Zaverecne zuctovani po prodeji firmy

Zrovna resim nejake dozvuky prodeje Shipito.

Tri mesice po prodeji firmy mame mitzaverecne zuctovani. Ono kdyz se prodava firma, tak v ten den prodeje, neni udelana presna ucetni uzaverka. Ty cisla kolik je hotovosti na ucte nebo co se melo/nemelo platit se daji dat dohromady az po nejakem case. Proto se musi delat nejakou dobu po prodeji tozaverecne zuctovani.

Takze se ted znovu hrabu v cislech a formulich, ktere jsme meli vyjednane ve smlouve. Prisel jsem na nejake chyby. Tyka se to kolik z hotovosti na firemnim uctupatri me a kolik tam musi zustat na bezny provoz. Kupujici nezapocital nejake investice do cennych papiru jako soucast hotovosti. To jsou penize ktere firma investovala a nepotrebuje na bezny provoz. A ted to resime.

Znovu jsem se utvrdil, ze at uz najmete jakekoliv odborniky (pravniky, ucetni, …) tak je vzdy dobre vsemu rozumet. Nebo se aspon snazit rozumet a venovat cas si vsechno zkontrolovat sam. Neni to jak ve filmech, kdy za vas pravnici nebo ucetni vse vyresi. A vy si s cistou hlavou podepisete papiry. Podle me kdyz nejste schopni se naucit zaklady od prava nebo ucetnictvi tak na to doplatite. I kdyz moje znalosti ucetnictvi nebo prava nejsou moc velke tak nejak dokazu prijit na ruzne problemy rychleji nez specialisti.

Spread the love

9 thoughts on “Zaverecne zuctovani po prodeji firmy

 1. Svatá pravda, mám zkušenost jak s právní­kem, tak s účetní­, kteří­ mě svými chybami nadělali pěkné problémy. Ale člověk přece nemůže kontrolovat všechno… Peklo…

  1. A jeste ty konzultace stoji silene penize.. V mem pripade $300-$400 na hod;-) + miluji kdyz jednam s celym jejich teamem a pak platim na schuzce rovnou vice lidi najednou.

   1. Já mám tolik špatných zkušeností­ s právní­kama, s účetní­ma, s programátorama, s agenturama.

    Vyberu si vždycky tu nejdražší­ a nejlepší­ abych zjistil, že si účtují­ jen pení­ze za bezvýznamné mluvení­/psaní­ a výsledek je jim absolutně u zadku.

    Prostě takový společný nezájem o to, co jejich práce přinese nebo proč to co dělají­ vůbec dělají­. Oni prostě vygenerují­ nějakou zbytečnou práci a mají­ splněno.

    Jsem neskonale štasten, když jsem konečně našel svoje současné lidi.
    U programátora mě to trvalo 5 let a asi 9 lidí­.
    U účetní­ mě to trvalo asi 4 roky, 3 lidi a skoro zbankrotování­ firmy.
    U právní­ků hledám doteď, zatí­m je to 4. a uvidí­me jestli se to konečně podařilo.

 2. “I kdyz moje znalosti ucetnictvi nebo prava nejsou moc velke tak nejak dokazu prijit na ruzne problemy rychleji nez specialisti.”

  tohle je tak neprijemne arogantni vyjadrovani

  1. Asi to tak vyzni.. ale bohuzel to je realita. Samotnemu se mi nechce cist smlouvy a hrabat se v papirech. Doslova to nesnasim. Ale kdybych se spolehl jen na odborniky co mi radi, tak me to nakonec stoji mnohem vice penez. Ta pointa je, ze clovek fakt musi aspon trosku rozumet v sirokem zaberu a mit ten nadhled, kteri ti odbornici nemaji.

   1. Pod to se mohu podepsat. A arogantni to z meho pohledu neni…

    Jediny problem vidim v tom, ze “neprofesional” (ne-odbornik, ne-specialista) muze snadno pri sve praci neco opomenout, takze je dobre mit “profesionala pritele na telefonu”, ktery ma naopak oborove sirsi rozhled, ale treba nezna tak dobre konkretni situaci.

   2. to jste me mile prekvapil touhle odpovedi.

    “Ta pointa je, ze clovek fakt musi aspon trosku rozumet v sirokem zaberu a mit ten nadhled, kteri ti odbornici nemaji.”

    tohle plati urcite, souhlasim

 3. Podle mě problém je, že ti najatí­ právní­ci, účetní­ rozhodují­ o penězí­ch, které jim nepatří­. Jim je v podstatě jedno jestli ti způsobí­ nějakou škodu, jejich motivační­ faktor je těch 300-400/hod co jim platí­š.

  To je podobné jako když státní­ úřední­k rozhoduje o penězí­ch daňových poplatní­ků, potom se platí­ takové nesmysly, které by nikdo ze svých peněz nikdy nekoupil, jako lavičky do parku za 100 000 CZK apod.

  1. To je určitě také problém. Ale hlavní­ problém vidí­m v jejich pří­liš úzké specializaci. Skoro nikdo dnes nedokáže vidět problém v celém kontextu a ve všech spojitostech.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *