Jak obratit nevyhodu ve vyhodu

Dejme tomu, ze chcete delat pneuservis. Ale mit vlastni provozovnu je obrovsky naklad (bud najem nebo koupe), na ktery nemate penize.

Tak tu nevyhodu pretvorite ve vyhodu. Nabidnete mobilni instalaci u zakazniku doma. Ja jako zakaznik hrozne nerad jezdim do pneuservisu prehazovat zimni za letni pneumatiky (a obracene). Ono to proste trva hodinu nez to vzdy udelaji. Takto si zavolam mobilni servis. Prijedou ke me domu. Cena je jen o trosicku drazsi nez kdybych jel do servisu. A nevyhoda, ze nemaji vlastni provozovnu je obrovska vyhoda pro me jako zakaznika.

Takhle je potreba premyslet u kazdeho podnikani. Co jsou moje silne stranky. Co jsou ty slabe. A jak to cele pretocit, aby se z te slabe stranky stala ta silna.

20 thoughts on “Jak obratit nevyhodu ve vyhodu

 1. Přesně plně souhlasí­m. Musí­m být někde na čas pak tam hodinu koukám ještě tam půl hodiny jedu. Ideální­ služby tohle mobilní­ přezouvání­.

   1. Tak tohle není­ v Evropských “velkoměstech” asi praktikovatelné, ale v USA bývá na předměstí­ch a menší­ch městech mí­sta dost,tak si to zřejmě lidé oblí­bí­ aspoň nějaká část. V CZ jsou všichni všeumělci a co neumí­ někdo,tak umí­ kamarád,soused holt češi moc za služby ochotni platit nejsou i když už se to lepší­….

    1. Toto je jeden z prí­kladov v čom je Amerika iná ako starý kontinent a zvlášť Ost block. John pí­še o tom ako sa dá prí­ležitosť využiť, ako sa na zlé dá pozrieť ako na výhodu.
     Ty si nám dal dí´vody prečo to nejde. A máš vo svojom svete pravdu. Neber to osobne ako krytiku teba, len so tvoj prí­spevok použil ako prí­klad.
     Ja by som si želel aby sme takých ako John mali v Europe, Čechách, na Morave aj Slovensku viac = veľa.
     Ja mám tento Johnov deniček veľmi rád, lebo je to také mentálne osviženie, vidieť že sa dajú veci riešiť a pozrieť na ne inak.

     1. Já jsem napsal spí­š realistický pohled na věc… Prostě v ucpaných velkoměstech to nepůjde. A na prostorných částech US to určitě pofrčí­.Sám bych si to tak nechal přezout pokud by cena byla přiměřená…

   2. Tak jiste v mnoha mistech Prahy by to byl velky problem, ale jinde se to da udelat tak, ze je v okoli nejake parkoviste, kam mohou oba popojet.

 2. Ako vždy trefa do čierneho.
  Mne sa Johne páči tvoj pohľad na dilemu poloprázdny/poloplný pohár. Je jedno, v akom stave je pohár, vždy sa z toho dá urobiť služba a tiež biznis. Biznis so spojnosťou na oboch stranách.

 3. “prehazovat zimni za letni pneumatiky”. Som myslel, ze zijes v Californii. Tam ludia prehadzuju pneumatiky na zimne? No co sa nedozvies…

  1. V Kalifornii většinou nepřezouvají­. Ani v SF. Pak jezdí­ k nám do Lake Tahoe na hory a podle toho to vypadá. Silnice v pohodě, jezdilo by se úplně skvěle, na silnici trochu sněhu, žádný problém. Jenže ti přeplácení­ experti z Bay Area si umí­ tak maximálně koupit řetězy ve Walmartu, které nejsou skoro k ničemu a vlastně je neumí­ ani nandat. A když náhodou je nandají­ (nebo si zaplatí­ $30 za jejich nandání­ – taky skvělý job, jen je při tom asi trochu zima), tak jedou hezky 20 mph, tam kde ve všední­ den jezdí­me my mí­stní­ se 4×4 a zimní­mi pneu v pohodě 50. Prostě, Kaliforňani…

 4. Teď byl v tv pořad o japonské půjčovně robotů v Japonsku. Nějaká restaurace na knedlí­čky si tam pronajala robota s dvěma chapadly a ten uměl až 1500 knedlí­čků za hodinu. Samozřejmě to dělal v prosklené výloze, jako atrakce pro kolemjdoucí­.

  V kontextu s článkem, co si takového robota pronajmout na pizzu? Na YT taková videa jsou. Řešilo by to personální­ otázku pro kuchaře v budoucí­m škálování­ (nevýhoda) a ještě by se to dalo zatraktivnit (třeba video pří­pravy konkrétní­ z domova objednané pizzy). Pravda asi by vzal za své koncept “dokážu provozovnu zaří­dit levněji”.
  I když možná by takovou “3D tiskárnu” na zdobení­ pizzy dal dohromady nějaký čvuťák 😀

  1. To je dobrej point. Otazka ale je, jak to bude chtit John delat. Jestli bude sazet na skutecnou kvalitu kterou bude mit za ukol delat a dohlizet na ni “sefkuchar” a nebo jestli to bude chtit vic “automatizovat”.

   V McDonaldu uz taky davno mohly makat roboti, ale z nejakeho duvodu to vedeni vzdycky zamitlo. Zrejme kvuli otazce troubleshootingu, kdy lidi jsou neuveritelne flexibilni. V Shipito taky John koketoval s robotama, ale zustal nakonec u lidske sily.

 5. Len zo zvedavosti, koľko stojí­ také prezutie? Je to výmena pneu na rovnaké disky alebo len preskrutkovanie obutých kolies?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *