Predstaveni projektu Sheet Music Scanner

Ahoj Johne

Chtěl bych Ti touto cestou poděkovat za skvělý blog a za kní­žku. Mám malý business a našel jsem spoustu rad, co mi pomohly. Častokrát to bylo o tom, že jsi mi potvrdil, že i někdo jiný přemýšlí­ podobně a nezasekl jsem se na nějaké maličkosti a nevěnoval tomu zbytečnou energii. Kromě toho z té kní­žky čiší­ neskutečný drive, což je nakažlivé.

Mám dotaz, co by mohl zají­mat i ostatní­ čtenáře:
Když jsi začí­nal podnikat, stanovil sis vždy nějaké osobní­ cí­le na den nebo měsí­c? (pokud ano, jakou to mělo formu) Psal jsi, že business musí­ růst, to chápu jako cí­l, ale jde mi o ten denní­ rytmus v životě – řekl sis, kolik máš každý den udělat, nebo jsi na tom prostě dělal pořád od rána do večera, až to mělo výsledky?

Měl bych ještě jeden trochu komplexnější­ dotaz k mému podnikání­. Pokud Ti to bude připadat zají­mavé, klidně to uveřejni na blogu.
Mám aplikaci pro mobily (zatí­m jen iOS), čte to noty z fotek a hraje: http://www.sheetmusicscanner.com Pořád je to ve vývoji, ale prodává se to už dva roky, prodeje pomalu rostou, a věří­m, že to má větší­ potenciál. Momentálně je to všechno organic traffic, žádný marketing ani SEO, čistě word of mouth. Vždy po vylepšení­ to jde trochu nahoru.

Dotaz zní­, kdy to začí­t propagovat a linkovat z různých fí³r, blogů, atd, prostě kdy to celé spustit. Nechci to udělat předčasně, dokud to nebude dostatečně dobré, protože se bojí­m, že si můžu lehce zkazit jméno, což znamená špatné reviews a nižší­ prodeje.
Jak poznat, že už je to kvalitou na dobré úrovni a mám se toho vůbec bát? Nebo to mám co nejví­c propagovat hned a vylepšovat to za chodu?

Zkoušel jsem to měřit – přidal jsem do aplikace tlačí­tko Feedback, kde uživatel řekne Good nebo Not Good, a vidí­m statistiku v Yahoo Analytics. Postupně se to zlepšilo asi z 50% Good na současných 70%, po zapracování­ připomí­nek uživatelů a několika updatech. Ří­kal jsem si, že ideální­ by bylo aspoň 90%, ale to by mohlo ještě nějakou dobu trvat, než to tak vylepší­m. Hlavní­m důvodem nespokojenosti jsou asi přehnaná očekávání­, že to bude magicky fungovat vždycky na všem. Není­ to určitě bez chyb, ale relativně k ostatnim asi 2-3 konkurentům to funguje spolehlivěji.

Jinak, tohle je plán další­ho vývoje (ne nutně podle priorit):
– Další­ features, zlepšení­ přesnosti a podporovaných symbolů (to je to, co zabere většinu času vývoje)
– Verze pro Android
– Překlad do 10 jazyků – podle největšich trhů.

Ocení­m jakoukoliv zkušenost s tí­mto typem businessu.

Ať se daří­ v životě i v podnikání­!

David

Spread the love

6 thoughts on “Predstaveni projektu Sheet Music Scanner

 1. Ahoj Davide.

  Já našel různé odpovědi na podobné otázky v kní­žkách Rework a Getting Real od Jasona Frieda. A taky jsem tam našel otázky, co mne ani nenapadlo si položit … často i s odpověďmi :). Taky tohle je provokativně-inspirativní­ četba o věcech, za které pí­še otazní­k: http://www.melvil.cz/kniha-ukaz-co-delas/.

 2. Doporučoval bych si na těch fí³rech a další­ch sí­tí­ch vybudovat komunitu, která výměnou za pří­stup k betaverzi pomůže aplikaci vylepšit za pomoci zpětné vazby, která bude širší­ než jenom Ano – Ne. Není­ od věci se i některými setkat osobně.

  Až jí­ budeš mí­t tak můžeš třeba zkusit crowdfunding na Kickstarteru nebo IndieGoGo – tí­m zase dosáhneš na další­ podporovatele atd.

  1. Komunita lidí­ už kolem toho je, hlavně v US, ale ne na diskusní­ch fí³rech. Po mailech řeší­me, co dodělat, mám feature backlog na další­ rok a půl. Nerozepisoval jsem to kvůli stručnosti, ale když kliknou na Not Good, objeví­ se nabí­dka, že mi můžou napsat – a pí­šou. Kromě toho mě kontaktují­ mailem.

   Nenapadlo mě, že by šel Kickstarter nebo crowdsourcing obecně využí­t na budování­ větší­ komunity / jako PR – podí­vám se na to, dí­ky za nápad!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *