Co by nejvice pomohlo vasemu podnikani?

Co si myslite, ze by vam skutecne pomohlo ve vasem podnikani? Kdybyste si mohli vybrat jen jednu vec. Neco co je naprosto nejdulezitejsi, abyste byli uspesnejsi. Co by to bylo?

 

Spread the love

85 thoughts on “Co by nejvice pomohlo vasemu podnikani?

 1. Skoda ze muzu napsat jenom jednu vec 🙂 Ale nejvic by asi pomohlo, kdyby zakaznici platili faktury. To by vyresilo SPOUSTU problemu.

  1. K těm nezaplaceným fakturám s tebou absolutně souhlasí­m. Každopádně ještě důležitější­ je mí­t vše uhrazené. No stějně to je začarovaný kruh …

 2. A ted porusim pravidla a vypisu vsechny veci ktere me se*ou, a se kterymi nic nenadelam: Zrusit dotace z EU, zjednodusit dane a administrativni zatez podnikatelu, umoznit snazsi propousteni zamestnancu, snizeni poplatku a administrativy ohledne patentu a posledni z rise snu – moznost prepravit kontejner se zbozim na druhy konec sveta po lodi do druheho dne 🙂

 3. vystoupení­ z komfortní­ zí³ny a s tí­m souvisejí­cí­ exekutí­va. Polopatisticky: prostě to udělej a dej tomu vše.

 4. Trefit se do toho, po čem lidi zrovna ží­zní­, potažmo dokázat je zbláznit do daného produktu tak, že ho nutně potřebují­ (i když ho vlastně nepotřebují­).

 5. Z toho, co vidí­m kolem: Přestat neustále vymýšlet důvody, proč něco nejde udělat a udělat to.

 6. Mentor z oboru, který by byl kousek přede mnou. Ne moc, protože rady od někoho ří­dí­cí­ společnost s 100 zaměstnanci mi moc nepomůžou. Ale abych s ní­m mohl otevřeně prodiskutovat vše co potřebuju a zí­skal bych tak i druhý pohled na věc a mohl se lépe rozhodovat.

 7. tuny zákazní­ků. Počkat… oni tam vlastně jsou, jen je potřeba z jejich popisku nějak vymazat to slovo “potenciální­”…

 8. Money,money, money in a rich man….Asi větší­ prostředky do začátku, abych se mohl spálit na vlastní­ kůži.

 9. Nejdulezitejsi je podle mindset. Nic vnejsiho nepomuze tolik jako zapracovat na svem mindsetu. Znamy fakt je ze momentalni chudak s mindsetem milionare bude za rok jinde nez milionar s mindsetem chudaka (vyherce loterie). Ted je otazka, co komu nejvic v tom mindsetu chybi a na jakou oblast se potrebuje zamerit. Podle me nic dalsiho ve skutecnosti clovek k uspechu nepotrebuje (cas, partnery, penize atd).

  1. Když to je těžké… jestli mám nakoupit v neznámém e-shopu, rozhodně volí­m dobí­rku, než abych zboží­ nedostal a přišel o pení­ze. A že podvodných e-shopů bylo, je a bude dost… Další­ výhoda dobí­rky je v tom, že obchod odešle zboží­ hned, ne až když jim přijdou pení­ze na účet (u našich bank typicky 2 dny).
   Totéž platba kartou na internetu. Těch podvodů také bylo dost a lidem nemůžeme mí­t za zlé, že k tomu zkrátka nemají­ důvěru. Jako kompromis bych uvedl internetové peněženky PayPal, PaySec, PayU, GOpay, PayPay a další­.
   Samozřejmě nemluví­m o zavedených solidní­ch obchodech, kterým se důvěřovat dá, tam dobí­rka řeší­ jen rychlost odeslání­.

   1. Neznamena to, ze bych chtel pracovat 15 hodin denne az do konce zivota 🙂 Je to ale schopnost, ktera se muze jen hodit – zrovna ted by mi skutecne hodne pomohla (ani ne kvuli podnikani).

 10. Kvalitné poradenstvo, ktoré sa nesústredí­ len na to, ako spoločnosť založiť, ale aj na to, ako spoločnosť viesť: dane, účtovní­ctvo, právne poradenstvo, mzdy, odvody.

  Najlepšie formou jednej rozsiahlej knihy, alebo AKTUíLNEJ webovej stránky.

 11. Taky jsem myslel, že budou lidi chtí­t hlavně finance 🙂

  Moje přání­:…ještě jeden podobně zapálený člověk jako já a někdo, kdo by řekl jo, do tohoto jdi, to je dobrý nápad. No a nebo tito dva lidi v jednom 🙂

 12. Nebyla otazka spise minena tak, jaky konkretni ukol by memu konkretnimu podnikani po splneni pomohl nejvice? Tedy ze udelam to a to.

  Alespon ja jsem to tak na prvni pohled pochopil, podle komentaru jsem potom chvili premyslel jestli to chapu spravne ci nikoliv.

  Odpovedet na otazku nicmene tak snadno neumim. Kdybych umel, hned bych to sel udelat.

 13. Pomohlo by mi, kdybych nasel produkt, ktery by byl rozumnym kompromisem mezi tim, co je pro mne zajimave tvorit, a tim, pro co existuji pro mne dosazitelni zakaznici. To by mi pomohlo nejen v mem “podnikani”, ale hlavne by mi to pomohlo udrzet si soucasny zivotni styl a nezavislost. Podnikani jsem zamerne uvedl v uvozovkach, protoze me soucasne snazeni se ani moc podnikanim nazvat neda. Chci se venovat experimentovani s technologiemi a vyzkumu v ruznych oblastech softwaroveho vyvoje. Chci si udrzet nezavislost na zamestnavatelich a na zadavatelich kontraktu. Komercni stranku meho zivotniho stylu musim nazyvat “podnikanim”. 😉 At se vam vsem dari!

 14. Nejvetsi brzdou v mem podnikani jsem ja sam. Obcas proste propadnu lenoseni a nedokazu se plne soustredit na to nejdulezitejsi – zvysovani obratu / zisku a rozsirovani podnikani a vyhledavani dalsich podnikatelskych prilezitosti.

 15. Pro mě to je určitě spolehlivej obchodni partner, kterymu muzu verit a kterej prinese trochu jinej pohled na vec. Byt na to sam je strasne tezky. Nebo taky kdyby měl den vice hodin 🙂

 16. Ještě užší­ “spolupráce” ostatní­ch! A pochopení­ pro spolupráci. Tj. jední­m slovem SPOLUPRíCE!

 17. Zdraví­. Páč to mi momentálně trochu schází­ a proto nejsem v pohodě. A když nejsem v pohodě, nemůžu se soustředit na práci. Když se nesoustředí­m na práci, pracuji málo. Když pracuji málo, málo vydělávám. Když málo vydělávám, nejsem v pohodě… a tak pořád dokola…
  P.S. to s těma fakturama je dobré 🙂

 18. Nekonečný čas 🙂 stihl bych vše co chci a vše bych mohl dělat na 100% a nemusel bych nikam spěchat, abych stihl uskutečnit všechny své vize a cí­le.

  1. No jo, jenže jakmile má člověk něčeho dostatek, ba až nadbytek, přestane si toho vážit, ví­ce tí­m mrhá a méně stí­há.:)

   1. Na tom je určitě dost pravdy … je to celkově o té vděčnosti a umění­ naplánovat si 🙂

 19. Systém, který zákazní­kovi vypočí­tá poštovné z jeho země do země jiné a z této země zase zpět k němu. Aby měl při objednávání­ jasnou informaci na kolik ho to vyjde.

 20. Zí­skání­ schopnosti soustředit se perfektně na řešení­ nejprioritnější­ch úkolů.

 21. HLAVA. Jeden můj soused, ří­ká, když se ho někdo ptá, jak zbohatl, že už se bohatý narodil. Bylo to v malém měste na Slovensku před 60 lety… Pokud to máte v hlavě, je jen otázka času, kdy se prosadí­te.
  Dokud mi bude fungovat hlava, můžu podnikat…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *