Predstaveni projektu coffeein.sk

Ahoj John a čitatelia podnikanivusa,

čí­tam tvoj blog pár mesiacov a viem, že si vyťažený, ale dostal som sa do situácie, kde potrebujem trošku poradiť, alebo pomí´cť. Pred mesiacom som otvoril internetový obchod s kávou www.coffeein.sk. Keďže existuje mnoho kávičkárov, tak som dúfal(a stále dúfam), že o moje produkty bude záujem. Predávam hlavne zrnkovú kávu. Snaží­m sa zamerať na plantážnu, ktorá je najlepšia. Problém je ten, že do marketingu som investoval niečo nad 1000eur, ale zatiaľ nebola ani 1 objednávka… Absolútne netuší­m, že kde mí´že byť problém. Dal som samozrejme shop posúdiť ľuďom na WT, zajtra.sk, jakpsatweb a v celku boli dobré ohlasy. Samozrejme som nebral ako mí­nus odpovede typu “tam tá farba sa mi nepáči”.Ako som zatiaľ postupoval:google adwords – 350e mesiac
SEO – 240e mesačne minimálne po dobu 1 roku (samozrejme viem, toto sa prejaví­ až o pár mesiacov)
facebook page – 250e mesiac. NA FB sa za 3 dni nazbieralo 700 ľudí­. Diskutuje sa tam, “žije” to tam, ale ajtak neprišla ani 1 objednávka. Mí´žeš pozrieť fan page http://www.facebook.com/#!/Coffeein.skSamozrejme to nemienim vzdávať a onedlho spúšťam druhú vlnu marketingu a to-60spotov v rádiu
-mailing do firiem s ponukou káv
-bannery na google

bojí­m sa ale, že ani toto nebude mať ohlas a potom už nebudem vedieť čo ďalej. Práve preto Vám pí­šem a zadám to v bodoch. (Nech odpovedia prosí­m ľudia, ktorí­ už podnikajú a majú skúsenosti) ÄŽakujem

1. ak zlyhá druhá vlna marketingu, tak čo by ste robili ďalej ?
2. oplatí­ sa podľa Vás investovať do druhej vlny marketingu pri momentálnom e-shope ? Je podľa Vás dostatočne dobrý ? Má dobrú funkcionalitu a pí´sobí­ dí´veryhodne ?

ÄŽakujem za Vaše názory a rady.

S pozdravom, Peter Szabí³

Spread the love

84 thoughts on “Predstaveni projektu coffeein.sk

 1. Adresu je třeba přepsat do řádku adresy, pak se to načte. Asi vznikla chyba v odkazu tady v článku.
  Co se týká stránek, působí­ vymakaně, ale bohužel mi přijdou jaksi málo user friendly. A nemůžu se vůbec dostat k nějaké objednávce. Předpokládám, že to se dělá přes MENU? Neni třeba Java nebo tak něco? Nemám sice poslední­ verzi prohlí­žeče, ale zase ne nějak starou. Zkoušel jsem to na mozzile i v iexploreru, ale nic…jen tam jezdí­ názvy káv, ale nemám kam kliknout…

   1. Ano, asi to umřelo z náporu. Změn webhosting. Tí­m začni! Doporučí­m ti náš wedos.cz a pojede to bez problémů a potom třeba budou objednávky 🙂 Mimochodem náš projekt http://datacentrum.wedos.com je tak tady na Johnovy stránky – pěkně to tady zdrbnout. Je to taky skoro “start up” projekt.

 2. K reklamě v rádiu… nedělal bych to, pokud nejsou extra spoty. 60 spotů bude v jakých časech, v jakém rozmezí­? Reklama v rádiu na internetové produkty většinou moc nefunguje, u kávy asi nebude fungovat určitě.
  Máš anglický název domény, lidé nebudou pří­mo u PC => nezapamatují­ si to. Dělali jsme v rádiu soutěže v hlavní­ch časech, silná masí­rka v extra čase (sponzor počasí­ nebo zpráv, tzn. reklama se neztratila ve vlně další­ch).
  Spí­š si zkus vytisknout a roznést letáky, to by možná mohlo pomoci?
  Musí­š si ří­ct kdo je cí­lovka – jestli koncový uživatel nebo jestli by pro tebe nebylo lepší­ dodávat kávu do kaváren atp.

 3. Prečo si si neregistroval doménu na seba? Už tam máš min. -35 EUR a poplatky notárovi a to pre nič za nič.
  Web nefunguje.

 4. Skús si urobiť nejaké spí¤tné linky na blogoch a fí³rach čo majú niečo spoločné s kávou. Ja mám maličký affiliate na shipito, ale mám to čisto bez reklamy, návštevnosť 160 ludí­ za mesiac, čo je veľmi málo (21 ludí­), priznám sa málo sa o to starám, ale mám nejaké linky na zopár blogoch a 1-2 ludia za mesiac sa zaregistujú noví­. Skús í­sť podobnou cestou, len vo ví¤čšom merí­tku mať trocha trpezlovosti + skús si dať napí­sať a zverejniť nejaké PR články 🙂

     1. Přesně tak :). Co kdyby mělo kafe s pří­během i nějakou doménu s pří­během? Zplantazedohrnku.sk, něco na tenhle styl, kde se ti půlka lidí­ neztrati na překlepu 🙂

   1. dí­ky, nevim kde je pak chyba… Jinak web nic moc, udělal bych tradiční­ eshop, tohle nikdo prohlí­žet nechce

   2. dí­ky, nevim kde je pak chyba… Jinak web nic moc, udělal bych tradiční­ eshop, tohle nikdo prohlí­žet nechce

 5. Z webu na kterém nejde nic objednat nikdy nemůže žádná objednávka přijí­t. Problém je už jen strefit se do správného linku. Roluje to moc rychle. V menu nejde na nic kliknout. Jestli dotyčný za takové stránky zaplatil, tak to mohl ty pení­ze rovnou spláchnout. Prohlí­ží­m na Mac Os, Chrome). A z webu, kde chybí­ kontaktní­ údaje a všeobecné obchodní­ podmí­nky bych si asi neobjednal ani kdyby to šlo.

 6. Už se mi to načetlo, ale asi desátý pokus a jen jednou… Opět už ne. Na to nemá nikdo nervy. Určitě bych vynechal složitosti a složitou grafiku. Buď chceš prodávat nebo udivovat vzhledem a grafikou. Tí­m bych začal.

 7. Už se mi to načetlo, ale asi desátý pokus a jen jednou… Opět už ne. Na to nemá nikdo nervy. Určitě bych vynechal složitosti a složitou grafiku. Buď chceš prodávat nebo udivovat vzhledem a grafikou. Tí­m bych začal.

 8. Web sa práve aktualizuje. Robili sme tam pár vecí­, bohužiaľ to John hodil sem, keď to robí­me. Snáď to zajtra bude všetko OK. Ešte raz sorry, ale vyšlo to práve blbo…

  1. Clanek byl nacasovany na publishing uz delsi dobu. Urcite bych prestal okamzite aktualizovat a ten web nahodil live. Jinak je to k nicemu a v podstate to je i odpoved proc to nemuze byt uspesne. Takto se aktualizace nedelaji. Nikdy nevis kdy na web prijde zakaznik ktery chce nakupovat.

   1. jasné. už by to malo í­sť. nemyslel som, že v nedelu večer (slovensko) by tam niekto chodil. Už je to ale OK a prepáč za zmí¤tenie čitateĽov 🙂 Inak link je coffeein.sk, aby si to vedel prelinkovať.

 9. STOP!

  Žádná druhá vlna, ne teď. Někde je zakopaný pes. Nepočí­tám teď nefunkční­ web, předpokládám je to dočasné. Jestliže ti lidi na webu VÅ®BEC NEKUPUJí, potřebuješ zjistit PROČ.

  * kolik lidí­ jsi už na web dostal, na jaká klí­čová slova? sleduješ to pomocí­ google analytics?
  * co návštěvní­ci dělají­ na tvém webu? Předpokládám vůbec netuší­š, kdo by tušil? 🙂 použij http://www.visitorspy.com/ . Můžeš si přehrát pohyb každého návštěvní­ka, v omezené mí­ře i zadarmo. Zjistí­š, co na tvém webu hledjí­, proč to nenacházejí­ nebo co je odrazuje. Lidi mají­ ve zvyku kroužit myší­ kolem věci, které je (pozitivně nebo negativně) zaujmou.
  * vážně ti funguje objednávkový proces? 🙂 ve všech prohlí­žečí­ch?

  Prodávám dražší­ hodinky a když jsem začí­nal, měl jsem konverze kolem 1:500 (každý pětistý nakoupil). S kafem bych čekal konverze menší­, pokud je za rozumnou cenu.

  Jestli si už přivedl na web 5.000 lidí­ a nikdo nic nekoupil, tí­m že přivedeš další­ch 20.000 si nepomůžeš. Musí­ž zjistit PROČ lidé nenakupují­.

  Až budeš mí­t NÄšJAKí‰ pravidelné prodeje a budeš vědět, že každý tří­stý návštěvní­k koupí­, potom si snadno spočí­táš, s ohledem na průměrnou marži, jestli se ti vyplatí­ za návštěvní­ky platit…

  Přeju hodně štěstí­. Nepřeháněj placenou reklamu, dokud lidé nezačnou kupovat.

  1. Ahoj, ďakujem za odpoveď. Idem po bodoch:

   1. zatiaľ to bolo okolo 2000 návštev. V piatok som už mal aj jednu objednávku. V čase, keď som ten text odoslal Johnovi som spravil ešte jedno testovanie a odhalil pár vecí­, takže objednávkový proces by už mal byť ok.

   2.káva, zrnková káva to sú naj KW. Zaují­mavé je, že až 55navští­vilo koší­k, no objednávky neboli.

   stránka by už mala byť funkčná na http://www.coffeein.sk, tak mí´žeš pozrieť a vyskúšať, či všetko funguje ako by malo. Dí­k

 10. Mozno tiez rada: ak tam mas v mennu polozku VYPREDAJ – tak tam nieco aj ponukni,alebo zatial tu ikonu vypni z webu.lebo klikol som tam a nic tam nebolo v ponuke.A ludia ak tam kliknu asi aj cakaju ze tam nieco bude

 11. Jediný, co ti můžu já doporučit, je abys zkusil testování­ použitelnosti. Posaď před e-shop někoho, kdo by mohl simulovat tvého cí­lového zákazní­ka, třeba mamku. Zadej mu úkol, aby nekoupil třeba libovolný druh zrnkové kávy a sleduj jeho počí­nání­ na webu. Sleduj kam se dí­vá, kde krouží­ myší­, na co kliká… možná zjistí­š, že to drhne tam, kde bys to třeba vůbec nečekal.

 12. Peter v čom si iný ako ostatný ?
  Robí­š to isté a tak isto ako ostatný s inter. obchodom s kávou a preto mí´žeš zabojovať len cenou, ale znižovať cenu to je pre konkurenciu hračka s tým nezabojuješ, budeš makať zadara ??
  Pozri sa na to z pohľadu zákazní­ka čo chce a čo očakáva od kávy alebo služieb okolo nej – správna otázka je prečo by mal zákazní­k kúpiť odomňa? Ak to vieš tak to sem hoď
  Mário-romarico.

 13. Zkus udělat zkušební­ objednávky, všechny možnosti, jestli nějaká nevyhodí­ error. Může to být též pří­čina, ale předpokládám, že už by se asi někdo ozval. GL

 14. Ahoj Peter,
  profesionálně dělám web a věci s ní­m spojené, měl bych pro tebe pár drobností­:

  * V objednávkovém formuláři si předělej “Závazně objednat” na “Dokončit objednávku”. Závaznost může vyplývat z obchodní­ch podmí­nek, které odsouhlasí­m při objednávce. Není­ nutné vyvolávat v objednávají­cí­m negativní­ pocity spojené s nějakým závazkem nebo povinností­.

  * Naopak u zaškrtávátka souhlasu s podmí­nkami dej odkaz na ty podmí­nky. Udělej to tak, aby se po kliknutí­ otevřely v novém okně (novém tabu), aby si mohl zákazní­k přečí­st obchodní­ podmí­nky bez přerušení­ objednávkového procesu.

  * Vyzkoušej si web v různých prohlí­žečí­ch, zkus si sám provést objednávku, jestli jsi to ještě neudělal. Zkus se zaregistrovat, přihlásit se k newsletteru apod. Všecko si prolez jak to funguje, možná narazí­š na chybky.

  * Naprosto souhlasí­m s Tomášem Holubem, že druhá vlna reklamy je ší­lenost, dokud nebudeš mí­t alespoň pár objednávek. Mohl bys protočit další­ spoustu peněz a přitom tam třeba je nějaký zásadní­ problém v procesu objednávání­.

  * Další­ souhlas s Tomášem – Google Analytics. Dá se přes to vysledovat, kde lidi v procesu objednávky odpadávají­. Jestli si ani nic nehodí­ do koší­ku, nebo jestli odpadnou až těsně před klikem na “Objednat” apod. Podle toho pak můžeš zjistit, kde je potřeba dolaďovat.

  * Až na pár drobností­ se zobrazení­m se mi zdá web podařený, vizuálně to ke kafi sedne jak prdel na hrnec a působí­ důvěryhodně, tady by problém být neměl.

  * SEO 240 e za měsí­c – OK, ale domluvil bych si cenu taky v návaznosti na nějaké výsledky. Třeba půlku za snažení­ a půlku ve vazbě na konkrétní­ počty lidí­ přicházejí­cí­ z vyhledávačů.

  * Facebook 250 e za měsí­c – za co to je? Jestli jen za technickou výpomoc a pí­šeš si na zeď sám, tak je to moc. Jestli je v tom i reklama tak ok. Jinak 700 lidí­ za 3 dny je super. Taky chválí­m jak s nima komunikuješ. Chce to tak 15:1 poměr pokec a zábava vs. informace na nějaké tvoje slevy. Ideálně slevy pro fanoušky 😉

  * Ta facebooková aplikace na soutěž se mi zdá zbytečná a naví­c mi to ani nefunguje, neví­m proč 🙁 Neví­m, kolik tě to stálo, ale imho lepší­ poměr cena/úspěch by měla nějaká pořádná sleva do začátku. Neutrácej tisí­ce za oslovení­ lidí­, kteří­ si stejně nic nekoupí­. Radši dej třeba limitovanou slevu na pár dní­, kdy dáš kafe, který tě i s dodávkou stojí­ na nákladech 2 e, za koncovou cenu 0,5 e. Proděláš 1.5 e na jednoho zákazní­ka, který *nakoupil* a může ší­řit dál spokojenost a ne X tisí­c za lidi, co si nic nekoupí­.

  Je vidět že jsi na kávu expert a žiješ tí­m, to je strašně důležité. Nevzdávej to, někdo si objedná, bude spokojen, pochlubí­ se známým “kafeúchylákům” a už ti to pojede. Spokojený zákazní­k je mnohokrát lepší­ reklama než Facebook a SEO. Drží­m ti palce.

  1. wow už len kí´li tejto odpovedi sa mi sem oplatilo napí­sať 🙂 ďakujem za cenné rady a popracujem na veciach ako záví¤zne objednať/dokončiť objednávku, tú vec s VOP (to mi už tiež viac ľudí­ hovorilo) a pod. Facebook bol zatiaľ najlepšia voľba podľa mňa. 250je na PPC, ale zas fans vidia, že nás to baví­ a že káve (akotak) rozumieme. Preto ak raz budú mať chuť na dobrú kávu, tak si spomenú. FB podľa mňa nieje marketing “click and buy”, ale skí´r dlhodobejší­. ďakujem ešte raz za odpoveď aj Tebe aj Tomášovi H. a ostatným. Som si istý, že tu ešte nájdem veľa zaují­mavých postrehov

 15. Ty produktový fotky jsou hrozný. Vůbec mě to neláká objednat. Všechny fotky na jedno brdo. Tmavý rozmazaný zrna, který ani nejsou pořádně vidět, na šedým divným pozadí­. Třeba na téhle stránce máš 9 hromádek jinak nakakaných kozí­ch bobků: http://coffeein.sk/kava/zrnkova-kava/plantazna-kava/#main. Uvědom si, že špatná fotka v eshopu znamená pro návštěvní­ka špatný produkt. Když se mrknu na produktovou stránku … třeba sem http://coffeein.sk/produkt/columbia-250g-zrno#main … jaký to ve mně vyvolá pocit? Že si za 8 euro objednám hrst Standardu.

  Chci vidět několik velkých makro fotek zrn, správně nasví­cené se správnou barvou. V nějaké vhodné nádobě, ve správném množství­, v ošatce nebo ořezaný na bí­lým pozadí­. Ne na šedým “papí­ře”. U každýho produktu to chce mí­t velkým pí­smem zvýrazněny největší­ přednosti – třeba formou sloganu – ať ví­m, co objednávám, co můžu očekávat. Ty texty jsou nezáživný, jakoby opsaný z nějakýho obalu ze supermarketu. A ještě se mi to špatně čte (malý rozestup řádků). Sáčky na kávu se mi vůbec nelí­bí­ (kromě toho, že jsou ty fotky opět skoro neviditelný). Je to jak nějakej levnej sypanej čaj. Raději bych je tam vůbec nedával. Nevidí­m exkluzivitu.

  Káva musí­ z toho eshopu vonět, mí­t atmosféru. Jedinej obrázek, kterej voní­, je ten ilustrační­ nahoře. Pokud máš slogan “nekupujete len kávu, ale aj jej prí­beh”, tak ten pří­běh vlož do fotek, do produktových stránek. Je tam plantážová káva, ale nikde jsem nezahlí­dnul fotku plantáže. Je jasný, že by byl sice jenom ilustrační­, ale dodá to ten správej pocit.

  1. ÄŽakujem za feedback. Už som si prenajal drahý a kvalitný foťák a presne toto bude mí´j ďalší­ krok. Viem, že fotky predávajú a preto ich spraví­m lepšie. Doteraz to boli len tie obaly, takže mylí­m, že aj tieto zrná sú lepšie ako nič 🙂

   1. nejde o to to “pocvakat” ide o to aby tie fotky mali dusu (ano, aj ked je to len fotka kavy). doporucujem ti kontaktovat profi fotografa. najlepsi ktoreho poznam je reefe.sk ale neviem, ci foti aj produkty. ak nie, urcite ti da tip na niekoho kto ano

  2. Ke sloganu: “nekupujete len kávu, ale aj jej prí­beh” – to ví­š ty, to je zadání­, ne výsledek!

   Tenhle slogan mi jako návštěvní­kovi evokuje “platí­š za prázdné kecy”, ty mu musí­š dát ten pří­běh (= stránky a stránky reportáží­, poví­dání­… viz výše), ne ten slogan. Jinak je ten slogan prázdný slib, kouknu se na stránku s produktem a žádný pří­běh nevidno – lžeš :).

 16. Aj by som si možno niečo obje dnal 🙂 ale kávu nepijem. Som čajičkár.
  Práve som premýšľal čo som dal ja do marketingu. Akú sume peňazí­ a ak si dobré spomí­nam tak za 6 mesiacov som za reklamu nedal ani 1 euro 😀 Na FB mám 230 fans ale zdarma. Prakticky som si všetko robil úplne sám. Dokonca hlavičku som si spravil v skicári 🙂 Po pravde som technický antitalent. Neplatí­m ani za pr články. Ja to robí­m trocha ináč. Ono to možno aj tak vyzerá že je to robené na kolene ale dokážem produkovať zisk. Prvú objednávku som mal po 3 dňoch od spustenia eshopu. http://www.upbook.sk/

 17. ked sa prekliknem na ine polozky v hlavnom menu, neviem ako sa dostat spat do obchodu.. tlacitkom home by som premenoval na obchod alebo nieco podobne. tak isto mi chyba nejake rozdelenie/vyhladavac podla chuti. mam rad horkejsie zemite, nemam rad kysle. ako si mozem vybrat bez toho aby som cital popis ku kazdej? a nikde nevidim ake je postovne. plus dalsie veci tu spominane.

 18. Protože to tu ještě nepadlo tak to řeknu na tvrdo, lidi si kafe kupují­ v krámě s ostatní­mi potravinami 🙂 Je to fakt až tak snadné, málokdo si objedná kávu jen tak samostatně – proto tak málo objednávek.

  1. Ten, kdo to s kávou myslí­ vážně, v supermarketu nenakupuje a kávu ze supermarketu považuje za podřadnou. Hlavně proto, že jim na regálech a ve skladech leží­ několik měsí­ců, nebo i let. Káva musí­ být co nejčerstvější­. Člověk, který kávě rozumí­, to ví­ a kupuje jinde. A pro takovýhle fajnšmekry musí­ být i ten eshop 100%. Tam vidí­m ještě velké rezervy. Nikde jsem se v eshopu nedočetl nic o čerstvosti prodávané kávy.

  2. Ja bych si zrovna nejakou dobrou kavu koupil. A jsem za to ochotny i zaplatit nejakou premiovou cenu, protoze rozdil mezi dobrou a spatnou kavou poznam :-).

   Nicmene bych se zameril na nejake vetsi specialitky – Lavaza a pod. jde koupit v Makru. Treba me hrozne chutnala kava ve Vietnamu – oni ji maji takovou aromatizovanou. A tady v CR se jako zrnkova vubec neda sehnat, i Vietnamci ji maji jen mletou a neni to ono.

   Spousta lidi kupuje kavu primo z webu praziren. Je jich v CR docela dost. Ja bych tech 1000 EUR venoval tomu, ze bych objizdel ty dodavatele, chutnal kavu a fakt vybiral to nejlepsi. Z kazde takove navstevy clanek na blog, ten “pribeh” o kterem pises. Ptoste udelat ze sebe znalce, kafovou celebritu :-). Pak si od Tebe lidi radi neco koupi.

   Jinak jak pisi ostatni – to by mela byt samozrejmost, mit funcni eshop, produktove fotky by mely prodavat, tj. nejak vypadat, chybi tomu takova ta “duse”…

   Na reklamu bych se vybodnul, radsi bych si domluvil nejaky plac, kde jsou lidi a varil bych tam kavu (treba i zdarma – ochutnavky) + rozdaval letacky s info o webu. Problem v CR je taky ten, ze furt jeste spousta lidi nevidi rozdil mezi turkem z kavy standard a lepsim kafem. Musis je to naucit :-).

   1. Jasné, presne toto plánujem. shop je ale ešte len 1 mesačný, takže to trošku potrvá. Určite budú kvalitné fotky aj lepšie popisy. Inak vietnamskú kávu máme zrnkovú v sekcii plantážna káva 🙂 Len momentálne nefunguje shop, tak snáď to už pí´jde

    1. A jeste jedna vec – zamysli se nad zmenou nazvu. Zakladni poucka zni, ze by to melo byt sdelitelne pres telefon. Tys uvazoval o reklamne v radiu – podle me by nikdo nebyl schopen napsat to spravne. 2 zdvojena pismena (ff a ee) to je konec, kor pokud miris na lokalni trh. Ani nevim, jak se to ma spravne cist – spousta lidi to bude cist jako “kofejn”.

    2. A jeste jedna vec – doporucil bych vyuzivat nejake hostovane reseni pro eShopy. Ve stylu Software As a Service. Treba WebNode.cz maji eshop za necele 200 Kc mesicne. Je takovych reseni ale vic. Maji uz vse vychytane, vcetne platebnich bran, mobilni verze, lepsi design apod.

     Jsi na zacatku, takze jak platforma, tak i nazev se jeste daji zmenit. A usetri ti to spoustu casu do budoucna.

   2. +1, ta tour je skvělý nápad – koukni co dělá pan Cuketka, ale zaměř se jen a čistě na kafe.

    Kafe ze shopu je komodita, to můžeš mí­t kdekoliv jinde, ale kafe s pří­během pak bude jen u tebe. Fotky z praží­ren, rozhovory o detailech toho, jak se ta dobrá kávy vyrábí­, a u toho vždycky boxí­k ‘koupit přesně tuhle kávu o které teď pí­šeme’…

   3. Ja take poznam a vyhledavam dobrou kavu. Vyzkousel jsem kde co vsechno a zjistil jsem, ze nejlepsi je brat cerstvou kavu 1x za 14 dni primo z male prazirny. Kdyz jsem kupoval po internetu nedostal jsem vzdy uplne cerstvou prazenou kavu – a to je zakladni predpoklad.
    Dobry napad je mit v sortimentu i namichanou kavu – arabicu s podilem robusty, ktera tomu doda chut. A take “flavoured coffee” – cokolada atd…

    Muj oblibeny dodavatel hawaiske KONA kavy:
    http://www.koacoffee.com/
    Za ty $ to v EU nikdo neprodava :-(( Minusem je, ze ceska celnice k tomu napocita DPH a lezi to na celnici par tydnu navic.

  3. Blbost, kvalitnu kavu si objadnaju aj na nete. Ludia su cim dalej tym viac lenivsi a beru aj bycikle, oblecenie a topanky z netu, pritom je to zbozie, co treba vyskusat.
   K tomu eshopu, vobec to nejde.
   Operáciu sa nepodarilo dokončiť:
   Application error
   Pri klikoch na obrazky, strany a ako tu pisali, asi ani objednavka. neviem ci to teraz niekto preraba, ale tak to malo byt hotove a odladene uz na zaciatku. Bol by celkom pekny fail, ak si teda vyhodil 1000 eur a nesla objednat kava. Druhy krat tam tych ludi uz tazsie dostanes, ked si budu pamatat, ze sa tam neda nakupit.

   1. všetko šlo. včera začali problémy s tou stránkou, tak neviem čo to má byť… doteraz objednávkový proces šiel normálne. Ako naschvál sa to kazí­, keď je ten projekt tu na ohodnotenie. Možno je to aj tým, že je ví¤čšia návštevnosť a server to nevládze ťahať… Všetko ale už riešim

  4. Ale jo, ja to treba delam, ale tezko rict jak delat marketing tohoto produktu. Je to totiz vlastne luxusni sluzba. Obzvlast kdyz dneska to jde koupit primo od praziren.

 19. Peter, zkus si něco objednat. Když si něco hodí­š do koší­ku a klikneš na “Uskutočniť nákup bez registrácie”, na další­ stránce ti vyskočí­ “Nákupný koší­k je prázdny” a hodí­ tě to na homepage.

  Vzhledem k tomu, že lidi nečtou a zmí­ňka o registraci je opravdu malá oproti linku na nákup bez registrace, nediví­m se, že se nikdo nevrátí­ do koší­ku aby se zaregistroval.
  Ten eshop fakticky nefunguje…

 20. nefunguje to, nakup ez rezervace vraci prazdny kosik.
  kdyz v kosiku si chci prohlednout produkt tak to hazi “Operáciu sa nepodarilo dokoní„ŤiĹĄ”, defacto z kosiku se nikam nedostanu bez erroru.

 21. ja som prave klikol na coffein.sk a stranka nie je k dispozicii. isto si daj aj monitorovat dostupnost stranky, existuju free sluzby, co kazdych par minut kontroluju, ci sa nahodou nieco nestalo

  1. stránka je coffeein.sk, ale ajtak nefunguje… Neviem čí­m to je, ale som rád, že som sem napí­sal, lebo zisťujem, že tá stránka počas dňa padá a nefunguje normálne

   1. Vypadky: potrebujes nginx, nie velkeho tucneho indiana (Apache). Mas to na virtuali (vidim z akeho je to IP poolu) a zrejme tam nie je dost RAM. Dobra sprava pre Teba je, ze sa to da riesit aj bez upgradu. Napis PM.

 22. Podle me zakladni problem je absolutne sileny nazev domeny – pochybuju, ze vetsina lidi to bude schopna spravne vyspelovat (ne v anglicky hovoricich zemich natoz na Slovensku). Dalsi vec je nakupni kosik – Uskutočniť nákup bez registrácie by melo byt spis stylem tlacitka nez odkazu, docela to mate.

  Osobne si ani nemyslim, ze kava je komodita, ktera by se dala dobre online prodavat. Ke kave si potrebujete privonet, ochutnat a pak koupit. Navic je to trochu i impulzivni zalezitost. Pokud prijdete do nejake skutecne dobre kavarny, kde to nadherne voni, je vsechno relax, k tomu vam daji zdarma ochutnat ruzne vzorky, tak si tu kavu nakonec skutecne koupite. Jak tohle chcete resit online?

  Mozna u vas budou nakupovat lidi, co maji svou oblibenou kavu a pokud nabidnete lepsi cenu tak nakoupi. Jenomze to bude vyzadovat drzet na skladu spoustu druhu kavy a ta ma limitovanou zivotnost – skutecne dobrou kavu asi tezko muzete drzet na sklade mesic nebo dva (ano, vakuovane uskladnenou mozna, ale porad zkracujete dobu, po kterou si pak zakaznik muze u vas koupenou kavu doma uskladnit).

  Mozna by se dalo zdarma posilat vzorky 1 porce kavy, aby zakaznik nejdriv ochutnal. Jenomze to se docela prodrazi – kazdy zakaznik si treba necha poslat 10 vzorku. K tomu jeste musite pricist mistni specifika – nevim jak na Slovensku, ale min. v CR maji lidi takovou tu zvlastni vlastnost – byt uber vycurani, takze nepochybuju, ze by si lidi u vas nechavali posilat vzorky zdarma pro svou ranni kavu :]]

  Pokud ale mate ke kave velmi kladny vztah a zajima vas vse okolo ni, tak se do toho pustte. Ikdyz se treba nebude darit financne, porad to bude neco co vas jakz takz uzivi a bude to hlavne neco co vas bude bavit delat.

   1. 100 bodov.. Tato domena ta posunie uricte inde. Chvalim snahu. Verim, ze sa business rozbehne, treba proste makat, makat, makat.. nemozes ocakavat 100 objednavok hned prve dni. Vsetko chce svoj cas. Drzim palce. Ale ja by som to riesil hlavne takymito blogmi, clankami o kave, rady v blogoch. Kup si knihu nove pravidla marketingu a PR. Tusim ze to napisal Scott. Tak mas kopec dobrych rad ako predavat online, ako robit marketing online. Ale hlavne vsetko chce cas! Objednavka uz prisla, neboj, bude dalsia, dalsia, dalsia… 🙂 Este jedna vec co som si vsimol, neviem mozno je to len moj osobny a mylny nazor, no vsetkeho vela skodi a na fecebooku si mozno az priiilis aktivny.. Ja sosbne by som nechcel aby moj wall bol zaspamovany kazde 3 hodiny nejakou spravou o kave. Chapem, ze sa chces pripominat, no nie je to prilis? Inac mozno su niekde o tom aj studie, kolko postov by mala mat fanpage tyzdenne..
    Vela zdaru, ono to pojde… 🙂
    Michal Bily

    1. Ahoj, na fanpage nepí­šem koli predajom, ale len tak. Rád sa baví­m s ľuďmi a kecám s nimi. tam nejde o nejaký marketing pre predaj… Ale tiež som myslel už na to, že to niekoho mí´že otravovať 🙂 Vcčera už boli objednávky, takže pomalyčky to snáď pí´jde. Je ešte veľa vecí­ čo chcem zmeniť/pridať, takže ten shop sa bude vyví­jať pomalyčky. ÄŽakujem za tvoju radu, určite si z nej vezmem ponaučenie

 23. mne ta stránka prí­de nie moc dobre urobená skor všetko robené pre seo
  Rozdel tie kavy nie len podla znacky ale aj podla krajiny povodu to my tam chýba .
  Nepijem kavu ale stranka ma moc nezaujala a neviem či aj kebyze pijem ci urobim objednavku
  Niekedy menej je viac skusil by som max 6 produktov na hlavnú stranku
  s krátkym popisom o povode a preco je tato kava super
  nieco v style (kava z plantázi v keni prazena a do 48 hodí­n vyexpedovaná … zber v obdobi … v kave sa nevyznám ale kratky pribeh by pomohol hned na zaciatok ak nezaujmes “home” tak ludia nemaju chut klikat dalej
  vzi sa do ulohy zakaznika a urob si po svojom a na seo kasli aspon na teraz

 24. ja sa ti trosku vyjadrim k pozadiu ktore mna trosku iritovalo (pri pohlade na to ako obycajny user)

  1. z toho dizajnu mam pocit, ze je to 90% ripoff martinusu

  2. vrchnu cast by som dal urcite mensiu. na notebooku som otvoril stranku a nebyt toho ze scrollnem dole, tak nevidim o co vlastne kraca

  2. ako som pisal nizsie, fotka v tomto pripade predava – treba poriadne fotky (a hlavne dostatocne velke po rozkliknuti!)

  3. celkovo mam pocit, ze ten engine na ktorom to bezi je pomalsi

  4. rozhodne si rozmysliet, ci pises s diakritikou alebo nie. V roznych castiach webu som nasiel sekcie bez diakritiky

  5. rozhodne ma rozculovalo, ked som sa v kosiku preklikaval moznostami dopravy, ze tato vec mi refreshovala stranku len koli zmene ceny. keby ma to refreshlo do rovnakej pozicie, ale vzdy ma to hodilo hore

  rozhodne odporucam prejst cely proces nakupovania. je mozne, ze ludia objednavku odoslali, ale tebe neprisla. ako mas nastavene odosielanie mailu? kde sa ti zobrazuju objednavky? treba potvrdenie? si si isty ze pri zadani znakov diakritiky do policok system nevyhlasi chybu a neodosle objednavku? aj ked sa zda, ze web robila skusena firma, moze sa stat ze daco sa “popsulo” a skratka to nejde.

  nazov webu je rozhodne zle zvoleny. po kliku na link kde som spravy prvy kuk a nasledne po par hodianach som sa chcel vratit a zadal som adresu z pamati, trafil som na nejaku kaviaren v na madarskych hraniciach alebo som trafil na neexistujucu page. az na treti pokus a spravnom poskladani pismeniek do poctu sa mi to podarilo.

  byt tebou registrujem aj typo domeny, pretoze v tvojom pripade je velka sanca ze ludia poju proste inde a ani o tom nebudu vediet. hlavne ked na slovensku sa v kazdej kaviarni vola kava inym anglo-taliansko-slovenskym remixom (cafe, cofe, caffe, coffe, cafee, cofee, caffee, coffee)

  1. Ja som to robil cez firmu a oni mi pí­sali, že to posielajú na adresy, ktoré s tým súhlasia. V každom prí­pade sa ospravedlňujem za nevyžiadaný mail, ale aspoň už viem, že shop funguje, lebo boli objednávky.

 25. Ahoj nie som sice odbornik,ale skusim ti dat pohlad zeny- kedze velka vascina zien su tiez kavickarky-ako ja.
  Moja otazka – kupoval si niekedy parfem ze internet? skus si pozriet ako ten ktory druh dokazu fantasticky opisat… Dalsia vec, ktoru ti tu uz spominali je,ze aj obal predava. Osobne si neviem vybrat kavu podla fotky zrna. Skus pridat jej chut, vonu aky pocit nastane ak si ju kupim a vypijem. … Preferovala by som hlavne fotku velkeho obalu a k tomu mensiu zrna.

  1. S eshopom skúsenosti nemám, ale to ešte neznamená, že som trúba. Každý sa nejak učí­ a ja sa chcem učiť, práve preto som napí­sal Johnovi. Okrem toho v supermarkete kúpiš polročnú kávu a nie čerstvú zrnkovú. Ale tak, ako si cení­š seba, také suroviny aj ješ. Okrem toho ja už jeden biznis mám a ten mi vynáša dosť na to, aby som si mohol dovoliť mať tento eshop dlhodobo stratový 😉

 26. Podle mě to je jednoduché – proč by si proboha někdo kupoval nějaké pofiderní­ kafe z tvého eshopu když si může mnohem levněji nakoupit také kvalitní­ kafe v supermarketu? 🙂

 27. Ahoj Peter. Nebudu psat o designu a funkcionalite tveho webshopu. To tady probirali jiz jini. Okruh “hard core” milovniku kavy, jiz na tak malem slovenskem trhu, kteri aktivne vyhledavaji informace a novinky o kave na internetu asi nebude moc velky. Mimochodem. Mas nejak zmapovanou lokalni konkurenci? Chtelo by to proto, dostat se do po(d )vedomi lidi, kteri si radi vychutnaji a koupi kvalitni kavu, ale stale je to pro ne jenom “spotrebni zbozi” a nemaji potrebu a cas o kave diskutovat na Facebooku. Jak se ale o to pokusit, aby to nestalo moc penez? Byt na tvem miste, tak rozeslu vzorky kavy do vhodne vybranych redakci novin, casopisu, televize. K tomu bych jim napsal, nejake “povidani” o sobe. Predstavil bych se jako milovnik kavy, kteremu jde v prvni rade o “pozvednuti kultury piti kavy na Slovensku”. Nabidnul bych jim nenasilnou formou, ze jsem ochoten prijit do jejich ranniho vysilani ( televize ), kde udelam “show” a nazorne ukazu, jak spravne pripravit kvalitni salek kavy. Neco takoveho jsem pred nedavnem videl o kave na lokalni prazske televizi Metropol. Ze jsem jim pripraven pomoci udelat o fenomenu piti kavy reportaz ( noviny, casopisy ). V pripade, ze mas nejake pratele nebo zname v mediich, tak bude o to lehci, ale jde to i bez nich. Nevim jak na Slovensku, ale v CR jsou novinari strasne lenivy lide. Oni dostanou reportaz bez vetsiho usili, ty ziskas zdarma publicitu. Zkus to. Jo ja vim, dnes je cool SEO, Facebook, Adwords, ale klasicka media funguji porad. Chce to se do nich jenom nejak chytre “vetrit”. Hodne stesti.

  J.

 28. Hele, Tvuj problem neni v tom, kolik prislo nebo neprislo objednavek. Zjisti si, kolik mas konverzi, kolik lidi k tobe prislo a kolik si kavu koupilo. Jestli mas i pri navstevnosti 1000 lidi denne nula objednavek, marketing ti funguje ale neco blbeho prodavas, mas toho malo, drahe apod., ale urcite to neotrebuje dalsi marketing, jestli mas navstev 5, bud to nikdo kupovat ani nebude a nebo jestli mas odvahu tak bych az nyni uvazoval o dalsim kolem marketingu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *