Evidence reklamací­ pro firmy – představení­ projektu

V ramci predstavovani ruznych projektu zde na blogu davam dalsi prispevek. John

Projekt abcreklamace.cz začal vážnou chybou zaměstnance u jedné firmy – přijal reklamaci od klienta, ale zapomněl předat výrobek dodavateli k opravě. Firmě tak vznikla škoda 30 000 Kč. Majiteli firmy tak došlo, že už nezvládne uhlí­dat dění­ na všech prodejnách. Papí­rová evidence kontrole reklamací­ rovněž moc neprospí­vala. Často se stávalo, že někteří­ klienti podávali reklamace opakovaně na různých prodejnách, což přinášelo komplikace nejen se zbytečnou přepravou reklamovaných produktů, ale na druhé straně i uznávání­m opakovaných reklamací­. Požádal nás tedy zda bychom mu pomohli vytvořit online aplikaci, kde by mohl reklamace sledovat. Od toho už byl malý krůček nabí­dnout stejné řešení­ i další­m firmám. Prozí­ravě jsme aplikaci vytvořili tak, aby byla snadno rozšiřitelná o další­ volitelné moduly – dí­ky tomu každý náš zákazní­k může využí­vat jenom funkce, která opravdu potřebuje. Dí­ky tomu tak aplikaci využí­vají­ firmy s desí­tkami poboček a stovkami reklamací­ tak malí­ živnostní­ci bez zaměstnanců.

Vyplatilo se nám věnovat pozornost zpětné vazbě od zákazní­ků, která vedla k řadě vylepšení­ – např. možnosti umí­stit formulář pro zadání­ reklamace rovnou do stránek eshopu. Systém krom toho hlí­dá všechny zákonné lhůty pro vyří­zení­ reklamací­, tiskne všechny potřebné formuláře a umožňuje klienty informovat o stavech reklamace přes SMS či emaily s předem připravenými texty. Ověřili jsme si u jednoho našeho zákazní­ka, že zavedení­ naší­ evidence reklamací­ mu ušetřilo ví­ce 6 hodin času měsí­čně – náš projekt má tedy vysoké ROI (return of investment), náklady na systém se mu tedy vrátí­ jen na ušetřeném času během 1 měsí­ce.

Podařilo se nám úspěšně identifikovat a řešit problém zákazní­ků a ti jsou ochotni nám za něj platit. Nyní­ pracujeme na tom, jak dát vědět o naší­ aplikaci co největší­mu počtu potencionální­ch zákazní­ků, kteří­ ještě netuší­ , že by se jim mohla hodit. Pokud budete mí­t nějaký nápad jak šikovně (rozuměj ní­zkonákladově) rozší­řit povědomí­ o produktu o kterém jeho budoucí­ uživatelé ještě nevědí­, napište nám do komentářů. Nejlepší­ nápad vybereme a jeho autorovi pošleme knihu Fialová kráva ‘“ Marketing konečně jinak! od známého autora bestsellerů Setha Godina (recenzi najdete zde). Pokud si svůj recept na propagaci chcete nechat pro sebe – máte možnost jej uplatnit v rámci našeho affiliate programu 🙂

Spread the love

9 thoughts on “Evidence reklamací­ pro firmy – představení­ projektu

  1. Reklamace preci resi,kazdy SW v dnesni dobe,asi jde o jen male zivnostniky? Jako asi dobre je ty sms,pokud to treba upozornuje primo majitele na nejake “horaky” tak je to good.

    1. Náš systém použí­vají­ i velké firmy, není­ to jen pro živnostní­ky. Máte dobrý postřeh s těmi SMS (ty jsou určeny hlavně pro spotřebitele) ty běžný pokladní­ a účetní­ software nemá.

    1. Děkujeme za pochvalu. Informační­ systémy samozřejmě modul reklamací­ mají­, ale často jsou jejich licence hodně drahé a málokdy mají­ možnost automaticky informovat spotřebitele přes SMS nebo emaily. Pokud bude zájem tak v budoucnu plánujeme připravit API s kterým se půjde na jiné systémy napojit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *