Predstaveni projektu Futurello

Ahoj, Johne,

pravidelně čtu tenhle blog a hodně mě inspiroval v mé vlastní­ podnikatelské dráze. Taky ti gratuluju k nedávnému prodeji, prostěparáda! Chtěl jsem požádat o feedback na jeden z mých projektů Futurello. Je to mobilní­ aplikace pro Android, která posí­lá video vzkazy
až 10 let do budoucnosti.

Screenshot_2015-05-02-16-06-24

Princip je naprosto jednoduchý: nahraješ si až minutové video s pozdravem, zprávou nebo dokonce poselství­m, které pak sám sobě či přátelům pošleš do budoucnosti. Je možné zvolit jak daleko (maximálně deset let). Soubor se pak skrytě uloží­ na tvůj Google Drive, kde k němu nemá nikdo pří­stup, dokonce ani ty sám. Po uplynutí­ patřičné doby ti přijde na e-mail odkaz pro přehrání­ videa. Znáš ten pocit, když na půdě najdeš krabici plnou zapomenutých fotek? Tak přesně tohle zažiješ s Futurellem, s tí­m rozdí­lem, že si pustí­š rovnou video.

Umí­stili jsme se také v nabité konkurenci na 4. mí­stě na květnové Apparadě a zaujali jsme odbornou porotu. Funguje to celé zadarmo a kestažení­ na Google Play. Pracujeme na tom v rodinném týmu a náš plán je ke kokci roku spustit globální­ kampaň a oslovit lidi na celém světě.
Nemáme vymyšleno, jak na tom vydělat, děláme to zatí­m jako koní­ček, přišlo nám super tohle udělat. Pokud zí­skáme dost uživatelů, nabí­zí­ se prodej.

Budu rád za jakékoliv komenty nebo nápady.

Ke stažení­ na Google Play

Dí­ky moc, měj se a ať se daří­.

S pozdravem
Jan Valuští­k

Spread the love

13 thoughts on “Predstaveni projektu Futurello

 1. Create 30 second video zadarmo. Upload upravený video, fotomontáž, cokoli čemu člověk věnoval trochu času za pení­ze…

 2. ako zarobit ? spoplatnis moznost video behom tych 10 rokov vymazat. znie to sice trochu sarkasticky a proti myslienke projektu, ale zaujemcou bude zrejme dost. staci rocny reminder s pocitadlom a hlaskou “Vase video bude odoslane osobe X v case T”
  a budes mat klientov hafo

  inac velmi pekny a jednoduchy napad.

 3. Co si o tom myslim? Ukazkova hipsterska nesmyslnost, ktera ma zlomek promile pravdepodobnosti, ze to kdy pouzije vic lidi, nez kolik maji zakladatele kamaradu a presne nulovou pravdepodobnost, ze to vydela vic, nez kdyby programatori v case venovanym projektu skladali mrkev v Tescu.

  Takze jen tak dal, nejlepsi je, kdyz se potencialni konkurence nici sama uz v zarodku. (Omlouvam se za ponekud sarkasticky prispevek, pokud je programatorum mene nez 11 let, tak to cele beru zpet.)

  1. S tí­mhle pří­stupem by nevznikla spousta služeb, kterým nikdo podobně nevěřil a dnes jsou za ně ochotní­ velmi dobře zaplatit nebo každodenně využí­vat.

 4. Geniální­ nápad. Sám bych takovou službu rád použil a klidně za ní­ i relativně dost zaplatil. Chtěl bych mí­t, ale jistotu, že služba bude za 10 let stále funkční­ a že všechny technologie (pro uložení­ videa i pro přehráni videa i pro přijetí­ zprávy) budou také funkční­. Kdyby jste věnovali maximální­ úsilí­ tomu zajištění­ funkčnosti a řádně to popsali na webu, pak služba nemusí­ být vůbec zdarma, může být placená a to za relativně vysokou cenu. Např. video za rok může být zdarma a video za 10 let za 15 dolarů. Pokud budu vědět, že z 15 dolarů půjde aspoň 10 na udržení­ dlouhodobé funkčnosti, tak to není­ vysoká cena.
  Po vybudování­ spolehlivé infrastruktury se dají­ vytvořit i jiné služby jako odeslání­ informací­ pozůstalým, pokud člověk zemře apod.

  1. Dí­ky za konstruktivní­ feedback! Naše první­ verze zvažovala to, že službu zpoplatní­me, ale myslí­m, že lidi za tohle platit nebudou chtí­t, proto jsme se to rozhodli vymyslet zadarmo. Uvidí­me, jaké budou ohlasy a zájem, podle toho upraví­me model.

 5. presne ako futureme.org, ktore funguje uz strasne dlho.
  inac oni maju na stranke polozku ideas …. mozno by stalo za to sa inspirovat.

  1. Dí­ky za tip, futureme jsem objevil při rešerši než jsme s Futurelem začí­nali a byl to jeden z argumentů, proč Futurello může fungovat. My jsme se rozhodli jí­t ale do videa a jen z mobilu, protože to je trochu blí­ž dnešní­ době… galerie s inspirací­ je určitě dobrý nápad

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *