Dobry blog o rozjizdeni pizza byznysu v USA

Kdyz jsem delal pruzkum na pizza byznys tak jsem narazil na blog Dodo Pizza Story. Je to sit pizzerii z Ruska a nyni otevreli prvni pobocku v USA.

Popisuji  otevrene jak se jim v USA dari, jake maji obraty, jake zisky. Nebo clanek s jejich  business planem na nejblizsich pet let.

Dokonce i ukazuji kazdodenni prodeje. Live na webu.

Nebo se muzete podivat na live kameru primo do kuchyne (dole na stejne strance).

Urcite doporucuji si precist. Tak jak jsem kdysi popisoval rozjezd XYZ bikes zde na blogu, tak Dodo popisuji jak rozjizdeji pizzerii v USA. Doporucuji precist cely blog od zacatku.

ShareShare on FacebookTweet about this on Twitter

9 thoughts on “Dobry blog o rozjizdeni pizza byznysu v USA

 1. To je na USA skvělé, že se nebojí jít s kůží na trh. A netýká se to jen tvých kol, nebo zde třeba jídla. Dají se najít podrobné návody na nejrůznější bizi v podstatě na všechno. Bohužel tu u nás se strašně v tomto tajnústkáří. Typicky je to poznat když někdo chce někde poradit a odmítá přiblížit obor natož url svého projetu s odůvodněním co kdyby to někdo ukrad ještě dříve než to rozjede

 2. klobuk dole. kameru do prevadzky som davno navrhoval znamemu co mal fastfood, no poslal ma do zadku s 10 dovodmi preco NIE 🙂 ale otvorenost je uzasny sposob ako rychlo ziskat doveru a rast.

  Dik za fajn post a pripomenutie tejto dolezitej veci.

  btw, pozerat na ostatnych ako makaju je fascinujuce samo o sebe – az som dostal chut na pizzu 😀

 3. No, bohuzel, se tak nejak potvrzuje to, co jsem psal v minulem komentari? Bez ohledu na to, ze jejich vyrobek cili na movitejsi klientelu a lide u nich utrati hromadu penez, vetsi penize vydelavaji i vyrobci hlubokozmrazeneho hnusu. Za soucasneho prijmu pod 2K nezaplati ani nejnutnejsi opravy, natoz expanzi..

  Pokud budou chtit vydelavat vice, budou muset vyrabet/prodavat vic pizz. Coz bude v praxi znamenat zhorseni kvality, protoze na svete existuje jenom jeden podnik u ktereho nepada kvalita s narustem objemu vyroby a tim je Toyota.

  Takze jako zivnost dobry, pristup k zakaznikovi super, ale money printer v tom porad nevidim. Zkratka kdybych si mel vybrat z fastfoodovych jidel na podnikani, tak pizza by to asi urcite nebyla…

  1. V USA mají jednu pobočku, je to evidentně takovej jejich inkubator, ale v bývalém Sovětském svazu + v Rumunsku mají 460 poboček. Plácáš blbosti, v předchozím příspěvku i v tomto …

   1. V pohodě. Já ti tvoje názory neberu. Docela bych si tipnul, že ten nápad na tu Pizzerii je původně z tvojí hlavy? Jestli je tvůj úhel pohledu čistě takový, že je to vyzkoušený business s reálným existenčním potenciálem, v zemi, která na fastfoodech vyrostla. Tak pochopitelně proč ne…

    Těžko říct, jestli píšu blbosti, protože o většině jejich aktivit velice dobře vím, a dost jsem si k tomu nastudoval — taky jsem byl jeden z posledních, kdo do těch komentářů k doméně přispěl.

    Každopádně nedávná čísla jsou prostě taková, že běžná fastfoodová pobočka vydělává kolem 2+ mio dolarů ročně (takže ne tisíce), a ty nejvíc “trendy” řetězce jsou schopny otevřít 100-300 nových poboček ročně, většinou na hodně drahých adresách v centrech měst.

    Což je velmi pěkné, až na to, že ani jeden z těch “trendy” řetězců nedělá pizzu. A nejvýnosnější řetězec s pizzou (Pizza Hut) je až na 9.-10. místě mezi fastfoody. Jestli je možné tento trend zvrátit pomocí zásadních inovací? U pizzy? Eee… Nechám se překvapit 🙂

    1. Zase píšeš kraviny, 2 miliony ročně vydělá (ve smyslu profitu) tak možná pobočka Starbucks na Shibuya crossing …

     Průměrná frenčízová pizzerie v USA utrží tak 500-600k USD ročně, zisk před zdaněním je tak kolem 8 procent (záleží na řetězci), samozřejmě velkou část profitu sežerou frenčízové poplatky, různé příspěvky na reklamu, atd.

     Než něco napíšeš, tak si na to téma aspoň pár minut gugluj …

     Další věc – pizza je tu přes 100 let, v USA od II. svět. války a ten business každý rok roste, v USA jednociferně, ve východní Evropě dvouciferně.Mají ji rádi všechny generace, od malých děcek po důchodce, je to v podstatě konzervativní jídlo narozdíl od různých nejen asijských etnických divočin.

     Stále se objevují různé gastronovinky a gastropokusy, které s velkou pompou přijdou a obvykle docela rychle zase odejdou … Pomatuju si, jakej hit byl v roce 2008 v USA frozen yogurt a dnes je to okrajová záležitost. To samé platí pro různé vegetariánské a veganské podniky, které se rozrůstaly třeba v NYC, dnes to prakticky nikoho nezajímá. Zkrátka, pizza je držák a pizza business zajímavá cashcow, když se ví, jak to správně dělat (a je to mimochodem o dost snažší na provoz než klasická restaurace).

     Mimochodem, teď jde do vlastního pizza řetězce jinak mega úspěšný a rostoucí Chipotle – https://pizzerialocale.com/. Myslíš, že by takoví borci nasedali do ujíždějícího vlaku? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *