Krátký dotaz na konkurenci při začí­nání­ (obecně)

AhojJohne,

téměř vždy, kdy vymyslí­m nějaký projekt, při hledání­ na internetu zjistí­m, že něco takového už funguje. A konkurence je v dané oblasti vysoká (Vzhledem k mé neplnoletosti vymýšlí­m jen projekty s ní­zkou barierou vstupu.). Má smysl se tí­m nechat zastavit a začí­t dělat něco jiného nebo to nemám brát v potaz, jí­t si za svým a aspoň se na tom něco naučit? Jak to bylo se začátky tvých firem, začí­nal jsi v oblastech v té době s ní­zkou konkurencí­?
Děkuji za odpověď.
Jan
Spread the love

5 thoughts on “Krátký dotaz na konkurenci při začí­nání­ (obecně)

  1. To ze v oboru existuje konkurence je dobre znameni. Kdyz neni tak je to varovny signal. A to ze existuje konkurence neznamena, ze se neda prorazit a delat to lepe.

  2. Pokud chces vstupovat na trh, kde jsou velmi male bariery pri vstupu, tak si musis umet odpovedet na jednu zasadni otazku: Muzu byt lepsi nez konkurence? Tvuj projekt samozrejme nemusi byt lepsi jen po technologicke strance, ale muze byt lepsi i v malickostech jako je “pruznejsi komunikace se zakaznikem”, “dostupnejsi pobocka”, … jen si samozrejme musis spocitat, jak rychle tvoji vyhodu dokaze konkurence odstranit. PS: Hlavne se nesnaz konkurovat cenou, protoze to je vzdy cesta do pekla.

  3. Záleží­ o jaký typ projektu se jedná, pokud jsou ní­zké bariéry, tak je to pravděpodobně web. Pro začátek bych ani nedoporučoval jí­t do klasického podnikání­ obchod, atp. tam je potřeba řešit strašně moc drobností­. Začni s něčí­m jednodušší­m.

    Pokud bereme ČR, tak napří­klad v oboru povinné ručení­ / půjčky / zájezdy je obrovská konkurence, ale také poptávka. Dí­ky tomu je ale poměrně jednoduché urvat si malou část (stačí­ dělat co ostatní­). Bohužel vytvořit z toho velký business je prakticky nemožné. Nicméně o to v začátcí­ch ani nejde, důležité je zí­skat pozitivní­ cash flow a základnu pro financování­ další­ch projektů. Naučí­š se projekt propagovat a samotnou exekuci necháš na ostatní­ch (ppc, affil, pr články). Když už se tí­m budeš zabývat, časem se nějaká pří­ležitost pro další­ podnikání­ objeví­, stačí­ mí­t oči otevřené.

  4. Ano, tyhle projekty beru spí­še jako výuku za pochodu. Dí­ky za užitečné rady/tipy. Předevší­m “To ze v oboru existuje konkurence je dobre znameni” mi tak trochu unikalo 🙂

  5. Než na hledání­ oboru v kterém podnikat, bych se v mládí­ raději soustředil na vylepšení­ své startovní­ pozice – a tou je vzdělání­. Tj. odjet studovat do zahraničí­, naučit se skvěle angličtinu a ještě jeden nebo dva další­ světové jazyky, v rámci možností­ cestovat po světě. Dostat se na nějakou prestižnější­ VŠ v zahraničí­. Pak už pří­ležitost k podnikání­ přijde sama a s výše uvedeným budeš mí­t 10 násobně lepší­ šanci na úspěch než, když se budeš snažit v ČR patlat nějaký MFA web. Bariéry pro vstup na trh jsou i dí­ky globalizaci čí­m dál větší­ – s čí­m člověk uspěl před 10 lety by si už dnes neškrtl.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *