Update ze zapomenuteho brokerskeho uctu 2016

Tak uz je to skoro rok od posledniho updatu ohledne meho zapomenuteho brokerskeho uctu pres ktery jsem investoval 441 USD do akcii Amazonu.

Ta investice mela loni v zari 2015 hodnotu $19,465. V prosinci 2015 hodnotu $24,312

Ted v rijnu 2016 je to uz $29,626!

Nejak to pravidelne nesleduji. Ale nedavno to nekdo zminil v komentari, takze jsem se na ten ucet znovu podival. Tohle mi pripomina takove ty pribehy, kdy nekdo investuje do nejake nezname firmy a po spouste let najednou zjisti ze sedi na baliku. V podstate to mohl byt i tento pripad, kdybych investoval trosku vetsi castku. Jenze si presne pamatuji jak mi ten Amazon pripadal strasne spekulativni investice a moc penez se mi do toho nechtelo dat:-)).

Spread the love

16 thoughts on “Update ze zapomenuteho brokerskeho uctu 2016

 1. Jak by rekl muj kamarad. “To jsou jen nejake kacky stranou na kavicku.” 😀 Zajimave sledovat, jak to krasne stoupa.

  1. Me se hodne libi loyal3.com pro lidi co zacinaji.. zadne provize.. bohuzel omezeny vyber akcii, ale muzes treba investovat $10 mesicne do vybrane akcie (bez ohledu na jeji cenu – dostanes zlomek). Pro lidi co zacinaji s investovanim je to podle me uplne nejlepsi.. nastavis to na pravidelne nakupy podle sveho budgetu (dollar-cost averaging).

 2. To mi připomnělo pří­běh jednoho člověka, co někdy po založení­ Bitcoinu si s tí­m hrál a vytěžil si jich pár stovek (v začátcí­ch to šlo ještě s malých výkonem). Pak na to zapomněl a po letech kdy se Bitcoin dostal do popularity a měl už hodnoty kolem tisí­ce dolarů, tak si na to vzpomněl. Ten harddisk, kde je měl uložené ale mezi tí­m vyhodil na skládku.

  Jestli neumřel, tak tam kope do dnes 🙂

 3. ROI přes 5600%!
  Což by bylo v průměru 560% každý rok!

  Podí­lové fondy, akcie, úrokové účty atd.
  – průměrný člověk 1-2%
  – odvážný hráč 10%
  – nejlepší­ Hedge Funds na světě 20-40%
  – JB 500%
  – Čau tady John 560% !!!

  1. he he, zhodnotit 10 dolaru na 5600 dolaru je o dost jednoduzsi nez zhodnotit 50 miliard dolaru na 60 miliard dolaru.

   Ale jako super vysledek!!

 4. Johne,

  udělal jsi v poslední­ době nějakou podobnou investici, která se ti zdála hodně riziková, ale přecijenom jsi do toho málo dal? Dal bych taky 🙂

  Karel

   1. S tí­m, že polovina vůbec nevyjde, další­ polovina z druhé poloviny bude tak na nule počí­tám. Měl by jsi nějaký tip, klidně i ve formě postu?

    Dí­ky!

    Karel

    1. Myslí­m, že tu John žádnou investici doporučovat nebude. Pokud máte pení­ze na investování­, investujte do vzdělání­, pří­padně, investujte do toho, čemu rozumí­te a o čem máte dostatek informací­, minimalizujete tí­m riziko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *