.

  6. @Dann MyslíƒÂ­m í…¾e pí…™i tí„›ch problíƒÂ©mech se skladovacíƒÂ­mi prostory se naopak bojíƒÂ­, í…¾e se nesníƒÂ­í…¾íƒÂ­ 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *