Update po navratu z dovolene

Po navratu z dovolene se klasicky nahromadila prace. Za tydense uzavre escrow (koupe) me nemovitosti na pizzerii. Na to cekam jak na smilovani. Doufal jsem, ze uz budu pracovat s nejakym architektem, ktery pripravi plany. Jenze architekti potrebuji pristup do nemovitosti a prodavajici neni vzdy ochotny tam jezdit a davat ho.Takze cekam az budu mit v rukach klice.

Take se pohnul proces s koupi pozemku na kterem chci stavet sklady. Behem due dilligence jsem objevil, ze na pozemku jsou tzv. monitoring wells, ktere tam instaloval ExxonMobil. To me trosku vydesilo. Nemam s tim vubec zadne zkusenosti a ty monitorovaci studny jsou presne na mistech, kde chci mit postavenu budovu jednoho skladu.

Water board (urad na spravu a ochranu vody) nakazal ExxonMobilu, ze musi monitorovat kvalitu podzemni vody. Pravdepodobne nekde neco znecistili (v minulosti) a pak musi takto dvakrat rocne odebirat vzorky a prokazovat jaka je kvalita vody. Prisel jsem na to tak, ze jsem nasel dopis (behem due dillgency), kde ExxonMobil zadal Water board at ty studne nechaji zrusit. Ze uz nejsou potreba. Dopis byl z roku 2014 a evidentne se nic nezrusilo. Lidi ve meste (coz je muj prodavajici) nam moc detailu neposkytly. Ale muj proaktivni broker nasel nejaky kontakt v ExxonMobil behem me dovolene. A dnes probehl konferencni hovor, kde jsme zjistili jak to je. Na tom konferencnim hovoru byli tri Johnove. John – kupujici, John – broker a John – architekt plus dva lidi z ExxonMobil. Bylo to hodne matouci, kdyz nekdovyzval Johna at neco rekne, a nikdo poradne nevedel koho se kdo pta.

ExxonMobil by ty studne nejradeji chtel zrusit, ale Water board by je chtela jen presunout a dat nekam jinam. To ale stoji hodne penez coz se ExxonMobilu platit nechce, ale kdyz jsem se primo zeptal tak rekli, ze to zaplati. Coz je perfektni zprava pro me. Predpokladam, ze proste asi musi. Z tohoto jsem mel strach a je zajimave jak malo lidi s timto ma zkusenosti. Ptal jsem se na rady vice lidi a nikdo mi poradne nic konkretniho nerekl. Je to jak se vsim. Mozna se ten pozemek nikdy neprodal, protoze se kazdy zalekl techto problemu. Mam zhruba mesic na due dilligency nez se ta koupe uzavre. Zatim vse vypada dobre a hybeme se kupredu. Realitni trh se sklady porad stoupa. Ted to vypada jako genialni kup (jestli nepokazim tu realizaci). Coz si myslim, ze bych nemusel. I kdyz se to vsechno ucim postupne a za behu.

Spread the love

11 thoughts on “Update po navratu z dovolene

 1. Super update, jsem zvědavej na to, jak bude reálně probí­hat výstavba provozovny a jaký jsou s tí­m spojený v týhle lokalitě možný komplikace ‘“ snad to půjde hladce!

  Jinak co PizzaExpo v LV, stále s ní­m počí­táš?

 2. To jsou monitorovací­ vrty, možná dokonce jen jeden. Záleží­, jak jsou hluboké a jaký mají­ průměr, od toho se odví­jí­ cena. Pokud to nemá desí­tky metrů hloubky, tak to bude maximálně pár tisí­c $$ za převrtání­ jinam. Je to jen zašroubovaná trubka, popří­padě se dá zhlaví­ vrtu přebudovat a schovat třeba metr pod terén do skruže a nahoře to pak vypadá jak normální­ kanál.

  Obvykle ale ničemu nevadí­, v ČR jsem jezdil vzorkovat podobné vrty do skladů, co třeba byly na staré skládce. Areál vyrostl okolo vrtů, jen prostě bylo potřeba jednou za půl roku umožnit pří­stup. Rozhodně to nebude takové drama, ale pokud to vadí­ a půjde to přesunout, tak se jich zbav. Kdyžtak pošli mejl, můžeme probrat podrobněji.

 3. nikdy som nemyslel, ze milionary, ktory uz su zabespeceny na niekolkych dalsich zivotov maju este z niecoho strach.

  1. Domní­vám se, že milionari, kteří­ povstali “z chudoby” se nikdy toho “existenční­ho” strachu nezbaví­, zvlášť imigranti.

   Umí­m si představit, že někteří­ entrepreneur po tom, co existují­ firmu hodně hrotí­, jak si svůj net worth uchránit a udržet.

   1. Souhlasí­m s Martinem. To tak skutečně je. Každý, kdo začí­nal od úplné nuly, měl někdy i hlad a neměl, kde spát, tak se chová trochu jinak a dává si zatracený pozor, aby se mu to ještě někdy nestalo.
    Ale musí­m zase jednou (výjimečně) souhlasit s Michael2345. Je to daleko lepší­ pří­stup než vidí­m často kolem sebe.

 4. Ntpč, tak nejen že je každý druhý Čech špičkový grafik, tvůrce logotypů a odborní­k na tvorbu značky, samozřejmě jsou Čehůni i odborní­ci na finance a wealth managment. OMFG 🙁

 5. Dí­ky Johne za tvoje sdí­lení­.
  Mě ohromě inspiruje to “jednoduché” uvažování­. Ten focus na cí­l, to uvažování­, myšlení­. Vzpomenu si na to 2x denně a ohromně mi to pomůže posunout se dál, nedělat si starosti s něčí­m s čí­m nemůžu hnout, ale naopak pohnout s něčí­m s čí­m pohnout mohu.
  Drží­m palce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *