Cas na konsolidace v preposilacich sluzbach

Mam pocit, ze nastava doba kdy bude dochazet ke konsolidace ruznych preposilacich sluzeb jako je Shipito.

Vetsina firem uz nijak prekotne neroste. Trh se zacina ustalovat. Spojenim se s nekym vetsim prinasi dost vyznamne vyhody ve vyjednavani o slevach na postovnem. Kazdy milion obratu navic je dobry. Cim vetsi obrat tim vetsi slevy. Na tomto se daji usetrit obrovske penize.

Takze to spojeni objemu dava velky smysl.

Spread the love

8 thoughts on “Cas na konsolidace v preposilacich sluzbach

 1. A je to tak určitě?
  Podle mě pokud už patří­š mezi top zákazní­ky v oblasti a posí­lají­ k tobě jejich největší­ auta, tak na další­ zvětšení­ už můžou těch aut poslat jen ví­c a zvyšují­ s objemem zárověň náklady.

   1. Takže myslí­š, že když máš na starosti pronájmy, tak je lepší­ mí­t zisk 2 milií³ny z miliardových kanceláří­ než pouhý jeden milií³n z dvacetimilií³nového baráku?
    A kde je větší­ pravděpodobnost, že okamžitě skončí­š?

    1. Tak v efektivitě náklaďáků to jistě není­. Jaká je průměrná vzdálenost dep přepravní­ch služeb od Shipito skladů? Jestli 30 km, tak přehání­m. A jakou myslí­š že hraje roli, jestli ze skladu pojede auto s nosností­ 7t nebo 24t? Ten rozdí­l je zanedbatelný… Ale můžeš si být jistý, že když pohrozí­š FedExu, že přijde o 4 kamiony balí­ků denně, tak to bude brát vážně. A když těch kamionů bude 8, tak zhruba 1,8 x vážněji 😀

 2. Skupovat konkurenciu je ine ako urobit kartel.
  Nemylit si utvorenie kartelu, i ekd oficialne, t.j. odkupom casti spolocnosti s nicenim konkurencie v podobe ich odkupenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *