Konkurence posila stiznosti

Uz jsem o tom parkrat psal. Zda se, ze nase konkurence v USA ma pocit, ze jediny zpusob jak nad nami vyhraji je posilanim stiznosti. Stezuji si na nas u dopravnich sluzeb, celnikum v USA i jinych zemich a u vladnich instituci.

Vypada to, ze o nas maluji velmi cerny obrazek. Jakoze nedodrzujeme zadna pravidla a pomalu posilame same zbrane, drogy, apod. Takto aspon z toho mam pocit, kdyz nas nekdo kontaktuje a prijde na inspekci.

Prijdou panove v tmavych oblecich, ze prosetruji nejakou stiznost. Idealne jich prijde najednou nekolik. My jim ukazeme nas sklad a presne jak co delame. Udela se inspekce baliku. Nekolik se jich otevre. Najednou vidi, ze v balikach je obleceni z Amazonu nebo nejaka elektronika z eBay. Zkontroluji jak zakaznici vyplnuji celni deklarace a hledaji nejake nesrovnalosti. Zadne drama se nekona a odchazi s tim, ze vsechno delame dobre a mame dobre zavedene systemy.

Myslim, ze uz se sami zacinaji ztrapnovat. Pro me je to jen nepochopitelne, ze je to porad bavi.

Ja mam pred sebou nekolik rozjednanych projektu, ktere vyrazne bud zlepsi fungovani Shipito nebo razantne snizi cenu postovneho. Makam na nich, protoze to jsou dost narocne veci na realizaci. A vidim v tom ten muj cil.

Spread the love

6 thoughts on “Konkurence posila stiznosti

  1. Pěkný den, Johne. Srážka s blbcem je zkrátka “zážitek”. Je ale na každém, jak se rozhodne vynakládat svou energii – někdo vymýšlí­ pomluvy a udání­, jiný se snaží­ neustále zlepšovat a inovovat, a právě toto odlišuje úspěšné od méně úspěšných, ty které přežijí­ od těch, kteří­ nepřežijí­.

    Je dobře, že inspekce opakovaně zjišťuje, že je u tebe vše v pořádku a v mezí­ch zákona – tobě se tí­m zvyšuje dobré jméno u státní­ch institucí­ a konkurent ztrácí­ na důvěryhodnosti.

    Ať se plánované změny zadaří­ a tvrdá práce je náležitě odměněna.

    Btw. shlédla jsem poslední­ Den D a zají­malo by mne, jak se rozví­jí­ a vyví­jí­ byznys se skleněnými pilní­ky?

  2. Tak tu na SK to je podobné, konkurencia posiela SOI (Slovenskú Obchodnú Inšpekciu) aj bez zjavného dí´vodu, len tak… Žiaľ SOIka si skoro vždy nájde nejakú do neba volajúcu blbosť, nemí´žu odí­sť len tak naprázdno, potrebuje vykazovať aktivitu

  3. Na tohle je podle mého jediná obrana a to takováto! Nají­t a vytipovat pár mystery shopperů v cizině a objevit nějakou chybu u nich! Nějaký nevyplňěný formulář, špatně provedené clo atd. atd. Oko za oko, zub za zub.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *