V Oregonu je snehova kalamita

V Oregonu byla snehova boure. Na silnicich je kalamita. Nekteri zamestnanci co bydli trosicku mimo (v horach) se nedostali do prace. FedEx, DHL, TNT a posta neprivezli vcera a dneska zadne baliky a ani nevyzvedli ty pripravene na odeslani.

Kolem naseho skladu mi to zas tak dramaticky nepripada. Ale to ze kuryrni firmy nejsou schopny rozvazet je prusvih.

oregonPodobne prirodni kalamity se uz parkrat staly. A jsem vzdy rad, ze mame vice skladu. Mozna nejcastejsi dotaz, kdyz se bavim s nejakym outsiderem, je proc nemame pouze jediny a obrovsky sklad. To mysleni je, ze vsechno bude mnohem efektivnejsi kdyz se ridi vse jen z jedne lokality. Ja jsem v tom nikdy zas tak strasne velkou vyhodu nevidel. V urcitem smeru pro nas business je i velky sklad mene efektivni nez mensi sklady (manipulace s baliky na vetsim prostoru). Na necem by se dalo usetrit (management vice pobocek). Ale nemame moc rozbujelou manazerskou strukturu ve firme, takze na tom taky neusetrime.

Vzdycky si vzpomenu na to proc od prirody mame dve oci, dve ruce, dve usi, dve ledviny.. taky by to bylo mnohem efektivnejsi mit jen od kazdeho jedno. Jenze kdyz se stane nejaky pruser tak je clovek rad, ze mu porad zbyva ta druha moznost, ktera funguje.

Spread the love

9 thoughts on “V Oregonu je snehova kalamita

 1. když v anglii napadne 5cm tak nelí­taj letadla, nejezdí­ auta… JAK TYHLE NíRODY MOHLI DOBíVAT SVÄšT???? je fascinují­cí­ jak mohli modernitou zdegenerovat

  1. No tak vzhledem k tomu, že sněží­ tak max týden tak se to dá přeží­t a ušetří­ obrovské pení­ze za techniku a lidi, kterou jinde musí­ mí­t. Taky je v Anglii mnohem méně smrtelných nehod než v Česku. 😉

 2. já třeba mráz řeší­m, protože riskuju, že zákazní­kům zmrznou v balí­ku barvy… ty to máš nějak ošetřené, kdo nese zodpovědnost?

 3. 2 oci mame kvoli odhadu vzdialenosti (vdaka stereo videniu), 2 usi mame kvoli odhadu smeru prichadzajuceho zvuku, ale tie 2 ladviny mame skutocne asi kvoli backupu.

 4. Přemýšlel jsi o tom, že budeš sám vozit balí­ky kurýrní­ službě? Mě PPL tuto možnost nabí­zelo a využí­val jsem. Do 20:00 to měli mí­t na skladě popř. šlo se domluvit na jiném čase když se nestí­halo. Jim to vozil outsourcingem nějaký živnostní­k, který z přidané hodnoty si stavěl dům a takovým způsobem jsem si sám stavěl dům (obrazně řečeno…). Další­ výhoda je samozřejmě sní­žení­ pravděpodobnosti poškození­ zboží­. Při mě k těm balí­kům se chovali lidsky a pomáhaly vykládat. 🙂

 5. Docela by mě zají­malo co zaměstnanci mohou dělat. Ono ří­ct prostě se nemůžu dostat do práce je hezké, ale pro ně je to minimálně jeden den bez řádné výplaty, kterou zákonitě musí­ postrádat. Dovolená v americe taky moc nebývá, takže s čeho ti lidi žijí­ ?

  1. ???
   Ty jsi si nevšiml, že u nás taky měla většina lidí­ první­ tři dny nemoci neplacené. Takže asi žijí­ z toho samého.

   1. Ale to je přeci něco úplně jiného, nemoc je nemoc, naví­c první­ tři dny si lidé obvykle brají­ dovolenou. Ale v USA některé firmy vůbec dovolenou nedávají­ a ty pracovní­ podmí­nky jsou mnohem těžší­ než u nás.

    1. Je to v USA tezsi. Socialnich jistot je mene. A lidi vice vi, ze se musi o sebe postarat sami. Ono vzdycky se v zivote neco muze stat na co nejsme pripraveni. Rozbit auto. Uraz. Nejaka nehoda.Napadne snih. A vzdy je potreba mit nejakou rezervu. Nejet uplne na doraz, aby jeden den bez prace znamenal to, ze nebudu jist. Me naopak desi, ze by se vzdy mel nekdo o kazdeho starat at se stane cokoliv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *