Predstaveni projektu Dealjumbo.com. Prosba o kritiku.

Ahoj Honzo,

vždycky jsem koukal na to, jak ti lidé posí­lají­ emaily ohledně jejich podnikání­, a jak jim tví­ čtenáři v komentáří­ch psali názory. Vždycky jsem nad tí­m rád přemýšlel, jak bych mohl pomoct. Nikdy bych ale nevěřil, že se nyní­ dostanu na stejný břeh podnikání­ a budu tě prosit o to stejné.

Právě jsem rozjel Dealjumbo, kde si v tuto chví­li mohou (nejen) designeři a grafici stáhnout balí­k věcí­ v ceně $333 za pouhých $39 ‘” jsou tam ikonky, fonty, WordPress šablony, vizitky, atp. Vše od českých a slovenských designérů.

No a prodeje bohužel nejdou tak, jak by se mi lí­bilo, i když reklamu jsem tomu udělal.

Proto by mě zají­malo, jestli by mohli lidé napsat, jak vlastně webwww.dealjumbo.comna lidi působí­ a co by je odradilo/odrazuje od koupi? Je to vysoká cena? Nedostatečný popis? Design?

Dí­ky moc za jakoukoli kritiku! I tvou!

Viktor

Spread the love

41 thoughts on “Predstaveni projektu Dealjumbo.com. Prosba o kritiku.

 1. Podle mě špatný zací­lení­ byznysu.Jestli ony neslavné prodeje nebudou způsobeny tí­m, že designéři a grafici si obsah, jaký Viktor nabí­zí­ dokážou a, vyrobit sami b, koupit na desí­tkách webtržišť, fotobank, přičemž si digitální­ obsah, za který hodlají­ utratit nějaké pení­ze, raději sami vyberou.

  Design webu pěknej. Forma ale předbí­há obsah. A sám za sebe neví­m proč bych nakupovat zrovna tam. Vidí­m to jako očesanou fotobanku, ve který si prostě nemůžu vybrat. Pro mě bad deal.

 2. Z pohledu kupují­cí­ho: Ta původní­ cena 333 dolarů je pro kupují­cí­ho nějak doložitelná nebo jen “vycucaná z prstu”? Jak ví­m, že ta sleva není­ jen vymyšlená? Balí­k toho obsahuje moc, jako kupují­cí­ nikdy nebudu potřebovat vše z něj, proto si nákup hodně rozmýšlí­m, je mi lí­to zaplatit za něco, co nevyužiju. Pokud by mě to mělo donutit ke koupi, musí­m vidět původní­ ceny každého “elementu” z toho balí­ku, aby mi nebylo lí­to zaplatit 39 USD, když chci třeba jen ikonky. Musí­m prostě vidět, že jinde se ty ikonky prodávají­ třeba za 30 USD, snad mě chápete :-).

  Zdůraznil bych tam, někde na první­ mí­stě, že vše je licencováno pro komerční­ užití­, nikde to tam nevidí­m.

 3. Možná si úplně nedokáži představit, kdo je tou cí­lovou skupinou, která by měla o tento projekt zájem? Kdo bude potřebovat všechny věci z balí­ku na nějaký jeden projekt? Kdo ví­ co bude potřebovat v budoucnu z toho balí­ku na další­ možní­ projekty? A pokud soudí­m správně je to zaměřeno spí­še pro amatérštější­ použití­, jelikož opravdoví­ designéři si jednotlivé části shánějí­ sami a dle jejich vlastní­ch představ, kterým se jen tak nějakým balí­kem netrefí­te. Je tam možná prostě moc věcí­ najednou a není­ zcela patrné co z toho vše lze vytvořit a v jakém množství­. Možná by to chtělo vytvořit balí­k věcí­, který by k sobě ladily vzájemně a byli v různých variantách s určitou možností­ modifikovatelnosti. Prostě z toho mám zvláštní­ smí­šené pocity a první­ dojem ve mně budí­ i nedůvěru.

  Naví­c bych určitě doplnil nějaké podrobnější­ licenční­ podmí­nky.

 4. Oukej, protoze tohle patri do meho fochu tak bych chtel k tomu prihodit moje 2 centy a popisu jak to na me pusobi od nacteni stranek po jejich letme (bohuzel) prostudovani:

  1) Uz ten obrovskej nadpis Czech & Slovakia a pak to heart of Europe — C’mon, nobody gives a shit. Nejsme zadna designerska velmoc a pusobi to na me desne cheap.

  2) Copy je trosku trapny e.g. “OH, WHAT A STEAL!” a pusobi to jako cesky text prelozeny do anglictiny, coz je samozrejme spatne a je to poznat.

  3) Odlafknute previews (tohle je asi nejvetsi pruser), nikde tam nevidim co si vubec kupuju, jsou tam screenshoty ruzneho druhu a neni tam vubec nic videt. Srovnani treba s balikem icon na CreativeMarketu: https://creativemarket.com/dutchicon/8470-Gizmo-Pack-300

  4) Je toho moc, takze me prijde ze spis slo o kvantitu nez o kvalitni pack

  5) Zadna informace o licencich…

  6) To cislo dole ukazujici kolik uz lidi usetrili bych tam dal pokud by uz bylo zajimave, momentalne tam na me cumi 2,980 coz znamena 10x prodeju a to neni moc na show off.

  7) Visualne tam chybi zasadni vec: BUY NOW button, nikde na tom webu neni. Trosku paradox. Vtipnej je Checkout nahore v menu.

  8) Cena me nejak nevzrusuje, coz je spatne, za takovy balik bych byl ochotnej zaplatit i vic kdybych vedel ze je kvalitni, ale to ze me nechavam chladnym je asi to ze citim ze to neni kvalitni matros

  P. S. OH, ted jsem nasal buy button, malej zelenej hajzlik dole na konci webu tak se dostane tak 10% lidi? z toho dejme tomu konverze 3% (pri nejlepsim)?

  Suma sumarum, je to trapny, nekvalitni a moc cesky. Navic strasne odflaknuty ta prezentace toho co se prodava. Ten placement tady u Johnu na blogu je totalne off.

  “This is “MUST HAVE” for EVERY designer!” — for real? 🙂 Pravopisna chyba a pochopil bych kdyby to rekl nekdo ale quotovat sam sebe…

  Jsem jen uprimny.

  Jak by to melo vypadat: http://dealotto.com

 5. Rozculia ma hned ta poznamka, ktoru mas este aj v adrese – czech and slovak designers Internet pozna jedinu krajinu a tou je SVET, vsetko ostatne je anachronizmus. Ostatne neviem posudit.

 6. Raz som si podobny balicek videl niekde na themeforest (http://envatobundles.com/) a kupil ho za 20 dolarov a do dnes som z toho nevyuzil ani jednu vec 🙂 Ale ked kupujem 1 script, templat alebo obrazok, tak to vyzijem castejsie… Ked uz je tam ta cena 333 dolarov, tak by som mozno aj rozpisal, co kolko realne stoji, aby ludia akoze videli, kolko by to stalo, keby to kupovali po jednom..

 7. Koukám, zatí­m žádná pozitivní­ odezva… No každopádně bych ocenil ten pokus něco dělat, protože jedině tak se dostaneš k nějakému úspěchu. Ale asi je všem jasné, že tak jak je to postavené teď ( biz model, provedení­ ), tak to dí­ru do světa neudělá…

  Osobně mi hodně vadí­ jakékoliv “balí­čky”, protože člověk začne mí­t dojem, že si koupí­ balí­ček a jeho problém je vyřešený. Není­! Ve finále to dopadá tak, že ze stovek produktů z balí­čku je použitelný jeden nebo dva a člověk jen ztratí­ čas prohlí­žení­m ( což by mohl dělat někde jinde pro konkrétní­ produkt a ještě ušetřit dolárky… ).

  – Několik důvodů proč bych nekoupil… Krom vizitek jsem si nevšiml, co v tom balí­čku je ( nemyslí­m množství­ ). Možná jsem to přehlí­dl… Prostě chci vědět, co si kupuju
  – Na stránkách jednou pí­šeš “worth $333” a na jiném mí­stě $303…
  – S angličtinou je velký problém… Na svém US eshopu bych si nedovolil plácat něco sám, a to i přesto, že moje angličtina je hodně dobrá. Pokud něco sám pí­šu na eshop, minimálně to nejdří­ve nechám zkontrolovat rodilým mluvčí­m…
  – Jak už tady někdo psal, ani já nemám ten pocit, že je to pro mě “deal”. Spí­š z toho mám dojem, že je to postavené tak, abys z toho vyšel dobře Ty a na zákazní­ka se tak trošku zapomnělo… Stránka hrozně dlouhá, jedu dolů a pořád čekám na ten “deal” a ono furt nic a pak konec…

  Když shání­m něco pro svůj eshop, tak v podstatě nikdy nehledám na Googlu, vždy jdu buď na ThemeForest nebo na stránky Opencart a odtud někam dál. Být na Tvém mí­stě, asi bych se učil novým věcem, vystavil něco kvalitní­ho třeba na ThemeForest a v mezi čase si vybudoval trochu jméno jako freelancer. Svůj eshop jsem též nepostavil přes noc…;)

  1. Dí­ky, ok, aj zkusí­m pořešit ještě ví­c a původní­ ceny jsem upravil tak, že je jen jedna ‘” měla to být na konci i cena s bonusem, ale uznávám, že to mohlo mást, buď bych lidi nudil dlouhým vysvětlování­m nebo je zmátl, tak jsem to už radši hodil pryč.

   Prodávám docela dobře jak na ThemeForestu, tak na Creative Marketu, je o to právě docela zájem, tak jsem chtěl zkusit dát tohle všechno dohromady a nabí­dnout lepší­ cenu. Ale ok, trh rozhodl že ne, tak zkusí­m zase jiný deal (ale ne nic podobného). Většina popisuje, že je problém spí­š v obsahu/zpracování­ dealu, tak pří­ště to snad bude lepší­.

   1. Teď na to koukám…, všechno tam je… ikony, vizitky, fonty… ale je to podle mě blbě udělané, pže toho je strašně moc a špatně se v tom orientuje… Co to třeba udělat tak, že bude v horní­ části homepage dvě řady malých bannerů, kde jeden bude třeba pro ikony, druhý pro fonty… takové dlaždice, na které když by se kliklo, tak by mě to posunulo do té konkrétní­ sekce na stránce… a tam už bych se mrknul na náhledy, co kupuju… Myslí­m, že by se to hodně zpřehlednilo…

    Teď jak pročí­tám Tvé odpovědi, připadá mi ten dealjumbo.com jako takový Slevomat… Pochopil jsem to správně? Možná to máš někde napsané, ale já to fakt nečetl a nikdo jiný to taky dělat nebude! Možná bych to dal do headeru, nějaký jasný krátký popis, co dealjumbo vlastně je. Rpstě bych se snažil udělat tu homepage úplně jinak.:))
    Ale třeba ten ten Tvůj projekt jen špatně chápu.:)

    1. Jojo, všechno beru, máš pravdu 🙂 Ano, principielně je to vlastně slevomat, jen s digital-goods. Chápeš to dobře a určitě máš pravdu i v tom, že to lidi musí­ hned pochopit i bez čtení­, zkusí­m to pořešit, dí­ky.

     1. Ještě udělej jednu důležitou věc… Nějak zvýrazni ty ceny… Na eshopech se to dělá tak, že dáš jednu cenu původní­, tu přeškrtneš a vedle toho dáš novou, třeba červeným pí­smem. A k tomu něco jako “You save: 88%!”… Prostě to nějak zvýrazni – ne jen v tom banneru, ale i všude jinde na stránce…Lidi rádi kupují­ jen proto, že vidí­, že můžou ušetřit.;)

 8. Jako první­ mě ihned praštila do očí­ ta česká angličtina a jazykové chyby. Hned potom ten nešťastný pokus o světovost. A za třetí­ – když potřebuju nějaké grafické materiály, tak si je přeci umí­m nají­t přesně podle daného projektu, na kterém dělám. Nepotřebuju nějaké namixované balí­čky. Rád bych napsal něco pozitivní­ho, ale jaksi není­ co…

  1. Přesně tohle mě napadlo… Pochopil bych třeba balí­ček pro blog, nebo balí­ček pro eshop… ale takhle je to hrozně roztahané…
   Bylo by třeba fajn, kdybych si na homepage mohl vybrat konkrétní­ projekt, na kterém dělám ( třeba blog ) a pak bych si koupil balí­ček s šablonou, nějaké ikonky a obrázky. Jenže to už se baví­me spí­š o postavení­ nového ThemeForestu…

   Ono základ podnikání­ na internetu není­ o tom obsáhnout všechno, ale začí­t s něčí­m specifickým a postupně to nechat růst. Pokud člověk nemá dost peněz a lidí­, tak postavit z ničeho velký byznys prostě nejde…

   1. Jak už psal Lukáš Komárek přede mnou – i když umí­š skvěle anglicky, nepřekládej si to sám, pro nativní­ mluvčí­ to bude stejně stále okamžitě poznat, pak to působí­ amatérsky. Já jsem to řešil tak, že jsem si to nechal za pár dolarů přeložit na guru.com pří­mo od amí­ků, nebo lze využí­t jakýkoliv freelancerský server.

 9. Nestudoval jsem to nijak zvlášť, ale nepředalo mi to “proč” bych si to měl koupit. To, že to má nějakou hodnotu vyšší­, než je prodejní­ cena, je mimo, pokud se jasně nepředá důvod a výhoda, proč by si to cí­lová skupina měla poří­dit. Je po tomto poptávka vůbec?

  1. Ok, dí­ky. Jak jsem psal, poptávka po tom je, denně ty věci všichni prodáváme. Proto to vzniklo. Jen jsem na web nedostal asi správné lidi, kterým by se to hodilo/dostatečně jsem to nepopsal/nepředal jsem to tvé zmí­něné “proč”. Důvodů se tu vyskytlo hodně, tak se je všechny snaží­m minimalizovat.

   1. Ale podle mého názoru ta denní­ poptávka je tvořena ví­ce lidmi, není­ to tak, že by si denně kupovali lidi všechny věci z balí­ku zvlášť. A proto možná není­ prostě možní­ trefit se balí­kem do potřeb lidí­. Dávalo by to smysl, kdyby byl balí­k menší­ a k člověk by si tam vybral jednu či dvě věci, které opravdu chce a k tomu by zdarma dostal pár další­ch jako bonus a cenově by ho to vyšlo levnější­, než kdyby si ty dvě věci koupil samostatně. Trochu vidí­m ten problém, že asi ne vše budou chtí­t lidé z toho balí­ku využí­t, takže jim to přijde i přes výhodnou cenu zbytečné, když přes půlku věcí­ nikdy nepoužijí­. Prostě bych udělal asi menší­ balí­k. Kde se lépe najde cí­lová skupina. S tí­m, že to pro ně bude opravdu výhodná koupě a budou z toho nadšení­.

    1. Jojo, určitě, když je tam plno lidí­, mnohem lí­p se pak najdou lidé, kteří­ to koupí­. Takovéto balí­čky jsou ale běžné a lidi si je běžně kupují­ (byl jsem součástí­ takových balí­čků) a prodejů bylo fakt hodně. Ale to je o tom, že tam dostali 50000 lidí­ a 500 si jich to koupilo. Já když jsem jich tam dostal 1000, nemůžu se divit, že si to koupí­ 10. Je to prostě běh na dlouhou trať.

 10. Jop, licensing doplněn, dí­ky. Ono je potřeba aby si každý našel, co z toho může potřebovat, někdo si to koupí­ jen kvůli WP šablonám a fontům, někdo jen kvůli kombinaci fotek a ikonek pro své templaty pro prodej na ThemeForestu. Ale jo, možná to může působit roztahaně, tak to tolik nefunguje. Mé balí­ky fotek si kupují­ designeři, kteří­ na nich staví­ WP/PSD šablony apod. Spousta věcí­ je tam i na to, že tí­m můžeš reálně (na stěně, skle, …) ukázat napří­klad plakát, logo nebo vizitku a trochu tak zapůsobit na klienta.

  Každopádně dí­ky.

 11. Preco by niekto platil 39 dolarov za to, ked u nas na http://www.tempees.com si to moze vsetko stiahnut zadarmo a bez hlupych licencii, ktore obmedzuju pouzitie a vyuzitie 😀 A kazdy den jeden novy free resource a niekolko free fotiek.

  Ale teraz vazne, kedze sa pohybujeme s nasim projektom Tempees v tejto oblasti, mozem za nas povedat, ze predavat baliky sme skusali. Bez znacneho efektu. Nebol o to vobec zaujem. Ludi nezaujima nejaky balik, v ktotom su veci, ktore aktualne nepotrebuje. Som tiez designer a zvykol som kupovat na Themeforest alebo Pixeden este davnejsie ked som nieco surne potreboval, ale vzdy islo o jednotlivu vec, ktoru som aktualne potreboval. Nie balik. Stiahol som si raz balik free veci a ani sa nepamatam ci som ich niekedy niekde pouzil.

  Anglictinu na stranke neriesim, nie je to podla mna extra dolezite. Urcite mame aj my na Tempees chyby v anglictine, no na navstevnosti to neubera, ba naopak, navstevnost kazdych mesiac stupa v tisickach.

  Planujeme cca o mesiac zacat predavat aj premium veci. Hlavne kompletne Themes do drupalu, rozne PSD templaty komplet webov. Clovek bude mat na vyber tri typy membership (3 mesiace, 6 mesiacov a 1 rok) Kedy sa mu podla obdobia bude cena na mesiac znizovat. Rovnako bude mat clovek moznost kupit si premium veci po jednom. U nas uz ziadne baliky. Je to macka vo vreci pre kupujuceho. Nevie co stahuje a davat vsetky screenshoty z baliky na web je znacne narocne, hlavne ked balik obsahuje stovky resources.

  Nedavno sme sme spustili aj Free fotky v HI resolutions, ktore tiez nepodliehaju ziadnym licenciam. Sme designery a vieme ake tazke je pozhanat free a premium veci, ktore potom nie su brzdene hlupymi licenciami. Takze u nas ziadne licencie, vyuzitie kde len clovek chce.

  Sorry za selfpromo v komente, len som porovnal Dealjumbo s Tempees, kedze sme baliky skusali aj my predavat. Nasa cena bola ale 5 dolarov, balik obsahoval asi 70 resources 🙂 Cena 333 dolarov ako povodna a nasledna zlava, mi pride celkom vymyslene. Dealjumbo dobre vie, ze za 333 by to nikde nepredali, obsah balika tiez nie je prevratne obrovsky. Cize je otazka na mieste ci to nie je len taka vymyslena cena, ktora nepresvedci. Aj tak ma zaujima vysledna cena a co za to dostanem.

  Podla mna by toho chalani viac predali, keby to predavaju po jednom a nie ako balik 🙂

  1. Oká dí­ky, určitě to beru. Cena určitě vymyšlená není­. Prodáváme (my = já a ti, jejichž produkty jsou v balí­čku) běžně na Creative Marketu a jsou to věci, které se docela prodávájí­. Ano, určitě jsme toho prodali ví­c za normální­ cenu na CM, než v tomto balí­ku ‘” to jest taky důvod proč sem pí­šu, abych se dozvěděl názory jiných, co dělám špatně.

  2. Tie temy do Drupalu robte v Twig, prisposobene na Drupal 8 a budete mat skvely biznis hend ako vyjde D8. Ak budu na 7 tak budete jedni z davu… Tiez si vyberte niche, na ktory sa zameriate lebo Drupal stranky su na 95% custom na potreby zakaznika a je velmi malo standardizovanych. Alebo sa zamerajte priamo na niektory z instalacnych profilov a robte temy priamo nan (napr Drupal Commerce)

  3. Proč by to měl někdo kupovat, když jinde je to zadarmo? Dobrá otázka! Třeba proto, že o těch stránkách, kde je to zadarmo, dotyčný neví­.;)
   V každém pří­padě je třeba nabí­dnout něco “naví­c”, co jinde člověk nedostane. Prostě “add value”…

   Stejně je to u mě.. proč by měl někdo koupit u mě a zplatit o dvacet dolarů ví­c než jinde? Protože u mě najde něco naví­c, řeba ví­c informací­, které jinde nejsou ,atd…;)

   1. No ved jasne, ja som to myslel skor ako srandu, preto som potom pisal “teraz vazne” 🙂

    Nasa pridana hodnota je, ze nemame ziadne licencie, ci uz to clovek pouzije do svojej template, alebo preda klientovi, alebo do themes, alebo to rozobere na kusky, je nam jedno. Nepotrebujeme ani backlinky. Okrem toho kazdy den pridavame jednu novu free vec na stiahnutie, cize mame obsah na dennej baze. Kazdy den nieco nove a unikatne od nas. Od mensich veci, az po PSD weby. Tak isto aj free fotky. Na sxc.hu uz nenajdes pomaly fotku, ktoru mozes pouzit len tak, musis pisat majitelovi, musis ziadat o povolenie, musis uvadzat copyright. A toto sa uz deje aj pri premiovych fotkach, napr. zo shutterstock alebo istockphoto. Nonsens. Je jasne ze kazdy si moze najst to svoje na nete. Zatial nam cisla kazdy mesiac rastu minimal o 1000 novych uzivatelov/navstev. Denne uverejnenie sme spustili vo februari toho roku, mame oktober a narast je obrovsky 🙂 Rovako to bude aj pri premiovych veciach.

    Skusali sme ovsem zo zaciatku rozne alternativy. Veci si si mohol stahovat len cez paypertweet ci payperpost. Neujalo sa, ludia nestahovali. Skusali sme aj urcitu dobu predavat baliky kompletnej nasej weby za 5 dolarov. Predali sme jeden balik 🙂 Potom sme to skusili dat ludom “rovno do papule” bez registracie, bez paypertweet, bez obstrukcii, proste dojdes a stiahnes a to slape. Tiez nam trvalo asi pol roka kym sme nasli model, ktory funguje.

    O mesiac spustime premiove veci. Urcite tam este ubehne par mesiacov kym vychytame ten spravny smer.

    Preto aj chalani z Dealjumbo to urcite nebudu mat este lahke, kym najdu ten spravny smer. Ja by som ale nesmeroval na baliky 🙂

    1. Jj, já ví­m, jak jsi to myslel.:) Ale nedalo mi to nereagovat, třeba takové triviální­ věci lidi neznají­.;)
     Každopádně super práce s vaší­m projektem. očividně jste ten správný směr našli.;) je hodně důležité to nevzdát a prostě zkoušet nové věci a zjistit, co funguje. Je to běh na dlouhou trať..

 12. Nejsem odborní­k, ale jako laik můžu ří­ct můj osobní­ laický názor:
  Nelí­bí­ se mi to s tou cenou, chtěl bych prostě cenu (pří­padně nějakou drobou slevu). Věc nemá hodnotu 5000, pokud je ohodnocená ještě na tom samým mí­stě na 1000 od samotnýho prodejce.
  Je mi uplně ukradený, že to dělají­ češi nebo slováci. (Ještě tak být to něco stylovýho jako Tennessee nebo California :D).. ale Slovensko? Come on.
  Doména dealjumbo.com pro mě nepůsobí­ pří­liš dobře (ale to je jistě čistě českej názor).
  Forma momentálně předbí­há obsah, ale to se hádám časem změní­.

  Ještě jednou: Jsou to čistě laický a osobní­ názory.

 13. Ahoj,

  podle mě je ten balí­k moc velký kočkopes. Lí­p se prodávají­ nějaké tématické balí­čky. Třeba zaměřit se na wordpress. Nebo témata pro Android. Nebo ikony.

  Jak pí­še @robinraszka:disqus, ten důraz na to že to je z Czech & Slovak Republic je úplně mimo. Kdybys jako zákazní­k přišel na web, kde by tagline byla že to je balí­ček od designérů z Ugandy & Zimbabwe, tak by to na Tebe působilo, jako že dobrý? To chci? Přesně tak to působí­ na klienty kteří­ žijí­ mimo ČR.

  Je potřeba to dělat dlouhodobě a mí­t těch vecí­ vic – třeba 2x týdně nový deal. Nechávám si posí­lat newsletter od http://www.mightydeals.com/ a tam se dá třeba občas sehnat i dobrý nástroj pro developery / webaře, ebooky a tak. Podobných serverů jsou tuny. Je to jako “slevomaty”. Pokud chceš konkurovat, tak to musí­š dělat ve velkým. Nebo se naopak na něco úzce zaměřit.

 14. Za prvé. Viktore si moc šikovný a ví­š, že jednou se ti bude dařit velmi dobře. Za druhé – na webu mě štvou dvě věci. První­ je cena, resp sleva. Vždycky když vidí­m zboží­ zlevněné z 333 na 39(ušetří­š 294!!), tak si řeknu, že člověk co to prodává na tom má úplně nesmyslné marže, tedy v pří­padě že si to lidi kupujou za regular price. Tedy upravil bych to tak, aby to kupují­cí­ vní­mal jako opravdovou slevu. Aby měl pocit, že opravdu ušetří­ když teďka koupí­. Když potřebuju kolo a vidí­m, že je na prodej nový výrobek z minulé sezí³ny slevněn o 40%, vní­mám to jako opravdovou slevu, kolo chci, chci ušetřit a tak to beru. Tenhle bundle tak působit nebude nikdy z toho důvodu, že lidi nemůžou cenu tohoto statku v podstatě s ničí­m porovnat, neexistuje benchmark, cenová hladina podobného bundle, protože je jedinečný. Druhá věc – svět patří­ lidem co se specializují­ na jednotlivé problémy. Okolí­ je vní­má jako experty a jsou ochotni za práce/výrobek experta dost drsně zaplatit. Od experta se nečeká sleva, ani nikdy neptá. Mluví­m o plastickém chirurgovi, hodinářském mistru, perfektní­m zubařovi, brašnářovi s rodinou tradicí­ atd. Přeneseno na tvůj produkt – ten bundle je podle mě úplně k ničemu. Tolik věcí­ v koší­ku je podle mě i pro grafiky úplně zbytečné. Zají­má mě např jen oranžová šablona na WP, pár mockupů a backgroundy a jsem za to schopen zaplatit klidně i tu cenu co máš za celý bundle. Lidi musí­ mí­t pocit, že si vybrali to co chtěli. Tedy ty bundly bych udělal např po třech. No a v podstatě pak je celej projekt k ničemu bo to už je lepší­ prodávat někde na creativemarketu nebo tak 🙂

 15. Všichni tady probrali produkt a cenu, které jsou z mého pohledu také
  nejdůležitější­. Nemá smysl psát obecné pravdy, takže konkrétně. Produkt
  se mi zdá také dost roztahaný, protože jak už bylo řečeno, každý
  potřebuje něco jiného. Takže bych trochu ví­c rozškálovala. Asi se Ti
  nepodaří­ oslovit profí­ky v oboru, ale umí­m si docela dobře představit,
  že Tvoje nabí­dka svoji cí­lovku má a ta bude ochotna za produkty
  zaplatit. Zvážila bych i další­ jazykové mutace, tí­m že vyzdvihuješ ČR a
  SK, chybí­ mi tam čeština (znám spoustu grafiků a programátorů, kteří­
  mají­ s angličtinou problémy). Co ale zaujalo mě, že jsi tomu udělal
  reklamu. Zají­malo by mě, jaké vidí­š cí­lové skupiny, jakou reklamu jsi
  udělal (tedy kde jsi je oslovoval a jak), jaká byla odezva, atd. Často
  se setkávám s tí­m, že klient má dobrý produkt i dobrou cenu, ale vidí­
  cí­lovou skupinu jinde nebo ji naprosto nevhodně oslovuje. Můžeš doplnit?
  Nebo napiš na stastna@neverending.cz, mrknu se na to.

 16. Co funguje a jde jiným směrem = https://dealotto.com/ … Tohle je prostě jen snaha o to se přiživit na už přemaštěným byznysu. Zrovna pokud se zaměřuješ na zahraniční­ trh, tak máš neuvěřitelnou konkurenci v tom, že dokážou vyjednat lepší­ podmí­nky a mají­ v balí­čku lepší­ dealy než ty.

  Tí­m pádem si většinou lidi, co to opravdu využijou, najdou cestu spí­š jinde a tohle je taková jednorázová záležitost. Chápu, teprve jsi začal, ale nevidí­m v tom tu přidanou hodnotu. Pokud už něco funguje na XX další­ch webech, tak bych čekal, že vymyslí­š něco, čí­m se to odliší­, to tu bohužel chybí­.

  Je tam slabý tah na branku, dostat se k nákupu by mělo být pro potencionální­ho kupce to nejprimitivnější­, tady je to trochu obstrukce.

  Inspiruj se třeba na Dealotto nebo na Madebysource.com od kluků z Abdoc, a samozřejmě nevzdávej se!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *