Představení­ projektu Bucksfortime

Ahoj Johne,

před pár lety jsi mi zde umožnil představit můj první­ projekt (https://www.podnikanivusa.com/2011/04/10/predstaveni-projektu-sportave-com) a tvoji čtenáři mi v komentáří­ch napsali spoustu cenných rad. Proto bych tě chtěl poprosit, zda bys mohl zveřejnit i tento druhý pokus o užitečnou službu – https://www.bucksfortime.com. Jedná se v podstatě o placené dotazní­ky (Questy), které ale nemusí­ sloužit pouze k průzkumu, ale hlavně k propagaci. Autor dotazní­ku (Zadavatel) otázky vymýšlí­ tak, aby jejich správné zodpovězení­ vyžadovalo prozkoumání­ jeho produktu či služby. Motivací­ pro hledání­ správných odpovědí­ je odměna, její­ž výši určuje Zadavatel Questu.

Odměny jsou vypláceny v Bitcoinech, protože si myslí­m, že pro takovéto mikro platby je vhodnější­, než ostatní­ varianty. Poplatky za transakci jsou zanedbatelné a zří­zení­ účtu (bitcoinové peněženky) je mnohem jednodušší­, než bankovní­ho nebo PayPal účtu. Bitcoin by nám naví­c mohl v budoucnu pomoct/ulehčit rozší­řit službu mimo ČR.

V současné době provozujeme službu zcela zdarma. Pokud bude o službu zájem, máme v plánu založit SRO (pří­padně LLC) a za každý správně vyplněný Quest strhávat určité procento z odměny.

Služba sice běží­ teprve týden, ale ukazuje se, že největší­ problém bude sehnat Zadavatele Questů. Je nám jasné, že velkou překážkou je Bitcoin a také to, že si (zatí­m) nelze dát naší­ službu do nákladů. My zase nemůžeme vrhnout tolik prostředků na založení­ firmy a přidání­ další­ch platební­ch metod (PayPal, kreditní­ karta) a měn (koruny, eura, dolary), dokud se nepřesvědčí­me, že to má smysl. Snad neskončí­me v tomto bludném kruhu.. 🙂

Budeme moc rádi, pokud se na náš projekt podí­váte a napí­šete svůj názor.

Děkujeme,
Dan a Petr

Spread the love

8 thoughts on “Představení­ projektu Bucksfortime

 1. Skus sa pozriet na ten web ako cech a potom ako anglican ci ti dava vsetko zmysel.

  Ja raz co som vyplnal takyto dotaznik za prachy bolo mi jedno co zaskrtnem zo zaciatku som to cital poctivo ale ked som zistil ze je tam toho dalsich 1000 otazok uz mi to bolo jedno a oznacoval som na co som prve klikol popripade strednu moznost.

  1. Můžeš prosí­m napsat co konkrétně nedává v angličtině smysl?

   Pokud nečteš a vyplňuješ náhodně, tak to s velkou pravděpodobností­ nevyplní­š správně a tudí­ž nedostaneš odměnu.

   1. Asi myslel to, že anglická verze vašeho webu je krom nadpisů v češtině…

    Před pár měsí­ci jsem zkoušel mysurvey.com, to je asi něco o co se vy snaží­te… Osobně jsem tuhle cestu zisku gift cards apod. vzdal asi po týdnu… Nasbí­ral jsem nějaké kredity, které jsem musel zí­skat proklikání­m se hromady dotazní­ků a podobných volovin. Spousta dotazní­ků mě vyřadila už v začátku, pže “nejste cí­lovka”… Neskutečná otrava, za kterou těch pár dolarů nestojí­, nemluvě o nutnosti poskytovat neuvěřitelné podrobnosti ze soukromí­, které jsem beztak trochu nalhal…

    Nerad bych vás, kluci, od vaší­ činnosti zkoušení­ podnikat odrazoval, ale pokud můžu napsat svůj názor, tak jste si nevybrali zrovna nejlépe. Jste v provozu týden, ale web obsahově nehotový ( viz jazyk ) a ani vlastně neví­te, jak to všechno budete řešit. Přijde mi to, jakobyste si o ví­kendu sedli, udělali web a teď se snaží­te vyzvědět, jak to vlastně máte dělat…

    Krom toho všeho mi připadá, že od vašeho první­ho projektu před čtyřmi roky jste se vubec nikam neposunuli. Vy chcete dělat byznys, ale tak nějak neví­te jak…

 2. Ahoj, kluci – koukám, že na to jdete z takového programátorského pohledu a trochu Vám chybí­ obchodně marketingový focus. Zadavatelé budou rádi platit za něco co jim přinese skutečné zákazní­ky – ale vás dotazní­k může vyplnit kdokoliv a to není­ ta správná cí­lová skupina. Obvykle se něco takového spojuje buď s výhrou nebo nákupem.
  Asi jste taky moc nepočí­tali s tí­m, že náklady jsou spojené i se zí­skání­m lidí­ co budou ty dotazní­ky vyplňovat. Dneska frčí­ BIG DATA – třeba kdyby jste firmám dokázali na základě dat ze sociální­ch sí­tí­ vybrat influenery a ty přesvědčit k participaci, tak to bude o něčem jiném.

  Jinak s těmi BitCoiny jste si vyřadili asi tak 99,9% klientů – to použí­vají­ akorát hardcore IT nadšenci. A jinak nemusí­te zakládat firmu – stačí­ vám živnosťák a jedn smlouva, kterou si uzavřete mezi sebou. .

  Pří­ště si před tí­m než začnete programovat , tak si buď udělejte průzkum mezi budoucí­m zákazní­ky nebo přijďte na nějakou startup akci a tam se s nápadem pochlubte. Ušetří­ Vám to spoustu času.

  Zdraví­

  O.

  1. Ahoj, zatí­m nemáme tolik uživatelů, abychom mohli umožňovat přesnější­ zací­lení­. Ale myslí­m si, že sami řešitelé si budou vybí­rat Questy podle toho, co je zají­má. Ne pouze podle výše odměny.

   Máš pravdu, živnosťák stačí­. Teď to funguje tak, že si může kdokoliv vytvořit svůj Quest, poslat libovolnou částku v bitcoinech, nastavit výši odměny a celkové výdaje a okamžitě Quest publikovat. Na poslané bitcoiny ale nedostane žádný daňový doklad.
   Druhá možnost je, že se domluví­me na nějaké částce a na tu vám vystaví­m fakturu v korunách. Pak za to nakoupí­m bitcoiny a pošlu je na váš účet.

 3. Dnes jsem dostal zají­mavý tip. Přidat speciální­ typ Questu, který by vyžadoval fyzické navští­vení­ určitého mí­sta (např. restaurace nebo obchodu). Na mí­stě by řešitel dostal nějaký kí³d, který by sloužil jako správná odpověď. Něco jako http://geobit.io
  Co si tom myslí­te? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *