Jednoduchy web na generovani akcii (stock certificates)

Hodne zakazniku co si zalozi firmu v USA uplne zapomenou vytisknout akcie. Akcie si kazda firma vytiskne sama. Bud si koupite ty akciove formulare a jen si je vyplnite. Nebo pouzijete nejakou sablonu.

inc_classic

A prave na tu sablonu jsme udelali (kredit patri Martinovi B.) takovy mini projekt. FreeStockCertificate.com

Online si vyplnite udaje jako je nazev firmy, cislo akcioveho certifikatu, pocet akcii co vydavate akcionari a jmeno akcionare. Po odeslani formulare se vygeneruje akcie. Ty si vytisknete nebo ulozite u sebe na pocitaci. Ja bych udelal oboji. Certifikaty jeste musi podepsat tzv. company officer (President a Secretary). Kdyz jedna osoba drzi obe funkce tak podepise dvakrat.

Mame i obdobu i pro LLC firmy u kterych se nevydavaji akcie (stock certificates), ale tzv. membership certiticates.

Jestli vam to pripada az prilis jednoduche tak verte, ze takto to v USA presne funguje. Uplne stejne akcie jsem treba musel dodavat bance, kdyz jsem si pujcoval miliony na sklady. A takto jsem prokazal vlastnictvi firmy. Nebo kdyz jsem prodal Shipito, tak tyto moje vytiskle certifikaty jsem musel v den closingu poslat FedExem kupujicimu.

ShareShare on FacebookTweet about this on Twitter

12 thoughts on “Jednoduchy web na generovani akcii (stock certificates)

   1. Ani tak nejde o to, ze by ten podpis neco dokazoval. Spise se veri lidem nez aby se treba notarsky overovalo. Stejne kdyz zalozis firmu a napises tam Mickey Mouse na misto reditele nebo presidenta, tak to tak zalozi.. budou ti verit, ze ses Mickey Mouse. A nebude nikdo chtit videt obcanku, jestli to je pravda.

  1. Tak nějak mám dojem, že v ČR fungují listinné akcie úplně stejně. Samozřejmě jen u akciových společností a jen u těch, které nemají akcie elektronicky registrované třeba u CDCP, takže je to daleko méně používané.

  2. Ono obecne mam dojem ze treba i v Anglii ma podpis jako takovy dost velkou vahu, a kdyz jsem shanel nekoho kdo by mi v Anglii potvrdil podpis na plne moci, kterou jsem potreboval pak poslat do Ceska (kvuli vyrizeni neceho na studjnim ve skole), tak jsem nezjistil kde to v Anglii nechat udelat… Ale aspon jsem zjistil ze v ramci UK, pokud potrebujes nejak podpis mit potvrzeny, tak nejaka spolecensky vyznamna osoba (policajt, doktor atd.) se tam podepise jako svedek ze jsi to fakt ty podepsal a hotovo 😀

 1. Proc to dávat free, když se to dá krásné nabídnout jako služba za jednorázové malé fee plus tisk? Resp krásné rozšířeni pro incparadise (zvláště když klientům již nyni preposilate postu apod) ideální mít i deal s nějakou tiskárnou kde maj slušnější digitál a dávat to na lepší papír aby to trosku vypadalo.

  1. Připadne freemium, generátor pro šetřilky a službu se super tiskem pro ty co to nechtěj řešit sami, za par babek

 2. “Certificate Template” lze přepínat jen klikáním na nápisy pod obrázky šablon. Nelze kliknpout na obrázky šablon samotné (které se přitom tváří jako klikatelné).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *