Z dotazu: Tipy na knizky

Tenhle dotaz mi prisel uz davno. Napsal jsem odpoved, a pak na to uplne zapomnel ji publikovat. Takze tady se zpozdenim je.

Ahoj,

Chci se zeptat, zda bys nekdy nenasel cas na to hodit nejake tipy na knizky na blog.

Cetl jsem na tvoje nebo Fandorovo doporuceni par a vzdy super.

Nebavi me tedy ciste byznysove, spis psychologie, zpusob premysleni, balanc v zivote, stesti, priority, ale i napr. jak se moc nenadrit apod. :).

Libili se mi:
Ta od John T Reed
Zero to one
Ebay powerseller

Zajimaji me hlavne ty, ktery te osobnostne posunuli :).

Diky moc za pripadny cas

Dominik

Knizek o podnikani jsem precetl moc. Nakonec jsem mel casto pocit, ze se vse neustale dokola opakuje. Jedna kniha, ale na me zapusobila nejvice. Myslim, ze me bylo 19 let, kdy jsem ji objevil. Precetl jsem ji nekolikrat po sobe. A nejvice ovlivnila moje mysleni v te dobe.

Mozna se budete smat. Ale fakt to povazuji za naprosto nejdulezitejsi knihu co jsem cetl.

Je to Myslenim k bohatsvi (od Napoleon Hiill).

myslenim

Jestli mate nejake dalsi tipy tak prosim napiste do komentaru.

Spread the love

18 thoughts on “Z dotazu: Tipy na knizky

 1. Výborná kniha!

  Mám jeden tip, je to trochu těžší­ čtení­, ale je to kniha, ze které vychází­ celý byznys osobní­ho rozvoje, dokonce i Myšlení­m k bohatství­. Jmenuje se Jistou cestou k bohatství­ (The science of getting rich) a napsal ji Wallace D. Wattles.
  Prý o ní­ jeden americký prezident prohlásil, že je to největší­ dar, jakej může Amerika dát postkomunistickým zemí­m..

  1. Ukolem teto knizky je jedina vec: donutit lidi myslet pozitivne, aby zacali hledat prilezitosti i tam, kde zdanlive uz zadne nejsou a tam kde prumerny clovek uz davno hodil flintu do zita. 🙂

 2. “Myslenim k bohatstvi” a k tomu “Snězte tu žábu” od Brian Tracy.

  To je zaklad, s kterym si lze vystacit na hodne dlouho. Pak uz je to hledani konkretnich veci. Treba takova knizka “Podnikání­ v USA – Chudý Honza, bohatý John”, tam se toho taky najde docela dost … “V jednoduchosti je sí­la”, “Pracujte na tom, co vám nejdří­ve přinese pení­ze”, “Jak zí­skat zakázky a navázat dlouhodobou spolupráci”, … 🙂

 3. Think big. Česky Myslete velkoryse. – To je přesně na co se tazatel ptá. Není­ to čistě business, psal to profesor psychologie. (David J. Schwartz) Je to o způsobu myšlení­, sebehodnocení­, jednání­ s lidmi atd. .

 4. Johne, dí­ky moc za tip!

  Zají­malo by mne, jak se na tomto žánru podepí­šu ta doba vydání­..jestli někomu může být takovým pří­nosem, jako byla tobě, když ti bylo těch +/- 19 let, nebo jestli se to myšlení­ někam posunulo..

 5. Medzi poslednymi knihami co ma zaujali su:

  One Milion in the Bank by Michael L. F. Slavin
  The millionaire fastlane by MJ Demarco.

  Obe knihy maju trosku iny pristup, ale myslienka je podobna tej, ktora nas spaja na tomto blogu. Bez prace to nejde, zivotny styl bez zbytocneho rozhadzovania etc.

 6. Johne a postupoval jsi přesně podle toho, co je v té knize psané? Tí­m myslí­m, jestli jsi měl vytvořený text s tí­m, kolik chceš mí­t peněz a pak sis to 2x denně četl?

  1. Tak je to uz hodne dlouho co jsem knihu cetl takze si presne nepamatuji co tam psali. V te dobe jsem byl umelec. Maloval jsem obrazy, flakal jsem se a uzival si. Ale vedel jsem, ze malovanim obrazu se uzivim velmi tezko. Premyslel jsem co a jak dal. A ta kniha me inspirovala jak premyslet. Jak si udelat nejake cile, vizualizovat si je a jit za nimi.

 7. V každom prí­pade ďakujem všetkým tu za super tipy! Po knihe “Tučniak Pingu a jeho rodina” 🙂 ktorú som prečí­tal keď som mal 8, ruší­m satelit a začí­nam opí¤ť čí­tať.

 8. Já paradoxně nasel hodně inspirace v knihách o životě maliru, třeba Zizen po životě o Van Goghovi a v knize Sen o Troje (H. von Schlieman se stal třikrát milionarem než se pustil do vykopavek) Na druhou stranu musí­m kriticky uznat ze milionarem jsem se ještě nestal. A také bych doporučoval Batu, nejví­ce Jana Antoní­na.

 9. Aj mne táto kniha zmenila život, je to proste životné dielo. Má pre mňa najví¤čšiu cenu zo všetkých.
  Inak zaují­mavá kniha od neho je aj Ako nepodľahnúť diablovi, ktorá bola publikovaná až po jeho smrti.

  ÄŽalej Psychokybernetika alebo dobrý skvost od Slováka je Jak rychle zbohatnout (Andrej Prešovský) alebo ešte sa dá Ivo Toman.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *