Predstavenie projektu abcsedacievaky.sk

Ahoj John

Na začiatku chcem poďakovať tebe atvojmu webu ktorý je skvelý. Pí­šeš tu jednoduché a užitočné rady. Tvoj web mi dosť pomohol. Bol by som rád, keď by si zverejnil mí´j článok. Chodí­ tu veľa ľudí­ podnikateľsky zmýšľajúcich sdobrými nápadmi.

Mí´j prí­beh:

Po prečí­taní­ témy XYZ bikes som rozmýšľal sčí­m začnem podnikať. Keďže bývam vrodinnom dome, mám postačujúce skladovacie priestory ato som považoval za výhodu oproti konkurencii. Nemusí­m platiť žiadne poplatky za sklad apod. Popozeral som aukčné portály vzahraničí­, pozrel sa, čo nemám až tak ďaleko. Zapáčili sa mi sedacie vaky. To, čo sa mi na tomto tovare páči najviac sú pomerne malé rozmery prázdnych sedací­ch vakov ato, že sa jedná otovar uktorého nepredpokladám až také veľké množstvo reklamácií­ ako uelektroniky. Napí­sal som výrobcom maily ohľadom spolupráce. Ví¤čšinou mi stanovili minimálny odber vstovkách kusov no nakoniec od toho upadlo. Myslí­m si, že aj oni sú radi že niečo predajú.

Už na začiatku mi bolo jasné, že na túto oblasť sa špecializuje viacej obchodov no napriek tomu som sa pustil do toho. Zaregistroval som si doménu www.abcsedacievaky.sk. Na tvorbu eshou som použil oscommerce platformu opencart. Pomaly som začal zaraďovať jednotlivé produkty. Myslel som si, že to bude hračka, no zaberie to dosť veľa času. Začal som registrovať stránku do vyhľadávačov asnažil sa neustále tvoriť na stránke obsah.

Odlí­šenie sa od konkurencie:

Chcem zákazní­kom pomí´cť pri výbere sedacieho vaku.

Konkurencia má ví¤čšinou uproduktu len pár fotiek, napí­sané rozmery ato je všetko. Zákazní­k ani len netuší­, ako sa bude sedieť vo vaku. Vo fotkách sú často odfotené malé osoby, aby vyzeral vak veľký. Preto som sa rozhodol sám testovať jednotlivé vaky apí­sať ako by vlastné recenzie spolu sfotkami uktorých je uvedená výška váha osoby. Verí­m, že takto pomí´žem zákazní­kom, aby si vybrali správne. Týmto spí´sobom tvorí­m na stránke kvalitný nový obsah, čí­m sa lepší­ moja pozí­cia vo vyhľadávačoch.

Bol by som rád, aby to na stránke žilo aaby tu ľudia našli množstvo informácií­ ovakoch, názory zákazní­kov či už dobré alebo zlé. Chcem tam fotky vakov od zákazní­kov aby to bolo autentické. Budem uverejňovať dobré aj zlé názory spolu sradami čomu sa vyhnúť ačo zvoliť. Chcem, aby text tvorili zákazní­ci, ktorí­ si umňa tovar už zakúpili. Docielil by som to 50% zľavou na nákup granulátu (pri použí­vaní­ vaku dochádza kjeho úbytku atak je ho potrebné doplniť).

Nečakám od webu žiadne veľké obraty ale skí´r prilepšenie popri práci.

– 12/2011 – založenie webu

– 4/2012 ‘“ začiatok predaja

– 4/2012 ‘“ začiatok predaja

– 6/2012 ‘“ vytvorenie fan page na facebooku (v súčasnosti mám cca 500 fanúšikov)

– 8/2012 – dosiahnutie pozí­cie na prvej strane vgoogle na frázu “sedacie vaky”

– teraz ‘“ návštevnosť aj objednávky pomaly stúpajú

Výdavky:

– Poplatky za doménu + webhosting spolu cca 40 € ročne

– Zaradenie produktov do heureky (porovnávač) cca 6 € mesačne

– Skúšal som reklamu google adwords- minul som spolu asi tak 40 € – reklama tu je pre mňa drahá tak ju už neprevádzkujem

Ako mí´žete vidieť, všetko robí­m sám avýdavky sú minimálne. Objednávky pomaly stúpajú. Momentálne je z toho viac práce ako osohu, no postupne sa to lepší­.

Pre programátorov:

– Na začiatku je potrebné zvoliť si presnú štruktúru stránky ktorú sa snažiť následne nemeniť. Ja som po 4 mesiacoch zmenil na vrchu hierarchie menu názov kategí³rie. Následne so prešiel zprvej strany vgoogle úplne dozadu. Opí¤tovné som dosiahol pozí­ciu za 3 mesiace.

– Zhľadiska optimalizácie stránky mi dosť pomohlo video ‘žoptimalizace pro vyhladávače ‘“ Jan Tichý” . Radí­m každému, aby si pozrel najskí´r video apotom začal robiť stránku.

Budem rád za vaše nápady apripomienky na vylepšenie obchodu. Bol by som rád za názory ako docieliť, aby to na webe žilo,ľudia sami pí­sali názory,skúsenosti aradili si.

Martin

Spread the love

17 thoughts on “Predstavenie projektu abcsedacievaky.sk

 1. Neví­m zda je to tí­m že poslední­ch pár týdnů dělám od vidí­m do nevidí­m a tak nevidí­m, ale

  – Proč je vpravo v seznamu produktů tolik prázdného mí­sta?
  – Matrice 4 x 4 je dobrá, ale zvětšil bych fotografie.
  – Když už si platí­š Heureka.cz proč si tam nepřidáš widget “Ověřeno zákazní­ky” např. http://www.blog.bohemiasoft.cz/blog/0/0/2/46-Zobrazeni-recenzi-z-heureka-cz-na-Vasem-webu
  – To samé platí­ i o Facebook widgetu. Plovoucí­ napravo. Nebo nějaká velká ikona. Pokud se mi to lí­bí­ a chci dát “do oblí­bených”, vůbec neví­m kde tu možnost na tvých stránkách najdu.
  – Už na základní­ škole nám ří­kali, že ví­ce než tři vykřiční­ky pí­še “psychicky labilní­” jedinec. Tí­m tě nechci osočit, jen jeden řádek v CSS s barvou by udělal ví­ce užitku. “AKCIA !!!!!!!!” ?

 2. Dakujem za pripomienky..
  vykricniky som uz odstranil, Facebook widget je az u produktov a clankov a nie na homepage..

  Co sa tyka heureky a overene zakaznikmi, mam sluzbu aktivovanu ale zatial som este neziskal certifikat.. Ked bude tak ho pridam..

  Obrazky sa pokusim zvacsit..

  Dik
  Martin

 3. Zaují­mavý nápad a drží­m Ti palce. Moje postrehy:

  -Keď som dal “o nás” tak som sa dozvedel Vaše kontaktné a fakturačné údaje. Mňa ale zaují­ma kto si? Prečo si začal podnikať s týmto tovarom ako si sa k tomu dostal, prečo práve ty si ten človek od ktorého si to mám kúpiť.
  -Z mojho pohľadu je grafika eshopu strašne amatérska. Pí­smo Comic San použí­vajú 12ročné deti a namňa to nepí´sobí­ serií³zne. Taktiež obrázok dopravy s autí­čkom a rodinou je podľa mňa až moc amatérsky. Asi si sa snažil o minimalizmus, ale podľa mňa nepodarený.
  -Nápad s recenziami je veľmi dobrý a v tomto pokračuj určite.
  – Snažil by som sa vyhnúť výkriční­kom. Tovar Skladom, odosielame ihneď !!!. Myslí­š si, že tie tri výkriční­ky ti podporia predaj? Celkovo výkriční­k je určitá forma prí­kazu.
  -v sekcii kontaktujte nás je sí­ce formulár a telefí³n, ale čo tak pridať aj priamy mail, skype, FB, poprí­pade aj zopim chat priamo na stránku?
  -chýba mi okienko FB. Nielen pri produktoch, ale na HL stránke. Častokrát sa mi stane, že nájdem stránku, zaznačí­m si ju na FB a pozriem si ju až neskor, keď mám čas. Takto mí´žeš prí­sť o zákazní­kov, ktorí­ z dí´vodu časovej tiesne odí­du a zabudnú na tvoju stránku.

  Asi toľko z mí´jho subjektí­vneho pohľadu.

 4. Peter Szabí³: S Comic Sansem nemáš pravdu, ví­dám ho i na oficiální­ch upozornění­ch, v autobusech, na přednáškách na VŠ… použí­vají­ ho všichni. (Ano, leze mi krkem 🙂 )

 5. Dobrý nápad, fandí­m Ti. Akorát si znovu projdi obchodní­ podmí­nky a dej si je do souladu se zákonem. Jen namátkově: Lhůta na odstoupení­ od smlouvy je na Slovensku 7 pracovní­ch dní­ a ne kalendářní­ch, výňatek z občanského zákoní­ku není­ aktuální­ znění­, je tam zmí­ňka o tom, že výrobky jsou na zakázku, toto by bylo dobré upřesnit protože to potom má dopad do práva na odstoupení­.

  1. vsak ona uz aj je. robit vaky sam doma a zarabat na tom zivobytie (business, dom ,auto, jedlo) je naivita – podla mna.
   drzim palce. odvaznym stastie praje.
   ps – samozrejme ak to je side-job popri tvojej fulltime praci, tak ok. inak neviem..drzim aplce

   1. Možná bys mohl zkusit obstarat materiál a najmout někoho na šití­ a dostal by ses s cenou třeba ní­že a do nové zají­mavé dimenze. Ví­š co je teď dobrých šiček co nemají­ práci?

 6. Pí­šeš, že tovar je možné objednať v prevedení­ koža, látka ale nepí­šeš, či je cena rovnaká alebo sa lí­ši od materiálu. Všetky fotky sú len s jedným materiálom (koža) ale chcem vidieť ako vyzerá látka, ako sa ktorý materiál správa, výdrž, opotrebovanie, čistenie, potí­m sa viac keď sedí­m v koženom ako látkovom? RECENZIE.. 🙂

  1. Kozene su len modely VIP (ked kliknes material/koza).
   Vsetky ostatne vaky mozu byt v roznych materialoch okrem koze, tu je cena rovnaka (nezalezi na vybere materialu).

   To cistenie je dobry napad.. 🙂 Asi by stalo za namahu zohnat kusok ekokoze a predviest na nej cistenie, najlepsie natocit na video..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *