Nejvetsi prekazka

Nejvetsi prekazka k uspechu je to kdyz se uz ted mate dobre a pohodlne. Je to paknesmirne tezke najit motivaci neco budovat a delat zmeny. Proste mate pocit, ze uz mate docela prijemny zivot tak proc se zbytecne drit (protoze ono to je drina nekam se posunout kupredu).

Naopak kdyz mate malo nebo nic a najdete v sobe vnitrni motivaci to nekam dotahnout tak vas uz nic nezastavi. Ono kazde zlepseni bude strasne motivujici. A dosahnout i malych zlepseni nebude zas tak tezke, protoze zacinate odspodu. A cim vice zlepseni dosahnete tim vice budete motivovani toho dosahnout jeste vice.

Spread the love

20 thoughts on “Nejvetsi prekazka

   1. moje zkušenost je, že když má někdo tvořivý mozek, tak dlouho na mí­stě nevydrží­… prostě to puzení­ je silnější­ než lenost…

  1. Přesně to by mě taky zají­malo, bojuji také s pohodlnosti! Vysnit si ideální­ budoucnost, jí­t si za ni a myslet na ni každý den?

 1. Pak je otázka, proč by měl člověk něco dál budovat, když dosáhl stupně určitýho uspokojení­. Nebyl by to už jen pouhý růst pro růst? Co má být tí­m úspěchem, pokud se člověk má dobře a pohodlně nyní­? 🙂 Nebo to chápu blbě a jde spí­š o tom, jak nají­t motivaci k tomu, aby člověk (byznys) “neusnul na vavří­nech” a nezaostával za konkurencí­ a celkovým trendem?

 2. Buď znovu chudobný. Neber do úvahy to čo máš. Ži len z toho, čo zarobí­š na nových úlohach, ktoré chceš dosiahnúť. Zabehnúť maraton- odmena $100, obrat $ xx v novom biznise odmena 1%, nejem čokoládu celý týžden- odmena $ 10, zí­skam 100 nových zákazní­kov – odmena $100. Ak budeš k sebe poctivý, nemusí­š už riešiť motiváciu. Hlad ti ju urobí­ .

 3. je to tak ale jak nekdo spravne pise definuj uspech 🙂 Pro me je to mit akorat penez a nechodit do prace …zabavil bych se jinak ze ano 🙂

 4. Tohle je naprosto zasadni otazka karierniho rustu. Stale nad tim premyslim, jak to slusne receno ocurat, ale stale to mam stejne jako ty, Johne 🙂 A vubec nejhorsi je pro tohle narodit se do perfektne zabezpecene rodiny.

 5. Já si dovolí­m pohled z “druhé strany” 🙂 Pracuji jako kouč a mnoho klientů (úspěšní­ a bohatí­ lidé) se podobným pří­stupem dopracovali k různým trablům (deprese, úzkosti, antidepresiva, vyhoření­ apod). Mají­ zafixováno, že cesta kupředu je boj a velká dřina, která je vyčerpávají­cí­. “Prostě nahoru se to musí­ dotlačit za každou cenu.” 🙂 Prakticky všichni jsou poté nešťastní­ a nespokojení­ a hledají­ cestu zpátky k dobrému pocitu, kterého se vzdali. Ona oblí­bená mantra – “vždy to může být lepší­” + “musí­m se pořád zlepšovat a rozví­jet” často vede do mí­st, kam se nikdo z nás dobrovolně podí­vat nechce.

  Pro mě osobně je podnikání­ hra a zábava, je to jako plavání­ v proudu, uděláte tempo a jste o pár metrů dále. Prostě zaměřit vnitřní­ kompas a následovat ho.

  Pane Vanharo – ať se daří­ a jste dále inspirací­ pro mnoho lidí­. 🙂

  Aleš

 6. Rozhodli jsme se letět na Měsí­c’¦ Chceme letět na Měsí­c a dokázat ještě
  ví­c. Ne proto, že je to snadné, ale právě proto, že je to obtí­žné.

  John Fitzgerald Kennedy

 7. Já bych právě řekl, že vždy nemusí­ být cesta na vrchol tak trnitá, složitá, že se člověk nemusí­ upracovat do krve, aby dosáhl úspěchu. Jdu třeba celý život jednoduchou cestou a pořád stoupám vzhůru, sice možná o něco pomaleji v porovnání­ s lidmi co dřou do morku kostí­, ale pořád rychleji než okolní­ konkurence. Spí­š bych řekl, že je umění­ nají­t způsob, jak růst stabilně, sice pomaleji, ale za to hodně jednoduše, než nají­t cestu, kterou se prodří­t k cí­li. Když si všimneme hlavně internetových projektů, většinou je to ten první­ pří­pad, pokud jde o fyzické podnikání­, tak je potřeba dří­t, protože člověk musí­ managovat mnohem ví­c věcí­ …

  1. Ja mam pocit, ze uz v ciste internetovskych podnikani je strasne velka konkurence (nizka bariera vstupu).. naopak vyuzit nejake to know-how z internetu a napasovat to na kamenne odvetvi tak najednou clovek ziska obrovskou konkurencni vyhodu (konkurence internetu nerozumi, boji se ho, nevi jak na to, apod.)

 8. Tedy, tvoje starosti bych chtěl mí­t…
  Ale teď vážně. Já ti rozumí­m, ale myslí­m si, že to tak úplně není­. Daleko větší­m hnací­m motorem než “hlad” je to, že člověk je tvor ambicií³zní­ a soutěživý. Chceš být prostě nejlepší­, převálcovat konkurenci a ukázat všem, že ty jsi ten, kdo je v podnikání­ nebo v danném oboru nejlepší­.
  Máš pravdu, že na začátku jde vše rychle. Není­ problém zvedat obraty o stovky procent, to pak člověk má radost jak se daří­. V další­ fázi je to pomalejší­, obtí­žnější­. Také už soutěží­š v elitní­ lize – i ti ostatní­, jsou podobně dobří­. Takže zase zatnout zuby a makat, ať se dostaneš na úplný vrchol. A myslí­m si, že ty na to dostatečnou motivaci máš.

   1. Je pravda, že já to mám snazší­. My ze světa mobilní­ch aplikací­ máme ty žebří­čky na každém storu. Skvělá motivace, hned ví­š jak jsi na tom… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *