Autobazar odstupuje od smlouvy s Centralway

Juraj poslal upozorneni na to jak Autobazar.eu odstupuje od smlouvy s Centralway.

Zakladateľ internetového portálu www.autobazar.eu a ví¤čšinový spoloční­k spoločnosti AUTOBAZAR.EU s.r.o. Michal Obeda dňa 7.3.2011 odstúpil od zmluvy o vzájomnej spolupráci so spoločnosťou Centralway Investment AG z dí´vodu porušenia zmluvných povinností­ na strane spoločnosti Centralway Investment AG a zároveň pripravuje právne kroky smerom k spí¤tnému prevodu obchodného podielu, ktorý má v spoločnosti AUTOBAZAR.EU s.r.o. spoločnosť Centralway Investment AG.

O tom jak mi Centralway usty Davida Dostala (tehdy CEO) nabidl jeden dolar za 20% uz asi znate. Ja jsem jen cekal kdy uvidim rozuzleni jejich dalsich investic. Skoda ze se neobjevuje vice informaci. Autobazar.eu je asi prvni vlastovka, ze verejne rika, ze investice asi nesplnila ocekavani.

Moje osobni zkusenost je, ze ta jejich nabidka je totalni “bullshit”. Muj sok byla valuace jeden dolar za petinu firmy, ktera vydelava a roste. Centralway argument byl, ze to tak delaji vzdycky. Ze to je proste jak funguji.

 

Spread the love

9 thoughts on “Autobazar odstupuje od smlouvy s Centralway

 1. Bez blizsich podrobnosti to vypada jako klasicky boj o majetek. Pockejme, jak to dopadne. Zalezi na mnoho vecech (na konkretni smlouve, na rozhodnem pravu, na tom, co doopravdy udelali, konkretnim soudu…).

  Centralway schvalne chtela jen 20%, coz je dava do rezimu “malych akcionaru,” ale tvarili se, jako by byli hlavni akcionari. Take chteli vse bez smlouvy… ze pry udelaji vse nejlepsi pro firmu… ale nikde nerikali proc by to meli delat…

 2. CW zneuží­va naivitu a neskúsenosť developerov perspektí­vnych projektov na to aby odkúpila podiel vo firme, argumentuje okamžitým zvýšení­m jej hodnoty a následným výhodným predajom, avšak v drvivej ví¤čšine prí­padov sa nič nekoná, keď sa ich chceš zbaviť, tak im musí­š vyplatiť reálnu trhovú cenu podielu ktorý si im v dobrej viere predal za pár USD. Sľubovaná podpora je rozprávka, ktorou podporujú svoje tvrdenia.
  Svoje si s nimi užili h1, hypermedia (hyperinzerce), a mnoho ďalší­ch, ale nemí´žu o ich praktikách otvorene hovoriť, lebo sú pod hrozbou vysokej pokuty viazaní­ mlčanlivosťou.

  1. Nemusí­š vyplatiť nič. Ak sudca rozhodne že podiel ktorý zí­skali podvodom.

   Treba to riešiť trestnoprávne (viď. nižšie).

 3. Jsou to podvodnici, staci pohledat na Googlu 🙂 Zameruji se na zacinajici podnikatele (projekty) a snazi se od nich zadarmo ziskat podil. Pouze plane sliby.

 4. Jsou to podvodnici, staci pohledat na Googlu 🙂 Zameruji se na zacinajici podnikatele (projekty) a snazi se od nich zadarmo ziskat podil. Pouze plane sliby.

 5. Ja byť nejaký ten developer ktorému sa konečne otvorili oči tak to riešim trestnoprávne:

  1. Tým že dávajú každému 1$ vklady tak v zmluve musí­ byť zakomponované nejaké nepeňažné plnenie alebo know-how zo strany Centralway (ináč by to developer neuzatváral).

  2. Tým že sú to vyžierači čo cucajú z cudzí­ch peňazí­, tak pravdepodobne k žiadnemu nepeňažnému plneniu, poskytnutiu know how (aké knowhow mí´žu mať “investori bez kapitálu”?) tak je zrejmá jedna vec (BOD 3).

  3. Pri podpise zmluvy vedeli že k nepeňažnému plneniu, poskytnutiu knowhow a plneniu iných ich záví¤zkov zo zmluvy nedí´jde (nemajú čo poskytnúť). Nakoľko nemali čo poskytnúť, museli si byť vedomí­ že teda klamú (úmysel je základný predpoklad trestnosti nejakého činu).

  4. Trestný čin podľa Trestného zákona (SR), obdobná definí­cia je isto aj v českom právnom poriadku (kontinentálny právny poriadok a ešte vyslovene vychádzajú naše štáty z rovnakého základu):

  !!! Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí­ tým, že ==> uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí­ omyl <== , a spí´sobí­ tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatí­m slobody až na dva roky. !!!

  S rastúcou škodou rastie sadzba 😉

  5. Pokiaľ v BODE 4 vidí­te počí­nanie Centralway a vo všetkých prí­jmoch ktoré Centralway zí­skal vidí­te " spí´sobenú škodu", tak mi dajte +LIKE keďže Livefyre skončil a nemám ani prd 😉

  6. Podanie trestného oznámenia je bezplatné. Takže nech sa tí­ čuráci trápia a ak nechcú zhniť v base, nech si platia poriadnych právnikov a nie štátom pridelených Ex offo obhajcov 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *