Jednoduchy web na generovani akcii (stock certificates)

Hodne zakazniku co si zalozi firmu v USA uplne zapomenou vytisknout akcie. Akcie si kazda firma vytiskne sama. Bud si koupite ty akciove formulare a jen si je vyplnite. Nebo pouzijete nejakou sablonu.

inc_classic

A prave na tu sablonu jsme udelali (kredit patri Martinovi B.) takovy mini projekt. FreeStockCertificate.com

Online si vyplnite udaje jako je nazev firmy, cislo akcioveho certifikatu, pocet akcii co vydavate akcionari a jmeno akcionare. Po odeslani formulare se vygeneruje akcie. Ty si vytisknete nebo ulozite u sebe na pocitaci. Ja bych udelal oboji. Certifikaty jeste musi podepsat tzv. company officer (President a Secretary). Kdyz jedna osoba drzi obe funkce tak podepise dvakrat.

Mame i obdobu i pro LLC firmy u kterych se nevydavaji akcie (stock certificates), ale tzv. membership certiticates.

Jestli vam to pripada az prilis jednoduche tak verte, ze takto to v USA presne funguje. Uplne stejne akcie jsem treba musel dodavat bance, kdyz jsem si pujcoval miliony na sklady. A takto jsem prokazal vlastnictvi firmy. Nebo kdyz jsem prodal Shipito, tak tyto moje vytiskle certifikaty jsem musel v den closingu poslat FedExem kupujicimu.

Spread the love

12 thoughts on “Jednoduchy web na generovani akcii (stock certificates)

   1. Ani tak nejde o to, ze by ten podpis neco dokazoval. Spise se veri lidem nez aby se treba notarsky overovalo. Stejne kdyz zalozis firmu a napises tam Mickey Mouse na misto reditele nebo presidenta, tak to tak zalozi.. budou ti verit, ze ses Mickey Mouse. A nebude nikdo chtit videt obcanku, jestli to je pravda.

  1. Tak nějak mám dojem, že v ČR fungují­ listinné akcie úplně stejně. Samozřejmě jen u akciových společností­ a jen u těch, které nemají­ akcie elektronicky registrované třeba u CDCP, takže je to daleko méně použí­vané.

  2. Ono obecne mam dojem ze treba i v Anglii ma podpis jako takovy dost velkou vahu, a kdyz jsem shanel nekoho kdo by mi v Anglii potvrdil podpis na plne moci, kterou jsem potreboval pak poslat do Ceska (kvuli vyrizeni neceho na studjnim ve skole), tak jsem nezjistil kde to v Anglii nechat udelat… Ale aspon jsem zjistil ze v ramci UK, pokud potrebujes nejak podpis mit potvrzeny, tak nejaka spolecensky vyznamna osoba (policajt, doktor atd.) se tam podepise jako svedek ze jsi to fakt ty podepsal a hotovo 😀

 1. Proc to dávat free, když se to dá krásné nabí­dnout jako služba za jednorázové malé fee plus tisk? Resp krásné rozší­řeni pro incparadise (zvláště když klientům již nyni preposilate postu apod) ideální­ mí­t i deal s nějakou tiskárnou kde maj slušnější­ digitál a dávat to na lepší­ papí­r aby to trosku vypadalo.

  1. Připadne freemium, generátor pro šetřilky a službu se super tiskem pro ty co to nechtěj řešit sami, za par babek

 2. “Certificate Template” lze přepí­nat jen klikání­m na nápisy pod obrázky šablon. Nelze kliknpout na obrázky šablon samotné (které se přitom tváří­ jako klikatelné).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *