Chci taky odposlouchavat

Uz chapu proc americka vlada tak rada odposlouchava telefony. Ono to je neuveritelne lakave vedet informace ke kterym by se clovek normalne nedostal.

Prave jsem to vzruseni zazil na vlastni kuzi. Byl jsem na konferencnim hovoru, kde se projednavalo Shipito a krome jednoho cloveka nikdo nevedel, ze posloucham.

Naprosto mi to otevrelo oci. Citil jsem se teda docela “evil”. Nic skandalniho jsem se nedozvedel. Jen bylo velmi zajimave slyset ruzne uvahy ohledne me firmy. Ale melo to jinaci stavu, nez kdybych u toho telefonatu byl.

Uplne jsem mel pocit, ze najednou vse chapu. To co bylo obestreno nejakymi zahadami se najednou ukazalo v plne nahote. A stacilo tak malo. Poslouchat na telefonnim hovoru, kde jsem normalne nemel byt.

Spread the love

12 thoughts on “Chci taky odposlouchavat

 1. Ale taky to je tí­m, že ty jsi poslouchal vlastně o sobě, či o tvé firmě. O firmě kterou vlastní­š a pří­mo se tě týká. Myslí­m, že takové nadšení­ by jsi nesdí­lel, kdyby jsi zjistil, že ti napří­klad někdo poslouchá hovor s tvou manželkou.

  1. Co ma fakt, ze nechci byt odposlouchavan, spolecnyho s tim, ze nekoho odposlouchavat je kurevska vyhoda?

   Kde se mluvi o nadseni?

 2. určitě existují­ soukromé zpravodajské agentury v usa a ty by ti třeba pomohly s odposlechem všeho možného. A v usa prý existovalo před druhou světovou válkou rčení­ že gentleman nečte cizý poštu, proto jsi se možná cí­til v rozpací­ch takhle poslouchat.

 3. Záleží­ na množství­.
  Znáte přece ten pří­klad, jak se jistý zaměstnanecký dří­č Snowden v práci pro USA odposlechů přežral, a tak se mu to zprotivilo, že to má dnes celosvětové následky, zvláště mezi dosud nevědomými vládci nevědomých USA neokolonií­.

 4. Tak kazdej vi, co to znamena mit informace. Tezko se dohadovat, co se stane, pokud se nekdo nepovolany dostane (a v tomto pripade v podstate legalne) k ekonomicky citlivym informacim.

  Nemusite pak byt extra evil, a jste milionarem prakticky pres noc.

 5. Nebezpečné je odposlouchávat někoho, kdo o tom ví­ a umí­ toho využí­vat. Přišel jsem na to, že tři firmy se kterými spolupracujeme nás odposlouchávají­ před, po a mezi jednání­mi. Mají­ pocit, že mají­ vše pod kontrolou a že nám vidí­ do karet, ale to se pletou 🙂 Stačí­ pár promyšlených vět, když “nikdo neposlouchá” a daří­ se dostat podmí­nky úplně někam jinam.

    1. Třeba ne, ale napří­klad Johnova konkurence tento blog čte a nechává si ho překládat. Trošku jak z knihy 50 odstí­nů šedi 🙂

 6. Mnoho lidí­ si neuvědomuje, že z telefonní­ch hovorů(resp. obecně z řečových nahrávek) se dá zí­skat spoustu zají­mavých informací­ a dokonce automatizovaně!

  Naše firma konkrétně poskytuje řešení­ pro call centra, které umožňuje automatizovanou analýzu telefonní­ch hovorů pomocí­ řečových technologií­. Nutno podotknout, že v tomto pří­padě účastní­ci hovoru vědí­, že je hovor nahráván (vyžaduje zákon o ochraně osobní­ch údajů).

  Pro zají­mavost typické pří­klady použití­:

  – kontrola, zda opravdu bylo řečeno, že hovor je monitorovaný (pří­p. další­ slova, která měla zazní­t nebo naopak nesmí­ zazní­t). Pokud je systém najde, je možné mí­sto výskytu dále analyzovat.
  – reakční­ doby, skoky do řeči, srozumitelnost projevu, atd.
  – identifikace osoby
  – identifikace věkové kategorie
  – identifikace jazyka

  Kdyby to někoho zají­malo ví­ce, mrkněte sem: http://www.phonexia.com/solutions/spas

 7. “I know. You know I know. I know you know I know. We know Henry knows, and Henry knows we know it. We’re a knowledgeable family.” ‘“ Prince Geoffrey, “The Lion In Winter”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *