Moje investice za posledni rok

1. Akcie

V akciich mam nejake penize, ale je to tak spise na hrani. Diky tomu jak sel trh v poslednim roce nahoru tak jsem v plusu. Mozna se vraci doba investovani do akcii, nebo je zrovna vrchol trhu a vsechno to zase spadne. To je co mi na akciich vadi. A nebavi me delat day trading. Investuji do firem, kterym verim a pocitam s tim, ze to budou penize na duchod.

2. Nemovitosti

Tady jsem vyrazne pritlacil za posledni rok. Diky tomu, ze jsem musel poridit nove sklady pro Shipito, ale take jsem investoval do residencnich nemovitosti. Doopravdy jsem byl velky optimista na investice do nemovitosti. Na nemovitostech se mi libi urcita stabilita a mesicni prijem. Taky si myslim, ze se da mnohem lepe odhadnout jak se budou ceny vyvijet. Je snadnejsi poznat, kdy poroste poptavka. Da se sledovat nabidka, ktera neni zas tak flexibilni (nikdo nepostavi nove nemovitosti pres noc). Nemovitostem porad velmi verim. Jsou to pro me nejdulezitejsi investice.

3. Startupy

Tak to je pro me ve stejne kategorii kasina. Stejne jako akcie, ale vice rizikove a s vetsi sanci na vyssi vyplatu. Delam male investice a v poslednim roce hlavne do zahranicnich startupu. Vetsinou pres mini fondy, kdy staci investovat 5-25 tisic dolaru cimz se hodne snizuje risk. Nejsem schopen casove zvladat jednani s kazdym startupem individualne. Takze radeji nez abych si domlouval konferencni hovory nebo schuzky tak pouzivam ty mensi fondy, pres ktere se investuje. Ma to i vyhody v tom, ze vse se da delat v USA online. Podepisu smlouvy i poslu penize par kliknuti mysi.

Spread the love

10 thoughts on “Moje investice za posledni rok

  1. Jak řeší­š pří­rodní­ katastrofy? Pokryje to pojištění­ nebo máš rozházené nemovitosti přes celé státy?

  2. Johne k tomu třetí­mu bodu – nezvažoval jsi napří­klad založení­ nějakého miniseed rizikovější­ho fondu, do kterého bys nalil pení­ze a nechal obhospodařovat člověka, který se v tomto technologickém sektoru orientuje? Komunikace by probí­hala mezi ní­m a tebou, to by ti výrazně ušetřilo čas, měl bys perfektní­ přehled z první­ ruky… On by objí­žděl různé akce a dělal networking a doporučoval byznys, ve kterém vidí­ potenciál.. Tohle tě třebas neláká? 🙂 ÄŽ

  3. Ahoj Johne, myslí­š si, že je stále tak málo “housing starts”, protože jsou ceny nemovitostí­ stále ještě ní­zko (vyplatí­ se spí­š koupit starý dům než postavit nový)?

    A myslí­š si, že se v housing starts vrátí­me zpět na úroveň před krizí­ (cca dvojnásobek současného stavu)?

    1. Ano na vetsine mist jsou ceny jeste tak nizko, ze se nevyplati stavet. Myslim, ze ceny vzrostou, ale na uroven pred krizi to bude trvat hodne dlouho… urcite ne behem 3-5 let. Mozna 10-20 let a mezitim bude dalsi krize/pokles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *