Muzu zaplatit pozdeji?

Tak dalsi clanek z cyklu najemniku. Jak jsem koupil maly retail strip, tak jsem prevzal dva najemniky. Jeden plati sam od sebe s velkym predstihem. Jen teda trva na tom, ze musi posilat sek, ze nechce posilat penize elektronicky. To mi trosku vadi, protoze nerad resim ty seky. Sice staci vzit sek, ofotit ho mobilem a ulozit do banky bez toho abych nekam chodil. Ale casto cestuji a nemam ted zadnou kancelar, kde by to za me nekdo udelal. Ale musim ho pochvalit, ze kdyz je najem splatny prvni den v mesici, tak mi sek preda tak 3-4 predem.

Druhy najemnik zase ceka absolutne na posledni chvili. Najem je splatny prvniho, ale pokud zaplati do pateho dne v mesici tak neuctuji zadne penale. Takze tento najemnik vzdy ceka az do toho pateho dne a pak preda sek (taky nechce posilat elektronicky).

A pak ma neustale dotazy ve smyslu, jestli by nevadilo, kdyby zaplatil jeste pozdeji. Nastesti to nerika me osobne. Mam to nadelegovane a resi me to vsechno jeden clovek co se mnou dela. Ale kazdy mesic se zepta jestli by nevadilo, kdyby zaplatili treba az desateho. Ted meli novy dotaz, ze by pres leto chteli zaplatit o dva mesice pozdeij, protoze maji nejake vetsi naklady.

Na to odpovidame, ze v zadnem pripade ne. Ono to fakt ani jinak nejde. Kdyz mate penize od banky tak vam taky nebudou odpoustet splatky. Proste se v tom nedaji delat zadne vyjimky. Najemnik neni spokojeny, ze puvodni majitel mu to povoloval a ze to nebyl problem.

Spread the love

14 thoughts on “Muzu zaplatit pozdeji?

 1. Mám v jednom bytě nájemní­ka VŠ studenta z Kazachstánu. A ten si myslel, že když odjede na dva měsí­ce v létě domů, že by jako nemusel platit za ty měsí­ce nic, protože tam přece nebydlí­. Přitom školu má tu nejdražší­ soukromou v Praze (zahraniční­) a ten nájem je velice slušný a ve výsledku asi i o 1/4 nižší­, než by ho stálo bydlení­ na koleji, kterou ta škola v Praze má. Ono když je člověk dva měsí­ce pryč, tak je to při některých problémech v domě i horší­, než když člověk bydlí­ stále a je k dispozici (byt kde bydlel jsem musel nechat otevří­t policií­, protože tam protekla voda z jiného bytu a policie mi pak nechtěla nechat klí­č od zámku, který tam dali, ačkoliv v bytě hrozilo, že to tam začne plesnivět). BTW, Johne, jaká je v USA praxe s tí­m, že by nájemní­ci nechávali domácí­mu klí­če? Je to běžné nebo ne?

  1. Byt přece umí­ otevří­t zámeční­k (pokud člověk nemá nějakej ultra security zámek, který se musí­ zničit), akorát neví­m jestli je to legální­, když si majitel, ale máš byt pronajatý.

  2. Taky si myslí­m že není­ úplně běžné, že by si nájemní­ci nechávali vyměnit zámek. Nebo alespoň když jsem byl student a pronají­mali jsme si byty, neslyšel jsem že by si někodo nechával měnit zámek, aby mu tam majitel nelezl.

 2. Viem, ze v USA su seky este stale dost oblubene. Myslite, ze tento typ najomnikov by bol ochotny prejst na elektronicke seky ako ma napr. checkbook.io?

 3. Také nesnáší­m každého, kdo mi posí­lá šeky. Internetové bankovnictví­ mojí­ banky má dost ní­zký limit pro šeky, vyžaduje Internet Explorer a Javu 🙂 Mobilní­ bankovnictví­ mi zase na Android nesmí­.
  Takže mi zbývá bankomat v centru Carson City, který umí­ šeky přijí­mat. Což znamená kvůli každému šeku třeba deset minut zdržení­. Určitě by to šlo řešit u jiné banky lépe, ale přiznám se, tolik těch šeků naštěstí­ řešit nemusí­m.

  1. USA – země která poslala člověka na Měsí­c, kde vznikl Internet, Google, Facebook atd. a stále použí­vají­ šeky… 😀

   1. A taky země, kde pořádně nefungují­ mobilní­ data resp. mobilní­ signál obecně. Připadal jsem si letos v L.A. jak někde v Africe, hrůza.

 4. Johne, nechces rozbehnut “Shark Tank” pre cechov, slovakov… v USA? Podporovat imigrantov/talenty v USA?

   1. Jo to je fakt. Jednou za mnou přišel známý s tí­m že by potřeboval sehnat investora , že má skvělý nápad co vydělá fakt hodně. Na dotaz jestli to má hozený na papí­ře, aby se to dalo někomu poslat vyvalil oči a že to přece nebude bohatýmu člověku ří­kat co chce dělat. Tak jsem se zasmál a řekl mu několik nápadů co se dají­ dělat lépe než to dělá konkurence. Ach jo .. nápadů je jako sraček.

    1. Ano napadu je jak s…. a lidi co se jim to nechce realizovat jeste vice. Ale tech makacu co se na to vrhnou a prokousou se vsemi problemy je strasne malo!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *