Kickstarter

Marek Prokop na Google+ napsal:

Dí­ky Scottu Berkunovi jsem objevil http://www.kickstarter.com/. Scott zde přijí­má předobjednávky na svou novou kní­žku: http://www.kickstarter.com/projects/1844947983/mindfire-big-ideas-for-curious-minds. Připadá vám to na vydávání­ kní­žek vlastní­m nákladem dobrý model? Dokážete si ho představit i v českém prostředí­? A pokud ano, šel by použí­t pří­mo Kickstarter, nebo by bylo potřeba řešení­ nějak přizpůsobit mí­stní­m podmí­nkám?

Hned me napadlo jeslti nemam zkusit dalsi experiment a vyuzit to pro napsani dalsi knizky. Uprimne, napsat knihu je strasne moc prace. Ale ja rad zkousim nove veci. Kickstarter me laka. A docela si dokazu predstavit, ze kdybych dopredu videl konkretni zajem, tak bych mel motivaci to udelat. Kliknete na ten odkaz na knizku jak je zobrazena na Kickstarter. Myslim hlavne ten pravy sloupec, kde je napsano, co se nabizi podle toho jaky prispevek date. Treba jeden dolar muzete dat jen tak, kdyz jste fanousek. Za 9 dolaru dostanete Kindle verzi knihy. Za 20 dolaru tistenou knihu. Pak podepsanou knihu, apod. Libi se mi ty moznosti, ze se s tim da kreativne hrat a nabidnout co chcete.

Ja si myslim, ze to neco ma do sebe. Ze to je lepsi zpusob jak vydat knihu, nez jit cestou klasickeho vydavatele, kdy autor dostane kolem 6 % z prodeju. Takto uz predem vidi, jestli je vubec dostatecny zajem a podle toho se rozhodne.

9 thoughts on “Kickstarter

  1. Ahoj Johne,
   z mobilu se mi na to nechce klikat, ale neumí­ ta aplikace právě to, co bych čekal, tedy že napí­šes první­ kapitolu a čekáš, jaký bude zájem?

   Teprve, až je zájem pro autora motivují­cí­, tak dopí­še další­ kapitolu, atd. ;-).

  1. Na kickstarteru lze založit projekt pouze pokud máte americké občanství­, čí­slo sociální­ho pojištění­ a účet.
   Proto je tam málo českých projektů..

    1. Tak udelal jsem to jednou pro Pixyho, ale uplne pro kazdeho to nabizet nemuzu. Obzvlast kdyz nekoho neznam. Vybirat penize na moje jmeno a pak ten projekt treba ten clovek nezrealizuje..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *