Kazdy ma svuj rozum

Kazdy ma svuj rozum a k uspechu vede spousta cest. Jedine na cem zalezi jsou vysledky. Bud nejaky pristup prinasi vysledky nebo ne.

Kdyz s nekym diskutuji podnikani tak bych velmi casto delal veci trosku jinak nez ten clovek. Casto jde jen o drobne veci. Ale ani nedokazu poradne presvedcit proc. Proste na vse se nedaji najit dobre argumenty. A chapu, ze nekdo jiny by si to zase delal trosku jinak po svem. Takze ono ty ruzne debaty jak co delat jsou docela bezpredmetne.

Na cem jedine zalezi jsou vysledky. Co funguje. To je co rozhoduje.

2 thoughts on “Kazdy ma svuj rozum

 1. Naprosto súhlasí­m s tým že výsledok je jediným kritériom ktoré by sa malo brať do úvahy pri posudzovaní­ , ale bohužial sám som sa v praxy stretol s tým že v niektorých profesiách sa skrátka pozerá na veľa iných vecí­ ako na výsledok. Mám len velmi malú štatistickú vzorku ale bohužial celkom protireÄ‡í­ mojmu a aj tvojmu presvedčeniu a skutočne by som rád vedel kde je problém.zatiaľ to len tuší­m.

  uvediem prí­klad .pred dvoma rokmi som si hľadl prácu v obore kde sa cí­tim doma. ale kedže je moja profesia dosť úzko špecializovaná prichadzal som do kontaktu aj s ľudmi ktorí­ majú spoločné s odbornikmi akurat vystupovanie a oblečenie.

  stretol som sa s tým že na moje výsledky nebol nikto zvedavý. ľudí­ naprí­klad zaují­mali všeobecné keci, ake je moje vzdelanie, aké mám certifikáty, komunikačné schopnosti, sales skilly a podobné veci ktoré priamo s výkonom nesúvisia. reálny vysledok skutočne nikoho nezaují­mal. dokonca sa mi stalo že pri rozhovore s mojimi potencionálnymi priamimi nadriadenými som po par minútach postrehol velmi rozpačitý výraz ktorý vypovedal o tom že ho asi nudí­m, alebo že vobec nechápe o čom rozprávam.kedže som ho nechcel nechať v rozpakoch, ponukol som mu, že najjednoduchsie bude ak si ten človek pozrie výsledky mojej práce. myslel som si že doláre , eurá alebo koruny si dokáže spočí­tať každý. na moje prekvapenie tento návrh zaposobil asi tak, ako keď chceš ukázať čertovi krí­ž. každý mi povedal že to nebude potrebné a mne doteraz nieje jasné kde bol problém. stalo sa mi to asi 3x a vždy na inštitucionálnej úrovni.

  ano v podnikaní­ je to trosku iné, ale aj v tom je podľa mí´jho názoru veľký rozdiel s kým sa baví­š. Jediný kto bol ochotný cielit na výsledky bol moj obchodný partner (investor) lenže len dovtedy pokiaľ sa moja ví­zia a strategia akou naša firma pojde zhodovala s tou jeho. akonáhle sme sa začali bavit na témy rast firmy vs. dividendová politika tak bol oheň na streche a obaja sme sa zhodli akurát na tom že máme veľký problém, ktorý asi nevyriešime. lebo pojem dlhodobí­ horizont vní­mame obaja inak.

  a takto nejak to u nás v čase krí­zy chodí­. poznam strašnú spústu ludí­, ktorí­ keď mali 23-24 rokov behali po europe a naberali skúsenosti, a dnes ked sa vracajú domov koli rodine a priatelom , tak su nútení­ zámerne klamať o tom čo majú za sebou, aby len dostali nejakú robotu, ktorá je mimochodom tak o 3-4 úrovne nižšie ako to čo robili predtým. pretože na rozbeh podnikania skrátka nemajú peniaze. hoci investorov je vraj u nas strašná spústa. a nemajú do čoho investovať.

  rozhodne nechcem spochybnovat nikoho názor , len som chcel povedť že by som si veľmi želal aby to bolo tak ako pí­šes. len okolo seba vidim uplne iné veci a to ma veľmi nenaplňuje optimizmom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *