Hlavne nezacit skutecne pracovat

Rano prijdu do prace. Je pondeli. Ve schrance spousta emailu. Po vikendu jsem prijemne zrelaxovany.

A je to strasne lakave si zacit cist Twitter, Facebook, nejake zpravy nebo se divat na nejake statistiky. Hlavne nezacit resit problemy nebo neco duleziteho.

Zacit pracovat. Resit problemy. To vyzaduje spoustu energie. A cloveku se prirozene nechce.

Ale kdyz se pusti do emailu. Zvedne telefon. Zacne resit jednu vec za druhou, tak ma za chvili radost, ze to nekam vede. Z te lenosti je potreba se dostat co nejrychleji. Cteni Twitteru nebo Facebooku podnikani moc nepomuze.

 

Spread the love

14 thoughts on “Hlavne nezacit skutecne pracovat

  1. Ano, ví­dám to denně v kanceláři. Dokonce se to začalo omlouvat tí­m, že se pro to našlo nové slůvko: prokrastinace. Přitom se nejedná o nic jiného než lenost. Sám to na sobě pozoruji, ale zatí­m se mi s tí­m daří­ úspěšně bojovat 🙂

  2. Vypnout notifikace a vymazat odkazy ze zalozek! Tohle me hodne pomoha se soustredit na praci. Pokud na me Twitter neblika a facebook neni v zalozkach, tak jsem liny psat adresu rucne a radsi zacnu neco delat 🙂 Kdyz to clovek nema na ocich tak na to hned zapomene. Sejde z oci, sejde z mysli.

  3. A tohle je vůbec nejdůležitější­ poučení­ pro všechny, kdo chtějí­ dosáhnout úspěchu v podnikání­ a životě vůbec. Rozdí­l mezi úspěšným a neúspěšným člověkem je totiž jenom v tom “jak kdo dokáže bojovat s leností­ a vlastní­ pohodlností­”. Je úplně jedno v jakém oboru člověk podniká a co dělá. Důležité je posouvat ty věci dál a krok po kroku se přibližovat svým cí­lům.

  4. no nejlepší­ nemí­t něco takového jako google, facebook, twitter, etc. je to většinou jenom pro děti …

  5. Já se věnuji obchodování­ s opcemi (Wall Street) a pracovat začí­nám už o ví­kendu. Dělám si analýzu trhu a promýšlí­m do čeho pří­ští­ týden “skočit”. Pak od 14:00 SEČ sleduji kařdý den od pondělí­ premarket. Mám rád weeklys. Jsou na sklizeň peněz parádní­. Pracuji do cca. 23h SEČ. Twitter mi paradoxně pomáhá, protože cca. 90% tweetů jsou informace z trhu a ekonomická data. Sleduji toho pochopitelně ví­c. Johne, tyto stránky hltám s radostí­, přeji Vám ještě ví­ce úspěchu do budoucna. V osobní­m i podnikatelském životě. Zdraví­, DD.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *