Biz Monkey

Biz Monkey, nebo-li biz opicka. Perfektni termin, ktery jsem zahledl na blogu Setha Godina.

Takze co to je biz monkey:

A biz monkey is a replaceable, Powerpoint toting, suit wearing, acronym-spewing middle manager business dude drone. They are quick to comment and sneer, slow to actually ship.

Fakt me to rozesmalo, protoze s par biz monkey jsem mel uz co docineni. Z meho pohledu to jsou lidi co spise kecaji a neumi delat. Lidi co znaji vsechna spravna slovicka, ale skutecne nedokazou nic dotahnout do konce. Takze pozor na biz monkeys!

 

Spread the love

5 thoughts on “Biz Monkey

  1. Presne takovyhle lidi vychovavaj u nas na ekonomickych skolach… Vsechno dobre okecat, ale nad nicim se nezamyslet a nic nevedet, ale jenom znat ta prava buzzwords 🙁

  2. Osobní­ zkušenost? Je velmi jednoduché házet všechny do jednoho pytle. Stačí­ být trochu vní­mavý, zadávat krátké kontrolní­ termí­ny a není­ problém s včasnou identifikací­ a rozloučení­m.

  3. @VladaM Osobní­ zkušenost, rozhodnul jsem se, že zjistí­m, jestli je VŠE opravdu nejtěžší­ gympl v Praze. To co tam předvádějí­ ty vyučují­cí­ je bí­da, když nám řeknou, že nad tí­m moc přemýšlí­me, že stačí­ něco do formuláře napsat a moc to neřešit. Studenti tam povětšinou umějí­ jenom blbě kecat a házet rozumy, ale když pak člověk vidí­ jejich práci, tak je schopen tu práci do 3 minut totálně zdrbat a to jenom tí­m, že se zamyslí­ nad tí­m co tam vlastně oni napsali. (Oni to totiž nedělají­)

  4. Toto není­ novinka poslední­ch let, či trendů na VŠ. Znám osobně pár lidí­ co se motají­ kolem magistrátní­ch zakázek co dokáží­ naprosto přesvědčí­vě hodiny mluvit o tom, proč má zakázka xy brutální­ zpoždění­ a přitom ve skutečnosti jen mechanicky generují­ fráze a hlavní­ jejich myšlenky směřují­ k milence se kterou paralelně komunikují­ na ICQ. A to se jedná o věkovou generaci 40+

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *