Kdybych napsal knihu…

Co si myslite, ze by vas zajimalo, kdybych se odhodlal napsat dalsi knizku. Tentokrat o Shipito. Nejake informace ze zakulisi. A trosku detailneji popsat cely ten pribeh. Jeste nez zapomenu, jak se vsechno delalo. Cim drive se to da na papir tim lepe. Chtel bych si to zdokumentovat i pro sebe, protoze me samotneho zaskocilo jak se Shipito hrozne rozjelo.

Nevidim v tom totiz nejakou moji ambici, ze bych se snazil vybudovat nejvetsi nebo nejrychleji rostouci firmu na preposilani zasilek z USA. Proste to nejak tak jede jak po masle a clovek spise premysli jak to vsechno zvladnout. Nestoji za tim nejaky grandiozni plan, ze bych chtel byt jednickou na trhu. Spise se celou dobu snazime co nejvice vylepsit procesy, abysme byli hco nejvice efektivni.

Ja sam jsem byl prijemne prekvapen jak velka fima se z toho rozjela. Ze zacatku jsem to porovnaval s jinymi podnikani jako IncParadise nebo XYZbikes. A Shipito prekonalo vsechna ocekavani. Takze premyslim do jake miry by o tom slo psat. A na co se hlavne soustredit.

24 thoughts on “Kdybych napsal knihu…

 1. To by bylo super! Určitě bych si jí­ koupil mám už doma tvojí­ 1. kní­žku a je pro mě hodně motivují­cí­. Budu moc rád když to opravdu dáš na papí­r a kniha bude i v papí­rové podobě. 🙂

 2. Určitě bych začal tí­m, co je pro tebe charakteristické. To jest tvoje podnikatelská filozofie, která je velmi zají­mavá (jednoduchost, rychlost, s ní­zkými náklady). Pokračoval bych pří­během o Shipitu tak, jak se vyvinulo , čí­mž bys ukázal nezanedbatelnou roli náhody v podnikání­ a chytré práce, (nikoliv tvrdé) a zdůraznil, že každý vedlejší­ produkt jednoho podnikání­ je motorem pro druhé podnikání­. Určitě bys tam měl zahrnou své úvahy, které jsou protkány poučkami velmi cennými pro všechny začí­nají­cí­ podnikatele. Dodal bych porovnání­ mezi tvými podnikatelskými projekty a pokusil se čtenářovi nastí­nit úvahu, jak je možné, že Shipito se tak rychle rozrostlo. Dodal bych před závěrem nějaké tvé shrnutí­ a desatero a ukončil to závěrem, kde by bylo udáno nějaké motto nebo poslání­. Co ty na to?

 3. mě osobně by zají­malo nastavování­ těch procesů – jak si na co přišel atd. Pak třeba i nějaké finanční­ ří­zení­ firmy, určitě máš spoustu svých vlastní­ch pří­stupů odlišných od těch klasických. Pak bych určo rozepsal delegování­ inc. paradise, kde to bude určitě také o nějakých procesech ap. ale nečetl jsem tvoji první­ knihu, tudí­ž si nejsem jistý, zda-li jsi už tak neučinil…

 4. Co takhle to pojat jako vyprávění­. Me by zajimaly ty pochody na zacatku. Proc se do neceho takove poustet, co jsem od toho ocekaval, jake plany a ocekavani na zacatku staly a jak se to pak stretlo nebo rozeslo s realitou a nastalym vyvojem. Jak se stalo to, ze najednou byla ta sluzba zadanejsi a zadanejsi. Kterym smerem jsi napnul usili pri rozvoji firmy, co bylo z tveho pohledu dulezite. A jak se k sakru da za tak malou chvilku uplest z hovna tryznivy bic na velke, zavedene US firmy. Staci dojebat trh? A prosil bych odpovedet hned, kdo ma cekat na dalsi dil ;D

 5. Souhlasim s tim jednim prispevkem, trochu zapolemizovat v cem je Shipito jine ze se tak rozjelo – urcite by to pomohlo i tobe si to uvedomit a v budoucnu pouzit 🙂 Knizku bych si myslim znovu koupil

 6. ahoj, super , už se na knihu těší­m – už bych si ji i předplatil (nezkusí­š pro tento pří­pad Kickstarter?) . Jako nejcennější­ obsah knihy bych bral info o těch negativní­ch věcech s kterými ses setkal – různé pokusy o podvod, problémy se zaměstnanci (nespolehlivost, pří­p. pokus o krádež atd. )
  Mimo to mě zají­má takový ten přerod z člověka, který ví­ všechno o provozu firmy, zná všechny zaměst. na člověka, který se musí­ už spolehnout na ostatní­ – tj. nemůže být ve všech skladech najednou atd. Jak se vyrovnat s narůstají­cí­ odpovědností­ za zaměstnance, klienty , úvěry atd. Věci, které se týkají­ změny osobnosti – uvažování­, přemýšlení­ atd. Určitě bych zmí­nil i procesy vyjednávání­ s bankami, investory, majiteli nemovitostí­ atd. Jinak knihu klidně napiš teď a vydej ji s nějakým zpoždění­m – informace v ní­ pořád budou mí­t hodnotu pro ostatní­, ale už ne pro konkurenci nebo obchodní­ partnery , budeš tak moc být otevřenější­.

 7. ja myslí­m že nie ej o čom premýšľať John 🙂 Ví¤čšina čo čí­tala tvoju prvú knihu si prečí­ta aj druhú. Ak to bude o tom ak si vybudoval jednu z najrýchlejšie rastúcich firiem v USA tak by si obsah zaslúžil preložiť aj do angličtiny! Každopádne sa na ďalšiu knihu teší­m 🙂

 8. Ahoj Johne, čtu Tvůj dotaz a ří­kám si fajn: ještě jsi nenapsal ani řádek a už jsi nám ji prodal;-)) Dobrá práce! Piš!

 9. apropos: sice off-topic – ale: “Je to oficiální­: 2.5. 2012 odvysí­láme ohlédnutí­ Den D – rok poté a od 9.5. startuje 4. řada, která poběží­ až do 1.8.” – viz FB

 10. Tak tomu hovorí­m nápad! 🙂 Páčila by sa mi kniha na hrane medzi business prí­ručkou a beletriou, praktická, s prí­lohami ako “Najpouží­vanejšie frázy v angličtine pri komunikácií­ s bankami/pri žiadosti o úver”, “Ako/s kým/kam lietať prvou triedou”, “Kde nakupovať” (no dobre, toto nie je úplne must) alebo “Ako sa nestať workholikom a nájsť si popri práci čas na rodinu”. Nosnou časťou knihy by boli samozrejme texty – vecné, vtipné, k veci, ako ich máme radi tu na blogu.

  Good luck!

 11. To nezvládneš. Psaní­ tě nebude bavit. Sežeň si na týden šikovného redaktora nebo novináře a udělej s ní­m pět dlouhých rozhovorů. Pak ho to nech přepsat, nebo to můžeš vydat jako audioknihu. Jinak to nedopadne.

 12. Ahoj Johne, jen do toho.!
  Je potřeba neustále motivovat další­ lidi, stát se svobodnější­mi a finančně nezávislými.
  Myslí­m si, že bys to mohl napsat tak, jak to cí­tí­š.
  Možná by ses tam mohl trochu rozepsat o tvých partnerech (zaměstnancí­ch). Jak se spolupracuje s lidmi v USA.
  Hodně zdaru!

 13. Ahoj Jone,
  teprve jsem narazil na Tvoji první­ knihu a na iphonu jede jedna stránka za druhou. S manželkou máme v hlavě jeden projekt, jen neví­m jak a kde začí­t. S čí­m začí­t jako první­, co potom apod. Třeba najdu inspiraci zde. Každopádně další­ knihu? Jsem jedině pro!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *