Vse se vyviji a nekam posouva

Clayton napsal v jednom z komentaru:

Nedokážu to přesně zdůvodnit, ale tak nějak cí­tí­m, že v okamžiku, kdy přestaneš psát reporty z First Class letů se posuneš trochu dál od čtenářů tvého blogu. Ono je to stejně nakonec nevyhnutelné, asi nemůžeme čekat, že i za pár let, kdy John povede firmu s obratem stovek milionů dolarů (možná i ví­c) se tu s námi bude dělit o zážitky z cest a zapojovat se do diskuze. Stejně tak utopické bude poslat Johnovi mail a dostat osobně od něj odpověď. Tak už to prostě chodí­. Nicméně, já bych byl moc rád, kdyby to tu ještě chví­li mohlo zůstat při starém. Inspiruje to nejen mě, ale asi i dost další­ch lidí­…

Bohuzel to tak presne je. Ono uprimne, pokud nezaziju neco noveho, jako ten prevoz autem mezi letadly, co ma Lufthansa ve Frankfurtu tak se me ani uz nechce zadne trip reporty psat. Ono to je v podstate porad o tom stejnem:-). Takze si to uzijte dokud pisu. Uz ta doba pomalu konci. Zacinam byt i liny v tom letadle vytahnout fotak. Musite sami zacit letat first class a pak muzete napsat svuj vlastni trip report a ja si ho rad prectu:-).

Clayton trefil hrebik na hlavicku. Ne s tim, ze povedu firmu s obratem stovek milionu dolaru. Nevim jestli bych to vubec umel a jestli jsem na to ten spravny clovek. Spise jsem srdcem startupista. V tom je asi moje nejsilnejsi stranka. Umet to na zacatku podnikani vymyslet a rozjet. Ale s tou druhou casti mel urcite pravdu. Chodi mi mnozstvi velmi dlouhych emailu s zadostmi o ruzne rady. Uz ted je nemozne je detailne cist a nebo detailne odpovidat. Proste to casove nejde.

Je pravda, ze se to meni. Nevim, jestli z toho mam radost. Spise ne. Ale faktem je, ze na diskuzi mam taky cim dal mene casu. A jak dlouho budu psat blog? To taky nevim. Ja totiz nevim, jak dlouho si muzu dovolit psat s tim, jak firma roste. Porad jsem jeste svym panem. Ale nedejboze kdyby bylo jednou Shipito obchodovatelne na burze, tak si nebudu moci dovolit verejne sdelit temer nic, aniz by to predtim dukladne nezkontrolovali pravnici. Coz by me asi moc nebavilo.

Spread the love

8 thoughts on “Vse se vyviji a nekam posouva

 1. K poslední­m větám. Když makáš jak ďas na svých vlastní­ch firmách, pí­šeš co se ti zlí­bí­ a děláš to tak, jak nejlí­p umí­š, jseš svobodný. Investor, burza, … ti jenom tuhle svobodu seberou.

  Řešit pak nějaké neshody, nedejbože soudní­ spory, komunikovat s právní­kama mí­sto rozví­jení­ firmy.. to je na prd.

 2. Ahoj Johne.

  Tí­m, že pí­šeš tento blog, že natáčí­š videa a posí­láš občas nějaké fotky, mě inspiruje v další­m snažení­. Vidí­m tak, že úspěch, o který usiluju, není­ jenom pohádka z časopisů nebo televize, ale že to skutečně jde. Jsi (v dobrém slova smyslu) úplně obyčejný člověk. Žádný naškrobený lí­meček, žádná zbytečně vznešená slova. Zdravý rozum, intuice a odhodlání­ makat. Štěstí­ snad taky přijde, když člověk nedělá kraviny.

  Takže přihazuju své +1 s malou prosbou. Piš a toč videa dál! Třeba ne tak často, stačí­ pár vět. Ale i to dokáže nakopnout. Dí­ky!

 3. Hlavně nepřestaň s blogování­m! Vše ostatní­ deleguj :). Ne, to byl jen vtip. Chápu, že tohle je asi velký problém, ale tak trochu doufám, že tady těch článků bude ještě velká spousta. Když bude Shipito obchodovatelné na burze, tak vymyslí­š nový start up a začneš zase psát :D.

 4. Teď mě napadla taková blbost 🙂

  Chtěl bych “změřit”, jak se čtenáři tohoto webu posouvají­ dopředu. Každý máme nějaké cí­le. A každý jsme od těch cí­lů různě daleko a posouváme se.

  Bylo by to jednoduché. Každý uživatel by měl v profilu stupnici od 1 do 10 a značilo by to, jakou část svých cí­lů dosáhl. Z času na čas by ji poupravil.

  Šlo by z toho krásně vidět, kdo na sobě maká a posouvá se. A vůbec.. je to fakt pitomost, ale přišlo by mi to strašně zají­mavý.

 5. Myslí­m, že svým blogem nebo knihou jsi pomohl obrovskému počtu lidí­. Rozdal jsi tady ví­ce rad, než 99% jiných úspěšných podnikatelů. I kdyby ses na to už vysral, tak jsi toho dal svým čtenářům opravdu hodně. Každopádně kdybys skončil, byla by to opravdu škoda a věří­m, že by ti to i chybělo:)

 6. vše se mění­ a posouvá, jen xzy zůstává už bylo v nějaké reklamě, tuší­m na pivo.
  Aby to nakonec nedopadlo tak, že jak vše deleguješ, aby jsi nedelegoval i blogování­.

 7. jednoduše: Johne, sežeň dobrého investora na shipito a potom budeš jen cestovat a psát trip reporty – a vydávat knižně…
  …a my za to rádi zaplatí­me (…jen ta redaktorka z cz vydavatelství­ bude dál nevěří­cně kroutit hlavou)

  To co pí­šeš naprosto chápu – a těší­m se: čí­m méně tripreportů bude – tí­m budou “vymazlenější­”

  …ale jo: patří­m k těm, co je čtou rádi – Dí­ky za každý!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *