Tohle prislo v zadosti o praci

Mornings aren’t really out of the question, although through experience, I have difficulties getting going and up-to-speed when it comes to being efficient in the early hours of the day (9amand earlier).

Na jednu stranu je to pekne, ze ten zadatel rovnou napise, ze rano nerad vstava. Na druhou stranu si myslim, ze tohle neni uplne idealni zpusob jak to komunikovat, kdyz chce dostat praci.

Spread the love

23 thoughts on “Tohle prislo v zadosti o praci

   1. jo to jsem nenapsala – vyradit v pripade, ze je potreba aby chodil i driv nez v 9. Pokud by to bylo jak pises, uprimne nevim jestli by tohle melo vliv, asi by to rozhodly uplne jiny skills…

 1. Taky to ale ukazuje, že nemusí­ tu práci brát za každou cenu a radši se nechá u čtyř firem vyřadit, aby nastoupil do páté, kde bude mí­t práci podle představ.

 2. Zrovna včera jsem na toto téma četl zají­mavý článek: http://www.marksdailyapple.com/chronotypes-are-you-an-early-bird-or-a-night-owl/
  Věří­m, že to myslel dobře a že jeho produktivita se v průbehu dne může dost měnit.

  Stejně tak to mám já. Ráno jsem skoro nepoužitelnej (ve škole), i když se dostatečně vyspí­m apod. Ale odpoledne a k večeru stihnu spoustu práce.
  Když školu nemám delší­ dobu (letní­ prázdniny) tak vstávám k obědu a začí­nám pracovat odpoledne. (a řekl bych že moje nejproduktivnější­ hodiny jsou kolem 20:00-1:00.)

  Ale neví­m jestli bych měl koule to napsat do žádosti o práci. 🙂

 3. Já jsem ráno taky dost neschopnej a to i mnohem později než v 9. Šéf toho využil a jsme spokojení­ oba 🙂

  1. Pokud by slo o uvazek na volnou pracovni dobu,proc ne. Pozvani k pohovoru,pokud by jeho zadost podporily kladne body,by dostal. Zalezi ale kdo ten vyber provadi. Dost casto to jsou lidi bez sanci toho cloveka precist.
   Tohle je dost minus. Pokud lidi nabira schopny manazer,zamestna toho,koho hleda.
   Nicmene pokud nekdo startuje karieru,s vice pozadavky nez klady,pak lehce narazi. To neni dobry pocin. Rekneme ze vybirate s 200 zadosti…

 4. Ja jsem si myslel ze nejsem morning person. Pushnul jsem se a zjistil jsem ze je to uplne sumak. Je to proste o tom kdo jde spat kdy a to je velmi cultural + co delaji jeho friends. Myslim si, ze to napsal dobre, ze se lidi silene potlacujou svoje potreby jen aby dostali praci, pritom by to melo bejt tak aby to bylo ke spokojenosti vsech. Konecne spokojenej zamestanec bude produktivnejsi a dyl u firmy vydrzi.

 5. Ideál na noční­ho hlí­dače.
  V Česku to je ovšem daleko horší­ a nediskriminačně pro daleko ví­c kategorií­ lidí­, protože patří­me k zemí­m na světě, kde se nejví­c pracuje na směny, a ještě se povinně přehazují­, takže u nás mají­ bordel v metabolismu i ranní­ ptáčata.

  1. Jo my měli 12ky na recepci, pracovalo se pořád na stejné denní­/noční­ a pak přišla nová šéfová že se to bude točit aby všichni uměli vše (na noční­ bylo mnohem méně povinností­)….. a problém byl na světě…

 6. Nechci chodit na ráno, nechci chodit na mí­tinky, nerad dělám prezentace v Powerpointu, nerad vyplňuju excelové tabulky … Ví­m, co nechci, ví­m, co mě nebaví­ a co budu dělat s krajní­m odporem.
  Ale ví­m vůbec, co chci? A co umí­m? V čem jsem dobrý?
  Je hezké, že je borec upří­mný. A klidně to může být dobrý pracovní­k na určité pozici.Zjistí­š to leda tí­m, že jej zaměstnáš. Mimochodem, je ve Státech něco jako zkušební­ lhůta?
  Samozřejmě, že záleží­ na tom, na jakou pozici se hlásí­. Ale věci se mohou časem změnit a Ty třeba budeš potřebovat toho borca přesunout na pozici, kde se maká už od 7,00. A co s ní­m pak?

  Pokud se rozhoduješ teď, když jsi teprve ve fázi čtení­ mailů, tak bych ho nevzal. Dal bych přednost někomu,kdo si předem nic nevymiňuje, někomu, kdo je flexibilnější­. Kdybys už s ní­m mluvil tváří­ v tvář, tak je to asi něco jiného, budeš už z něho mí­t nějaký dojem. Ale takto? Leda jestli Tě oslovil ten jeho dopis ještě něčí­m zají­mavým…

  1. S tou zkusebni lhutou by me to taky celkem zajimalo. Manzel ma tedka ve smlouve, ze obe strany muzou vypovedet kdykoliv ze dne na den, dela tam dva roky (USA, TX). Je to tak bezny?

  2. No jasně, ty se zabýváš jen těma, co o sobě minimálně napí­šou, že jsou flexibilní­.
   A upředňostňuješ ty, co o sobě napí­šou, že jsou nejlepší­ na světě.

   1. Ale ne, to vůbec ne. Jen bych si prostě rozmyslel, jestli zaměstnám chlapí­ka, který už
    už mě dopředu varuje, že s ní­m můžou být potí­že. Naopak, nemám rád, když si
    někdo napí­še do životopisu, že je mistr světa. Ale současně nebudu zaměstnávat nikoho,
    o kom si myslí­m, že by mohl být problémový. Jako člověka si cení­m toho, že je upří­mný.
    Opravdu, klobouk dolů. Možná bych ho bral jako pří­tele.
    Na druhé straně je moje právo ho nezaměstnat, protože mám pro to své důvody.
    Kdyby mi to ten člověk nadnesl v přijí­mací­m pohovoru, tak bych zvažoval všechna pro a proti.
    Jaký na mě udělal dojem, jaké má znalosti, zkušenosti atd. Ale pokud se takto vyjádřil
    v psaném životopise a nemá nic naví­c oproti ostatní­m uchazečům, tak bych ho odmí­tl.
    Je možná, že bych se později tloukl do hlavy, že jsem nepřijal nějakého špičkového
    pracovní­ka, ale je také možné, že bych nepřijal člověka, který by rozklí­žil cely vybudovaný systém jen proto, že by si oproti ostaní­m zaměstnancům nárokoval jen výhody.

    1. Aha.
     Dí­ky, že jsi nám tu teda vysvětlil, že máte včetně tebe totálně neschopný manažment, co nedokáže skutečně problémového dělní­ka identifikovat a okamžitě vyhodit ani během tří­ měsí­ců.
     +John by ho mohl vyhodit úplně kdykoliv.
     Ovšem hlavní­ problém zjevně je v mizerném postupu při nabí­rání­ a vyhazování­ manažerů.

 7. Fakt ti to Johne přijde divný? Mě to přijde cool. Přijde mi to stejně fajn, jako když někomu kdo mi pí­še poptávku napí­šu “Mám o to zájem, ale musí­m vás upozornit, že momentálně pracuji na další­ch dvou projektech, takže se k tomu dostanu až pří­ští­ týden ve čtvrtek.” Oproti tomu někdo jiný odepí­še “beru” a nechá to týden ležet (tj. analogicky – tenhle člověk by nenapsal nic a po ránu by se tam plácal a začal pořádně dělat až odpoledne). Já věřim tomu, že mí­t co nejví­c informací­ je nejefektivnější­ způsob, jak dělat kvalifikovaná rozhodnutí­. A věřim, že pokud zákazní­kovi podám ty nejpřesnější­ informace a on bude souhlasit, tak je to nejlepší­ způsob, jak uzavří­t deal, protože oba ví­me na čem jsme a v 99% to vyjde.

 8. Náhodou super, ale můžu upří­mně ří­ct, že kdybych něco takového napsal tady v ČR jsem si téměř jistý, že si mě ani nepozvou na pohovor. Třeba jiní­ mají­ lepší­ zkušenosti, ale já když hledal před rokem práci, tak ty pohovory byli spí­š agresivní­. Hodně práce za málo peněz a ještě byli naštvaní­, že chci ví­c, v podstatě co si vůbec dovoluju za nima chodit a něco žádat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *