Predstaveni projektu Sportave.com

Ahoj Johne,

čtu tvůj blog už několik let a určitě i dí­ky němu, jsem se rozhodl zkusit vytvořit vlastní­ projekt (http://www.sportave.com), který bych nyní­ rád představil na tvém blogu. Ještě než se rozepí­ši o co kráčí­, rád bych ve stručnosti vysvětlil, jak se zrodila prvotní­ myšlenka.

Občas se kvůli motivaci ví­ce sportovat přihlásí­m na nějaký závod. Vadilo mi ale, že výsledky z většiny závodů jsou stále dostupné pouze ve statickém pdf souboru, který neumožňuje žádné filtrování­. Proto jsem se rozhodl, vytvořit webovou aplikaci, která bude umět zobrazit jakoukoliv výsledkovou listinu v interaktivní­ podobě.

Původně jsem chtěl aplikaci pronají­mat pořadatelům závodů jako službu, která by běžela u mě na serveru, ale zobrazovala se pří­mo na jejich stránkách (v iframu – podobně jako např. facebookový like box).

Aplikace byla hotová, fungovala, ale celé to ztroskotalo na neschopnosti domluvit se s pořadateli. Proto jsem to celé předělal a spustil na vlastní­ doméně. Nyní­ se veškerá komunikace s pořadateli zjednodušila pouze na otázku, zda souhlasí­ se zveřejnění­m jejich výsledků na mém webu.

Časem jsem přidal další­ funkce, jako jsou profily závodní­ků a jejich porovnávání­, kalendář akcí­ atd. Také jsem začal spolupracovat s profesionální­mi fotografy, jejichž náhledy fotek se automaticky nahrávají­ do profilů závodní­ků.

Je tomu několik dnů, co jsem na stránky přidal Google AdSense. Bohužel to ale, jak se zdá, nemá šanci pokrýt ani náklady na provoz serveru. Přestože na stránky přijde za den např. přes 700 unikátní­ch návštěvní­ků, reklama nevydělá ani jedno euro. Nemám s tí­mto typem businessu žádné zkušenosti, ale přijde mi, že AdSense nemá žádný smysl. Vzhledem k tomu, že většina návštěvní­ků jsou sportovci a závodní­ci, reklama by podle mě mohla být užitečná hlavně pro e-shop se sportovní­mi potřebami. V ideální­m pří­padě něco podobného jako slovomat – reklama na nějaký slevený produkt, který by se jednou za čas obměnil.

Moc by mě zají­malo co si o tomto projektu myslí­š ty sám i čtenáři tvého skvělého blogu.

Předem dí­ky, Johne, za zveřejnění­.

Spread the love

15 thoughts on “Predstaveni projektu Sportave.com

 1. Hezká aplikace. Ale není­ to business.

  Mě osobně nesedí­ UI v těch filtrovací­ch částech, je takové… programátorské, ale to není­ důvod neúspěchu. Podle mého po něčem takovém prostě není­ poptávka. Jestli se to má uchytit, tak to imo potřebuje větší­ infrastrukuturu okolo. A musí­ to změnit systém z PULL (tj ty taháš rozumy z pořadatelů a závodní­ků) na PUSH (tj, oni tlačí­ to co chtějí­ na web). Jk to udělat ale teda nevim 🙂 A hlavně nevim proč by to měli dělat.

  Se silnější­m investorem v zádech můžeš udělat třeba nějaký Sportave Cup, kte se budou zaznamenávat výsledky ze závodů a celkový ví­těz vyhraje třeba nové kolo nebo nejaké prachy. To by lidi mohlo přitáhnout, aby se registrovali a zadávali sami výsledky.

 2. Pár poznámok:

  1) Čo takto to vylepšiť o všetky športy a že by si tam ľudia mohli zadávať vlastné turnaje (napr. medzi kamarátmi alebo nejaké regionálne) a evidovať výsledky? Je to len taký nápad, bolo by ho treba ešte rozviesť, ale mí´žeš použiť 😉

  2) AdSense – ja mám český web, na ktorý chodí­ občas len do 100 UIP denne, v najlepší­ch časoch 500 až 1000 UIP, a napriek tomu som za 10 mesiacov zarobil 70 €, čo je fajn, keďže som sa o to ví´bec nestaral 🙂 Ale zo začiatku to tiež nebolo nič extra, chce to podľa mňa počkať a experimentovať s umiestnení­m (hlavne), farbami atď.

 3. Pokial mozem,tak ja by som z home odstranil celu predmluvu(to dnes nikoho nezaujima) preco ste to vytvoril a co vas k tomu viedlo, Ludia potrebuju vidiet co im davate. Na hlavnu stranku dat rovno najaktualnejsiu vysledkovu tabulku s fotkou. Ten modul “login” je zbytocne velky a hlavne by som ho umiestnil mimo hlavneho priestoru. Zabera miesto a nic mi nedava.

  Proste pri prvej navsteve a na prvy pohlad nic nenasvedcuje tomu,ze to ma byt web kde najdem vysledky zo sportovych podujati.

 4. Prečo je na webe miešaná čeština s angličtinou? Pí´sobí­ to na mňa akoby stránke nebolo dokončená. A že zo 700 návšetvní­kov denne čo je mesačne 21000 návšetní­kov to nezarobí­ ani euro? Skús si urobiť analýzu prečo je tomu tak. Alebo daj reklamu úplne preč a vymysli iný business model.

 5. Je to dobrý a mě jako bikerovi se to moc lí­bí­, ale nemůže to stát jen na tvých závodech. Začal bych s bikama a začal tam dávat výsledky všech závodů co se jedou a postupně přidával další­ sporty. íšvodní­ promluvu úplně pryč, nebo někam do menu. Z mýho pohledu by bylo ideální­ kdyby dominantní­ byly záložky jednotlivých sportů – bike, lyžování­ + další­3-4 na který se budeš specializovat a informace že jde o web s výsledky hobby závodů. Rok to vydrž a pak to bude zají­mavý na bannerovou reklamu pro velký eshopy se sportovní­ma potřebama..

 6. na to aby to malo slušný reklamný potenciál by si potreboval návštevnosť v tisí­coch než v stovkách UIP denne. Ale ak by si chcel rýchle riešenie ako ten prí­jem zdvihnúť aspoň o pár EUR, tak si tie bannery premiestni z miest mimo zorného poľa čitateľov trošku bližšie k miestu kde niečo čí­tajú.

  A skí´r než o reklame rozmýšľaj o predajni služieb. Pri stovkách UIP denne je to schodnejšie riešenie.

 7. Na titulku bych dal mí­sto toho textu např 5 -10 poslední­ch závodů nejlepe s fotkou a odkaz na podrobne vysledky.

  Pod to bych zkusil dat text, “Chcete zde vidět i výsledky vašich závodů?” a odkaz na kontakty, nebo registrační­ formulář atp.

 8. hm, ma to dobry potencial pokud:

  1.oddelas ty uvodni reci – to fakt nikoho nezajima

  2. pridas tam dalsi sporty

  3. zacnes tam provozovat sazky na vysledek nebo to primo strelis po zvyseni navstevnosti napr. synotu…

  To ti vydela penize pokud prekonas kritickou masu.

  Mozna bych do toho i investoval …..

 9. mě se to lí­bí­, jsem velký sportovní­ nadšenec, a ví­m, že něco podbného chybí­ na českém internetu pro amaterske fanousky, napr.: pro běžce je skvělý portál behej.com , ten má velký úspěch, takže nevidí­m důvod, proč by tvůj projekt měl zkrachovat…každopádně si nedělej velké oči a začni postupně, mí­t volné prostředky pustí­m ti investici…nicméně doporučuju si an netu vyhledat sportovní­ nadšence, kteří­ by ti hodili sem tam nijakou reportáž ze závodů, nebo udelat sekci o vlastní­ch zkušenostech, reporty ze zahraniční­ch závodů…a domluvit si reklamu sazkovych kancelari a sport eshopu, nebo i zavodu samotnych…jinak přeju hodně štěstí­, propagace sportu je dnes velice důležitá, halvní­ je nedělat ji pro busines, pokud chces na webu rychle zbohatnout, tak se na to radejc vykasli, poskytuj skvele sluzby a pak se ti zacne obzor rozsirovat a prilezitosti zisku te zahltí­, jen setrvej…

 10. ještě dodatek, urči si specializaci, aspoň počáteční­, nesnaž se tam nahrnout hned ze začátku tunu sportů, ví­ce jak dvěma bych osobně nezačí­nal, ale neví­m jak si obklopen lidma co se v danych sportech vyznají­…radejc podavat spickove info dane skupine, kterou ty informace budou nutit vrátit se, nez udelat web kde prijdou sice vsichni, ale jen jednou za život…

 11. Kamoši jezdí­ na běžecké mí­tingy s firemní­m stánkem. POkud bys měl zájem, napiš, nějaké materiály by ti možná mohli obstarávat.

 12. Děkuji všem za komentáře. Tu hlavní­ stránku to bude chtí­t upravit, to je bez debat. Jinak co se týká přidání­ další­ch sportů, tak tí­m se budu zabývat teprve až tam budou všechny hlavní­ lyžařské a MTB závody. Potom bych chtěl přidat silniční­ cyklistiku a možná i běh.

  Pro pení­ze to rozhodně nedělám, ale dostat se do fáze, kdy si to na sebe vydělá, by bylo fajn.

 13. @Sportave U mě (1280×900 s nabí­kou start na straně) je levý skyscraper z poloviny mimo stránku. Ale stále si myslí­m, že HP má co dohánět. Lepší­ než novinky by na HP byl seznam poslední­ch závodů, které byly přidány, nejlepší­ závodní­ci, blí­ží­cí­ se závody, atp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *