Musi se v USA na fakturu davat neco jako ICO?

Dobrý den pane Johne,

nedávno jsme si psali a dobře jste mi poradil, měl bych ale ještě jeden krátký dotaz.

Pokud dodám na službu firmě v USA. Na své české ičo.
Jaké náležitosti musí­m dát na fakturu? Stačí­ moje ičo, jejich ičo a hotovo? A neví­te náhodou, kde to budu danit?

Včera jsem volal půl hodiny na infolinku IRS, ale odkázali mě jen na velice dlouhou mezinárodní­ smlouvu USA-ČR z roku 1993 a tam jsem to nenašel.

Dí­ky moc

Jakub

V USA je hodne veci jednoduchych. Kdyz clovek prijede se zkusenostmi z Evropy tak se casto pta na neco a pripada mu divne, ze nikdo nedokaze poradne odpovedet. Mel jsem takovy pocit docela casto kdyz jsem v USA zacinal podnikat. Je to ale tim, ze proste pravidla nejsou zas tak komplikovana.

Co se tyka faktur tak neni nejaky pozadavek davat ICO na faktury. V USA ani zadne takove cislo neni. Kdyz vydavam fakturu z me vlastni americke firmy tak tam dam jen jmeno firmy a adresu, jmeno a adresu zakaznika, popis co se prodalo a cenu. I kdyz tu fakturu vyda firma z Ceska tak stejne tam to ICO nepotrebuji, abych si to mohl dat do ucetnictvi v Americe.

Co se tyka daneni tak jestlize provedla ceska firma nejakou sluzbu ceskym zamestnancem na uzemi v Ceske republice a zakaznik je fyzicky v USA tak to dani v CR (napr. nejaky software na zakazku, vytvoreni webu, apod.).

Spread the love

5 thoughts on “Musi se v USA na fakturu davat neco jako ICO?

  1. Jenom bacha na DPH to se plati podle toho kde je konecny uzitek zbozi a sluzby, to znamena ze pokud si v CR platcem DPH tak u faktur do USA DPH neplatis, ale to takovym zpusobem ze ho nefakturujes, ale v priznani se to uvadi do plusu i minusu. Doporucuju konzultovat s danovym poradcem s dobrou znalosti mezinarodniho DPH pac se to muze fakt prodrazit.

  2. To co popisuješ platí­ u služby přijaté, tzn. přijatá faktura z USA, resp. EU. U faktury vystavené do USA fakturuješ nomálně bez DPH a to uvedeš do pří­slušné kolonky přiznání­ k DPH.

  3. v Egyptě jsem vyžadoval po zakoupení­ bot v kamenném obchodě doklad o zaplacení­ 😀 u nich nic takového neexistuje, prostě vezmou prachy a dají­ zboží­… asi nemají­ účetnictví­ ani žádné daňové přiznání­ 😀 no a prý jediný co mi mohou dát je potvrzení­ o záruce na 3měsí­ce 😀 když jsem jim řekl, že máme 2 roky, tak málem upadli 😀

  4. Pokud je zaměstnanec české firmy v USA, poskytuje tu službu na území USA a fakturuje US firmě..? Nevíte jak se to řeší v tomto případě?
    Děkuji:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *