Cim vetsi firma tim vice udrzby

Cim vice roste velikost firmy tim vice casu se venuje tomu, aby vse drzelo pohromade (udrzba, organizace, struktura, procesy…). A tim mene se venuje inovaci. Coz je hrozna skoda, ale je to realita.

Ale zaroven, aby vsechno fungovalo s cim dal vetsi velikosti je taky dost velke umeni. Trosku jineho charakteru. Inovuje se jinak. Neni to tolik videt na venek. V podstate to je videt jen v tom, ze se to vsechno nerozsype jako domecek z karet.

Spread the love

8 thoughts on “Cim vetsi firma tim vice udrzby

  1. Z obecniho hlediska je znama vec, ze cim sofistikovanejsi a komplexnejsi je organismus ( spolecnost, stroj ) tim je zranitelnejsi a nachylnejsi ke kolapsu.

        1. No ono je to trosicku slozitejsi s tou komplexnosti. Novejsi teorie poukazuji na to, ze dulezity je jenom rozdil mezi komplexnosti na vstupu a komplexnosti na vystupu. Napriklad moderni automobiily jsou 100x slozitejsi nez ty z doby pred 20ti lety – nicmene je statisticky dokazano, ze ty nove vozy jsou mnohem spolehlivejsi.

  2. Nejhorší­ je, když zjistí­š, že ty nudné věci, kterým se věnuješ ty, nikdo jiný nezvládne zatí­mco zají­mavější­ věci můžeš bez problémů delegovat (já jsem právě v téhle fázi).
    Problém je, že už jsi zkrátka moc velký a asi budeš muset trochu pozměnit strukturu i filozofii firmy. Něco jako když Ondra zaváděl SAP. To snad ale radši nedělej… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *