Jak se nejrychleji dostat nahoru

Vytahuji odkaz na jiz hodne stary clanek, ktery jsem zde na blogu publikoval v roce 2008. Ten clanek vysvetluje proc delam veci jak je delam. Je to take teoreticke vysvetleni meho uspechu. Neni to o tom mit “stesti”. Je to o pristupu. Kdyz si ho prectete a zkusite se do toho vzit tak to asi pochopite.

Bohuzel musim zklamat, ze ten pristup v clanku neni moc “sexy”. Jenze kdyz zacinate tak je to vetsinou docela frustrujici se nejak prosadit. Ono se hned od zacatku darit nebude. Clovek musi najit cestu a pritom neudelat chyby, ktere by ho zlikvidovali. Nesmi moc vahat, ale taky nesmi moc riskovat. Diky tomuto pristupu jsem se dostal z temer z niceho tam kde jsem ted. Jde hlavne o to uvedemit si co je presne dulezite a jak delat kazdodenni rozhodnuti v te perspektive.

Jak vas donuti premyslet imigrace do jine zeme

Spread the love

15 thoughts on “Jak se nejrychleji dostat nahoru

  1. Re: porad Cesty k Uspechu je fajn ale casto mi pripada jakoby Vasut jel podle sablony a sazi otazky jednu za druhou, moc nad temi konkretnimi lidmi nepremysli. Zajimavy povidani se obcas najde i na motejlek TV a samozrejme tuny zahranicnich podcastu/TED apod…

   1. jj motejlek tv je taky výživné, ovšem nemá to takový “motivačně/fascinují­cí­” nádech toho úspěchu jakkdyž..

 1. Ja tomu rikam… skocit do vody a az pak se naucit plavat. jakmile clovek skoci uz neni cesta zpatky ale vzdycky to nejak dopadne..hlavni je se odrazit

  Ahoj z UK 🙂

  1. Ako dlho si v Sydney, Jakub? Ja som bol vyse 2,5 roka, no pred 3 tyzdnami som sa vratil na Slovensko. Ale mam v plane ostat iba na leto, zivot v zahranici ma velmi laka, no teraz chcem skusit nejaku inu, viac exoticku krajinu.

   Drzim palce by the way!

 2. Největší­m nepří­telem úspěchu jsme nakonec my. Vidí­m to sám na sobě. Není­ ani tak důležité co člověk dělá, ale jak to dělá. Kolikrát v životě jsem začí­nal dělat naprosto stejný projekt ve stejném oboru a nikdy to nefungovalo. Člověk si myslí­, že je problém v grafice, tak se investuje do grafiky a nic se nestane. Pak si myslí­, že problém je v tom, že to nevypadá dostatečně profesionálně, tak se zaplatí­ profesionální­ zpracování­. A zase se nic nestane. Pak se to začne dělat znovu a zkouší­ se netradiční­ formy propagace – jako je třeba SEO nebo placená reklama. A zase se nic nestane.

  A pak se najednou udělá jedna úplná pitomost, kterou nikdy nikdo nezkusil. A najednou se něco stane a člověk je o úroveň výš.

  Nejdůležitější­ je se nevzdat a pořád to zkoušet. Ono spousta věcí­ nevyjde, nebude fungovat, ale když člověk vytrvá tak to kolikrát stačí­ k tomu, aby se úspěch dostavil.

  Nejtěžší­ na tom všem je smí­řit se se skutečnosti, že chyby, kterých jsme se dopustili se nedají­ jednoduše napravit a dnes by to člověk dělal všechno jinak. Nakonec je na tom ale nejdůležitější­ to, aby se člověk mohl sám sobě podí­vat do tváře a ří­ci – udělal jsi všechno co bylo možné. Dopustil jsi se chyb, ale nakonec se nemáš za co stydět. A to by mělo být smyslem života nás všech…

   1. No jo, dělal jsem si legraci. Třeba ti nabí­dnou dost peněz, třeba už nebude co vymýšlet, ale to podle mě u tebe behrozí­.. Na druhou stranu i to můžeš brát jako výzvu, vždycky nají­t jak to vylepšovat i když jiní­ majitelé umí­ růst už jen přes polykání­ menší­ch firem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *