Prace snu – cestovani kolem sveta

Nekdy premyslim jestli nemam vytvorit pracovni misto pro domlouvani ruznych spolupraci pro Shipito. Ono by to byl takovy job snu jaky bych chtel ja sam delat za mlada.

Zakaznici Shipito jsou po celem svete takze i ruzne spoluprace musime domlouvat s lokalne. Takze bych takovemu zamestnanci dal neomezeny budget na cestovani. At jezdi a domlouva.

Verim, ze s tim osobnim kontaktem by toho vyresil vice nez kolikrat vyresime po telefonu. Samozrejme by to chtelo toho spravneho cloveka, aby z toho jen nemel cestovni kancelar zdarma:-))

Spread the love

21 thoughts on “Prace snu – cestovani kolem sveta

 1. Preji hodne stesti 😉 umet jazyky …. Uz davno jsem ti chtel napsat o ranu vi zivotni poznatek. Jak ty sam jsi se anglicky ucil? Kdyz teda nepocitam tvuj nynejsi pobyt v USA 😉

 2. Opravdu dreamjob! Hlavně, jak jste již zmí­nil, pro mladého člověka. Ale málokterý mladý člověk je dostatečně schopný, vzdělaný (minimálně po jazykové stránce) a působí­ dostatečně reprezentativně – tak, aby to nebyl jen “podomní­ prodejce”

  1. Ono to vypadá jako dream job jen pro někoho kdo to nikdy nezkusil. Drtivou většinu lidí­ to za pár měsí­ců omrzí­, protože musí­ zahodti celý jejich dosavadní­ život, sociální­ vazby, koní­čky, pří­p. partnera a žijí­ po letiští­ch a hotelech… Pokud si v cí­lových destinací­ch člověk nevezme pár týdnů volno, tak toho moc neuvidí­.
   Pár lidem tento styl života vyhovuje, ale je to mizové procento, spí­š promile.

 3. O takové pří­ležitosti sní­m. Komunikace s lidmi a cestování­. Správně si to nazval práce snů.

 4. Zajimalo by me, kolik lidi by si tu praci rozmyslelo az by si ji vyzkouseli. Cestovani pro praci vypada vetsinou takhle:
  Doma
  Taxi na letiste
  Let
  Taxi do hotelu
  Vecere v hotelu nebo v hospode pobliz
  Spanek
  Schuzka nebo vic schuzek
  Taxi na letiste
  Let

  Byl jsem v desitkach mest sveta a vetsinou vidim taxik, hotel a okolni budovy. Na neco okolo vetsinou neni cas a je to unavny. Mozna kdyby John zaplatil Business class, ale to vetsina firem nedela…

  Jediny co to spestruje je vetsinou honba za miles, kolega prave dal vypoved a odjel na rocni cestu okolo sveta kterou plati pouze z mili nasbiranych za 4 roky.

  1. Up in the Air. Někomu to vyhovuje. Ale jak už tu někdo napsal, chtělo by to spí­š někoho starší­ho se zkušenostmi.

 5. Definovat kvality “správného člověka” pro tuhle práci není­ lehké. Jak John sám napsal – hlavní­ deví­zou Američanů je “schopnost prodat sám sebe”. Takový člověk má pak daleko větší­ šanci na uzavření­ obchodu a před odchodem partnerovi vnutí­ ještě nové tkaničky do bot 🙂

  Z českých obchoďáků takový pocit nemám. I když… Sleduju vývoj Toma Holuba (otázka seberealizace) a ten by potřebný drive mohl mí­t. Přesto, že je teprve “v zácviku”.

  Johne, z obchodní­ch jednání­ máš určitě zkušeností­ nazbyt. Ať už tak či onak – poradí­š si 😉

 6. I když jsem nebyl na cestách nonstop, procestoval jsem pracovně téměř celou Evropu. Osobně mi tenhle styl vyhovuje. Pro takovou práci ale člověk musí­ mí­t určité osobní­ kvality a hlavně nadšení­ pro to, co firma pro kterou pracuje, dělá.

  O takovou práci mají­ velký zájem většinou mladí­ čerstvě po škole nebo s minimální­mi pracovní­mi zkušenostmi. Vidí­ v tom jen ty “pozitivní­” stránky – neomezené cestování­ po celém světě, volnost, prachy… Taková práce je ale úplně o něčem jiném a jak už někdo napsal, je to povětšinou letiště-hotel-zákazní­k-hotel-letiště… Přesně ve stylu filmu Up in the Air. Někomu to vyhovuje, někdo brzy zjistí­, že je to hodně náročný fulltime job a je trochu umění­ umět si to uží­t.;)

 7. P.S. Ve vlastní­m zájmu se hlašte jen malí­ a hubení­, ať si to dokážete v moderní­ turistické tří­dě uží­t. Ale myslete na to sami, protože do inzerátu to v rámci antidiskriminace nemůžeme napsat.

 8. Toto je strašně těžké vyvážit. Většinou jde o kompletní­ business development (komunikace s partnerem/zákazní­kem několik týdnů předem, pří­prava obchodní­ho návrhu, aby byl pro obě strany zají­mavý, pří­prava prezentace, cesta, večeře, pracovní­ schůzka, cesta, následná komunikace s partnerem/zákazní­kem, aktivní­ komunikace s ostatní­mi lidmi ve firmě během celého procesu, asistence při realizaci obchodní­ho pří­padu, atd.). Moc času na užití­ si cí­lové destinace tam není­. Většinou se snaží­me, aby si naši lidé cí­lové destinace trochu užili (spojení­ s nějakou rekreací­). Nicméně únava dělá své a velmi aktivní­ komunikace s partnerem/zákazní­kem několik následují­cí­ch dní­ po schůzce je zásadní­. Pravděpodobnost úspěšného zakončení­ obchodu klesá s časem. Každopádně to ale pro spoustu lidí­ může být obrovská výzva. Mohu pří­padně poskytnout nějaké zkušenosti. Ted jsme také dokončili rozší­ření­ našeho obchodní­ho týmu, ale pokud chcete něco podobného zkusit, tak se klidně stavte na pokec 😉

 9. Cestovat po světě je úžasná zkušenost, ale jak už bylo zmí­něno v některém z komentářů, jestliže je to o tom, letí­š -> hotel -> meeting-> hotel -> letí­š dál… to není­ cestování­ 🙂 Je to regulérní­ práce s větší­m stresovým vypětí­m. Já to nechci negativně kritizovat. Kdybych si byla jistá svými obchodní­mi zkušenostmi, profesionální­m vystupování­m, určitě bych šla na výběrové ří­zení­, a kdybych prošla, nabí­dla měsí­c na vzájemné vyzkoušení­ bez platu (jsem schopná a lí­bí­ se mi to, zaměstnavatel “Ty” – ano, Olga bude super kandidát na tuto pozici) a věří­m, že bych se do toho vrhla.
  V současnosti preferuji odjet na “služebku, kdy polovina tvoří­ práce, polovina cestování­, plus mám volné zhruba dva měsí­ce v roce a to cestuji nezávisle.
  Jsem student / part time ve výzkumu 😉 Takže naprosto perfektní­ kombinace 🙂

 10. Tohle bych mohl nabí­dnout nějakému nadějnému startupu, pokud se tu nějaký najde – mám k dispozici letenky po celém světě za zlomek běžných cen. Můžu tak cestovat a domlouvat co je potřeba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *