Představení­ nového celosvětového projektu Capturio

Ahoj Johne,
chtěl bych Tobě a čtenářům Tvého blogu představit jeden můj projekt capturio.com, jehož vývoj konečně po ví­ce než třičtvrtě roce tvrdé práce dospěl ke konci. Projekt je velmi čerstvě spuštěný a je pro nás důležitá zpětná vazba. Pokud by bylo možné umí­stit ho na blog, aby se k němu mohli vyjádřit i další­ čtenáři, VELKí‰ DíKY!

Náš projekt se jmenuje Capturio a v hlavně jsem ho začal promýšlet před asi 10 měsí­ci (srpen 2012) jako řešení­ reálného, pro někoho banální­ho problému. Těsně před návštěvou babičky, která bydlí­ 200 kilometrů daleko, jsem si uvědomil, že fotky, které jsem u ní­ naposledy fotil a o které nás žádala v hmatatelné podobě do alba, jsme zapomněli nechat vytisknout. Ještě v autě se mi tak začaly formovat myšlenky na mnohem komplexnější­ projekt a postupně začal vznikat projekt s názvem Capturio.

Capturio je vlastně mobilní­ aplikace pro iPhone (v řádu jednotek dnů bude i pro iPad a začal vývoj Android aplikace), která umožňuje každému vybrat fotky z telefonu, Facebooku anebo Instagramu, provést na nich různé grafické úpravy a následně nechat zaslat upravené fotky ve vybrané velikosti a v papí­rové podobě na jakoukoli adresu na světě (tedy i babičce :-)). Funguje to samozřejmě i opačně – kdokoli na světě si stáhne naši aplikaci Capturio, může své fotky nechat poslat do ČR či jakékoli další­ země. To vidí­me jako velkou konkurenční­ výhodu. Poštovné je totiž v ceně, takže se člověk nemusí­ orientovat na to, kam fotky posí­lá – jen vyplní­ adresu a my tam fotky doručí­me.

Vývoj aplikace začal přibližně v září­ 2012 a původní­ plánovaný termí­n spuštění­ na začátku prosince vzal velmi brzy za své, protože jsme podcenili časovou náročnost jednotlivých dí­lčí­ch funkcí­ aplikace. Nechtěli jsme spustit “jen tak nějakou” aplikaci na tisk fotek. Chtěli jsme přijí­t s vyladěnou a funkční­ aplikací­ s přidanou hodnotou, kterou je mimo jiné možnost úpravy fotek, pár speciální­ch funkcí­ ulehčují­cí­ objednávku, několik formátů fotek a jednoduchost procesu objednávky. Samozřemostí­ jsou také notifikace o průběhu tisku fotek a objednávky. Dost času nám také zabralo vyladit celý proces tisku fotek.

Aplikace prošla několikrát testování­m vybranými uživateli, což také zpozdilo vývoj kvůli nutnosti udělat nějaké úpravy plynoucí­ z tohoto dotazování­. Výstupem destiměsí­čného vývoje a nekolikerého testování­ tak byla verze 1.0.0., která už ovšem byla vylepšena a zdokonalena na aktuální­ 1.1.0.

Jak jsem již zmí­nil, je možné objednat fotky kdekoli na světě a poslat je na jakoukoli adresu na světě – jednu objednávku je možné poslat i na několik adres současně. Tento model jsme ještě podpořili poštovným zdarma do celého světa, jak jsem už zmí­nil výše. Na své objednávky se může uživatel podí­vat v aplikaci Capturio v telefonu, a to i historicky.

Velmi nás zají­má zpětná vazba Vás a Vašich čtenářů. Tedy jestli se aplikace lí­bí­, připadá Vám prospěšná a také nás zají­mají­ tipy na vylepšení­, pří­padně na pomoc s dostání­m aplikace mezi lidi. Aktuálně se vyví­jí­ aplikace pro iPad (těsně před dokončení­m) a Android, také pracujeme na další­ch možnostech úpravy fotek a další­ch vylepšení­ch. Za jakékoli tipy zaslané na feedback@capturio.com děkujeme! Pro dokreslení­ a jakési zhmotnění­ tohoto textu přidávám pár fotek toho, jak celý “produkt”, který pří­jde zákazní­kovi, vypadá.

Také přikládám promokí³d pro čtenáře a followery Johnova blogu, se kterým dostanou při objednávce 5 fotek další­ 3 zdarma. Kupon má tvar: JOHNVANHARABLOG

Ještě jednou děkuji za zveřejnění­ a pří­padnou zpětnou vazbu.

Michal Olbert

Spread the love

26 thoughts on “Představení­ nového celosvětového projektu Capturio

  1. Dobrý den Petře,

   pokud chcete, nechám video zpomalit a vložit do dropboxu a vy dostanete link. Setkal jsem se s ohlasy, že video je nudné (pomalé), tak se budem snažit každému vyjí­t vstří­c. Stačí­ ří­ci a dojde Vám zpomalené video.

   Pěkný den.
   Richard Hartmann
   manažer kvality Capturio

 1. preco je fotka 4×4″ drahsia ako 4×5″?
  inac pekny napad, mne sa to paci. ceny trocha prestrelene, ale chapem ze ten “free-shipping” sa musi z niecoho vykryt. Viem si predstavit ze by som to vyuzil keby som bol niekde na dlhodobom pobyte a chcel by som rodinke poslat fotky…

  1. Dobrý den, pane Novotný,

   tento stav je způsoben tí­m, že je tiskový papí­r je 4×4 in je dražší­ (horší­ dostupnost). Tisknem na originální­ FUJI papí­ry. Cena je vždy silně diskutabilní­ položka jakýchkoliv produktů. Našim cí­lem je vysoká kvalita fotografií­. To znamená použití­ oněch originální­ch tiskových papí­rů FUJI a tisk “mokrou cestou”, aby byla zaručena stálost barev po dekádu let.

   Cena služby:
   9×13 cm od 11,90 Kč do 19,90 Kč
   10×10 cm od 13,90 Kč do 21,90 Kč (skvělé pro fotky z Instagramu!)
   10×15 cm od 13,90 Kč do 21,90 Kč

   Děkujeme za pochvalu, každá pozitivní­ reakce je pro nás úspěch.

   Richard Hartmann
   manažer kvality Capturio

 2. Lí­bí­ se mi to.
  Chápu, že je to asi logisticky náročné, ale já bydlet v Americe a posí­lat někomu fotky do např. Kanady, tak by se mi nechtělo tak dlouho čekat na fotky.
  Po ČR posí­láte doporučeně nebo obyčejně? Pří­padně jak budete řešit pří­pady, kdy fotky nedojdou?

  Sledování­ putování­ zásilky po světě máte v plánu? Doufám, že budete mí­t plné ruce práce a časem třeba upraví­te cení­k.

  1. Dobrý den, pane Vobořil,

   logisticky náročné to je, ale máme vyvinutý sofistikovaný systém, který usnadňuje práci. Když fotky nedojdou, tak opakujeme objednávku (samozřejmě, že uživatel nic neplatí­). Ví­m, že se vystavujeme riziku, ale spokojenost uživatele je na první­m mí­stě!

   Sledování­ zásilky připravujeme do další­ch verzí­. Po ČR posí­láme fotografie obyčejně, aby lidé nemuseli na poštu. Je to jeden z pilí­řů služby, že adresát nedostane infarkt z toho, že musí­ na poštu a ze strachu, co to zas bude…

   Dí­ky za pochvalu a přeji ať se daří­.

   Richard Hartmann
   manažer kvality Capturio

  1. Dobrý den, pane Minovsky,

   služba na podobném principu to je, nikoliv však kopie. Kdybychom se všichni báli přijí­t s inovací­, že budem označeni za kopii, tak by svět stál. Služba Capturio si klade za cí­l přinést uživatelům větší­ komfort, sní­žení­ nákladů, snaží­ ovladatelnost. Dá se označit Windows a Mac OSX jako kopie jedna od druhé? Jsou na desktopy, slouží­ ke zpracování­ dat atd. Ano jsou to kopie, ale dí­ky tomuto stavu nám celý systém přináší­ zvýšení­ komfortu.

   Zkuste službu Capturio a uvidí­te, že naší­m prvořadým cí­lem je spokojenost uživatele. Speciálně pro Vás jsem vygeneroval kupí³n na jedno užití­ s 50% slevou na deset fotografií­ “DAVIDMINOVSKY”. Využijte co nejrychleji.

   Richard Hartmann
   manažer kvality Capturio

 3. Aká jednoduchá služba a ako až nepochopiteľne komplikovane vysvetľovaná. To video je podľa mňa úplne zbytočné.

  Headline + ilustrácia + veľký button App store. Vybavené.

  (ten app store button máte zámerne tak schovaný, aby ho nikto nenašiel?)

  Bral by som si možno prí­klad z podobnej služby: http://postagramapp.com

  1. Dobrý den,

   dí­ky za feedback. Ví­me, že nikdy nic nebude 100%. Dí­ky Vašim připomí­nkám se nám ale daří­ se k one magické dokonalosti přibližovat. Vždy je co vylepšovat.

   Webovou aplikaci postagramapp.com jsem zkusil, za 2 dollary je pohled. Ve službě Capturio jsou za 2 dollary dvě fotografie, vzkaz je možné zdarma přiložit na zdobeném papí­ře. Cena 2 dollary za fotku je nejvyšší­, která ve službě Capturio je. S přibývají­cí­m množství­m fotografií­ cena klesá až na 11,9 Kč za fotografii. Nezkoušel jsem podporu mobilní­ho (iOS, Android) čtení­ webu postagramapp.com (lidé použí­vají­ mobilní­ jednotky zejména na dovolené atd.) takže by se mohli trápit…Nicméně je to na každém, co je mu pří­jemnější­ jestli mobilní­ služba nebo webová. Určitý pří­klad si rozhodně vezmem.

   Přikládám adresu na aplikaci

   https://itunes.apple.com/us/app/capturio/id629274884?ls=1&mt=8

   Přeji mnoho úspěchů!

   Richard Hartmann
   manažer kvality Capturio

    1. Fotografie jsou zpracovány ve fotolabu na pří­stroji FUJI metodou RA4 (klasická mokrá cesta), během tisku pro zachování­ nejvyšší­ kvality na proces dohlí­ží­ vždy nejméně 3 lidé (profesionálové fotolabu). Následně jsou balí­čky odeslány přes smluvní­ho partnera do sí­tě České pošty a dále doručeny k uživatelům.

 4. Perfektny napad! Drzim palce s realizaciou. Projekt si urcite najde svojich fanusikov. Osobne by som sa velmi nezameriaval na “instagram-style” znicene fotografie filtrami, ktore babka asi ohodnoti slovami “kup si lep si fotoaparat”… :)) Ale ak je mozne akekolvek filtre nepouzit a dorucenie je zarucene trebars do 7 dni, tak je to super. Viem si predstavit 1-mesacny vylet s tym, ze by moja rodina dostala kazdy tyzden obalku! Parada.

  1. Dobrý den, pane Repta,

   dí­ky za pochvalu. Uvádí­te přesně jednu z možností­ použití­ Capturio služby. Rodina bude určitě nadšená!

   Pokud vyjedete na nějakou exotickou dovolenou spojenou s cestování­m. Služba Capturio by Vám poskytla sponzorství­ ve formě slevových kupí³nů a některé fotky zajimavých krajinek (které vyberete) by byly zobrazeny v mozajce krásy světa focené s Capturio.

   Pokud se Vám nápad lí­bí­, dejte vědět.

   Richard Hartmann
   manažer kvality Capturio

 5. Sice už na trhu pár takových řešení­ je, ale věří­m, že můžete mí­t velký úspěch, pokud budete reagovat rychle a neusnete na vavří­nech.;)

  Včera večer jsem se zběžně mrknul na web, moc se mi lí­bí­. Je vidět, že si s tí­m někdo docela hrál.;) Hned jsem stáhnul appku pro iphone a objednal čtyři fotky ( už jsou na cestě, ta rychlost a informování­ o průběhu je skvělá! ).

  A teď pár mých postřehů.;)

  1. Po spuštění­ appky ten tutorial je fajn, ale tí­m, že jsou dialogy na průsvitném pozadí­, tak je trochu ruší­ to co je “pod nimi”. Asi bych je průsvitné nenechal.;)

  2. Hned v první­m dialogu toho tutorialu máte naví­c “na”…

  3. Asi bych zauvažoval udělat všechny ty dialogy stejně velikým pí­smem, jinak to působí­ dost rušivě…

  Jsou to jen drobnosti, ale myslí­m, že právě u byznysu s fotografiemi jsou ty drobnosti dost důležité.;)

  Ještě mám jeden nápad… Vždycky se mi lí­bila představa vytisknout si fotky třeba z Instagramu, ale nikdy jsem to neudělal, pže jsem si vždy představil, že ty fotky skončí­ zapomenuty v šuplí­ku… ALE, každý má doma ledničku… a snad, každý koho znám, na dovolených kupuje ty kýčovité magnety. Kdyby ta vaše fotka šla vytisknout na nějaký papí­r s magnetickou vrstvou, to by bylo super!;) Nebo i jiné řešení­, které by zabránilo “zapomenutí­ v šuplí­ku”.;) Taky by se hodil nějaký text třeba v pravém dolní­m rohu, např. “Jamajka – léto 2013”, který by si tam uživatel mohl nechat napsat nějakým originální­m fontem.;)

  Celkově fakt super! A ještě jedna pochvala… něco takového a v takovém stavu vyprodukovat za třičtvrtě roku, klobouk dolů! Drží­m palce, ať se Vám byznys vydaří­!

  1. Dobrý den, pane Komárek,

   velmi si cení­me pochvaly. Veškeré Vaše podněty zadávám do systému a budou projednány-opraveny.

   Přeji Vám mnoho úspěchů a dí­ky za pří­zeň.

   Richard Hartmann
   manažer kvality Capturio

   PS: Magnetky jsou dobrý nápad! Již přemýšlí­me na rozší­ření­ produktů také…

 6. Dobrý den, pane HartmannE,

  ten Váš korektní­, ukecaný, afektovaný a proaktivní­ styl odpovědí­ na komentáře mě strašně sere.

  Václav Hlobil
  manažer počasí­

  1. Vážený pane Hlobil,
   to mě mrzí­, že kvůli mému stylu máte špatný den.

   V Brně je počasí­ pěkné, odvádí­te dobrou práci!

   Richard Hartmann

 7. Proč není­ aplikace i na Windows Phone?
  Nejsem programátor, takže neví­m, jak moc je složité převést hotový algoritmus z iOS nebo Androidu na WP, ale základna uživatelů tohoto systému se rozrůstá a myslí­m, že je to docela nadějný OS…

  Jinak nápad se mi velmi lí­bí­, ale právě kvůli tomu, že mám WP7.8 jej nemohu vyzkoušet. Je to škoda, aplikaci bych určitě využil – zrovna pří­ští­ akademický rok jsem jeden semestr v Norsku a druhý na Taiwanu – za tu cenu bych posí­lal nějakou tu fotku každý měsí­c …

  1. Dobrý den,

   algoritmus je hotový, ale bohužel jak iOS, Android a WP má jiný programovací­ jazyk. Takže vývoj další­ platformy je hodně drahá a složitá záležitost. Každá platforma má svoje nástrahy a kolikrát přesné převody dokáží­ pěkně potrápit. Nicméně už teď mohu ří­ci, že se další­ platformy chystají­.

   Jo a přeji pěkný pobyt v Norsku a na Taiwanu!

   Richard Hartmann
   manažer kvality Capturio

  1. Dobrý den,
   taky jsem ho měl a měl jsem ho moc rád! Baterie vydržela a bylo to téměř nerozbitné.
   Hartmann R.

 8. Dobrý den,

  zají­malo by mě,jak dokážete poslat 1 fotku za 11,90 po celé planetě,když známka na dopis stojí­ 18 Kč do mimoevpropských zemí­.(předpokládám,že fotky posí­láte jako dopis)

  S pozdravem

  Marek Poul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *