Rychla realizace projektu

Pred rokem jsem zastavil jeden projekt. Mel jsem pocit, ze to nikam nevede a nechtel jsem do toho vice investovat. Pak jsem se nechal premluvit partnerem, ktery tvrdil, ze to je ze 70% hotove a je skoda to jen tak zahodit.

Takze jsem zafinancoval pokracovani. Myslel jsem, ze to je otazka jednoho nebo dvou mesicu do dokonceni. Ted je to skoro uz rok. Po mem ostrejsim emailu me tvrdi, ze vse je hotove. Kdyz to spustim tak to bude stat dalsi penize. A bohuzel uz tomu tolik neverim jako v minulosti.

Kazdy napad ma svoje obdobi, kdy je ho potreba zrealizovat. Kdyz to obdobi ubehne tak nejak vyprsi to nadseni a uz se do toho cloveku nechce. Cim drive se vsechno udelat tim lepe. Kdyz se to tahne tak je to odsouzene k zaniku.

17 thoughts on “Rychla realizace projektu

 1. Pravidlo 80/20: poslednich 20% projektu zabere 80% usili.

  Je celkem jedoduche projekty zacinat, ale tezke dotahovat. Minuly rok jsem se snazil najmout 2 lidi na dva nezavisle (male) napady na aplikace. Oba samozrejme lezi v supliku a jsou ze “70% hotove” 🙂

 2. Uplne suhlasim. Uz sa jednemu projektu venujem viac nez rok. Cim dlhsie na tom robim, tym viac sa musim premahat, respektive stracam motivaciu a musim ju znova hladat. Problem je, z v tom projekte nie som sam a “natahujeme” to v podstate dvaja…

 3. Co nejrychleji dokončit funkce, které samy o sobě mohou motivovat. Registrace uživatelů, diskuse, mikroplatby, blog. Cokoliv, co může běžet i na nehotovém webu a dá to alespoň malý ohlas. Obvykle nejví­c nakopne, když projekt začne ží­t.

   1. no on ten kontakt s realitou znamená mí­t vlastní­ pení­te do začátku, pak by bylo celkem tristní­ v tom nepokračovat. To u internetový firmy nemusí­ vůbec platit. Podle mě by internetový projekt měl být hotový z 90% (myslí­m tí­m ukázat aspoň rámcově, co v tom je) a pak je to připravený pro VC… dří­v asi ne.

 4. Neexistovalo projektové ří­zení­, proto to tak dopadlo. Spousta mých klientů s tí­m má problémy ale nikomu se nechce platit za projektové ří­zení­ 🙂

 5. Myslí­m, že je nejtěžší­ časový odhad, který se v počátku realizace plánuje. Pokud tvoje nadšení­ upadá, věří­m že i první­ pidi výsledek může člověka neskutečně nakopnout k další­mu pokračování­.

 6. Já vidí­m hodně často jako demotivují­cí­ fakt, když si na projekt seženu investici od někoho jiného. To dokáže hodně demotivovat proto, že člověk nad sebou necí­tí­ ten tlak a podvědomě si ří­ká “když to krachne, tak to neva, prachy jsme na to dostali a nějak se to zvládne”. Je podle mě mnohem lepší­ začí­nat pomalu a bez nějakých velkých investic. Raději pěkne za své a až když to funguje tak reinvestovat zisk zpět do projektu. Ví­m, že to nejde u všech projektů takto dělat, ale ví­m z vlastní­ zkušenosti, že když je v projektu nějaký mecenáš, tak ze sebe člověk nedokáže vydat všechno, protože má nad sebou pocit jakési ochranné ruky a ten je paradoxně celkem svazují­cí­.

 7. Johne, plně s tebou souhlasí­m.

  Když něco plánujeme, tak se nám k základní­ myšlence nabalí­ mnoho dodatečných služeb, který celý proces zdrží­. Ideální­ je se držet jedné myšlenky a tu rozví­jet za pochodu. Také se zjistí­, že mnoho věcí­, které se zpočátku zdáli jako problém se vlastně vyřeší­ skoro sami. Takže zbytečně nekecat a makat!

  Ale určitě je plánování­ a pří­prava realizace důležitá. Jen se to nesmí­ přehánět. Sám sem jednou podí­lel na projektu, která se plánoval a vyví­jel déle než rok a půl. A to už bylo sakra pozdě na spuštění­…

 8. Na druhou stranu, nektere vize potrebuji dozrat. Nekdy napady jsou prilis revolucne a trh na ne neni pripraven. To pak stoji spoustu penez do vzdelani trhu. Zalezi samozrejme na tom o co presne jde.

 9. Slevomaty jsou odsouzené k zániku. Myšlenka slevových portálů je naprosto chybná a dří­ve nebo později se inzerentům velmi nepří­jemně vrátí­ – ví­m o čem mluví­m – někteří­ mí­ zákazní­ci si to již vyzkoušeli. To co před slevomaty prodávali za 1000kč dnes prodají­ max. za 400Kč. Když to šlo levněji dří­v tak dnes to musí­ jí­t také – argument zákazní­ků. Množství­ peněz mezi lidmi je v podstatě konstantní­ takže není­ důvod snižovat marže. Lidé stejně utratí­ za měsí­c stejné množství­ peněz a pro obchodní­ka je mnohem výhodnější­ prodat méně zboží­ nebo služeb s vyšší­ marží­ než prodat velký objem s minimální­ marží­. Do pěti let po slevomatech neštěkne pes.

  Slevomaty pro podnikatele jsou ještě absurdnější­ než pro koncáky. Podnikatel by si měl uvědomit že zisk nevzniká šetření­m ale naopak utrácení­m – pochopitelně smysluplným. Řešit jestli nemám moc drahý telefon znamená že v tom okamžiku neřeší­m jestli moje služby nejdou vylepšit. A vylepšit svoje služby je mnohem ziskovější­ než ušetřit za telefon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *